Автор Тема: предложение от общината за промяна на предназначението  (Прочетена 3574 пъти)

stefana

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
  Здравейте.
  Не съм много компетентна по имотните въпроси, затова реших да се посъветвам с вас по един проблем, който ми изникна тези дни. Имам един наследствен парцел земеделска земя в община Приморско. Далеч е от морето, да уточня. Тези дни получих с препоръчано писмо съобщение за обявление от Общината, че е приет ПУП  по плана за местността, където е имота ми с цел промяна предназначението на земята за Фотоволтаична електроцентрала. И че в едномесечен срок мога разгледам проекта и евентуално да подам възражение или предложение по него. И само това.
  Какво мога да очаквам, каква е практиката в такива случаи? Земята ми да бъде отчуждена без компенсация, да ми бъде отчуждена срещу парично заплащане или с компенсиране със земя на друго място?  Ако не съм съгласна с предложената ми компенсация и напиша възражение, доколко то ще бъде взето под внимание?
« Последна редакция: 12 Август, 2012, 11:40:25 от stefana »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
  Здравейте.
  Не съм много компетентна по имотните въпроси, затова реших да се посъветвам с вас по един проблем, който ми изникна тези дни. Имам един наследствен парцел земеделска земя в община Приморско. Далеч е от морето, да уточня. Тези дни получих с препоръчано писмо съобщение за обявление от Общината, че е приет ПУП  по плана за местността, където е имота ми с цел промяна предназначението на земята за Фотоволтаична електроцентрала. И че в едномесечен срок мога разгледам проекта и евентуално да подам възражение или предложение по него. И само това.
  Какво мога да очаквам, каква е практиката в такива случаи? Земята ми да бъде отчуждена без компенсация, да ми бъде отчуждена срещу парично заплащане или с компенсиране със земя на друго място?  Ако не съм съгласна с предложената ми компенсация и напиша възражение, доколко то ще бъде взето под внимание?

Според обяснението може да се предполага че ваш комшия преотрежда земята си. Ако граничите с подобен имот, по закон са задължени да ви известят. Това е част от задължителната процедура. Ако снимате проекта и го качите тук, ще можем да обсъдим дали няма някой бъдещ проблем. И нещо друго. Фотоволтаиците поотмряха напоследък по ред законодателни причини. Но отидете и вижте за какво иде реч.Ако не отидете в обозначения срок, просто ще приемат че сте съгласна с проекта.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG