Автор Тема: ТЪМНА СТАЯ  (Прочетена 18694 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
ТЪМНА СТАЯ
« -: 11 Юли, 2012, 23:26:02 »
0
Понеже разполагам с много помещения, хрумна ми идеята да си направя "тъмна стая" по идея на Наполеон Хил, където да се усамотявам в пълна тишина и да размишлявам докато не ми нахлуят в ума добри идеи за бизнес.  Наполеон Хил в своите книги препоръчва човек да се затваря в подобна стая. Освен тъмна без прозорци, обаче имам идея и тя да е напълно тиха. Понеже брат ми е инженер и ме е вкарвал в една безехова камера, където е абсолютно тихо, си представих, че моята стая мога да направя по подобие на тази безехова камера. Понеже ще ми е даста скъпо да намеря точно такива гумени профили каквито се използват за изолиране на безеховите камери, може ли нещо подобно да постигна като оборудвам стаята със стари употребявани автомобилни гуми например?
 *drinks*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #1 -: 11 Юли, 2012, 23:50:37 »
0
Тази е СУПЕР! Само да измисля как да я облицовам с гума по-тънко и почвам да мисля интензивно.
Сега се сещам, че и t в нея сигурно е от значение. Каква да е оптималната температура? *beer*
Щото не мога да си събера мислите в тия жеги. Трябва нищо външно като усещане да не ме дразни или отклонява вниманието.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #2 -: 12 Юли, 2012, 00:11:32 »
0
Хаха :) Същата дилема имах, когато се чудех с какво да изолирам, защото имам акустични барабани (но с обратен ефект - да не ме чуват).
Ще ти стане доста тихо, като сложиш 5 cm вата, слой кори за яйца, и пак 5 cm вата - по стените, пода и тавана. Но такива екстри са да се пази от шум посока навън. За твоя казус може много по-евтино да минеш с едни хубави тапи за уши.
 *drink6*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #3 -: 12 Юли, 2012, 00:25:05 »
0
Хаха :) Същата дилема имах, когато се чудех с какво да изолирам, защото имам акустични барабани (но с обратен ефект - да не ме чуват).
Ще ти стане доста тихо, като сложиш 5 cm вата, слой кори за яйца, и пак 5 cm вата - по стените, пода и тавана. Но такива екстри са да се пази от шум посока навън. За твоя казус може много по-евтино да минеш с едни хубави тапи за уши.
 *drink6*
Ама те ще ми създават дисконфорт в ушите и няма никаква идея за бизнес да ми дойде, а само такава да си почистя ушната кал. *alcohol* Трябва да няма никакъв нито светлинен, нито шумов , нито механичен дразнител като усещане за да прилагам успешна автосугестия или медитация.
Чудя се и друго, дали да употребявам алкохол в тъмната стая, щото като употребя и идеите ми бликат като фонтани. *drink5* :D Като краен вариант може и да си стоя дома с превързани очи и тапи в ушите, пиейки чиста водка без мезе за да не се разсейвам и да не ми мирише. *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #4 -: 12 Юли, 2012, 00:54:13 »
0
В безсъзнание гарантирано не се чува. :) Значи е достатъчна една стена и малко пространство за засилване.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #5 -: 12 Юли, 2012, 11:31:22 »
0
Хаха :) Същата дилема имах, когато се чудех с какво да изолирам, защото имам акустични барабани (но с обратен ефект - да не ме чуват).
Ще ти стане доста тихо, като сложиш 5 cm вата, слой кори за яйца, и пак 5 cm вата - по стените, пода и тавана. Но такива екстри са да се пази от шум посока навън. За твоя казус може много по-евтино да минеш с едни хубави тапи за уши.
 *drink6*
Ама те ще ми създават дисконфорт в ушите и няма никаква идея за бизнес да ми дойде, а само такава да си почистя ушната кал. *alcohol* Трябва да няма никакъв нито светлинен, нито шумов , нито механичен дразнител като усещане за да прилагам успешна автосугестия или медитация.
Чудя се и друго, дали да употребявам алкохол в тъмната стая, щото като употребя и идеите ми бликат като фонтани. *drink5* :D Като краен вариант може и да си стоя дома с превързани очи и тапи в ушите, пиейки чиста водка без мезе за да не се разсейвам и да не ми мирише. *rofl*

