Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Юридически казуси относно недвижимостите

Не е за недвижимост, а КАСКО

<< < (2/9) > >>

global:
Е, нали знаеш, че сега ще ти отговоря, че въобще не знам какво си платил на гадниците!  :)
Моите съболезнования!  ;) Ако това те топли...

 Иначе, не си мисли, че не съм наясно с гадните номерца на застрахователите. Отчитам ги. И какво от туйт ???
Лоша правосъдна система, лошо правораздаване, корупция и бул шит?

dodo2:
Беше на лизинг, сега е прехвърлен на мен, защото е свършил лизинга. Във фактурата цената беше една за "автомобил" (поне така мисля, ще я потърся), така че за мен екстри, тунинг и т.н. няма. Аз си имам автомобил и не съм длъжен да знам какво допълнително има спрямо това, което се води стандартно за този номер рама.
По принцип имаше опис. Но когато си го прехвърлях на мен от лизингодателя, се прави застрахователна оценка пак от тяхно лице, тогава обаче не са искали описа - гледа си в книгата и вика толкова, аз казах да застрахова на максимална допустима стойност, точно от тези съображения.
Та това са фактите. Ще видим какво ще стане, то вярно, че са се ококорили на тая цена 2000 лева за една пластмаса, ама аз какво съм виновен :)
Ако продължат, ще пусна един въпрос до КФН и ще се разбере, дали са корумпирани предвидливо от застраховатлите или не.

OwnerBG:

--- Цитат на: global в 08 Август, 2012, 21:00:22 ---Е, нали знаеш, че сега ще ти отговоря, че въобще не знам какво си платил на гадниците!  :)
Моите съболезнования!  ;) Ако това те топли...

 Иначе, не си мисли, че не съм наясно с гадните номерца на застрахователите. Отчитам ги. И какво от туйт ???
Лоша правосъдна система, лошо правораздаване, корупция и бул шит?

--- Край на цитат ---

Проблема е че никой не знае какво е платил на лизингодателите. За застрахователите си е друга история.

dodo2:
А да ми препоръчате някой адвокат по застрахователно право? Да се консултирам има ли смисъл да се правя на интерсен или не. Защото като чета текста на 190 съм в правото си, ама друго е практиката - сигурно може да го извъртят, че не важи при дадните обстоятелства.

koganev:
Трябва да има снимки на автомобила при сключване на каското или при допълване на полицата. Задължително има! На мен винаги са ми ги снимали колите, независимо че са в идеално състояние. Ако повреденият елемент е на снимката и е в изправност, значи има покритие. Ако не е на снимката - баси лайсната, 2000 лв... Аз сложих на един ван прагове и почти веднага спрасках десния, а не бях се натуткал още да отида до офиса на застр. - чаша студена вода винаги помага в такива случаи. Иначе за всички драскотини и по-сериозни работи съм нямал никакви проблеми, освен един - боядисаха ми една цяла врата в различен цвят... Ама то това е куриоз, не е практика.
 
Със застрахователите не ти трябва да се съдиш за дребни работи. Те пращат по съдилищата едни отракани адвокатчета и изобщо не им е гадно, а ти си късаш нервите. Радвай се, че нямаш повод да си търсиш по-сериозни суми, а и дано да нямаш за в бъдеще.   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия