Автор Тема: Любопитно  (Прочетена 248437 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #120 -: 08 Април, 2011, 09:13:04 »
0
За водката, пробвал съм я добра е, като афрозодиак не съм убеден че работи, но аз винаги си имам желание, може и да не съм забелязъл че го подсилва. За японската джаджа всичко е много просто и наистина би трябвало да има малък ефект, според мен в предела на 1-3% Идеята е по рядко да се включва релето на алтернатора и да се товари с това допълнително двигателя на колата, кондензатора служи като буфер. Ако имаше как да му кажем да се пълни само когато се спира или се кара по инерция по някое нанадолнище ако колата е с ръчна скоростна кутия, ефекта щеше да е още по голям. Аз бих си купил такова да го пробвам ама ме мързи да се разхождам само за това до Варна.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #121 -: 08 Април, 2011, 18:43:36 »
0
Тази японската джаджа я видях,че я продават в един сайт за 27лв. Произход: Япония Производител :Китай В София може да се купи за 27лв ,а доставката за страната с куриер е 6-7лв. Ако някой се интересува ще му го пратя на лични да не правим реклама. Аз още се колебая за джаджата но за водката ,ако я срещна ще пробвам без колебание.  :)

           

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #122 -: 08 Април, 2011, 20:42:39 »
0
Еми дай тогава линк да видя за какво става дума въпреки че почти се сещам, на какъв принцип работи. Това е по мойте науки така че мисля че става дума за един тъп електролитен кондензатор с умерено голям капацитет да речем 5-10 000 мкф. И понеже по теория кондензатора след алтернатора вдига изправеното напрежението с около 1,4 то естественно че релето на алтернатора ще се включва в изключително редки случей, когато дотолкова падне акумолатора че даже с този коефициент 1,4 бордовото напрежение да падне под 13,6 в. Обикновенно около толкова щрака това реле. Има разум в това защото се намалява кйоличеството цикли заряд разряд на акумолатора което наистина му удължава живота. А за икономията ако я има сигурно е мизерна както писах около 3% , зависи кой кара и при какви условия кара. Негатив е че се повдига бордовото напрежение и електрониката по съвременните коли може и да кихне някъде а това са скъпи ремонти ( един компутер за кола си е около 1000 евро). Любопитно ми е дай да видя какво пиошат не съм срещал такъв дивайс.
« Последна редакция: 08 Април, 2011, 20:58:32 от Ivel »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #123 -: 08 Април, 2011, 22:04:15 »
0
Ivel, я тогава да те питам нещо, което от години ме гложди и не знам отговора. Пак за зареждане/разреждане става въпрос, но за батериите на лаптопите.

Според теб за живота на батерията има ли значение дали е постоянно включен на зареждане, или се разрежда/зарежда докрай, или до средата, или до 90%? Като е постоянно включен в трансформатора на практика батерията постоянно получава ток и никога не се разрежда - това хубаво ли е или не?

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #124 -: 08 Април, 2011, 22:50:15 »
0
ivel, изпратих ти линк.  Предполагам ще изкоментираш след  като прочетеш за джаджата. За всички останали ще пейстна част от описанието на това японско чудо с производител китай. :)   ,, 

            ** ЯПОНСКИ ПАТЕНТ И СЪВРЕМЕННА ТЕХНОЛОГИЯ

            ЗА ИКОНОМИЯ НА ГОРИВО ПРИ ВСИЧКИ ВИДОВЕ

            АВТОМОБИЛИ И ГОРИВА! ШОКОВА ТОП ЦЕНА 27 лв.!

 

            ** УВЕЛИЧАВА МОЩНОСТТА И УСКОРЕНИЕТО НА

            ДВИГАТЕЛЯ И УДЪЛЖАВА ЖИВОТА НА АКУМУЛАТОРА!

 

            **ЛЕСНО ЗА УПОТРЕБА И НЕЗАБАВЕН ЕФЕКТ!

            ОПАЗВАНЕ НА ПРИРОДНАТА СРЕДА!

 

            Поставяйки уреда „NEO SOCKET” в запалката на автомобила веднага се отчита намаляване  консумацията на гориво.


            Уредът увеличава мощността  и ускорението на автомобила, благодарение на пълното изгаряне на горивото, удължава значително срока на използване на акумулатора, намалява изхвърлянето на вредни токсични емисии в атмосферата и въздействието на статичното електричество и спомага за оптимално функциониране на климатика, светлините, радиоуредбата и др. ел. консуматори на автомобила.

            NEO SOCKET е лесен за използване и на достъпна цена. Просто включете устройството на мястото на запалката и то започва да работи.

            Електронното устройство се препоръчва, както за бензинови, така и за дизелови двигатели при напрежение на запалката на автомобила 12 V.

            НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ПРИ 24 V.

            Двойният предпазител на устройството осигурява безопасна работа и дълъг живот на използване (3-5 г.).

            УСТРОЙСТВОТО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОСТАВЯ В ЗАПАЛКАТА ПО ВРЕМЕ НА ВКЛЮЧЕН ДВИГАТЕЛ!

            При включване на устройството ако лампичката не свети да се провери запалката и предпазителите на автомобила.

