Автор Тема: Мравки срещу скакалци  (Прочетена 21020 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #15 -: 31 Май, 2010, 14:47:53 »
0
абе ти много отрано почна чиърсите... по нашето часово време.

Печалбите на концерните не бива да се свързват непременно с нещо лошо. Забелязвам някаква нотка на болшевизъм... нещо от сорта на  "вижте ги онези какви пари правят на ваш гръб" .  А това хич не е правилно.
Ама хич.

Концерните трябва да правят печалби - това е тяхната социална задача. Без печалбите на концерните обществото няма да има отде да завъди за два залъка лебец. Ти знаеш ли някакъв друг източник да пари за социална дейност пък и изобщо на пари в едно цивилизовано общество освен от сполучлив бизнес?

Печалбите на концерните са винаги за предпочитане пред загубите на концерните - това швабата го знае и на сън да го питаш. Няма начин Шулц да не се възгордее от печалбата на немските концерни, пък дори и заплатата му да е понамаляла, работейки в тези концерни, щото Шулц знае, пък ако не знае може да провери, как се движат парите след печалбата, как стигат до баба му, която е на 98 години и е на някакъв круиз из Тихия океан и т.н.

Печалбите не стават за извинение.

Виж - разходите са по-интересни.
На концерните имам предвид. Тоест преди печалбите...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #16 -: 31 Май, 2010, 15:03:48 »
-1
Ау ... най-после малко опозиция - хихи

Сладко бебе Кoganev,

ти налЕ беше икономист?

А, ме светни ся борбата с безработицата води ли се анти-кризисна мярка, после ме светни тя дали е един от критериите за достигнато дъно на икономическата криза и после може да ме светнеш колко % от концерните дават лебец на 'орицата под формата на работни места. Ако искаш за една икономика, ако искаш за целия ЕС ( както ти е угодно ).

Данке предварително!

Чиърс ( не е рано )!  *drink11*

koganev

  • Гост
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #17 -: 31 Май, 2010, 15:47:16 »
0
Ау ... най-после малко опозиция - хихи

Сладко бебе Кoganev,

ти налЕ беше икономист?

А, ме светни ся борбата с безработицата води ли се анти-кризисна мярка, после ме светни тя дали е един от критериите за достигнато дъно на икономическата криза и после може да ме светнеш колко % от концерните дават лебец на 'орицата под формата на работни места. Ако искаш за една икономика, ако искаш за целия ЕС ( както ти е угодно ).

Данке предварително!

Чиърс ( не е рано )!  *drink11*

Аз съм икономист. Въпросите са многозначни, не са конкретизирани и отговорите ще започват със "зависи". Освен това ще бъдат дълги от по 3-4 страници, а накрая ще се окаже, че са грешни.
Нали ти казвам - икономист съм...  :)

Аз в първи и втори клас тренирах тенис на маса и веднъж спечелих един детски турнир. В този смисъл и тенесист съм...  :D На маса, де. Питай ме нещо от този спорт. Много по-вероятно е да се разберем от раз.

Чиърз, щом ти иде отръки, ама аз още ще трябва да поработя.

пп

И съм рус.
Поне това, което е останало.
И още не е побеляло...

« Последна редакция: 31 Май, 2010, 15:49:47 от koganev »

Panther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 44
  • Карма: +8/-1
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #18 -: 31 Май, 2010, 22:11:41 »
0
Един аукцион за ДСК май се издъни при нас, дано не стане традиция.
Иначе аз (като редови сривлю ;)) съм на мнение, че едно вдигане (двойно? тройно?) на имотните данъци и такси е един добър ход като цяло за държавата и според мен шанса да стане така догодина е сериозен. Въпреки че на много хора това ще им ... отзад. Евентуално може да пипнат ДОД (временно?), от ДДС явно се отказаха.
Та, Маранди, и ние май към същите инструменти отиваме, само дето се влачим малко след гърчулята.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #19 -: 31 Май, 2010, 23:21:17 »
+1
Най-добрата антикризисна мярка е масови съкращения на държавни служители, а на тези, които останат намаляване на заплатите.  В министерства, агенции, подагенции и т.н. има още мегдан за съкращаванe.
50 кикимори са се настанили с 10 сантиметрови маникюри и се опитват да ти попълнят данните ...  мигат насреща с изкуствени мигли, начервосани, нагримиросани и наконтосани, а за 5 ст. работа не вършат. Отидете във Франция, в Германия, в Австрия, че дори и в Гърция в някоя  държавна институция, на гише или някъде в отделите за работа с граждани - работят основно хора в неравностойно положение, с различни заболявания, които са лишени от съдбата от възможността да си търсят работа на общия пазар, но си имат и нужното образование и нужната култура.

За справка, скоро вадихме смъртен акт от Солун на починала българка (възрастна жена). Смъртният акт беше изваден за 10 мин., цена - 0, няма такси няма нищо. Актът трябваше да се завери с международен печат за чужбина (за тук) апостил, време за заверката 15 мин. цена - 0 няма държавни такси, няма нищо.
За справка акт за раждане в София, В КОЯТО И ДА Е ОБЩИНА, цената е минимум 10 лв. такса, пише се за 3 дни, за по-кратки срокове - двойна цена, апостил заверка за чужбина в България за 2 дена - такса 60 лв.

