Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Юридически казуси относно недвижимостите

Въпрос за собственост

<< < (2/2)

jores:
Мисля, че трябва да се декларира от съпругата/съпруга, че е Ок, защото в последствие може да предяви претенции, че по време на барка са влагани семейни пари в ремонт, обзавеждане, данъци. Напрактика претенцията ще е Ок имота е наследствен и си е твой, но с обшите ни пари е вдигната цената му и то претенцията ще си е с основание.

Ходи направо при нотариус, мен ако питаш  :).

jores:
Поли, последния път когато изповядвах сделка с наследствен имот искаха декларация от съпругата. Споменах и че има логика, ако в този имот са инвестирани семейни средства. Ще дам пример жена ми е наследник на имот, правиме му основен ремонт за 30 000лв. семейна пара, после тя тайничко го продава, и си бие камшика, нямам ли основание за претенции?

Но, за това си има хора нотариуси, обикновенно събирам документите, човека казва ок ли са, ако има нещо се добавя и така.
Е има нотариуси и нотариуси, както адвокати, и адвокати.
Аз лично предпочитам да комуникирам с нотариус, много по практично е все пак той ще изповядва сделката, ако има нужда от адвокат чак тогава се намесва, но в повечето случаи /при мен 90%/ е абсолютно излишно.

Поздрави

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия