Анкета

Да се модерира и подрежда форума или не

Трябва да се модерира, както е описано по-долу
39 (72.2%)
Не трябва да се модерира или разделят несвързани теми
6 (11.1%)
Да се модерира, но имам коментар по-долу
9 (16.7%)

Общ брой гласове: 51

Автор Тема: Гласуване: Да има ли модератори или да ни вее вятъра  (Прочетена 97382 пъти)

nearvana

  • Гост
Ами направете раздел или тема: Без модератори и готово.Там няма да се пипа от никой, а всеки ще си пише където иска. Нали това е демокрация.
да, защо не!!! и след 6 месеца хората ще са гласували с краката си, тоест с кликовете си къде е по-интересно. 

до сега не съм чул един аргумент срещу моето предложение на обидните коментари да им се скрива съдържанието но да са си там с опцията да кликнеш на тях и да ги прочетеш - мисля че е много удачно и нямам проблем да си призная че не е ако някой ме убеди в това. Сори че го потретвам ама имам чуството че това решава доста препирни тука.
Тва да се трият окончателно или да се местят мнение според мене е просто най-тъпото ... това е пътя към приятната и леко скучна бърборилня, която е просто заместител за смал талк с повече претенции за интелектуалност

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ами направете раздел или тема: Без модератори и готово.Там няма да се пипа от никой, а всеки ще си пише където иска. Нали това е демокрация.
да, защо не!!! и след 6 месеца хората ще са гласували с краката си, тоест с кликовете си къде е по-интересно. 

до сега не съм чул един аргумент срещу моето предложение на обидните коментари да им се скрива съдържанието но да са си там с опцията да кликнеш на тях и да ги прочетеш - мисля че е много удачно и нямам проблем да си призная че не е ако някой ме убеди в това. Сори че го потретвам ама имам чуството че това решава доста препирни тука.
Тва да се трият окончателно или да се местят мнение според мене е просто най-тъпото ... това е пътя към приятната и леко скучна бърборилня, която е просто заместител за смал талк с повече претенции за интелектуалност

Май няма такава възможност. Преди търсех модул за +/- на пост (не на човек), така даже няма нужда от модератори, решения и оспорване - хората, които четат сами цъкат на (-) ако е тъпня и след еди колко си минуса съобщението става сгънато, който иска да го разгъва и чете. Ще потърся пак, но определено това е най-лесния вариант за поддръжка.  *drink6*

Ако няма готово, може да се напише, не е нещо сложно.

nearvana

  • Гост
Ами направете раздел или тема: Без модератори и готово.Там няма да се пипа от никой, а всеки ще си пише където иска. Нали това е демокрация.
да, защо не!!! и след 6 месеца хората ще са гласували с краката си, тоест с кликовете си къде е по-интересно. 

до сега не съм чул един аргумент срещу моето предложение на обидните коментари да им се скрива съдържанието но да са си там с опцията да кликнеш на тях и да ги прочетеш - мисля че е много удачно и нямам проблем да си призная че не е ако някой ме убеди в това. Сори че го потретвам ама имам чуството че това решава доста препирни тука.
Тва да се трият окончателно или да се местят мнение според мене е просто най-тъпото ... това е пътя към приятната и леко скучна бърборилня, която е просто заместител за смал талк с повече претенции за интелектуалност

Май няма такава възможност. Преди търсех модул за +/- на пост (не на човек), така даже няма нужда от модератори, решения и оспорване - хората, които четат сами цъкат на (-) ако е тъпня и след еди колко си минуса съобщението става сгънато, който иска да го разгъва и чете. Ще потърся пак, но определено това е най-лесния вариант за поддръжка.  *drink6*

Ако няма готово, може да се напише, не е нещо сложно.
dodo2, това което ти предложи в началото също няма да е автоматизирано, а модератора решава кое съобщение да се премести и къде. Ами вместо модератора да мести просто да го сгъва и толкова.  Тоест не е по-трудоемко от първоначалния ти вариант.

