Автор Тема: Не е за недвижимост, а КАСКО  (Прочетена 48500 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #30 -: 09 Август, 2012, 16:30:42 »
0
В Застрахователния кодекс със сигурност не пише нищо за тунинг :)

Има онзи текст, който копирах тук, който касае подобни случаи, на който ще се позова ако подавам жалба. Той е, че ако премията при застраховане допълнително на дадената лайснаби станала от 2000 на 2050, то сега трябва да изплатят не 620 лева, а пропорционално по-малко - 605 лева. А разликата от 15 лева - от арменския поп. Но не е 0, както те искат. Но може да го оставя така, защото то не е само тази лайсна ами доста други неща и ако се правя на много интересен, 100% имат начин да ми го нахендрят по друг параграф за останалите неща, а те са на доста по-голяма сума от 620 лева.

Пък и аз на разтревожен ли изглеждам? Днес се забавлявам с един нигериец, който иска да му пращам пари в Испания и измислих как да му стане забавно и на него. Ама... уж ходих на испански ама съм забравил всичко - а няква в офиса на WesternUnion в Малага я питам "do you speak English?", тя ми вика "NO" и затваря.

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #31 -: 09 Август, 2012, 16:54:03 »
0
В Застрахователния кодекс със сигурност не пише нищо за тунинг :)

*drink6*

Додо,

това, че си подписвал бумаги набързо, дет' си чакал да се метнеш на "Метлата" - не те оправдава.

В Кодекс-а няма подобно нещо, то е в предложението за изготвяне на полицата. А, ти даже си нямаш Общите условия.

Все едно на гавриш някого, че не си е чел общите условия за договора по кредит, като ти си същия "хубавец".

Това са финансови продукти и има елементи, които са неизменна част към всяка полица, посочени в Кодекса.

П.П. Не ти се карам - даже си мисля, че ти помагам. Обади се на тия хора, изискай си документацията, прочети я и после ще коментираме. Имаш срокове ти казах - т.е. след смяна на собственост в КАТ и издаване на нов талон, ако има действаща полица имаш срок да уведомиш застрахователя и се издава анекс към полицата, иначе каското ти изгаря.

Толкоз от мен - явно 620 кинта ги мяташ от терасата и не представляват интерес за теб. Нагледал съм се на "велики", дет' накрая завършват: "Да им таковам май*ката на застрахователите" <- дано не ми влезеш в тази категория, че тогава и да ми плащаш, аз не работя с такива. Принцип!

Поздрави!

П.П.П. Демек, тия "съвети" за жалби до КФН, КЗН и прочие са тъпа имитация на дейност, ако си изтървал технологичните срокове.

Но, гледам в темата все "спецове" по застраховане и няма да се учудя, ако след още 2 изписани страници в тази тема и ти станеш такъв ( ъъ .. смигам )
« Последна редакция: 09 Август, 2012, 17:06:57 от marandi »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #32 -: 09 Август, 2012, 17:35:48 »
0
[quote author=marandi link=topic=1691.msg39956#msg39956 date=134452044


П.П.П. Демек, тия "съвети" за жалби до КФН, КЗН и прочие са тъпа имитация на дейност, ако си изтървал технологичните срокове.

Но, гледам в темата все "спецове" по застраховане и няма да се учудя, ако след още 2 изписани страници в тази тема и ти станеш такъв ( ъъ .. смигам )
[/quote]

Вярно е, процесуалните правила! Но тук това не е достатъчно. Има и ЗЗД, освен Застрахователния Кодекс, има и АПК и ГПК? Нъл така?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #33 -: 09 Август, 2012, 20:41:59 »
0
Има и ТКЗС  *rofl*

Спокойно, собствеността е сменена навреме още миналата година с това няма проблем, застраховката си е изцяло моя.

За общите условия то е в моя полза, както с опитах да обясня, съдбната практика е, че съдът приема, че все едно не са подписани, а те обикновено са утежняващи, не дават повече права. Има разлика между това и да си се подписал под общи условия без да си ги чел - на мен просто не са ми дали такива, че да се подпиша под тях. Общит условия са неразделна част от един договор и трябва да са подписани отделно. Но това е ако се стига до съд, аз такова нещо нямам намерение да правя.

КФН си има годишни отчети. Тя може да санкционира при неспазване на законодателството, а не нарежда "платете на човека бе!". За такива случаи казва "обърнете се към съда". Така че аз ще направя каквото реши застрахователя, но ако не ме кефи решението, ще пусна жалба в КФН, че не спазват Чл.190 от КЗ.

А иначе дали всички застрахователи са ..., попадна ми една  констатация на КФН, че е започнала да се наблюдава практика да не се плаща по гражданска отговорност, като се използва игра на думи за виновен и невинен. Целта на застрахователите винаги е била за измислят причина и как да направят така, че да не платят обезщетение, това им е половината работа.

