Автор Тема: Огнената вода и Любовта  (Прочетена 64742 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #90 -: 12 Август, 2012, 13:56:48 »
+1
Нещата са предначертани. Все някога моите ласки ще му омръзнат и приказката ще свърши. Номерът е аз да не хлътна!

Нима са толкова опасни чувствата?  ;)

п.п.
Това би следвало да има връзка с егоизма, но е време за следобедната ми дрямка и ще оставя божествения Морфей да ме вдъхнови.
Морфей (Μορφέας) - Оморфос (Όμορφη)=красива - морфин
Дали пък красотата не е само във съня и опиянението ни?
Като любовта?





Който го е страх от мечки, да не ходи в гората! *pinnochio*


Любовта означава много и различни неща. Опиянението някога може да произтече от един особен отнесен поглед, като някакъв отдалечен намек за съществуването на чувствата. Друг път -  в очакването да видиш спотаеното желание. Трети път - в самото сливане на душите и телата .

В други дни  може да е взаимното  наслаждаване на красотите от живота, от пейзажите, от планината, морето, полето, музиката, филм, книга, пиеса, кучето или котката на съседа. В делника, може да е в единното мобилизиране и  справяне с несгодите на живота. Някой път опиянението може да се предизвика от постигнатата цел на единия от двамата...Може да е просто взаимното мълчание, когато и двамата  не се нуждаете от никакви думи.



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #91 -: 12 Август, 2012, 16:13:16 »
0
...Може да е просто взаимното мълчание, когато и двамата  не се нуждаете от никакви думи.

Аз спах.
Морфей не дойде.
А Ерато, кучката, е била при тебе!  :o

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #92 -: 12 Август, 2012, 20:34:06 »
0
Мюзишън, тва  трисмислено послание е за теб, дарлин! *heart*
Да си медитирате с Дон Музони в късна доба! *yahoo*
Харе скришно харе двама!   *drink11*
Tantra: El lenguaje del Amor(unionalmasgemelas.blogspot.com)


 :D

Докато  ние се по-азия-нчваме, виж тай-ките как се по-америка-нчват. Чванчваме се ...  *rofl*

Tata Young - Sexy, Naughty, Bitchy


После, за дебюта в Малайзия са го преименували на " Sexy, Naughty, Cheeky " хехе

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #93 -: 12 Август, 2012, 22:50:37 »
+1

"Всекой от нас има
своя дзвезда
що го трати дорде е жив
Кога свети яко
човек има среча
кога гасне - судбина"


Тази вечер ще има падащи звезди. Пожелайте си по нещо! :) *flower2*

Vlatko Stefanovski - Gipsy Song - photo-cult.com - text


 *flower2*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #94 -: 13 Август, 2012, 11:33:21 »
0
Тва е китайската Бритни! Мноу секси, верно! *clap*
Ето нещо сръбско - предкласика в жанра. Горан е бил китарист на групата от самото начало, после се отделя.
Като се абстрахирам от българосръбските вражди, сърбите според мен са най-коравите балканци! "Волим да живим" си е техна запазена марка, тва е!
Bijelo Dugme - Selma
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #95 -: 13 Август, 2012, 14:30:03 »
0

Дарки,
Хареса ли ти? :) Аз се изненадах, честно, защото техните музикални хитове са смесица с типичната азиатска музика.  Поп, но техен стил. Като и гледам чертите и, е с китайски произход, но е тайландка. :)

Там, например, феминизмът е много разпространен. Жената прави бизнес, а мъжът и води децата на училище, на балет, да спортуват, ако живеят далеко, идва да я взима от работа. Забременява, ражда, и ... на работа. Има нещо друго - там си има йерархия (родова), която се спазва много стриктно. По имената се познава. Ако е с дълго име, няма произнасяне , значи е нагоре в йерархията. Имах две приятелки, комшийки. Едната, Лбрбрбрбрбрбрбр си беше скъсила името  на Лий. Другата, с късо име, от наемен работник премина на собствен бизнес и дръпна много напред.. Като спомена за Лий, тя ако трябва да каже нещо - казва мисис Лий. Пък тази Лий такъв шемет, голяма симпатяга, ама изобщо не ми прилягаше с това мисис  :D , но йерархия и задължително уважение.

Явно, имат и някаква йерархия и в къщи, за да не им пречи на взаимоотношенията, не съм се сещала да ги питам. Въпреки това, и там бих казала, че светът е мъжки, защото съвсем разпространено е, мъжът да си има държанка. Феминизмът и еманципацията са само за работа. В един момент, държанката казва - разведи се, и... като при нас. Може би, затова жените са толкова активни, ориентирани са за децата, и да постигнат независимост от доходите на мъжете си, пак за децата.

В политиката - в момента, премиер им е жена. На оня, Таксин, предишен премиер, дето беше собственик на Манчестър Сити,  сестра. Той не може да стъпи в Тайланд вече, но управлява отвън ...




darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #96 -: 13 Август, 2012, 14:45:15 »
0
Готина тайландка, нема спор! Те са си готини за мноу неща. Тайландски масаж например!
На Жорко му се спи следобед.........съвсем ша качи оките, баси! *scare*
Я да го поразсъна с "Мени се не спава!" *yahoo*
За сички, дето не "спават" денем! *heart*
Bijelo Dugme - Meni Se Ne Spava
Ас съм българче.......

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #97 -: 13 Август, 2012, 15:07:28 »
+1
Музе, то си е традиция в Азия, благосъстоянието на мъжете да се доказва с наличието на държанка. Фалитът във бизнеса там, винаги се доказва чрез раздялата с държанката.

На колкото по-високо ниво ти е бизнеса, толкова и държанката ти е красива и уважавана в обществото. Обичайно, най-високото ниво - са евроазиатките. Буквите на  имената им, за мен са тайна. Съпругите  им там въобще не се трогват от това, защото семето им отрасва в уважавана и просперираща фамилия. Та толкова за йерархията...

Е, сега, малко се изненадвам, че в Тайланд имало феминизъм и еманципация. По-скоро – оцеляване в определени (азиатски) условия. Светът категорично е мъжки! Или от време на време – гейски!


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #98 -: 13 Август, 2012, 15:35:19 »
0
Светът категорично е мъжки! Или от време на време – гейски!
Не, Глоуби. Светът си въобразява, че е мъжки........... и е все по - гейски.
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #99 -: 13 Август, 2012, 18:24:24 »
0
...
На Жорко му се спи следобед.........съвсем ша качи оките, баси! *scare*
Я да го поразсъна с "Мени се не спава!" *yahoo*
...

Дарко, 122 кила и 222 грама показа след сън кантара, дето купих от бай Горан циганина лани.
Сега почвам аеробика на парчето дето си ми пуснал, но докато Горанка ме ухажва с тенджерата няма надежда.

Баси!
То в Тайланд било само за мъже, бре!
Може ли по повече от 1 държанка?  :D

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #100 -: 13 Август, 2012, 19:13:57 »
0
Горо, мам.а й на Ерато! >:(

Дарки (Naughtyside), един гей или една държанка в Тайланд изкарва прехраната на цяла една фамилия от 15-20 души.

 Имам си комшийка тайландка от мъжки пол в гей-брак с англичанин. По всякакви въпроси, можем да се допитаме до нея (него), само че не трябва да показваме дискриминация относно полова принадлежност. Напоследък гледам, че англичанина като че ли е фалирал, и тази година съм видяла невестата му от Тайланд само един път. Може да се е развел(а). *flower1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #101 -: 13 Август, 2012, 19:51:43 »
0

Глобалче,
Какво оцеляване? За тези, които са с бизнес, знаеш ли какви обороти превъртат - много големи!
А пък травеститите ... някои трудно може да се познаят. Обаче, и те, и жените, само гледат да се докопат до някой бял, ако може да го "вържат".  :D

Жоро,
Ти веднага ще впечатлиш.  *girl*
Първо, защото си бял, което автоматично те слага нагоре в йерархията.
Второ, с килограмите си.  *girl* Пълничък тайландец трудно можеш да видиш, но видиш ли - означава, че и е много богат.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #102 -: 13 Август, 2012, 20:08:50 »
0
Нали това казвам, че дори държанките и гейовете  си имат йерархия. Никой не тръгва на това поприще от удоволствие.
А ако ми говориш за бизнеса в Тайланд, си абсолютно права - въртят се яки обороти, несравними с нашите. :) :)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #103 -: 13 Август, 2012, 20:13:03 »
0
( Направо ще се изям! Тук от един час се опитвам да си припомня паролата в АВВ -то, нещо направих там, промених паролата, на латиница ли, на кирилица ли? С големи букви ли? Имам изпратен текст, но не мога да го отворя. Тъй като гледам, май ще остана цяла нощ да си припомня колко съм малоумна!!!)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Огнената вода и Любовта
« Отговор #104 -: 13 Август, 2012, 20:18:45 »
0
Опитвам се да си възстановя паролата. Стигам до въпроса: gena li si? Отговарям с да ( на БДС, после на Фонетик, после на латиница) не става. Правя опит на  английски  - yes,  Yes Пак нищо! Направо се пощурих! >:( >:(