Автор Тема: Огнената вода и Любовта  (Прочетена 64158 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Огнената вода и Любовта
« -: 01 Август, 2012, 06:49:20 »
0
Изкушението
Изкушението понякога е да се върнеш назад.
Например, за да отговориш на един хлапак, че снимките които е постнал са от изданието на твоя приятел Георгиос Трангас - глобен с 25 хил. за непочтителното му отношение към кака и единствените, които е приложил хлапака в подкрепа на тезата си. Сигурно могат да се намерят и други, но рядко. Пропагандата е в обратна посока.
Например да се позабавляваш с изказването на nearvana за "силно конкурентния износ" на Ирландия, непобиращ се в графиките. Той, изглежда, не е чувал за "фабриките - витрини"... Да се позабавляваш със сравняването на несравними икономики по еднакви показатели... Ако добави морския транспорт в графиките си, ще трябва да изключи Гърция вместо Ирландия, но явно не му е минало през ума... Слава Богу - не е стигнал до констатацията, че износа расте, ако расте, (а трябва ли) благодарение на мерките на кака... Щото е въпреки тях. Благодарение на мерките на кака се постига единствено разсипия...

И стигаме до нашите умни момичета!!!
За едното трябва да уточним, че неолайняризмът освен всичко останало е и размиване на отговорностите - "всички са маскари" - твърдят баш неолайнярите, затова всички ще платят, след като някои, по-баш, са обрали каймака...
Към констатациите на другото умно момиче, трябва да добавим, че субсидирахме и субсидираме немския износ. 2008, 2009, че и 2010 келявата Гърция плащаше за да си изхвърлиш стария автомобил и да си вземеш нов... Днес келявите гърци, българи и всякакви неуки балканци продължават да субсидират производството на ветрогенератори и соларни елементи... Само тях ли ?!

Толкова по старите въпроси и тези изкушения...
Вече са само... досадни!


---------------------------------------------------------------

Огнената Вода
няма нищо общо с освобождаващото от рамките на цивилизацията откритие на бледоликите.
А с вдъхновяващото цивилизацията съществуване на Огнените Жени и Дълбоките Жени... пардон... води!
От Ева, през Клеопатра, Екатерина Велика или някоя ескимоска стопляща госта на семейството в ложето на съпруга си, Огнената вода, ако не е причина за цивилизацията е най-малкото утробата от която сме се пръкнали. Питам се:
Възможно ли е Тя да е причината за загиването на цивилизациите или  само за изгонването ни от рая?
Феминизацията (еманципацията) е ли лебедова песен на Любовта? Любовта?
Каките в политиката?
Ще се позабавлявам и ще го о-дъра-бърам;)



Щрихи

Казват, че спящият мъж не чувал плача на бебето до него, но чувал пропукването на съчка в гората на много метри далече. Спящата жена - обратно. Не чувала съчката, а бебето.

Руснаците, чувал съм, казвали, че домът на жената е къщата. Домът на мъжа - жената.

Един от генералите на Наполеон не разбирал, защо последният изневерявал на хубавата Жозефина. Императорът наредил да го затворят (генерала) за десетина дни и сутрин обед вечер да му сервират все любимото ядене.

Екзюпери е мошеник (по памет). Любовта и "опитомяването" имат толкова общо, колкото любовта и домашните кучета или домашната овца.

Мое твърдение: Меркуцио е мъж, Ромео - обикновен глупак.

И все пак: Защо след коня и кучето?

Мъж и жена.
Дух и материя.
Чест и обезчестяване.
Клетва и опияняване.
ВИНО ПИЯТ 50 ЮНАКА -БОРИС МАШАЛОВ


 :D

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #1 -: 01 Август, 2012, 09:43:13 »
0
О-о-о, каква радост за моите очи!!  :) :)Горо е махнал „шумата от телилейската гора” от себе си и се явява в пълен блясък, без да се прави на обиден и огорчен от хорското неразбиране!?

Браво!  Наистина се радвам.. *flower2* *flower1*
Вчера, по едно време си мислех, че форумът е осиротял. Макар, че имах някаква малка надежда Горо да не реагира по мачовски начин, горе-долу като в следното парче:

Deep Purple - Walk On (Bananas 2003)

Песента е страшна...
Работата тук е, че в новата тема трябва да говорим и за любовта. Аз съм доста некомпетентна. И какво толкова да говориш за любовта, като можеш и да я усещаш. (Или пък да не я усещаш.)
Виж, по отношение. на феминизма, смятам че имам какво да кажа. Мъжете са виновни за нея. Не вярвам някоя жена да се опитва да надскача мъжете, в това, което Господ им е отредил. Но патриархата, мързела, стремежът към рахатлък, надсмиването над жените, при това без основание, създават почвата на феминизма. А феминизма не е нищо друго, освен „мога и без вас, когато не  сме в една лодка и не гребем в посоката, за която сме тръгнали”.

Щрихи:

Нещо повече, напоследък забелязвам все повече женствени мъже. Пък да не говорим за модата на мъжката епилация! Боже! Що е това мъж без косми?

Минавам през едно село. В кръчмата са седнали много уморени български мъже, подпират си главите, до тях шише със сода или бира. Жените в края на селото са на нивата. Запретнали полите – потни, морни, с бели забрадки копаят и ринат, за да отгледат поколението на уморените мъже -продуктът на колайдера.



Мъж и жена.               Подобие на мъж и жена, или подобие на жена....
Дух и материя.            Подобие на дух или подобие на материя
Чест и обезчестяване. Подобие на чест и подобие на обезчестяване.
Клетва и опияняване. Подобие на клетва и вечно опияняване или опиянстване.


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #2 -: 01 Август, 2012, 11:09:56 »
0
Аз пък си знаех, че Жоро ще си отвори темичката и почти съм сигурна, че ще има живот. Жорката умее да провокира (Провокатор, такъв! :D )
Интересно ми е, обаче, как ще се развие, предвид патриархалния му уклон, засилен от гръцкото влияние - ще чете ли дамските писания, т.е. ще има ли диалог, или ще си пише, "ако има какво да пише". Макар, че Глобалчето е чудесен и много интересен и ерудиран събеседник, която също умее да провокира с интересни мисли. :) *flower1* И не само тя. :) *flower1*

Жоро, Любовта има много измерения и Екзюпери обяснява с езика на едно дете, какво е Любов към приятел. Бях драснала мои мисли в гръцката тема, едва ли си ги прочел, а и не е важно. Те имат връзка с написаното от Екзюпери.

Що се отнася до феминизма и еманципацията - аз като жена, не съм им фен, ама никак. Въпреки това, в този мъжки свят, перфектно се вписвам, използвайки и мъжката сила (в духовния смисъл), и мъжката слабост. *blush*  Както дойде. Въпреки, че предпочитам силата, и в двата случая почти нищо екстремно не правя. Тук, да уточня - феминизмът и еманципацията нямат нищо общо с любовта, нали?

Би ли дефинирал "дълбока жена"? :)

 *drink11*
« Последна редакция: 01 Август, 2012, 11:13:59 от Muza »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #3 -: 01 Август, 2012, 12:16:41 »
0
На плитък мъж сека жена му е дълбока!
Тва е стара келтска мъдроС. *rofl* *yahoo*
Ас съм българче.......

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #4 -: 01 Август, 2012, 16:07:01 »
0
На плитък мъж сека жена му е дълбока!
Тва е стара келтска мъдроС. *rofl* *yahoo*

Ха-ха-ха.. *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*Уморих се от смях.. *rofl* *yahoo*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #5 -: 01 Август, 2012, 21:07:04 »
0
На босия, морето му е до колене.

...
Интересно ми е, обаче, как ще се развие, предвид патриархалния му уклон, засилен от гръцкото влияние - ще чете ли дамските писания, т.е. ще има ли диалог, или ще си пише, "ако има какво да пише".
Не е патриархален, а, бих казал - умерено, патерналистичен. Има съществена разлика!
Не знам дали ще има диалог още. Малко дъра-бъра.



