Автор Тема: Конфигурации и функционалност  (Прочетена 94788 пъти)

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #15 -: 13 Май, 2010, 22:36:28 »
0
Чудесно проникновение, Оунър! Няма все още thumbsup емотка, за да използвам в случая, за съжаление.

Аз продължавам да си мисля в посока разделите. Дали не трябва да има и подраздел 'съвети при (за) покупка/продажба на имот' или нещо от сорта? Не за конкретни оферти, а принципни насоки, съвети, конкретни впечатления от даден имот и т.н. Признавам, че идеята ми се породи от користни цели, че ме загложди една дилема наскоро  :-[, но при всички положения такъв раздел би бил полезен и интересен, особено във форум с концепция като настоящия.
« Последна редакция: 13 Май, 2010, 22:40:19 от vfrz »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #16 -: 13 Май, 2010, 22:44:24 »
0

Раздел Благотворителност...

Scyther

  • Гост
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #17 -: 13 Май, 2010, 23:12:35 »
0
Чудесно проникновение, Оунър! Няма все още thumbsup емотка, за да използвам в случая, за съжаление.

Аз продължавам да си мисля в посока разделите. Дали не трябва да има и подраздел 'съвети при (за) покупка/продажба на имот' или нещо от сорта? Не за конкретни оферти, а принципни насоки, съвети, конкретни впечатления от даден имот и т.н. Признавам, че идеята ми се породи от користни цели, че ме загложди една дилема наскоро  :-[, но при всички положения такъв раздел би бил полезен и интересен, особено във форум с концепция като настоящия.

Като цяло съм съгласен, но това си е една тема, която може да бъде включена в раздел "Имоти" или раздел "Купува/Продава". Предлагам разделите "Продавам" и "Купувам" да се обединят в един общ раздел "Продавам/Купувам" или "Пазар", или "Покупко-продажба на НИ" и там да си има отделна тема "Съвети.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #18 -: 13 Май, 2010, 23:15:33 »
0
Чудесно проникновение, Оунър! Няма все още thumbsup емотка, за да използвам в случая, за съжаление.

Аз продължавам да си мисля в посока разделите. Дали не трябва да има и подраздел 'съвети при (за) покупка/продажба на имот' или нещо от сорта? Не за конкретни оферти, а принципни насоки, съвети, конкретни впечатления от даден имот и т.н. Признавам, че идеята ми се породи от користни цели, че ме загложди една дилема наскоро  :-[, но при всички положения такъв раздел би бил полезен и интересен, особено във форум с концепция като настоящия.

С допълнение че трябват и наемам и отдавам под наем

Като цяло съм съгласен, но това си е една тема, която може да бъде включена в раздел "Имоти" или раздел "Купува/Продава". Предлагам разделите "Продавам" и "Купувам" да се обединят в един общ раздел "Продавам/Купувам" или "Пазар", или "Покупко-продажба на НИ" и там да си има отделна тема "Съвети.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Scyther

  • Гост
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #19 -: 13 Май, 2010, 23:37:44 »
0
Правилно. Оунъре, имам идея, която може да ти се стори странна, но отдавна я обмислям. Какво ще кажеш за раздел "Пазар на недвижими имоти", който да представлява порталче от рода на imot.bg?! Пуснах ли ти мухата вече? :)
Понеже поддържам контакт с няколко брокери и всичките реват на умряло, че сайтовете за имоти много ги "скубели" в разгара на нямането, та ми звънна една муха, че ако има такова порталче с !!!еФтинки!!! обяви, би могло да печели значително от оборот, рекламки и так далее. Имам други качествени идейки за това на какви условия трябва да отговаря едно такова порталче. Например за задължителни 3-4 снимки и скица на имота, чиста жилищна площ, цената на кв.м. да се образува от чистата площ, както е в цял свят, квадратури на всяка от стаите, задължително да се посочва състоянието на имота (БДС, до ключ, в строеж, обзаведен) и др., а не от типа "Продавам 3-ст 90м2, агенция "Стръв за шарани""...
В общи линии мисля, че си заслужава инвестицията в такова порталче. ЕФтинко и с правила за обявите. Така хем продавачите доволни, хем купувачите наясно... И вълка цял и агнето сито, дето се вика ;)

Човек като тръгне да купува кола или телевизор, гледа една камара параметри, да не говорим за разбирачите и ценителите. А става дума за няколко стотин до няколко хиляди лева. В същото време съществуващите "портали" за НИ, дават информация за Бог да прости. Нали ме рабираш?
« Последна редакция: 13 Май, 2010, 23:42:52 от Scyther »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #20 -: 13 Май, 2010, 23:46:39 »
0
Правилно. Оунъре, имам идея, която може да ти се стори странна, но отдавна я обмислям. Какво ще кажеш за раздел "Пазар на недвижими имоти", който да представлява порталче от рода на imot.bg?! Пуснах ли ти мухата вече? :)
Понеже поддържам контакт с няколко брокери и всичките реват на умряло, че сайтовете за имоти много ги "скубели" в разгара на нямането, та ми звънна една муха, че ако има такова порталче с !!!еФтинки!!! обяви, би могло да печели значително от оборот, рекламки и так далее. Имам други качествени идейки за това на какви условия трябва да отговаря едно такова порталче. Например за задължителни 3-4 снимки и скица на имота, чиста жилищна площ, цената на кв.м. да се образува от чистата площ, както е в цял свят, квадратури на всяка от стаите, задължително да се посочва състоянието на имота (БДС, до ключ, в строеж, обзаведен) и др., а не от типа "Продавам 3-ст 90м2, агенция "Стръв за шарани""...
В общи линии мисля, че си заслужава инвестицията в такова порталче. ЕФтинко и с правила за обявите. Така хем продавачите доволни, хем купувачите наясно... И вълка цял и агнето сито, дето се вика ;)

Скитъре, зъл гений ниеден.
Напълно възможно е да се направи нещо наистина ново.
Имам яснота как да изглежда, но при всички опити да обясня, се получава познатото от всички сайтове.
Ако додо2 не ни е намразил вече, да го облъчим, и да се задействат поредните занимания.
Леле в какво се забъркахххх.
Ще ти пусна на лични контакти и може да опитаме новата пратка бирени доставки.

Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #21 -: 13 Май, 2010, 23:50:38 »
0
Имам други качествени идейки за това на какви условия трябва да отговаря едно такова порталче. Например за задължителни 3-4 снимки и скица на имота, чиста жилищна площ, цената на кв.м. да се образува от чистата площ, както е в цял свят, квадратури на всяка от стаите, задължително да се посочва състоянието на имота (БДС, до ключ, в строеж, обзаведен) и др., а не от типа "Продавам 3-ст 90м2, агенция "Стръв за шарани""...
Е, това е вече друга бира!
Айде, а пък ако излезе нещо дето да ми хване окото ( около 100 ЧЖП ) , може и да направим пазарлъка! ;) 
 Някъде към Септември-Октовмри чакам да излезе тая цена, която съм сложил за разумен таван с приемлива за строителя печалба.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #22 -: 13 Май, 2010, 23:54:25 »
0
 Идеята ви е чудесна момчета !!!
 С малко късмет ще се получи,мисля обаче,че трябва да регистрирате едно ООД.
 Успех   :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #23 -: 13 Май, 2010, 23:55:22 »
0
Можете да го разширите. Да не е само за имоти, а също и обяви за ремонти, строителство, строителни материали...


OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #24 -: 13 Май, 2010, 23:58:58 »
0
Идеята ви е чудесна момчета !!!
 С малко късмет ще се получи,мисля обаче,че трябва да регистрирате едно ООД.
 Успех   :)

Аз викам холдинг направо да организираме. ;)
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Scyther

  • Гост
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #25 -: 14 Май, 2010, 00:00:41 »
0
Имай предвид, че такова "порталче" с евтинки обяви ще предизика особен интерес у продавачите и поради факта, че тук се подвизават "безимотни цървули - емигранти" с по 5 лева в джоба. А съм далеч от мисълта, че имотите ги продават срещу мидени черупки ;)  Освен това задължителните условия за публикуване на обяви ще предизвикат фурор сред купувачите. Най-после ще има реална информация и база за сравнения, защото на всички ни е ясно, че квадратния метър на панелката в момента няма нищо общо с този на новото.
С други думи новите пазарни условия налагат нови правила на пазара. И както се вика, който превари - той натовари...
Фащай додо и вярвам, че мухата, дето ти я пуснах здраво ти жужи като бизнесплан вече. Време му е.

