Автор Тема: Администратори и модератори  (Прочетена 75103 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #15 -: 15 Май, 2010, 02:05:06 »
0
БулКан,

И аз съм на твоето дередже. Освен времето, много ми е непривично, странно, мнооого притеснено...
Нека, малко време да мине, да започнат, както трябва темите... :)


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #16 -: 15 Май, 2010, 02:22:03 »
0
При мен не е въпроса до притеснение да "отрежа на някого главата". Просто имам тонове работа и не смятам, че ще мога да си гледам задълженията като модератор. Не виждам никакъв смисъл да започвам нещо, като предварително знам, че ще ме кара да прекарвам повече време във форума, което съответно трябва да го взема отнякъде другаде. Това, че ме дава онлайн, не значи, че чета или пиша в момента. Отварям си един браузер с форума, бутам го в тулбара, върша си другата работа, понякога ме няма в къщи даже, а компютъра си е включен. Изключително безотговорно е да поемам нещо, като предварително знам, че нямам време да върша. Моля да ми влезете в положението. Форумът и всички вие сте важни за мен, но има неща, които ако не върша, наказвам себе си, колеги, съдружници и други по веригата.

П.П. Другото важно нещо е, че последната година и половина си бях уредил никъде да не пътувам по работа (жена ми беше бременна, после бебе и пр.) но не знам докога ще мога да удържа това положение (вече ми "ръмжат", че се скътавам). Та нищо чудно да дойдат времена и да ме няма често.
« Последна редакция: 15 Май, 2010, 02:28:29 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #17 -: 15 Май, 2010, 10:50:31 »
0
Да си модератор не е чак толкова голямо задължение. Просто когато четеш форума, можеш да триеш глупостите, които доста често идват и от свестни хора, когато не са си доспали, наяли и т.н. По-сложното е да не злоупотребиш с модераторските инструменти, когато и ти не си на кеф.

Като цяло колкото повече незлоупотребяващи модератори има един форум, то толкова по-полезен е. Просто по-бързо се чисти от тролове и спамове, като в крайна сметка форумът става приятен за ползване.
« Последна редакция: 15 Май, 2010, 10:59:50 от Negramoten »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #18 -: 18 Май, 2010, 11:25:15 »
0

Вече сме на новото местенце. Старах се през изминалото време, по мой си начин, не с модератоските функции, които имах, да дам своя принос.

Надявам се, да не е бил лош. Ако съм обидила, засегнала някого, моля да ме извини!

Голяма част от времето ми е на компютър. Това, е необходимо, но недостатъчно условие за модератор.
 
Моля, да ми махнете модераторските права.

Чувствам се като в кутийка от новото строителство...  :D 

Edith Piaf - Non, Je ne regrette rien


 *flower2* *flower1* *drink11* *drink10* *drink9* *drink7* *drink2* *drink4* *drink3* 8)


valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Администратори и модератори
« Отговор #19 -: 18 Май, 2010, 13:15:37 »
0
Абе, къде е пунди?

Последено регистриран: прУфесУр тъпарон

:D
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

koganev

  • Гост
Re: Администратори и модератори
« Отговор #20 -: 18 Май, 2010, 13:22:09 »
0
И сега като насере с двеста нови теми форума и като я подкара по пундьовски какво ще го правите? Ще има ли отново загадъчни коментари за неговата скрита интелигентност?
Ще се местим отново всичките или ще го махнете само него?

Искам игнор незабавно!!! Къде ми е бутонът, къде на натисна, че да не го виждам това безподобно глупендерско текезесарче?!

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #21 -: 18 Май, 2010, 13:36:36 »
0
dodo2, от стария форум видях  една идея като защита от  оспамване на форума

Да се въведе ограничение за една нова тема на човек дневно или нещо такова

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #22 -: 18 Май, 2010, 16:08:27 »
0
По принцип май може, но предлагам да включваме такива при необходимост. Защото в началото бях направил да се въвежда код за първо мнение на новорегистриран и хората недоволстваха. Но ако някой ни налази, има средства за борба с вредителите.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #23 -: 19 Май, 2010, 18:42:45 »
0
Според мен е по-добре първото мнение да чака модераторско разрешение. Че съвсем скоро ще започнат да изникват реклами на руски сайтове...

