Автор Тема: Готварски диети или Да обичаш на инат!  (Прочетена 126529 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #15 -: 23 Август, 2012, 20:37:10 »
0
Ох...
Малко трябва да ви оставя, че забравих да напиша 2 писма.
Мамка му и работа!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #16 -: 23 Август, 2012, 20:37:55 »
0
Е, па! Мазни ще да ти са! :D За диета- пробвай на една порция. ( От виното не се ограничавай!)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #17 -: 23 Август, 2012, 20:43:30 »
0
Регата, това съм го пробвал.
Като почна с филийките 2 самуна отлитат!

Да не ти пука колкото искаш, толкова филии папай,само спазвай принципа.
Набързо за него : Не смесваш хляб,сирена,яйца,месо,риба,картофи и ориз.
Яж на корем от всичко това само със зеленчуци.
М/у плодове и други храни 20 мин.,м/у месо и риба 4 ч. за другите 3 ч.
Претърпях тежка операция на гръбначния стълб/ не се оправям все още,но това е друга тема/ и само това ме спасява да не стана 100 кила,е и плуването де    *blush*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #18 -: 23 Август, 2012, 21:15:37 »
0
Ако темата е шеговита, по-добре да не се намесвам, че знам много рецепти, но ако е сериозна - най-добре си направете справка какво казват йогите за храненето. Изпитано е с хилядолетия, а не някаква приумица на някой ТВ водещ или писач на статии в Жената днес.

Основното ядене е обедното, вечер (и то не късно) се яде само лека храна (не животински белтъчини), какви са тия пържоли и подобни.

 *drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #19 -: 23 Август, 2012, 21:30:31 »
0
Регата, това съм го пробвал.
Като почна с филийките 2 самуна отлитат!

Да не ти пука колкото искаш, толкова филии папай,само спазвай принципа.
Набързо за него : Не смесваш хляб,сирена,яйца,месо,риба,картофи и ориз.
...

Чакай малко!
Дали те разбирам правилно.
Не мога да ям
хляб и месо или
спагети с кайма
макарони със сирене и масло
пържени филийки с яйца?
Така ли?

Но не е забранено в компанията на хубава жена?


п.п.
Додо,
Темата е и сериозна и Задевачница!
Живота не е стерилен приятелю!
За рецептите на йога незнам. Не съм убеден, че става въпрос за изследване на храненето. По скоро за култура, местни особености и възможности.
Примерно - това да не се яде много преди сън винаги ми е изглеждало съмнително! Няма животно, което като се наяде да не легне да си поспи. Даже и кучетата. Само човека се опитват да го накарат да спи гладен.
Активната част от живота е гладната!  ;)

Пък ако имаш някоя рецепта дето хем да е вкусна, хем остслабваща - давай.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #20 -: 23 Август, 2012, 22:00:43 »
0

..Набързо за него : Не смесваш хляб,сирена,яйца,месо,риба,картофи и ориз.
Чакай малко!
Дали те разбирам правилно.
Не мога да ям
хляб и месо или
спагети с кайма

Основен принцип е да се наслаждавате на храната и да не се тъпчете, но ако сте се тъпкали досега - имате вече вреден навик (и съответно излишни кила). Как това се оправя не мога да кажа. