Автор Тема: Огнената вода и Любовта  (Прочетена 64162 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #15 -: 04 Август, 2012, 21:46:56 »
0
.... Защото и в мъжкия „социум” има прекрасни мъже. Запазили чисто мъжкото си излъчване и достойнство, уважение и отношение не само спрямо собствената си жена, но и въобще спрямо женския пол и най-важното -  уважение към самите себе си.



 
Глоуби, направо са изчервих, баси! Ми мноу добре си ма описала!
« Последна редакция: 04 Август, 2012, 23:05:28 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #16 -: 04 Август, 2012, 23:55:55 »
0

 :D

Глобалче,

Твърде малко знам за гъркините, затова и се въздържам от оценка. Общо взето, от малкото спорадични наблюдения, и аз до някакви такива изводи съм стигнала, но също така, ми се струва, че са егоистки и че мъжете им са малко "под чехъл". Пак да подчертая, много малко ми са личните наблюдения, и твърде вероятно е да са грешни.

Защо мъжете ни да са виновни за феминизма? Какво е феминизъм? Това, че жените работят ли? Няма да се учудя, ако и феминизмът е с гръцки корени - например, амазонките. И как кореспондират войнстващите дами със днешните гъркини, даващи си сметка, че светът е мъжки?


Виж Дарки как само се нуждае от нашето внимание.  *girl* :D

Дарки,
Не разбра ли, че си ни нашата душичка и всички те обичаме. :) *heart*

Да си го поздравим! От мен ... :)

Oscar Benton - Bensonhurst Blues (High Quality)


 *flower2* *drink11* *flower2*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #17 -: 05 Август, 2012, 08:02:47 »
0
О, Муза.....пламнаха ми ушите! Горд съм като овца в пламъци!
 *heart* *heart* *heart*
Момчето което говори с морето ...Panaiot Panaiotov
Ас съм българче.......

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #18 -: 05 Август, 2012, 09:29:54 »
0
Поначало такива обобщения какви са мъжете, жените, гъркините или българките, ще ни сблъскват  с подобни проблеми. Истината е, че всеки прилича на себе си. Затова употребих алегорията – като начин преносно да се изрази смисъл, различен или допълващ буквалния.  :)
Некадърните мъже са виновни за това, че жените се справят по-добре с отговорностите си и им лепват етикета „феминистки”. Това е част от безсилието им. Вместо съвсем добросърдечно да си признаят, че жената насреща е по-добра и да я боготворят, те я квалифицират с думи.



 Какво е феминизъм? Това, че жените работят ли?
 

Не че жените не работят, а това че в голям процент не са независими. Тогава тезата на Горо за покровителственото отношение (патернализма), ужасно лепва на ситуацията. Можеш да си покровител единствено на едно безпомощно и зависимо същество, без да разчиташ на партньорството и доброто и искрено желание на отсрещната страна. Като цяло покровителствено отношение по отношение на жените е нещо много добро, но то трябва да се прилага от един уравновесен, вярвящ в собствените си сили човек, без да изисква кучешка привързаност в замяна...Нали така?

Виж сега, свободата (фрийдъма) е моя любима дума и състояние. Възможно е, да имам някакви отклонения от нормата, но ако независимостта се нарича „феминизъм”, приемам без протести диагнозата. ( Всеки случай, който публично ми я постави, да се стяга, щото ще му излезе през носа!)

Дарки, ти си нашта гордост!  *heart*И нашата душичка! Скромен, (както винаги), но с мъжкия заряд на  швейцарски ускорител! Но и Дарки е бил малък и е говорил с морето.  *heart*


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #19 -: 05 Август, 2012, 17:00:08 »
0
Хей Амазонки Купонджийки! Тва  парче е поздравче за вас!
 *heart* *heart* *heart*
...Лапен зи топен?....Топен зи лапен?...Лаптопен зи? ..Найн?  Уай ?...Тва е "имате ли лаптопи?" на немски. *yahoo*
Горо мноу обича да звучи на немски, мноу перверзно било!
Gotthard - Letter to a friend
« Последна редакция: 05 Август, 2012, 23:54:12 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #20 -: 05 Август, 2012, 22:32:50 »
+1

Лапен зи мухен.  *rofl*
Аз затова питам кой какво разбира под феминизъм, че то значения много.  :D
Ако е за бой, амазонски стил ...

Kill Bill - Ballroom Blitz


 *yahoo*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #21 -: 06 Август, 2012, 00:48:59 »
0
Es gibt keine rosen ohne dornen, Muza!
Феминизираната жена  е жена с мъже в краката, така предполагам........
Обича да е "отгоре", да е мноу хард, определено независима материално най-вече от другия пол и не без основание.
 В голямата си част мъжете  са  набурсучени шкембелии, внушили си от векове, че имането на топки и правенето на деца е достатъчна причина за превъзходство над другия пол.
Нищонеправенето е основно занимание в момента за доста мъже, намиращи се в безпомощно състояние и нямащи потенциала да намерят ново поприще за изява. 
В момента дамите пробиват на всички нива мноу яко!. Такива наблюдения имам...........  *valcho*
Феминизъм му е майката на новото време......

Горо зеуена, гъркините репа да ядат, брато! Тва е експертното ми мнение!
Що не пробваш да живееш с гъркиня? Ша ти са стъжни, брато!
Тва се не трае.......виждал съм ги отблизо, вервай ми!
По устато и простовато нещо не бех виждал!
Невъ ендинг скендъл.........



Ас съм българче.......

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #22 -: 06 Август, 2012, 04:01:15 »
0

Горо зеуена, гъркините репа да ядат, брато! Тва е експертното ми мнение!
Що не пробваш да живееш с гъркиня? Ша ти са стъжни, брато!
Тва се не трае.......виждал съм ги отблизо, вервай ми!
По устато и простовато нещо не бех виждал!
Невъ ендинг скендъл.........

Напълно подкрепям! Тук, до мен има едно съседско, космато чудо на прородата, дето от 12.00 на обяд започва. Първо крещи на детето /17 годишен/, към 19.00 се дере по съпружеското тяло, от негова страна се чува се само по едно "мън-мън", след което истеричен порой от нейна. Към 22.00 започва да полива и да пръсколи с един маркуч /да охлАди емоушъна/, после треска панджурите /дървените кепенци на прозорците и вратите/ ... това с трЕсскането до към 00.00, чудото сън го не лОви, а ако ми звъннат на скайпа и понеже е лятос и са разтворени всички прозорци и  заговоря с някого, това ЧУДО на природата излиза на балкона пляска с ръце и крещи нощес: "исихияяяя!!!!", демек "тишинаааа", ама не, че й е толкова за тишината... просто всички спят и няма с кого другиго да се драчи гадта! Това е само един от екземплярите, наречен гръцка жена, и дето се казва ... я си го представете това, в размножителния му период?!!! УжасТ!  *scare* *scare* *scare*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #23 -: 06 Август, 2012, 11:27:49 »
0

Ужас!


Ели,
Почти описа моята комшийка. И тя, така - мнооого крещи, с един фелтфебелски глас оглася цялото каре. Ама на мъжа си не смее, нещо.
Тя е точно така - седи си в къщи, освен къщната работа, друго не може.

А за гъркините, освен, че една гъркиня си прибра мъжа и изобщо не го пускаше да идва при нас, а той като децата, само си търсеше работа до колата  :D , че да мине покрай нас, да открадне малко емоции, друго не знам.

Май, доста внимание им отделихме, като че ли са заплаха за нас.

Я да видим какво се случва с мъжете им. Мяркам един ден това заглавие, и то, в зероухедж, настроена за сериозно четиво, и  ...  *blush*

Now We Know Where All The Greek Bank Deposits Have Gone

 *drink9*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #24 -: 06 Август, 2012, 13:43:01 »
0
Дарки, непрекъснато те преоткривам!  *heart* *heart* *heart*Самият факт, че осъзнаваш нашето време, ти дава много аванси. 
Тук-таме грешиш, ама не съществено...Феминизирина жена няма много мъже  в краката си, защото по-низшите духом ( „набурсучените шкембелии”)  имат страшен инстинкт да не се бутат в”инфекциозна” обстановка.  *girl*На тях им остава само „изглеждането под мустак” и мърморенето под сурдинка...

Радвам се, че в темата са се включили и други форумни герои, при това с впечатления от мястото на събитието. То има и много „набурсучени шкембелийки”- истерични домакини, ама кой ли не ги е виждал и срещал!? Поздрав на Ели:


Стефан Данаилов - Моето мъжко момиче




Муз-ка, а къде са депозитите на българските жени – дали са в цици или устни?
А какъв шарж може да стане ако се съберат гръцките мъже и българските жени - еталон на пластичната хирургия на Балканския полуостров? ( Хрумва ми еротичната мисъл да ти пусна едно парче на Мария, в което тя предизвикателно се кълчи, а отзад се гънат сладострастно яки български мъже, ама нЕма. Щот си ми приятелка!) :)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #25 -: 06 Август, 2012, 16:01:34 »
0
Глобално Еманципирана жено! Тва силно феминизирано парче е за теб от Дарки! *heart*
Grace Potter & The Nocturnals - Stars (VEVO Presents)

Ас съм българче.......

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #26 -: 06 Август, 2012, 16:49:32 »
0

Дарки,  това момиче многи пищи по изгубения мъж, това не знам що за еманципация е...Но иначе парчето е жестоко.  *heart" Може би имаш предвид женското изпълнение.

Благодаря ти! Поздравявам те с едно парче от доброто старо време, което много наподобява като стил мацката, но е древно:

06. Elton John - Rocket Man - (Live at Rainbow Theater London - 05-07-1977)



Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #27 -: 06 Август, 2012, 19:42:52 »
0

Глобалчееее,
Дарки са го баннали в другия форум! :o :o :o   Ура! Дарки е вече само наш!  *yahoo* *yahoo* *yahoo*




global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #28 -: 06 Август, 2012, 19:57:22 »
0
Ти някогя съмнявала ли си се?  Що сърца и цветя ни изпрати Даркищайн... *flower1*

Ама ти по какво разбра, че е баннат.  Какви ги е нищил там?  ( Аз в другия форум въобще не влизам)  Я, подшушни ми дали Камелчето е там? Това е чисто клюкарско любопитство.


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #29 -: 06 Август, 2012, 20:02:02 »
0

'Ся и мен ще баннат. Ама си е престижно! Баси!  *rofl*

Глобалче, случайно мярнах, че Дарки са го баннали. Проверявам, като висша форма на доверие  :D и оооо,
чудо! Няма такъв потребител.

Не знам за Ками, то и аз рядко поглеждам там, не отварям всичките теми. Не, че има много писано, де.  :D