...
Бях драснала мои мисли в гръцката тема, едва ли си ги прочел, а и не е важно. Те имат връзка с написаното от Екзюпери.
Да си призная ли?  ;)
Повечето неща чета по диагонал... Направо навик. Но се хващам, че при тебе се връщам обратно. Забележително!
Из ума ми се въртя няколко дни твоята позната музикантка...
Глезла! А радостите които е получавала заедно със сълзите?!
Сега... да не си навириш носа!  :D


Що се отнася до феминизма и еманципацията - аз като жена, не съм им фен, ама никак. Въпреки това, в този мъжки свят, перфектно се вписвам, използвайки и мъжката сила (в духовния смисъл), и мъжката слабост. *blush*  Както дойде. Въпреки, че предпочитам силата, и в двата случая почти нищо екстремно не правя.
Пак! Забележително!
Повечето жени не си дават реална сметка за реалността на мъжкия свят. (Особено българката сравнена с гъркинята)
Докато се чудят как е възможно мъжете да си пият бирата, а жените да копат нивата на края на селото, горят и може и да изпушат неразбирайки наблюдаваното.
Има едно великолепно описание на ситуацията в "Капитан Михалис" на Казандзакис. Така... по памет:
- Бабо, какво правеше дядо? (правеше, не работеше)
- Ходеше на война.
- Ами като нямаше война?
- Стоеше на прозореца и чакаше да започне война.

Щриха (става въпрос за проведен научен опит) със спящия мъж, чуващ изпукването на съчка в гората на десетки метри и не чуващ плачещото до него бебе рисува същото.
Хиляди години мъжкото внимание е насочено навън - опасностите извън пещерата - затова чува изпукването на съчка в гората под предпазливите стъпки на приближаващ се нападател. Способността му да откликне на ставащото извън пещерата определя нейното оцеляване.
Жената - обратно. Тя чува шумовете на и в пещерата, плачещото бебе, и способността и да откликне на тях е приноса и в оцеляването.
Предвид на продължителната човешка история мъжът генетично е по-социален (обществен), а не само биологично по подготвен за реалностите извън пещерата и често - като пате в калчища в нея.
Феминизмът изкара жената извън пещерата - дори получи право да гласува преди да и е ясно за какво.
Е... Без да се връщаме на нашата доскорошна тема - чуват ли и разбират ли каките на мъжки позиции заплашителните хрипове на мъжките страсти в социума? Мисля, че НЕ!
Срещат ли се жени, които опровергават едно такова становище? На аналитично равнище - може би. Но... Първосигналната реакция е определяща - колко добре шофираш на теория е без значение.
За да не е така сериозно...
Дори Огнената Жена, заслепена от пробляскващото ми на слънцето голо мъжко теме бленува да се укроти в нечия гора от косми по-надолу.
Природа!  :D


Тук, да уточня - феминизмът и еманципацията нямат нищо общо с любовта, нали?
Не знам.
Ми се струва, че имат общо с похотта.   :-[


Би ли дефинирал "дълбока жена"? :)
Аз... за Дълбоката вода споменах... Не за жена... Но ще опитам...
Следващата сряда.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #6 -: 01 Август, 2012, 22:06:47 »
0
Горо зеуена, мноу йезуитско измъкване напрай брато!
Макиавели мое уроци да зима от твоя милос!

