Автор Тема: Не е за недвижимост, а КАСКО  (Прочетена 48493 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #15 -: 09 Август, 2012, 02:38:53 »
0
Додо,

извинявай, братле, ама нищо не ти се разбира. Т.е. какъв продукт си сключил.

По принцип са те оценявали по Шваке ( тия албуми дет' си видял да прелистват, за да определят застрахователна сума и оттам по тарифно число = застрахователна премия).

Питай какво точно ти е каското? Дали е пълно, дали е с подзастраховане или надзастраховане и има ли самоучастие.

Кат' дадеш повече подробности, ще ти кажа какво да правиш.

План Б, дай ми телефоните на тия и ще ти проуча нещата за 10 мин. по телефон.

П.П. Така да сереш наред и че всички застрахователи са "мърши", а ти даже нямаш представа какво точно си сключил като каско, е меко казано несериозно.

Прецени си сам. Аз няма да обеднея от 1 тел. разговор с твоите хора.

Успех!  *drinks*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #16 -: 09 Август, 2012, 09:43:50 »
0
Додо, вслушай се в съветите на Маранди и на Коганев.
 
Вземи си застрахователния договор и общите условия, които трябва да са при теб. Прочети ги внимателно! Там е описано всичко – типа Каско и други специфични условия, които трябва да знаеш. Така например, струва ми се, че ако в момента декларираш настъпването на застр. събитие през зимата и чак сега -през август търсиш обезщетение, може и да получиш отказ.

Действително, като си получиш колата от лизингодателя, ти я получаваш на остатъчна стойност. И ако т.нар. тунинг( баси, не вярвам един спойлер да е тунинг, за да е необходимо отделно деклариране), при това фабрично произведен с доставна цена, описана първоначално при доставчика, не би трябвало да създава проблеми.

Необходимо е да се уточни понятието „тунинг” в застрахователните документи, ако не там  - в Кодекса на за застраховането. От там се тръгва! Може да се обърнеш с въпрос към КФН. ( Лично аз, бих го направила). След това снимките, маркировката са останалите неща, които  ще помогнат за изясняване на ситуацията.
 Прецени си нервите, времето и ако ти стигат, действай!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #17 -: 09 Август, 2012, 09:52:25 »
0
Вие за тия 600 лева чудо направихте, айде вземайте я тая лайсна най накрая и си намерете друга занимавка.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #18 -: 09 Август, 2012, 09:55:39 »
0
Като Ви чета разбирам, колко съм прав че не си застраховам колите с КАСКО, направо съм спестил купища нерви и пари. Подозирах за подобни проблеми ако нещо се случи, и понеже съм си недоверчив към подобни кантори, предпочитам сам да си нося отговорността. За лизинговите коли скоро купихме някъква смотана Тойота Върсо (пълен боклук е, да не си купувате такива коли) , с лизинг от Сосиете, дадоха си пълния опис какво колко струва в нея, без никъкво напомняне.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #19 -: 09 Август, 2012, 10:12:31 »
0
Вие за тия 600 лева чудо направихте, айде вземайте я тая лайсна най накрая и си намерете друга занимавка.

Ей, това на мен са ми десет обяда в рибен ресторант. Защото съм на диета. Ами ако не бях?..

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #20 -: 09 Август, 2012, 10:20:13 »
0
Като Ви чета разбирам, колко съм прав че не си застраховам колите с КАСКО, направо съм спестил купища нерви и пари. Подозирах за подобни проблеми ако нещо се случи, и понеже съм си недоверчив към подобни кантори, предпочитам сам да си нося отговорността. За лизинговите коли скоро купихме някъква смотана Тойота Върсо (пълен боклук е, да не си купувате такива коли) , с лизинг от Сосиете, дадоха си пълния опис какво колко струва в нея, без никъкво напомняне.

Прав си, обаче аз си я застраховам, най-вече заради кражба. Моята застраховка е с един вид бонус -  по-ниска цена и допълнително самоучастие при възникване на ПТП, когато виновната съм аз или ако не може да се докаже чуждо виновно поведение. Таквизи ми ти работи!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #21 -: 09 Август, 2012, 11:52:34 »
0
marandi къде точно съм написал, че всички застрахователи са мърши, я ме цитирай :)

А както казах - общи условия нямам. Питах си познатите и те нямат. При сключване на КАСКО се подписва едно листче А4 в общия случай, а общите условия - някой друг път.

Имам пълно КАСКО стандартно нямам представа под- над- или какво е, казах да е на максималната цена и толкова.

@Ivel - има смисъл от КАСКО, даже само от драскотините. В момента имам такива на четирите врати, предната броня и единия калник (не по моя вина просто се появяват отвереме навреме заради околните по паркингите) и тези неща ги плащат. Не съм правил сметка дали ако си ги боядисвам сам ще ми е по-евтино, но все пак КАСКО покрива и кражба, а автомобилът не струва 3000 лева да кажеш ще си взема нов ей така. Така че според мен си струва за по-скъпите коли, за трошляци на 20 години разбира се - не. :)

*drink6*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #22 -: 09 Август, 2012, 12:16:59 »
0
И, вярно. Проверих си докуменентите за платеното Каско и наистина за тази година не са ми предоставили общите условия. За миналите години, гледам че ги имам.
НО, погледни в сайта на застрахователната компания - там са описаните общите условия по конкретната застраховка. Тя ги обвързва достатъчно.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #23 -: 09 Август, 2012, 12:20:53 »
0
Драскотините ги премахвам със заличител на драскотини. Много е ефикасно, освен ако нараняването не е до грунда. Поръчах си ги от онези телевизионни компании - Топ шоп или студио Модерна, не мога да се сетя.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #24 -: 09 Август, 2012, 13:06:23 »
0
И, вярно. Проверих си докуменентите за платеното Каско и наистина за тази година не са ми предоставили общите условия. За миналите години, гледам че ги имам.
НО, погледни в сайта на застрахователната компания - там са описаните общите условия по конкретната застраховка. Тя ги обвързва достатъчно.