Виж сега, значи правиш си микс с бутилка цар Кировска мастика и бутилка Чилийско "вино" от Лидл и на другия ден дори няма да си знаеш името.  *rofl*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #6 -: 13 Юли, 2012, 15:28:50 »
0


Собственик,
Бизнес идеята ти е в ръцете - вместо ти да се завираш в нея, пускаш я на пазара "Домашни бизнес инкубатори" Тук може да включиш разни "нАучни обяснения от рода: тинтири лъчите се пречупват, и се срещат с минтири лъчи, в резултат се оформя флуидна ябълка, която да ги удря по главата и идеята идва.  :D Това го разпространяваш предимно сред дамите - техни форуми, фейсбук групи... Няма начин, да не накарат мъжете си, да направят такава стая.

По-нататък, ще пуснеш нова серия "Лейди рум" - там ще сложиш кристали, аромотерапия и пак с тинтири лъчите, през кристалите, прочистват чакрите и рейките ги насочват, каквото там, както трябва. Резултат- отслабват и кожата им се опъва, а с ароматите, почват да излъчват феромони...  :D

Абе измисляш го там.

Като нищо и да раздвижиш и имотите - да почне смяна на апартаменти за по-големи.  *girl*

 *drink9*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #7 -: 21 Юли, 2012, 22:32:28 »
0


Собственик,
Бизнес идеята ти е в ръцете - вместо ти да се завираш в нея, пускаш я на пазара "Домашни бизнес инкубатори" Тук може да включиш разни "нАучни обяснения от рода: тинтири лъчите се пречупват, и се срещат с минтири лъчи, в резултат се оформя флуидна ябълка, която да ги удря по главата и идеята идва.  :D Това го разпространяваш предимно сред дамите - техни форуми, фейсбук групи... Няма начин, да не накарат мъжете си, да направят такава стая.

По-нататък, ще пуснеш нова серия "Лейди рум" - там ще сложиш кристали, аромотерапия и пак с тинтири лъчите, през кристалите, прочистват чакрите и рейките ги насочват, каквото там, както трябва. Резултат- отслабват и кожата им се опъва, а с ароматите, почват да излъчват феромони...  :D

Абе измисляш го там.

Като нищо и да раздвижиш и имотите - да почне смяна на апартаменти за по-големи.  *girl*

 *drink9*
Аз не съм си мислел да отварям публичен дом, но щом държиш ще те направя управителка /мадам/ :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #8 -: 21 Юли, 2012, 22:52:41 »
0
Докъде стигна с проекта?
Между другото човек май не може да издържа дълго време на затворено тъмно и безшумно - започва да с побърква в рамките на часове. Винаги съм искал да го проверя.

*drink6*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #9 -: 21 Юли, 2012, 23:09:42 »
0
Докъде стигна с проекта?
Между другото човек май не може да издържа дълго време на затворено тъмно и безшумно - започва да с побърква в рамките на часове. Винаги съм искал да го проверя.

*drink6*
Наздраве! Щом ме питаш, да те питам и аз. Може ли освен да осъдя и да изнасиля холандския кретен? С жени ми е било по-хубаво, но с такъв като него наистина бих обърнал резбата от кеф! *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #10 -: 22 Юли, 2012, 00:10:43 »
0
Ако си падаш по анален секс с жените и освен това си го правил с достатъчно космати - отговорът е да, няма да имаш пречки, но ще трябва да си добър и в ръкопашния бой?
:)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #11 -: 22 Юли, 2012, 00:20:52 »
0


Собственик,
Бизнес идеята ти е в ръцете - вместо ти да се завираш в нея, пускаш я на пазара "Домашни бизнес инкубатори" Тук може да включиш разни "нАучни обяснения от рода: тинтири лъчите се пречупват, и се срещат с минтири лъчи, в резултат се оформя флуидна ябълка, която да ги удря по главата и идеята идва.  :D Това го разпространяваш предимно сред дамите - техни форуми, фейсбук групи... Няма начин, да не накарат мъжете си, да направят такава стая.