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #24 -: 02 Юни, 2010, 22:22:59 »
0
Руснаците търсят ефективност. В нета има 1000000 форума в които може да се пускат връзки, никой няма да се занимава да прави OCR на картинката при регистрация, както е тук. Ако все пак се случи, ще сложим CAPТCHA за първо мнение както беше в началото. Засега е ОК.  *drink5*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #25 -: 06 Юни, 2010, 14:49:10 »
+1
Днес реших, че в кроткото време след обяд най-доброто, което мога да направя, е да послушам поздрави от приятели.
Изненадващо приятно е.
Не се навъртах много в този раздел, което очевидно е било грешка.
Обичайно обличам бойното облекло и макар, че гледам да спазвам благоприличие и деликатност се впускам в бойните полета. Внимавам да не попадна на банда, която беси културните на първото срещнато дърво.
Засега оцелявам - някак си !

Срещнах включване на барбарон, което незнайно как ми привлече погледа. "Незнайно", защото не се заглеждам в параметрите на колегата. Името обикновено ми стига. Споделял съм, че разделянето на на: младши-ентусиаст, пълен член и старши, броенето на мнения - това ме смущава, но това са строго субективни виждания.

Случайно забелязаното беше, че барбарон е станал младши-ентусиаст - с 20 и кусур мнения.

Барбароне, моля за кратък коментар относно промяната.


Допълнително прецених, че не съм напълно в течение за ролята на водещите фигури във форума.
Цакам в раздела, кледам това:

Засега само аз съм администратор по стечение на обстоятелствата: admin

barbaron - администратор
Scyther - глобален модератор
BulCan - глобален модератор


Тук ще напишем всички, които имат някакви функции, за да се знае.

Кандидатите да изпращат молба, копие от лична карта и 100 лева в плик на адрес


Явно има промени!
Какво е актуалното положение към днешна дата?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #26 -: 06 Юни, 2010, 14:55:25 »
0
 barbaron
 * Global Moderator

Аз това виждам :)


admin - админ
barbaron - глобален модератор
Scyther - глобален модератор
BulCan - глобален модератор
« Последна редакция: 06 Юни, 2010, 14:56:56 от dodo2 »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #27 -: 06 Юни, 2010, 15:00:28 »
-2
Добре, ще трябва да задам въпрос на Скитър "Как си запазва ценностната система неопорочена с такива рендета около себе си?" Може би трябваше на лични, но като видях списъка на модераторите и ми хрумна внезапно!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Scyther

  • Гост
Re: Администратори и модератори
« Отговор #28 -: 06 Юни, 2010, 18:58:18 »
+2
Добре, ще трябва да задам въпрос на Скитър "Как си запазва ценностната система неопорочена с такива рендета около себе си?" Може би трябваше на лични, но като видях списъка на модераторите и ми хрумна внезапно!

Медитирайки на плажа с биричка. Цяла нова теория за шестте бири си измедитирах. Обяснява както фундаменталните поскъпвания и поевтинявания на имотите, така и далеч по-незначителния отговор на въпроса, защо бирата прави вълнички във водна повърхност, когато се връща в природата, за да се стигне до още по-незначителните проблеми с гравитацията и защо планетите се въртят като улави, и какво аджеба са х-бозона, фотона, кванта и все остальная сволоч...

На първата биричка, все още незапознат с теорията на шестте бирички, плацикайки се на един дюшек и съзерцавайки малката бучка зелен маджун, която току-що бях намерил под мишницата си, разсъждавах върху електрона, х-бозона, кванта и неутриното. По-скоро какво аджеба са те и за чий имат енергия, пък нямали маса. Кви ги говорят онези кукумицини учените? Ей го на - бучката маджун си има маса, има си и енергия...

