Автор Тема: Любопитно  (Прочетена 247220 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Любопитно
« -: 27 Май, 2010, 01:20:01 »
0
Samsung пусна 19-инчов прозрачен екран
http://www.investor.bg/news/article/100166/350.html
26 май 2010, INVESTOR.BG: Най-популярни

Прозрачността на екрана е над 30% и може да се използва както за телефони, така и за лаптопи
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Любопитно
« Отговор #1 -: 27 Май, 2010, 01:28:23 »
0
Български мобилен оператор спря от употреба номера, след като тримата му притежатели през последните 10 години вече не са сред живите, пише британският в."Дейли телеграф"


Българският мобилен оператор "Мобилтел" спря от употреба номер 0888 888 888, след като тримата му притежатели през последните 10 години вече не са сред живите, пише британският вестник "Дейли телеграф".

Първият притежател на номера е бил бившият генерален директор на компанията
 

Владимир Грашнов.

Той почина от рак на 48-годишна възраст през 2001 г. Въпреки безупречното му бизнес досие, има упорити слухове, че ракът му бил причинен от негов конкурент чрез радиоактивно отравяне, отбелязва изданието.

След това номерът бил даден на

Константин Димитров - Косьо Самоковеца.
 

Той беше застрелян в Холандия през 2003 г., докато проверяваше делата на империята си за трафик на наркотици, пише вестникът.

Димитров, у който бил телефонът когато бил убит, загинал по време на вечеря с манекенка. Твърди се, че зад убийството му стояли руски мафиотски босове, които не искали да допуснат конкуренция бизнеса с наркотици, пише "Дейли телеграф".

След това съдбовният номер бил даден на сенчестия бизнесмен

Константин Дишлиев,
 

който бил застрелян пред индийски ресторант в София.

Дишлиев се занимавал с недвижими имоти, но тайно ръководел и голяма мрежа за трафик на кокаин преди да бъде убит през 2005 г.

Той загинал след като негова пратка дрога от Колумбия на стойност 130 млн. лири била заловена от полицията на влизане в България.

Сега се твърди, че мобилната компания окончателно е спряла номера от употреба. При обаждане на този номер се чува записано послание, че телефонът е извън мрежовото покритие.

Говорител на "Мобилтел" заяви, че компанията няма да коментира случая, защото не обсъжда индивидуални телефонни номера, завършва статията в "Дейли телеграф".

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #2 -: 27 Май, 2010, 01:47:18 »
0
Задържаха рецидивист, изнудвал момиче в Пазарджик

...Задържаният Милен Божилов има влезли в сила 3 присъди – за причиняване на смърт, за рекет и изнудване.
По данни на полицията за всяка от присъдите той е излежал не повече от година...


Ей като прочета такова нещо и се чудя какво правя тук още... и после ми минава :)  *drink5*


"Тате, ами щом като е толкова хубаво всичко навън, ние какво правим в този гъз?", логично пита малкият. "Родина, сине", философски въздъхва старият глист.


Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Жестове, които могат да ви струват живота
« Отговор #3 -: 02 Юни, 2010, 15:30:02 »
0
Жестове, които могат да ви струват живота
http://www.investor.bg/news/article/100548/349.html
02 юни 2010, INVESTOR.BG: Най-популярни

Различните култури имат специфични обичаи и нрави, добре е да ги изучите, когато пътувате, за да не изпадате в конфузна ситуация и неразбиране
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #4 -: 02 Юни, 2010, 22:36:31 »
0
 :D

Ще има ли награди?

Скандалните семейства са в Къщата и си развяват кирливите ризи, не защото няма какво друго да правят, а защото се борят за голямата награда от 200 000 лева, луксозен апартамент в центъра на столицата и кола. Обаче победителите най-вероятно ще изпият по чаша студена вода, тъй като имотът се намира… в цигански квартал. Нико Тупарев неотдавна започнал да обикаля кварталите „Филиповци“ и „Христо Ботев“, за да намери подходящ апартамент, но там живеят предимно роми. Но още по-лошото е, че брадърите са подписали договор, според който нямат право да продават спечеления имот на друг.


Големият брат фалира?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #5 -: 03 Юни, 2010, 00:22:43 »
+1
Ураганът Агата причини уникални поражения в Гватемала. Това е снимка на пропадане на земна маса в квартала „Суидад Нуева“ в Гватемала сити. Дупката е с дълбочина 30 метра.

В дупката е потънала цяла сграда. Към момента не е ясно колко хора са загинали в нея. Засега е загадка каква е конкретната причина за пропадането. Едно от предположенията е, че се е пропукал подземен канал.