За мен - стига ми тая награда - да даде нявга народът едно гипскартонено едностайче с много общи части, на некоя кална полянка. :D

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #26 -: 14 Май, 2010, 00:17:45 »
0

По нататък, може да се разрасне, например във виртуален магазин - търговия на едро, на дребно, свързано с имоти...

Така стават работите. Почва се с едно, веднага се виждат хиляди други възможности към това. Стига човек да има сили да ги развие.

За да е успешна идеята, все пак трябва да се обърне внимание на CEO. Така, че търсачките да го качват нагоре. Тук имаме възможност да си сложим в профилите линк към сайтовете си. Нека, всички които имат сайтове, да сложат линк на този сайт.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #27 -: 14 Май, 2010, 00:36:08 »
0
Тук имаме възможност да си сложим в профилите линк към сайтовете си. Нека, всички които имат сайтове, да сложат линк на този сайт.

Веднага, имам дни с по над 3000 прочита, така че ще го сторя с най-голямо удоволствие!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #28 -: 14 Май, 2010, 00:40:17 »
0
  Мисля си / защо по това време още мисля, а не спя, причината е, че тук стана разкошотия /, та мисля си дали не е удачно във "Форум за право и счетоводство" под формата било на раздел, било като тема да качим някои от най-често необходимите за справки  нормативни документи като ЗУТ, други закони, една камара наредби и др. Вярно е, че ще трябва да се следи за изменения и допълнения, но смятам, че ще е полезно - дето се казва, преди да поискаш съвет, може да попрочетеш туй-онуй. А и за коментари е по-добре да ти е подръка.
  Приятна и спокойна нощ на всички!

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Конфигурации и функционалност
« Отговор #29 -: 14 Май, 2010, 00:41:10 »
0
Имай предвид, че такова "порталче" с евтинки обяви ще предизика особен интерес у продавачите и поради факта, че тук се подвизават "безимотни цървули - емигранти" с по 5 лева в джоба. А съм далеч от мисълта, че имотите ги продават срещу мидени черупки ;)  Освен това задължителните условия за публикуване на обяви ще предизвикат фурор сред купувачите. Най-после ще има реална информация и база за сравнения, защото на всички ни е ясно, че квадратния метър на панелката в момента няма нищо общо с този на новото.
С други думи новите пазарни условия налагат нови правила на пазара. И както се вика, който превари - той натовари...
Фащай додо и вярвам, че мухата, дето ти я пуснах здраво ти жужи като бизнесплан вече. Време му е.

За мен - стига ми тая награда - да даде нявга народът едно гипскартонено едностайче с много общи части, на некоя кална полянка. :D

Пролемът на другите е посоката. magic май беше казала някъде "не можем да поставяме условия, защото нямало да сме конкурентни". Ами опитай, пък ако не стане - майната му. Но явно там това е основен източник на приходи.

Ако се прави нещо ново и то е за удоволствие (т.е. няма го това "ако няма клиенти ще се мре"), защото има други източници за приход от съвсем друг бизнес, от опит знам, че нещото се разраства и другите започват да се съобразяват с него.

Защото брокерите е време да разберат, че сме 2010 година, има интернет, сега човек докато си седи на стола може да добие представа за нещо все едно е при него. Защо трябва да се ходи по "огледи", имам чувството че те се чувстват ценни по този начин. Но ако един имот е представен ясно и добре, то ще се купува от 1 оглед - някой вече ще го е харесал и само ще отиде да се увери, че е това, което е видял и дали му пасва на душата наживо.

IvoNovDom беше показвал примери с негови обяви с хубави снимки. Човек ако има парите, не се замисля при такова представяне, защото е направено да е хубаво, а не някакви гадости снимани с GSM или изобщо без снимки и с лъжлива информация.

То това не беше май за тази тема :)