По-нататък, ще пуснеш нова серия "Лейди рум" - там ще сложиш кристали, аромотерапия и пак с тинтири лъчите, през кристалите, прочистват чакрите и рейките ги насочват, каквото там, както трябва. Резултат- отслабват и кожата им се опъва, а с ароматите, почват да излъчват феромони...  :D

Абе измисляш го там.

Като нищо и да раздвижиш и имотите - да почне смяна на апартаменти за по-големи.  *girl*

 *drink9*
Аз не съм си мислел да отварям публичен дом, но щом държиш ще те направя управителка /мадам/ :D


хехех добре е този форум гладна нЕма остана. При това се издигам в йерархията. Маранди ме "прати" камериерка в Гърция, ти ме издигаш до "мадам".

Ако не си разбрал, имам си бизнес, та не ме мисли.  *girl*

Ако си махнеш предубедеността, ще откриеш, че въпреки шеговития тон, всъщност, ти давам доста идеи, и то, с немалко сигурни потенциални клиенти.
Идеите не идват на тихо, и понякога се пораждат, дори, от нещо съвсем различно от тях ...

И по темата? Има коркови облицовки, които са шумоизолационни, но са скъпички.

 *drink11*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #12 -: 22 Юли, 2012, 07:00:04 »
0
Собственико, никой не е виновен, че си са набълбукал с теа имоти, брато!
Виж ся как си нервен и сички са ти криви!
Ша се обезценат до 90% като през Големата депресия......само да не изпаднеш в депресия след таа новина, де! Нема страшно! Скриваш са в Стаята и си повтараш "тва не ми  са случва на мен, цените здраво нагоре" докато повярваш. Имай вера брато! Виж пенсионерите къ верват в Борисов и Йеова! Ми вера требва......и лежане и чакане некой да та "оправи", тва е..... *yahoo*
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #13 -: 22 Юли, 2012, 09:14:57 »
0
Собственико, никой не е виновен, че си са набълбукал с теа имоти, брато!
Виж ся как си нервен и сички са ти криви!
Ша се обезценат до 90% като през Големата депресия......само да не изпаднеш в депресия след таа новина, де! Нема страшно! Скриваш са в Стаята и си повтараш "тва не ми  са случва на мен, цените здраво нагоре" докато повярваш. Имай вера брато! Виж пенсионерите къ верват в Борисов и Йеова! Ми вера требва......и лежане и чакане некой да та "оправи", тва е..... *yahoo*

Дарки, ма той и Драго верва, че некой ша дойде да го оправи. И тоа некой е Невидимко. А невидимко така ше го оправи, в тъмната стая Драго само светлина ще вижда.
А Невидимко не само Драго ша опраи, ами и Ева и Звезделина, ма тва е ясно кат бял ден.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ТЪМНА СТАЯ
« Отговор #14 -: 22 Юли, 2012, 09:41:35 »
0
Собственико, никой не е виновен, че си са набълбукал с теа имоти, брато!
Виж ся как си нервен и сички са ти криви!
Ша се обезценат до 90% като през Големата депресия......само да не изпаднеш в депресия след таа новина, де! Нема страшно! Скриваш са в Стаята и си повтараш "тва не ми  са случва на мен, цените здраво нагоре" докато повярваш. Имай вера брато! Виж пенсионерите къ верват в Борисов и Йеова! Ми вера требва......и лежане и чакане некой да та "оправи", тва е..... *yahoo*

Дарки, ма той и Драго верва, че некой ша дойде да го оправи. И тоа некой е Невидимко. А невидимко така ше го оправи, в тъмната стая Драго само светлина ще вижда.
А Невидимко не само Драго ша опраи, ами и Ева и Звезделина, ма тва е ясно кат бял ден.
Весо, Весо, на такъв прошляк цанил се за гурбетчия, ама останал безработен на социални помощи  в страната на наркоманите, кой ли може да повярва?
Добре, че държавата се е отървала от такъв мизерник! Имам подозрения обаче, че ти си от основата на Джихад! Терориста на плажа е споделил "Мама е холандка!" :o
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.