На втората биричка, вече малко по-извисен, реших, че не ме вълнува чак толкова бозоня и все остальная сволоч, и щъкнах топчето маджун във водата. То цопна и в резултат се появиха вълнички. Загледах се във вълничките и изведнъж нещо ми проблесна. Вълнички! Имат енергия, пък не са материя да ги е... Ай сиктир! Запалих цигара и се замислих над топчето, вълничките и всичко останало. После се сетих, че атомите всъщност са 99,99% кухо-празно пространство, а масата и енергията им е съсредоточена в ядрото, което ужким било от протони и неутрони, ма те биле съставени от малки и все по-малки джуджавки, които никой не ги бил видял и измерил с шублер, ама без тях уравненията не се връзвали и взели че ги измислили и нарекли нещото си да речем неутрино. Нещо пак без маса, но за сметка на това имало енергия. Инак без тях не се връзвало разцепването на ядрото на атома. Електроните пък и те биле без маса и навъртали километри като бесни наоколо, да им се чуди човек, накъде са се разбързали. Нещеш ли, светлината и тя била кат тях. Без маса, но имала енергия. Нещо като виртуално топче маджун което хем го няма, хем прави вълнички като цопне у водата....

На третата биричка носейки и поклащайки се малко над водата осъзнах, че материята всъщност е изградена от вълни. Кванти, порции от енергия, струнни теории и такива на относителността се заблъскаха в бирената ми същност. Е=м.с2 Демек, енергията става на материя и обратно. Конвертирайки 1% от двайсетина кила материя, според някои биле 65 кила, се наблюдава значителна енергия. Факт, демонстриран над Хирошима, а по-късно с ъпгрейдвано "КПД" от 16% и над Нагазаки. Е, не е ли изградена материята от енергия? От фотони и куп други виртуални топчета маджун без маса, но правещи вълнички? Ма как хем топчета, хем пък виртуални? Не ми беше ясно. На помощ дойде следващата биричка.

Отваряйки четвъртата биричка, тя изфъска а аз въздъхнах неразбирайки. Смукнах от догарящата цигара и си направих кръгче от пушека. Загледах се в него и хоп, отново ми присветна. Тороид, торс, торсионни полета. Ето го батко, бе! Хем вълна, хем си има корпус. Ей я на светлината защо била толкова непослушна и причинила толкова главоболия на физиците, че да си блъскат главите в стените толкова години и накрая щат не щат да я напишат в учебниците, че имала била "двойнствена природа". Ми да, защо не?

Петата биричка вече окончателно заформи теорията. Материята изглежда е изградена от вълнички. Всякакви щъкащи насам и натам вълнички. Различни по форма, амплитуда, честота, но еднакви по природа. Разби ми се една вълна в крака, от това се породиха куп по-малки вълнички, които отпътуваха нанякъде в концентрични кръгове. Вълнички енергия, вечно щъкащи нанякъде. Това е вселената. А какво сме ние? Духове, сорс код, словото от библията, трептящи вълнички - осъзнавах едно след друго, носейки се почти библейски над водата. Единственото, което ни пречи да преминаваме през стените е различната честота на трептене. А какво ли е живота и разума, ако не успешен опит на материята, която всъщност не е материя а трептящи вълнички да се самоосъзнае? Последното всъщност го осъзнах на шестата биричка.

Шестата биричка ми помогна да заживея в синхрон със себе си и останалите вълнички около мен. Тя всъщност нанесе и окончателното ми мозъчно увреждане, породило написването на този пост. Започнах с практическата проверка на теорията за шестте бирички и малката бучка зелен маджун. Положителни и отрицателни полувълни - доброто и злото, здравето и болестта, живота и смъртта, ръста на имотите и спада им, сривлювци и ъпъри, младостта и старостта... Хем всичко се променя, хем няма нищо ново под Слънцето. Като вълничка някак. И колкото повече време и повече се е надувала една вълничка, толкова повече време и повече спада. Инак няма да издържи теорията и отидОха зян биричките у кенефа.