Аз не се занимавам с уеб приложения, но тук таме ми се налага да програмирам и все си мисля че не е толкова трудно да се следи кое мнение е получило негативните кликове  - ми ако това е решението ще съберем пари и ще ти платим да го направиш защото ми е ясно че и ти трябва да бачкаш и тн. Мисля че за това ще се разберем без проблем. 
Ако пък трябва да е бърз фикс можеш да го хванеш  и  през страницата която в момента е отворена, тоест когато дойде негативен клик гледаш коя страница е отворена и поразяваш всички мнения на този автор на тази страница - в този случай ако се стигне до сгъване то всичките мнения на един и същ човек на тази страница ще са поразени ама нали са само сгънати а не  изтрити и могат да бъдат видяни ако си кликнеш на тях.

поздрави,
 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
А така намерих нещо - време за тест.

Някой вижда ли +/- и може ли да ги цъка?



или виждате само числото (в случая с това мнение = -1) ?
« Последна редакция: 01 Юни, 2010, 18:24:44 от dodo2 »

nearvana

  • Гост
виждам + и - ама не могам да ги цъкам! И числото -1 го виждам  ...

тъкмо се зарадвах да ти лумна един минус като за проба и то не става  ;)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Виждам -1 и като кликнеш на него, казва, че е - текущи точки за този пост.

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Аз затова сам си сложих минус :) Аз пък не виждам + и -, само числото, само като admin мога, после ще тествам, но има светлина в тунела.

Този вариант май е посредата между модериране и немодериране и ще задоволи всички.  *drink6*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Dodo2,
Май Муза греши за + и -, сметнала, че питаш за рейтинга на потребителя.

Не се виждат до рейтинга на поста.





Не забравяй точка 3:
Choose which membergroups will be able to vote posts, and which will be   able to display hidden posts. You can do this in the Permissions   area.
« Последна редакция: 01 Юни, 2010, 18:44:02 от Dimitar. »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Dimitar.

Не съм се объркала. Виждам -1 в дясно, горе. Точно както е и твоя пример. Нямам +/–, освен за кармата (аплодирай/порази). Също и respekt -1, под кармата.

Не откривам и тази т.3

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Dodo2,
Май Муза греши за + и -, сметнала, че питаш за рейтинга на потребителя.

Не се виждат до рейтинга на поста.





Не забравяй точка 3:
Choose which membergroups will be able to vote posts, and which will be   able to display hidden posts. You can do this in the Permissions   area.


Аа ето къде било завряно! Thank you very much! :)

Айде тествайте, аз ще се върна по-късно.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Muza,
Извинявай!

Точка 3 беше за Додо и той я открил.
« Последна редакция: 01 Юни, 2010, 19:37:57 от barbaron »

nearvana

  • Гост
додо, при мене работи (firefox 3.6.3)

виждам и мога да кликам. нацвъках ти минуси  :P

аре цъкайте минуси на този пост за да видим дали се скрива

ВАЖНО: трябва един потрбител да може да слага един минус на едно съобщение!!! Иначе настава вакханалия  ;D

 *drink5*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
додо, при мене работи (firefox 3.6.3)

виждам и мога да кликам. нацвъках ти минуси  :P

аре цъкайте минуси на този пост за да видим дали се скрива

ВАЖНО: трябва един потрбител да може да слага един минус на едно съобщение!!! Иначе настава вакханалия  ;D

 *drink5*

Сложих ти + че и то се нулира. Имаше -1. :)

Исках да тествам, смяната на резултата.
« Последна редакция: 01 Юни, 2010, 19:11:51 от Muza »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Цъкам си плюсчета и минусчета с хромето. Този вариант също не е перфектен, ама ако на някой му нацъкат много минуси, ще трябва да се сърди на всички (или на себе, щото по-скоро той ще си е причината), а не на някой модератор ;)

асен и горо се надявам да преосмислят мнението, взето прекалено емоционално, и ако могат да превъзмогнат егото си и да се извинят на додо, който наистина направи и продължава да прави много за този форум. Хайде наздраве *beer*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Готово, не че ще ме послушат, ама се надявам да послушат гласа на разума  ;)