Така че, съкращения в държавния сектор на всички нива и в общинския. Назначаване на хора с увреждания на местата на кикиморите. Аман!  Писна ми да плащам, за да работят внучките и любовниците на върхушките от 90-та  до сега настанявани на столчета зад бюрата на напълно безполезни длъжности. 
« Последна редакция: 31 Май, 2010, 23:33:43 от elissa »

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #20 -: 31 Май, 2010, 23:29:02 »
0
Най-добрата антикризисна мярка е масови съкращения на държавни служители, а на тези, които останат намаляване на заплатите.  В министерства, агенции, подагенции и т.н. има още мегдан за съкращаван.
50 кикимори са се настанили с 10 сантиметрови маникюри и се опитват да ти попълнят данните ...  мигат насреща с изкуствени мигли, начервосани, нагримиросани и наконтосани, а за 5 ст. работа не вършат. Отидете във Франция, в Германия, в Австрия, че дори и в Гърция в някоя  държавна институция, на гише или някъде в отделите за работа с граждани - работят основно хора в неравностойно положение, с различни заболявания, които са лишени от съдбата от възможността да си търсят работа на общия пазар, но си имат и нужното образование и нужната култура.

За справка, скоро вадихме смъртен акт от Солун на починала българка (възрастна жена). Смъртният акт беше изваден за 10 мин., цена - 0, няма такси няма нищо. Актът трябваше да се завери с международен печат за чужбина (за тук) апостил, време за заверката 15 мин. цена - 0 няма държавни такси, няма нищо.
За справка акт за раждане в София, В КОЯТО И ДА Е ОБЩИНА, цената е минимум 10 лв. такса, пише се за 3 дни, за по-крътки срокове - двойна цена, апостил заверка за чужбина в България за 2 дена - такса 60 лв.

Така че, съкращения в държавния сектор на всички нива и в общинския. Назначаване на хора с увреждания на местата на кикиморите. Аман!  Писна ми да плащам, за да работят внучките и любовниците на върхушките от 90-та  до сега настанявани на столчета зад бюрата на напълно безполезни длъжности.
+1

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #21 -: 03 Юни, 2010, 17:14:51 »
0
Най-добрата антикризисна мярка е масови съкращения на държавни служители, а на тези, които останат намаляване на заплатите.  В министерства, агенции, подагенции и т.н. има още мегдан за съкращаванe.
50 кикимори са се настанили с 10 сантиметрови маникюри и се опитват да ти попълнят данните ...  мигат насреща с изкуствени мигли, начервосани, нагримиросани и наконтосани, а за 5 ст. работа не вършат. Отидете във Франция, в Германия, в Австрия, че дори и в Гърция в някоя  държавна институция, на гише или някъде в отделите за работа с граждани - работят основно хора в неравностойно положение, с различни заболявания, които са лишени от съдбата от възможността да си търсят работа на общия пазар, но си имат и нужното образование и нужната култура.

За справка, скоро вадихме смъртен акт от Солун на починала българка (възрастна жена). Смъртният акт беше изваден за 10 мин., цена - 0, няма такси няма нищо. Актът трябваше да се завери с международен печат за чужбина (за тук) апостил, време за заверката 15 мин. цена - 0 няма държавни такси, няма нищо.
За справка акт за раждане в София, В КОЯТО И ДА Е ОБЩИНА, цената е минимум 10 лв. такса, пише се за 3 дни, за по-кратки срокове - двойна цена, апостил заверка за чужбина в България за 2 дена - такса 60 лв.

Така че, съкращения в държавния сектор на всички нива и в общинския. Назначаване на хора с увреждания на местата на кикиморите. Аман!  Писна ми да плащам, за да работят внучките и любовниците на върхушките от 90-та  до сега настанявани на столчета зад бюрата на напълно безполезни длъжности.




elissa- ПРЕЗИДЕНТ!!!
Много добра идея, обаче нема да стане! Ако изгонят всички парашутисти и клати*урци просто няма да остане администрация. Не че сегашната върши работа де......
 *drink1*

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #22 -: 03 Юни, 2010, 17:23:16 »
+1
Около 400 000 са държавните служители на фона на 2.5 милиона работещи, което си е сериозно данъчно бреме, не само пред фирмите, но и на гърба на работещите, които ги издържат с данъците си.

 Така че, има сериозна причина, ако ще говорим за съкращаване на разходи да се започне именно от оптимизацията на тромавият държавен апарат. Но, как да очакваме гущерът сам да си скъса опашката, ако няма кой да го настъпи по нея??!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #23 -: 03 Юни, 2010, 17:23:43 »
0
и сегашната върши перфектна работа, само тряба да си "наш" човек ;)

Какво стана с невероятният проект за електрооно правителство? Никое правителство не е посмяло до сега да пипне тия лешпери, а колко са нагли е очевадно за всички. Кога ли ще доживеен поне един референдум...
« Последна редакция: 03 Юни, 2010, 17:28:51 от pmp »
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Мравки срещу скакалци
« Отговор #24 -: 03 Юни, 2010, 18:31:02 »
0
Електронното правителство у нас, ще стартира в периода, в който вече няма да има какво да се открадне в тази държава и от кого и щем-не щем, ще трябва да се научим целокупно да работим за да не измрем от глад и нищета. ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!