Та питаш как си запазвам ценостната система тук. Нека да ти отговоря. Не я запазвам а окончателно я увредих, барабар с психиката и черния си дроб, благодарение на неколцина умствено увредени бираджии тук. За човек, запознат с бирената теория, нещата изгледжат нормални, логични и предвидими. За незапознатите, бираджията изглежда смахнат, куку, мечтател и ненормалник. А най-голямата изненада настъпва тогава, когато бираджията вземе та познае. За него пак всичко е логично и в синхрон с природата, но за незапознатите той е нацелил шестица. Отказват да повярват, че онзи е по-разбиращ и че ги е направил за смях. Започват да му противоречат, да го обиждат, с което стават още по-смешни, защото междувременно бираджията пак е познал. И пак старата песен - като вълна... 
Та тука има едни яки бираджии, които са много напред с матряла. Язе съм едва на шестата биричка и вече знам от какво е изградена вселената, какво е материята и какво сме ние, а при такава компания от бирени шампиони, последното нещо, което ме вълнува е запазването на ценностната ми система. Имам много да наваксвам с бирата, че един ден да се срещнем с бираджиите на една маса, и да пием по една - седмата бира на спокойствие, да помълчим и отпочинем, както Бог е повелил...

Ей, здраво се напих... Кат отрезнея, ще взема да го делна тва, че срам и позор.
 *beer*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Администратори и модератори
« Отговор #29 -: 07 Юни, 2010, 01:00:36 »
0
Добре, ще трябва да задам въпрос на Скитър "Как си запазва ценностната система неопорочена с такива рендета около себе си?" Може би трябваше на лични, но като видях списъка на модераторите и ми хрумна внезапно!

Медитирайки на плажа с биричка. Цяла нова теория за шестте бири си измедитирах. Обяснява както фундаменталните поскъпвания и поевтинявания на имотите, така и далеч по-незначителния отговор на въпроса, защо бирата прави вълнички във водна повърхност, когато се връща в природата, за да се стигне до още по-незначителните проблеми с гравитацията и защо планетите се въртят като улави, и какво аджеба са х-бозона, фотона, кванта и все остальная сволоч...

На първата биричка, все още незапознат с теорията на шестте бирички, плацикайки се на един дюшек и съзерцавайки малката бучка зелен маджун, която току-що бях намерил под мишницата си, разсъждавах върху електрона, х-бозона, кванта и неутриното. По-скоро какво аджеба са те и за чий имат енергия, пък нямали маса. Кви ги говорят онези кукумицини учените? Ей го на - бучката маджун си има маса, има си и енергия...

На втората биричка, вече малко по-извисен, реших, че не ме вълнува чак толкова бозоня и все остальная сволоч, и щъкнах топчето маджун във водата. То цопна и в резултат се появиха вълнички. Загледах се във вълничките и изведнъж нещо ми проблесна. Вълнички! Имат енергия, пък не са материя да ги е... Ай сиктир! Запалих цигара и се замислих над топчето, вълничките и всичко останало. После се сетих, че атомите всъщност са 99,99% кухо-празно пространство, а масата и енергията им е съсредоточена в ядрото, което ужким било от протони и неутрони, ма те биле съставени от малки и все по-малки джуджавки, които никой не ги бил видял и измерил с шублер, ама без тях уравненията не се връзвали и взели че ги измислили и нарекли нещото си да речем неутрино. Нещо пак без маса, но за сметка на това имало енергия. Инак без тях не се връзвало разцепването на ядрото на атома. Електроните пък и те биле без маса и навъртали километри като бесни наоколо, да им се чуди човек, накъде са се разбързали. Нещеш ли, светлината и тя била кат тях. Без маса, но имала енергия. Нещо като виртуално топче маджун което хем го няма, хем прави вълнички като цопне у водата....