            При някой автомобили индикаторната лампа на устройството може да продължава да свети и при загасен двигател, което не е за притеснение.

            В устройството е вграден кондензатор за оптимално поддържане на ел. системата на автомобила. Той позволява да се натрупва, съхранява и освобождава ел.енергия, необходима на двигателя при колебания на натоварванията, в зависимост от пътната обстановка.

            Електронното устройство намалява разхода на гориво, за сметка на стабилизиране и намаляване на колебанията при натоварване  двигателя на автомобила.

            Устройството се използва от милиони шофьори в САЩ, Канада, Австралия, Англия, Германия, Франция, Близкия изток и Азия.

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ:

 

            КАК РАБОТИ ЕЛЕКТРОННОТО УСТРОЙСТВО?   

 

            Уредът използва електролитни кондензатори, които облекчават стабилността на електрическата верига на автомобила и подпомагат работата на двигателя.

            Кондензаторите имат способността да задържат и освобождават ел.енергията, подпомагайки работата на двигателя, за по-бързо преодоляване колебанията в режима на работа,  вследствие на пътните условия. Или с други думи, устройството „обира” излишъците на ток по веригата, задържа или ги освобождава при натоварване на двигателя, облекчавайки значително неговата работа.

            При пускане на фаровете, на парното, на по-мощна музика или на други консуматори, оборотите на двигателя на празен ход леко „заиграват”. Това е поради по-голямото натоварване на двигателя, вследствие на ел. консуматорите.  Устройството при тези случаи облегчава работата на двигателя, като „обира” и задържа излишния ток и го освобождава при необходимост.

 

            ИМА ЛИ БУШОН (ПРЕДПАЗИТЕЛ) УРЕДА?

            Да, има!

 

            ИНДИКАТОРНАТА ЛАМПИЧКА НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВА СЛЕД ЗАГАСЯВАНЕ НА ДВИГАТЕЛЯ. ЩЕ СЕ ИЗХАБИ ЛИ АКУМУЛАТОРА?

            Това не би трябвало да е проблем, тъй като индикаторът не консумира много енергия. Въпреки това ако възнамерявате да не шофирате автомобила много дълго време, се препоръчва устройството да се изважда от запалката на автомобила.

 

            МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА УСТРОЙСТВОТО ПРИ ПО-МАЛКИ АВТОМОБИЛИ?

             Да. Дори е възможно ефектът да е по-голям.

 

            УСТРОЙСТВОТО МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ПРИ АВТОМОБИЛИ С ДИЗЕЛОВ ДВИГАТЕЛ?

    Да. Горивото няма значение. Уредът помага на дизелови, бензинови и електрически двигатели, както и на двигатели с променен горивен цикъл /на пропан-бутан, или метан/.

 

            РЕЗУЛТАТИ ОТ ТЕСТВАНЕТО НА ЕЛЕКТРОННОТО УСТРОЙСТВО „NEO SOCKET” ЗА ИКОНОМИЯ НА ГОРИВО ЗА НЯКОЙ ЯПОНСКИ АВТОМОБИЛИ:

            - „TOYOTA YARIS”       - 10%

            - „HONDA ACCORD”     - 15%

            - „NISSAN MICRA”       - 21%

            - „SUZUKI LAPIN”        - 23%

 

 
 *drink10*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #125 -: 09 Април, 2011, 09:20:37 »
0
Ivel, я тогава да те питам нещо, което от години ме гложди и не знам отговора. Пак за зареждане/разреждане става въпрос, но за батериите на лаптопите.

Според теб за живота на батерията има ли значение дали е постоянно включен на зареждане, или се разрежда/зарежда докрай, или до средата, или до 90%? Като е постоянно включен в трансформатора на практика батерията постоянно получава ток и никога не се разрежда - това хубаво ли е или не?

Това изобщо не е хубаво за батерията, да не кажа най-лошото е да е постоянно включена на заряд, въпреки че всички го правим защото така ни е удобно. Ако се позва ноутбук стационарно по-добре тогава изобщо я извадете батерията, пак ще си работи от зарядното ноутбука а батерията ще послужи по дълго време.Правилният и щадящ режим за батерията е след като се зареди да я използваш почти до пълното и разреждане, да речем нека останат 10% и тогава пак да я заредиш напълно и тнт.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #126 -: 09 Април, 2011, 09:31:15 »
0
Filip, точно както и предполагах за какво става дума, това с процентите икономия е пълна глупост, едва ли е повече от 3% и то зависи къде караш и как караш, в рекламата наистина 99% е реклама, истината е малко. Никъде не пише с колко се вдига бордното напрежение освен ако не го ограничават, но тогава пък ефекта се губи (на теория с корен от две =1,4),  както казах по-горе това не е безопасно за електрониката по колата, а недай боже нещо да кихне това са скъпи ремонти и не си заслужава според мен риска. Аз не бих използвал това и вас не съветвам. Ако в това имаше някъкъв здрав икономически смисъл, отдавна щеше да се вгражда щатно във всички автомобили.
« Последна редакция: 09 Април, 2011, 09:34:59 от Ivel »

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #127 -: 09 Април, 2011, 11:09:16 »
0
Ясно,благодаря!  *drink10*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #128 -: 09 Април, 2011, 16:18:19 »
0
Ivel, я тогава да те питам нещо, което от години ме гложди и не знам отговора. Пак за зареждане/разреждане става въпрос, но за батериите на лаптопите.

Според теб за живота на батерията има ли значение дали е постоянно включен на зареждане, или се разрежда/зарежда докрай, или до средата, или до 90%? Като е постоянно включен в трансформатора на практика батерията постоянно получава ток и никога не се разрежда - това хубаво ли е или не?

Това изобщо не е хубаво за батерията, да не кажа най-лошото е да е постоянно включена на заряд, въпреки че всички го правим защото така ни е удобно. Ако се позва ноутбук стационарно по-добре тогава изобщо я извадете батерията, пак ще си работи от зарядното ноутбука а батерията ще послужи по дълго време.Правилният и щадящ режим за батерията е след като се зареди да я използваш почти до пълното и разреждане, да речем нека останат 10% и тогава пак да я заредиш напълно и тнт.

Thank you на новия лаптоп така ще правя, да видя по-бавно ли ще се скапе.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #129 -: 09 Април, 2011, 19:28:37 »
0
dodo2,
за батериите, някъде бях чел, че е най-добре... май по-добре си го прочети сам.

Сподели впечатления за MacBook Air-a.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #130 -: 09 Април, 2011, 20:22:06 »
0
Аз пък си купих неотдавна едно Envy на HP и много му се кефя, преди това бях на Мак, но се върнах към Виндуса, някък си ми е по удобен въпреки недостатъците

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #131 -: 09 Април, 2011, 20:43:43 »
0
Ами Air-а въпреки, че е 1.3кг е два пъти почти по-тежък от предния ми (Toshiba R500) - може би е най-лекия лаптоп в света, само 770 грама е. Обаче нещо започна да прегрява и да ми лази по нервите и затова си взех новия. Малко е по-страннен ос-а на Mac но като че ли е по-човечен. Мишката е много готина - взех си MagicMouse. Аз така или иначе имам и Windows и Linux във VirtualBox така че си ползвам и трите операционни системи едновременно. Иначе дизайна на Mac-а е доста над всички други. Някъде пишеше, че на пазара на лаптопи над $1000 държат 90%.

А за батериите и аз си мислех, че е така както казва Ivel (че е по-добре да се разрежда и зарежда), обаче тогава се чудя защо не са направили да може да се конфигурира да се разрежда и зарежда само при определен %, докато си е включен трансформатора в буксата? Това е елементарно да се направи, а никъде не съм виждал да го има. От друга страна ако батерията има 500 цикъла, това значи, че за половин година ще замине, мен лаптопът ми е включен по 12-15 часа на ден :)

Toshibata го имам от 3-4 години и винаги е бил нон-стоп включен в трансформатора (по 24 часа на ден), а батерията му все още държи като е на батерия, значи може би няма чак такова значение.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #132 -: 10 Април, 2011, 09:17:19 »
0
Абе карай както ти е удобно на теб с батерията, то и аз го правя същото въпреки че знам че е губително за батерията, голяма работа, аз ноутбуците ги сменям през една две години като се появи нещо по привлекателно, аз съм много капризен на тема дизайн, клавиатура оглеждам ги от всякъде и дори съм готов да направя компромис с производителността в полза на удобството и дизайна (да ми радва окото). Тошибите например за мен са груби и им пропада клавиатурата като натиснеш по средата - подава. Освен това леките им моделчета са с много цигански дизайн по мойте разбирания - невъобразими комбинации от червени и някъкви змийски кожи. Аз като минах от Епъла на Виндоус търсех някъкъв аналог с маковете и смятам че го намерих с тази машинка на HP. Освен това е с две батерии, които се насаждат една в друга, ако искаш елегатнен ноут карай със серийната ако искаш да ти изкара дълго някъде например насаждаш го на допълнителната батерия (в комплекта влиза). И още ме удиви приятно че пред Виндуса има друга много лека OS в която има всичко необходимо, скайп, браузер, нещо там за работа с изображения, текстов редактор и др. ако искаш оставаш в нея (тя направо лети), ако ти трябва нещо по така продължаваш до Виндоус. Има 13,14,17 инчови такива, аз не обичам големите затова си взех 13-ка въпреки че знам че е спряна вече и сега е актуална 14-ката. Ама я взех тъничко, освен това е с две видеокарти и изключително ярък монитор. Това е достоен аналог на маковете за любителите на виндовус, нито за минута не съм бил разочарован при работата с него.
Става дума е за това:
http://blog.speedcomputers.biz/2011/02/06/hp-envy-13-%D1%87%D1%83%D0%B4%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #133 -: 16 Април, 2011, 23:54:19 »
0
Нещо много хитро - мери WiFi силата на сигнала и се снима на дълга експозиция:

Immaterials: Light painting WiFi

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Любопитно
« Отговор #134 -: 18 Април, 2011, 21:18:48 »
0
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home#2 - сайт, на който могат да се проследяват всички земетресения.