Автор Тема: Предложете цена!??  (Прочетена 23485 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Предложете цена!??
« -: 28 Май, 2010, 11:03:32 »
0
Искам да ви питам, как я намирате тая нова Екстра в някои от сайтовете за имоти "предложете цена" ?!

 Питам по конкретен повод - виждам си нещо, което би ми привлякло вниманието при едно редуциране на цената в рамките на около 400-450е/м2 за ЧЗП. Гледам бутонче "предложете цена" и си им пращам офертата за цена, която след 6 месеца ще им се види повече от добра!

 Съответно получавам съобщение на мейла
"Наистина ли желаете да закупите 4-стайния апартамент в Младост 1? В предложението Ви вероятно сте изпуснали една единица пред сумата, ако е така, моля потвърдете."

 Добре де, тия хора за малоумен ли ме взимат?
Аз да им предложа цена с 20% над офертната при сриващ се пазар ??!
За какво изобщо са я сложили тази опция?
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #1 -: 28 Май, 2010, 11:07:47 »
0
Просто се гъбаркат с теб,понабрали са самочувствие от пораздвижения пазар и медииното облъчване. ;)
Спокойно тая болест само времето ще им я излекува.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #2 -: 28 Май, 2010, 12:25:27 »
0
Пиши им "извинете пропуснал съм, но не единица, а двойка. Кога можем да сключим предварителен договор, много бързам!"

tecato

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #3 -: 28 Май, 2010, 13:03:48 »
0
Искам да ви питам, как я намирате тая нова Екстра в някои от сайтовете за имоти "предложете цена" ?!...

  Добре де, тия хора за малоумен ли ме взимат?
Аз да им предложа цена с 20% над офертната при сриващ се пазар ??!
За какво изобщо са я сложили тази опция?

Проблема е в ДНК-то на българите. Там тази "екстра" не е заложена. Още доста време ще мине докато разберат че цената на нещо е колкото купувача е готов и ИМА възможност да плати. Попитай ги какъв им е коефицента на тъпота  ;). Ако не могат сами да го изчислят дай им линк  :D

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #4 -: 28 Май, 2010, 13:55:20 »
0
За какво изобщо са я сложили тази опция?

Каквото и да решиш да правиш, при офевта задължително сложи и една забележка с големи букви. Настоящото предложение е свободно (и необвързващо)"  или Настоящото предложение е твърдо до .... часа на тази и тази дата.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #5 -: 28 Май, 2010, 16:33:27 »
0
Валсодаре, опцията "предложете цена" е генерална за всеки сайт. Агенцията или продавача, пуснали обявата получават един мейл с цената, която си предложил по офертата. Ако коментираме самата опция - тя си е ОК. Вече какво ти отговарят на предложението е строго индивидуално и зависи от отсрещната страна. Все едно си разменяте мейли.

То и тук във форума всеки има опция да напише пост, какво ще напише е вече отделна работа.

Ако коментираме отговора, който си получил, това вече е друга работа. Аз видях една обява, която ме заинтересува. Офертна цена 160 000 Е, викам си на 130 000 спокойно може да се пробва, ако стане. Ако се окаже нещо наистина добро - да му дам и 140 000 евентуално.  Издирвам собственника, обаждам му се да го питам за оглед. Той започва да ми обяснява как агенциите му пишели занижени цени по офертите си (без да го питам за цена изобщо), той имал много финансови дългове, възбрани и пр. и му трябвали 180 000 за да си оправи положението (????). Сякаш непременно някой трябва да му поеме бремето от грешките и глупавите му решения. Та, продавачи всякъкви. Има и нормални - показват, даваш оферта, казват учтиво, че разбират ситуацията на пазара, но биха искали да получат повече оферти и да изберат най-добрата. Разменяте си телефоните и си пожелавате приятен ден. Същността на действието е същото, но минава по много по-приятен и цивилизован начин.
I say what I do and do what I say.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #6 -: 28 Май, 2010, 16:52:22 »
0