Снимка: БГНЕС

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #6 -: 03 Юни, 2010, 14:56:27 »
0
Пиратите се заливат с парфюми, но не се къпят
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=495192

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #7 -: 04 Юни, 2010, 11:13:20 »
0
Пернишкият университет примамва студенти с екзотични отстъпки
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=6002&sectionid=2&id=0000301

"Таксите за обучение са валидни за студентите от втория курс нагоре и зависят от успеха. При успех от 4.50 до 5.25 те ще получават бонус от 1000 евро; при успех от 5.25 до 5.75 - от 2000 евро; а ако са с блестящ успех, те не плащат никаква такса. Всички първокурсници, понеже нямат успех, ще получат бонус от 2000 евро годишно"

Числата не направиха веднага впечатление на депутатите, въпреки че според приложения проектобюджет таксите за български студенти са 1000 евро на година, тоест бонусът е два пъти по-голям от таксата. За чужди студенти таксата е 1500 евро на семестър.

Учредителите на университета твърдят, че ще намерят лесно преподаватели, защото ще дават високи заплати. В университета ще се инвестират 20 млн. лв., твърдят учредителите - свързаните дружества "Инвестек" и "Бългериън пропъртис".

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #8 -: 04 Юни, 2010, 18:57:21 »
0
Ето още малко инфо по темата.

http://news.nationalgeographic.com/news/2010/06/100603-science-guatemala-sinkhole-2010-humans-caused/

Ураганът Агата причини уникални поражения в Гватемала. Това е снимка на пропадане на земна маса в квартала „Суидад Нуева“ в Гватемала сити. Дупката е с дълбочина 30 метра.

В дупката е потънала цяла сграда. Към момента не е ясно колко хора са загинали в нея. Засега е загадка каква е конкретната причина за пропадането. Едно от предположенията е, че се е пропукал подземен канал.





Снимка: БГНЕС

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Ароматът на Келвин Клайн е неустоим за диви котки
http://www.investor.bg/news/article/100923/348.html
09 юни 2010, INVESTOR.BG: Най-популярни

Експеримент показал, че одеколон на Келвин Клайн и тоалетна вода на Нина Ричи привличат най-трайно хищниците
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Пътят на черешите
« Отговор #10 -: 11 Юни, 2010, 13:50:03 »
0
На ръба
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/06/11/915358_na_ruba/?ref=rss
11 юни 2010, Капитал - България


Просветен национализъм или мода

В Историческия факултет на Софийския университет има лекция, посветена на Адолф Хитлер. Ръководството му се стреми да дава пространство за обществени дискусии по горещи теми като членството на Турция в ЕС или др., а сега в един от коридорите на Ректората е подредена изложба на плакати и агитационни рисунки (например на Ханс Лиска) от времето на Втората световна война както в полза на съюзниците, така и на държавите от Тристранния пакт. Според...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Пътят на черешите
« Отговор #11 -: 11 Юни, 2010, 16:50:02 »
0
Swarovski или истински диамант?
http://www.investor.bg/news/article/101034/347.html
11 юни 2010, INVESTOR.BG: Най-популярни

Даниел Сваровски създава доста успешен бизнес модел през 1895 г. с краен продукт, който е бил преследван от закона
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
40-дневната война
« Отговор #12 -: 11 Юни, 2010, 17:00:04 »
0
40-дневната война
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/06/11/915383_40-dnevnata_voina/?ref=rss
11 юни 2010, Капитал - България


Ако тези дни пътувате за кюстендилското село Соволяно, не забравяйте да си носите документите за самоличност. Защото, ако не успеете да се легитимирате, ще трябва да се върнете. На кръстовището със съседното село Скриняно има контролно-пропускателен пункт (КПП), а проверката е като на границата. Причината не са контрабандни цигари например, а големият черешов масив, който се намира там. Пунктът е част от драконовските мерки, които бяха въведени тази година от кмета на Кюстендил Петър Паунов, а...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Пътят на черешите
« Отговор #13 -: 11 Юни, 2010, 17:00:04 »
0
Пътят на черешите
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/06/11/915374_putiat_na_chereshite/?ref=rss
11 юни 2010, Капитал - България


Кюстендил е известен с няколко неща - минералните си води, картините на Владимир Димитров-Майстора и вкусните череши, които се отглеждат там, заради които градът често е наричан "овощната градина на България".

Но Кюстендил е също родно място на братята Васил и Георги Илиеви - основателите на борческата групировка ВИС-2, която се занимаваше с кражби на коли, рекет, трафик на наркотици и проституция. Именно на тях градът дължи недотам добрата си слава, която беше затвърдена през...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
  • Респект: +8
    • Профил
Аз съм робот, не отговарям за действията си.