 *drink6*

koganev

  • Гост
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #34 -: 09 Август, 2012, 23:02:56 »
0
Гледам, че я подкарахте кръчмарската по въпроса с общите условия, та да ви кажа един виц.

(Който не е запознат с диалекта в Стряма, да не чете)

Баща и двамата му сина, всичките от село Стряма, пловдивско, вървят през полето. Стигнали до една вада и  взели да се оглеждат как да я преминат. Бащата, който бил човек на възраст, без да му мисли много-много се засилил и прескочил вадата. Единият син казал на другия:
- Ебати, скива ли го тоя как само скочи, да го еба в дъртия гъз да го...
Другият син го прекъснал:
- А, скочил... Еби го в гъза.



marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #35 -: 10 Август, 2012, 00:04:26 »
0
............

А иначе дали всички застрахователи са ..., попадна ми една  констатация на КФН, че е започнала да се наблюдава практика да не се плаща по гражданска отговорност, като се използва игра на думи за виновен и невинен. Целта на застрахователите винаги е била за измислят причина и как да направят така, че да не платят обезщетение, това им е половината работа.

 *drink6*

Сигурен бях, че за по-малко от 2 дни вече ще си "експерт" и по общо застраховане  *girl*

Успех!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #36 -: 10 Август, 2012, 01:52:13 »
0
Скитов,

гледам и ти си поредния "експерт", който прави на пух и прах застахователите с удачно подбрани цитати/коментари на ... "експерти" ще ги наречем.

Както сте я подкарали, ще забраните застаховките в цял Свят кат' ви гледам, а не само в БГ  *girl*

П.П. Нямам нищо против да се върнат старите правила за "Зелена карта", за такива отворени кат' тИбя, щот' тогава за излизане в чужбина ще ти струва около 600 кинта на година + Гражданската ти към днешна дата.

Но вие сте "отворковци" всичките и освен да плюете, без да питате - друго май не умеете.

Има ли смисъл да ти разбивам "мит" по "мит" всички глупости, които си цитирал от "достоверни" източници и ти им вярваш?

Не мисля! Бъди здрав!  *drinks*

П.П.П. Вече всеки журналист в БГ, дет' умее да чете готов текст на АйКю е "спец" по всичко. Та, т'ва са ти "източниците".

Журналята са "спецове" и вие за 2 дена ставате "спецове" тоже. Идилия  *girl*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #37 -: 10 Август, 2012, 02:37:02 »
0
Скитов,

имаш готин стил на изразяване - роден продавач си  *girl*

1. Няма как да взема отношение по казуса на Додо, щот' не съм в нещата, па камо ли аз да съм му презентирал/предложил продукт Х, на който да му знам качествата.
2. БГ-то умишлено бави т.нар. катастрофичен пуул и т.н., но това са неизбежни неща, даже може и да ни санкционират от ЕС.
3. Принципно в Света няма как да тръгне стока/човек, транспортно средство ( самолет, кораб, сухопътно ) без застраховка.

Тия неща не съм ги измислял аз.

Не работя с хора, които ми нямат доверие  *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #38 -: 10 Август, 2012, 12:58:45 »
0

Ай за империята! *beer*

За Империята!  *girl* *drinks*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #39 -: 10 Август, 2012, 15:05:30 »
0
Иииии, тъкмо почна да става интересно и почнахте с наздравиците и развалихте боя с кавга :) .

Тъй и тъй става дума за застраховки, та да питам:

Чудя се защо гражданската е за автомобил, а не за водач?

Доводи в моя подкрепа: и да имам три автомобила, в даден момент мога да ползвам само един.
Ако пък даден автомобил се кара от трима водачи, то неговият двигател едва ли изстива, съответно е много по-вероятно да участва в ПТП. Май най-справедливо ми се вижда всичко да влезе в цената на горивото: караш повече, плащаш повече.

dodo2, ако желае, би могъл да ме подкрепи със пресмятане на вероятността даден автомобил да участва в ПТП, в зависимост от: годишният пробег, възрастта на водача и автомобила, града, в който най-често се кара и международното положение, ама смятам, че и така ме разбирате  ;) .



dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #40 -: 10 Август, 2012, 18:20:25 »
0
Toва marandi да каже, трябва да е специалист по риск и това да го смята наум  :P

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Не е за недвижимост, а КАСКО
« Отговор #41 -: 10 Август, 2012, 21:58:13 »
0
Иииии, тъкмо почна да става интересно и почнахте с наздравиците и развалихте боя с кавга :) .

Тъй и тъй става дума за застраховки, та да питам:

Чудя се защо гражданската е за автомобил, а не за водач?

...................

Като световна практика си прав и това в БГ е "частен" случай.

Тепърва прохожда и системата бонус-малус, която е на над 100 години.

П.П. Защо се бавят да навлязат очевадни неща на пазара като продукти и кой пречи постоянно вече 20 години световни компании да имитират "продукти" на нашия пазар, моя милост не може да отговори.

 *drinks*