На третата биричка носейки и поклащайки се малко над водата осъзнах, че материята всъщност е изградена от вълни. Кванти, порции от енергия, струнни теории и такива на относителността се заблъскаха в бирената ми същност. Е=м.с2 Демек, енергията става на материя и обратно. Конвертирайки 1% от двайсетина кила материя, според някои биле 65 кила, се наблюдава значителна енергия. Факт, демонстриран над Хирошима, а по-късно с ъпгрейдвано "КПД" от 16% и над Нагазаки. Е, не е ли изградена материята от енергия? От фотони и куп други виртуални топчета маджун без маса, но правещи вълнички? Ма как хем топчета, хем пък виртуални? Не ми беше ясно. На помощ дойде следващата биричка.

Отваряйки четвъртата биричка, тя изфъска а аз въздъхнах неразбирайки. Смукнах от догарящата цигара и си направих кръгче от пушека. Загледах се в него и хоп, отново ми присветна. Тороид, торс, торсионни полета. Ето го батко, бе! Хем вълна, хем си има корпус. Ей я на светлината защо била толкова непослушна и причинила толкова главоболия на физиците, че да си блъскат главите в стените толкова години и накрая щат не щат да я напишат в учебниците, че имала била "двойнствена природа". Ми да, защо не?

Петата биричка вече окончателно заформи теорията. Материята изглежда е изградена от вълнички. Всякакви щъкащи насам и натам вълнички. Различни по форма, амплитуда, честота, но еднакви по природа. Разби ми се една вълна в крака, от това се породиха куп по-малки вълнички, които отпътуваха нанякъде в концентрични кръгове. Вълнички енергия, вечно щъкащи нанякъде. Това е вселената. А какво сме ние? Духове, сорс код, словото от библията, трептящи вълнички - осъзнавах едно след друго, носейки се почти библейски над водата. Единственото, което ни пречи да преминаваме през стените е различната честота на трептене. А какво ли е живота и разума, ако не успешен опит на материята, която всъщност не е материя а трептящи вълнички да се самоосъзнае? Последното всъщност го осъзнах на шестата биричка.

Шестата биричка ми помогна да заживея в синхрон със себе си и останалите вълнички около мен. Тя всъщност нанесе и окончателното ми мозъчно увреждане, породило написването на този пост. Започнах с практическата проверка на теорията за шестте бирички и малката бучка зелен маджун. Положителни и отрицателни полувълни - доброто и злото, здравето и болестта, живота и смъртта, ръста на имотите и спада им, сривлювци и ъпъри, младостта и старостта... Хем всичко се променя, хем няма нищо ново под Слънцето. Като вълничка някак. И колкото повече време и повече се е надувала една вълничка, толкова повече време и повече спада. Инак няма да издържи теорията и отидОха зян биричките у кенефа.

Та питаш как си запазвам ценостната система тук. Нека да ти отговоря. Не я запазвам а окончателно я увредих, барабар с психиката и черния си дроб, благодарение на неколцина умствено увредени бираджии тук. За човек, запознат с бирената теория, нещата изгледжат нормални, логични и предвидими. За незапознатите, бираджията изглежда смахнат, куку, мечтател и ненормалник. А най-голямата изненада настъпва тогава, когато бираджията вземе та познае. За него пак всичко е логично и в синхрон с природата, но за незапознатите той е нацелил шестица. Отказват да повярват, че онзи е по-разбиращ и че ги е направил за смях. Започват да му противоречат, да го обиждат, с което стават още по-смешни, защото междувременно бираджията пак е познал. И пак старата песен - като вълна... 
Та тука има едни яки бираджии, които са много напред с матряла. Язе съм едва на шестата биричка и вече знам от какво е изградена вселената, какво е материята и какво сме ние, а при такава компания от бирени шампиони, последното нещо, което ме вълнува е запазването на ценностната ми система. Имам много да наваксвам с бирата, че един ден да се срещнем с бираджиите на една маса, и да пием по една - седмата бира на спокойствие, да помълчим и отпочинем, както Бог е повелил...

Ей, здраво се напих... Кат отрезнея, ще взема да го делна тва, че срам и позор.
 *beer*

Scyther,да не си посмял да триеш човеко.Рядко смислено,точно и на място мнение.Респект с поздрав  *beer* с  :-* за теб
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!