То идеята е, че като нямаш общи условия, ти не си обвързана с тях (което в общия случай е хубаво) :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #25 -: 09 Август, 2012, 13:37:07 »
0
marandi къде точно съм написал, че всички застрахователи са мърши, я ме цитирай :)



По-скоро, е резултат на моя пост, по-горе ... :)

Маранди,
Не ми се стягай, моля те! :) *drink11*

Оказа се, че и ние сме купували лайсна за няколко стотин лева, по същите причини. Ама, нали не се занимавам с тези неща, а мъжът ми ...

 *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #26 -: 09 Август, 2012, 14:27:05 »
0
marandi къде точно съм написал, че всички застрахователи са мърши, я ме цитирай :)

А както казах - общи условия нямам. Питах си познатите и те нямат. При сключване на КАСКО се подписва едно листче А4 в общия случай, а общите условия - някой друг път.

Имам пълно КАСКО стандартно нямам представа под- над- или какво е, казах да е на максималната цена и толкова.

@Ivel - има смисъл от КАСКО, даже само от драскотините. В момента имам такива на четирите врати, предната броня и единия калник (не по моя вина просто се появяват отвереме навреме заради околните по паркингите) и тези неща ги плащат. Не съм правил сметка дали ако си ги боядисвам сам ще ми е по-евтино, но все пак КАСКО покрива и кражба, а автомобилът не струва 3000 лева да кажеш ще си взема нов ей така. Така че според мен си струва за по-скъпите коли, за трошляци на 20 години разбира се - не. :)

*drink6*

Додич,

не съм врачка, братле. Нямам представа коя е компанията, оттам нямам престава и какъв ти е продукта.

Т.е. като кажеш каско - нищо не значи, особено като нямаш Общите условия.

Може да си ги изискаш и да се разбереш с тях. Имаш право и повторен оглед от експертно лице, ако не си съгласен с това, което ти предлагат до момента, имаш срокове.

П.П. Трудно се коментират казуси по принцип .... и без детайли. Като кажеш купих си каско е все едно някой да ти каже купих си имот?

Какво разбираш от това, че някой си е купил имот, защото аз нищо!  *girl*

Казах ти, ако имаш нужда от помощ, ще ти ударя едно рамо с 10 мин. по телл да ти проуча какво аджаба става. Повече няма да се "натягам". По принцип не може да имаш полица без Общи условия, а защо ти не си ги изискал, аз не мога да отговоря.

Чиърс!  *drinks*


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #27 -: 09 Август, 2012, 14:37:30 »
0
И, вярно. Проверих си докуменентите за платеното Каско и наистина за тази година не са ми предоставили общите условия. За миналите години, гледам че ги имам.
НО, погледни в сайта на застрахователната компания - там са описаните общите условия по конкретната застраховка. Тя ги обвързва достатъчно.

То идеята е, че като нямаш общи условия, ти не си обвързана с тях (което в общия случай е хубаво) :)

Само че на моят лист А 4 пише, че съм запозната с общите условия и съм положила подпис! При мен, обаче, има анекс към Договора, който е със специфични правила, подписан двустранно. Всичко, което е извън общите условия, или противоречи на тях, се урежда с анекса.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #28 -: 09 Август, 2012, 15:48:47 »
0
По принцип не може да имаш полица без Общи условия, а защо ти не си ги изискал, аз не мога да отговоря.

Чиърс!  *drinks*

Ми защото съм проз. Ето и global е положила подпис и няма.
Само че съдът за такива общи условия казва, че са невалидни. Иска фирма X изпълнителен лист, ама съдът казва лицето Y не е подписало изрично общите условия (въпреки, че в довора им също пише "декларирам че"), и тогава "няма изпълнителен лист, защото работата е скапана". И фирмата вероятно си събира взманията след това по втория начин. Такива откази преди 3 месеца имаше по 20 на ден, сега не знам :)

Още нямам проблем, първо трябва да си оправят от сервиза нащата, защото по грешка са писали, че трябва друг елемент, вместо моя. После ще видим.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #29 -: 09 Август, 2012, 16:05:00 »
0
Додо, според мен трябва да се прочете Застрахователния кодекс. Има го и в Интернет. Ама сега не ми се рови . Миналия август-септември, се приеха много изменения на Кодекса. Най-вероятно, там са описани общите условия при застраховката пълно каско. Така че, в момента , най-вероятно дигаме врява, при това безпочвена. От последните изменения знам, че лепенките ми по стъклата важат за последно тази година, до края на септември. След 30 септември, миналата година, въобще не поставят лепенки, чрез които да си личи, че колата е застрахована.Тъй, че пий си питието и по-спокойно. Не смятам, че всички застр. компании поголовно нарушават правата на своите клиенти.