Каквото и да решиш да правиш, при офевта задължително сложи и една забележка с големи букви. Настоящото предложение е свободно (и необвързващо)"  или Настоящото предложение е твърдо до .... часа на тази и тази дата.
Toчно и така направих - посочих им срок на офертата до края на Октомври 2010-та, след това може и да е вече надолу.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #7 -: 28 Май, 2010, 16:53:20 »
0
Ако коментираме отговора, който си получил, това вече е друга работа. Аз видях една обява, която ме заинтересува. Офертна цена 160 000 Е, викам си на 130 000 спокойно може да се пробва, ако стане. Ако се окаже нещо наистина добро - да му дам и 140 000 евентуално.  Издирвам собственника, обаждам му се да го питам за оглед. Той започва да ми обяснява как агенциите му пишели занижени цени по офертите си (без да го питам за цена изобщо), той имал много финансови дългове, възбрани и пр. и му трябвали 180 000 за да си оправи положението (????). Сякаш непременно някой трябва да му поеме бремето от грешките и глупавите му решения. Та, продавачи всякъкви. Има и нормални - показват, даваш оферта, казват учтиво, че разбират ситуацията на пазара, но биха искали да получат повече оферти и да изберат най-добрата. Разменяте си телефоните и си пожелавате приятен ден. Същността на действието е същото, но минава по много по-приятен и цивилизован начин.
Благодаря за съветите, ще са ми определено от полза!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Peter_K

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #8 -: 28 Май, 2010, 17:17:05 »
0
Здравейте и от мен,

Поздравления за сайта !

И аз съм на този хал: ако си струва, предлагам 20% по-ниско, някои смъкват, други даже вдигат - имали вече оферта !
Други смъкват значително и без да съм направил оферта, но там имота не ме устройва.

По отношение на срока: 1 седмица максимум за решение ! Ако не е притиснат и/или не е много интелигентен, няма да приеме, все едно. Даже ще се ослуша за повече

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #9 -: 28 Май, 2010, 19:11:47 »
0

 Аз видях една обява, която ме заинтересува. Офертна цена 160 000 Е, викам си на 130 000 спокойно може да се пробва, ако стане. Ако се окаже нещо наистина добро - да му дам и 140 000 евентуално.  Издирвам собственника, обаждам му се да го питам за оглед.

В конкретния случай става въпрос за обява от собственик ли?
 




Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #10 -: 28 Май, 2010, 19:12:42 »
0
Toчно и така направих - посочих им срок на офертата до края на Октомври 2010-та, след това може и да е вече надолу.
5 месеца срок? Или моите схващания са грешни или ти смяташ, че ще живееш с орлите :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #11 -: 28 Май, 2010, 20:02:39 »
0

 Аз видях една обява, която ме заинтересува. Офертна цена 160 000 Е, викам си на 130 000 спокойно може да се пробва, ако стане. Ако се окаже нещо наистина добро - да му дам и 140 000 евентуално.  Издирвам собственника, обаждам му се да го питам за оглед.

В конкретния случай става въпрос за обява от собственик ли?

Не, ако беше от собственник, нямаше да има нужда да го издирвам... :D
I say what I do and do what I say.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #12 -: 28 Май, 2010, 20:03:31 »
0
5 месеца срок? Или моите схващания са грешни или ти смяташ, че ще живееш с орлите :)
За къде да бързам, хич и не бързам да ти кажа честно.
Знам какво ми трябва, знам коя цена си е нормална за него, имам сравнително правилна преценка която до момента не ме е подвела - за къде да бързам наистина? За там, където са стигнали бързаците преди мен ли? Времето си работи бавно и неусетно в моя полза, а докато си дойде момента мога да свърша и някои далеч по-приятни от придобиването на собственост неща, като една лека разходка до Барселона наесен, събитие което все отлагах от липсата на свободно време.
 Само от спада в цените за един месец се оказва, че разходката ми се връзва за без пари ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #13 -: 28 Май, 2010, 20:17:29 »
0
Не е за бързането, а за срока. За половин година доста оферти ще излязат. Ако искаш ти да предложиш цена, по-добре дай някакъв срок до към месец, така че отсрещната страна малко да се стресне, ти така все едно им казваш "спокойно, вечно ще ви чакам". А ако предложиш 1 месец, посланието е: "имота ми хареса, един месец ще почакам да размислите за цената, и ако не размислите ще купя един, който по-малко ми харесва, но цената ме устройва."

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #14 -: 28 Май, 2010, 20:19:10 »
0
като една лека разходка до Барселона наесен, събитие което все отлагах от липсата на свободно време.
 Само от спада в цените за един месец се оказва, че разходката ми се връзва за без пари ;)

В Барса е много яко, един от любимите ми градове. Родителите ми днес ги изпратих за там, след около 40 мин. трябва да кацнат и след 2 дни се качват на поредният си круиз. Никога не им е дремело особено за имоти (имат си един, в който живеят), но на 70+ години продължават да обикалят света и да се радват като деца на това. 
I say what I do and do what I say.