Горо коментира връзка на стената на Муза и  Глоуби!
Дарки и още чатърсе харесват това!
Като във фейса ха ха ха! *yahoo*

На нормалното либидо похот ли му викат вече? Баси.....начи съм мноу похотлив! Ако надъна и синьото хапче минимум  два дена ша съм похотлив нонстоп! Нема да моа да легна по корем щот ша си смачкам гордоста....па то според некои зли езици гордоста на нацията напоследък нещо куцала в тая насока! *scare*
Ми криза е, тва е. И криза на доверието..."къде беше снощи?"...направо изпадам в рецесия от подобни въпроси с неясна формулировка! Щото мое да съм бил на неколко места.....отде да знам за кое ма питат?!  *yahoo*
« Последна редакция: 02 Август, 2012, 06:55:52 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #7 -: 01 Август, 2012, 23:14:20 »
0

 *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*

... почна се ...  *rofl* *rofl* *rofl*

Жоро, ти  ... до другата сряда.  *rofl*
Дали предполагаш, до тогава, как ще ти изглежда темичката, както си я пуснал в зоната на здрача ...  пардон  в раздела и на  смеха. :D
Аз ще се опитам, да остана сериозна.  *prof* А, и имам една седмица време за нещо серьозно. За другите, не знам, не отговарям.  *yahoo* *rofl*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #8 -: 02 Август, 2012, 08:49:30 »
0
 *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*

Дарки, знаем, че си сексуален колайдер. Такъв напор на хормони.
Той и Горо е такъв, ама е по-хитър ( нали си е Андрешко) и се прикрива под учени думички като мъжки страсти от социума, за които жените са глухи  и патернализъм...

Ама тази тема имала страшен потенциал. Чак се изненадах. То тук се обсъждат разликите между похот и либидо. После пък как кризата се отразява върху несплесканата ( от спане) мъжка гордост...

Върхът е!!!

П.п.Хайде сега, че излизам. Като се върна, ще ви обясна как стигнах до там да завиждам на мъж за гладко епилираните му крака.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #9 -: 02 Август, 2012, 11:12:29 »
0
Глоуби, по-добре да свърша като дядо Вазов един ден, а не в компанията на Алцхаймер и Паркинсън...... *scare*
Епилирани казваш........да не си ходила в НС?
Там на некои и мозъците са им епилирани.
Бай дъ уей, наште мозъчноепилирани държавни маже са сключили некъв мноу кофти договор с израелците за военно сътрудничество. Ша  кацат и излитат техни изтребители на сички летища без да обесневат що - за по-голема секретноС!
Ша помагат да борим Врага.....каквото и да значи тва.
Доколкото знам подобен договор е сключван  между  Хитлер и Борис през 1941-ва......
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #10 -: 02 Август, 2012, 11:39:20 »
0
Опитвам се да съм сериозна, ама поне на тази страница, не мога.  :D
Снощи, първо "изригнах" на "следващата сряда" :D . След това, като капак - Дарки.  *rofl* :'(

Дарки,
Един колега се прибрал към 5 часа сутринта. Като станал, жена му го попитала в колко се е прибрал, а той:
-Има, няма 1 часа.
Все пак, "няма" ... не излъгал.  :D

А, за Паркинсън
Един стар виц за едни баби - дето домакинката уж си направила списък , пък все за кафето се сещала и правела кафе, след кафе. Накрая, като си тръгнали - и коментирали - ейййй едно кафе не ни направи.
Тъй, че умната със списъците  ...  *blush* :D



Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #11 -: 02 Август, 2012, 16:04:39 »
0
Муза,
Във вица не става дума за Паркинсон, а за склероза.

Извинявай за дребнавостта.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #12 -: 02 Август, 2012, 16:19:42 »
0
Муза,
Във вица не става дума за Паркинсон, а за склероза.

Извинявай за дребнавостта.

Извинен си!  :D *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #13 -: 04 Август, 2012, 00:38:17 »
0
Повечето жени не си дават реална сметка за реалността на мъжкия свят. (Особено българката сравнена с гъркинята)


И гъркините  по-добри от нас ... :( Щом казваш, сигурно е така. Дали e,  защото гъркините си дават сметка или им е насадено още от рождение, но неосмислено, за разлика от българките? И дали това е толкова добре? Ако искаш и си струва, да задържиш някого до себе си, дай му свобода, не го ограничавай, ако ще, в случая,  и да е феминизация, еманципация. Не само, защото забраненото, става  желано. Хората сме много интересни – искаме свобода, и когато я имаме, не знаем какво да правим с нея, и като резултат, нищо не променяме. Ако все пак залитне, значи не си струва...

До колкото разбирам, за външните шумове, ти по-скоро визираш политиката. Трудно ми е да преценя мястото на жена там, защото за мен , политиката е загубИ време. Освен това, там се иска послушание, партийна дисциплина и често пъти се разминава с личните принципи. Ето, виждаш ли противоречието тук в мен – от една страна, не искам да слушам външните звуци, от друга – не искам да се подчинявам, затова си стоя в пещерата, която пък предполага подчинение.

Каката... много ти вади очите. Аз я съжалявам. Виж колко снимки има из нета, които са я хванали с разни странни гримаси, при положение, че е в световния фокус, всеки ден. При толкова консултанти за поведение, за позициониране, стил. Това, което го няма вътре, се оказва непосилно за тях.
Има хора, които няма да познаеш, дали дрехите са “специални“, “маркови“, или са от близкия лоу кост магазин – винаги излъчват стил. Нещо като “хубавият кон и под скъсания чул си личи“. Тя не е от тях. За харизма, да не говорим.

За мен, по-големият въпрос е, кой я е сложил на този пост. Изборите - за мен е дрън дрън. Който я е сложил е ... слаб мъж. Тогава вече става страшно. Видиш ли ръководител на нещо си, който се обгражда предимно с жени на ключови позиции, е точно такъв – слаб. Жените по принцип са послушни и изпълнителни. Страх го е. И ако трябва да се чуе шума от вън, там трябва да се насочи вниманието. Но... може би, вътрешните шумове ме подвеждат. :)

Ако има връзка феминизмът  с похотта или либидото, то е по-скоро средство, а не цел. При нефемизираните общества – похотта е цел, а не средство.  *girl*


Аз... за Дълбоката вода споменах... Не за жена... Но ще опитам...


Пренебрегнах "пардон"-а  :D

А с вдъхновяващото цивилизацията съществуване на Огнените Жени и Дълбоките Жени... пардон... води!


 *drink11*

Песента на един грък ... :)

Kostis Maraveyas - Rue Madame


 *drink11*

« Последна редакция: 04 Август, 2012, 01:05:55 от Muza »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #14 -: 04 Август, 2012, 20:47:37 »
0
Ех, Музка, с много неща няма да се съглася. :( То това не е лично отношение,    а по-скоро друг ъгъл на възприятие.

 Гъркините до преди 10-на години бяха най-малко работещите жени в целия свят. ( Имаше една статистика – гъркините най-малко ходят на работа, югославяните – са на второ място след египтяните по псуване, а с най-много пиячи на  вино – около 400 литра на глава от населението, е Франция) .

Сега не знам каква е ситуацията. Но жени, които си седят в къщи и чакат "ката ден" любимия да се прибере, за да им даде паничка зоб и някоя пара за фризьор, са твърде далеч от еманципацията  и феминизма...Когато гъркинята съумее да вземе собствения си живот в ръцете си, без да разчита на мъжкия пол, то тогава няма да има особени различия с българката.

 Пак повтарям, за феминизма са виновни мъжете. Разбира се, не всички. Защото и в мъжкия „социум” има прекрасни мъже. Запазили чисто мъжкото си излъчване и достойнство, уважение и отношение не само спрямо собствената си жена, но и въобще спрямо женския пол и най-важното -  уважение към самите себе си.

Що се отнася до Каката, тя има достатъчно отговорен пост. Не смятам, че са я избрали слаби мъже.( Нали най-малкото избиратели в Германия са и жените.)

 По-скоро, мъжете, които са заобиколени предимно от жени, държат на тоталния контрол, което няма нищо общо със слабостта, която им вменяваш. Въобще не ги е страх. Искат задачите, които поставят, да са изпълнени до съвършенство и в детайли. Неща, които жените по природа, правят най-добре. :)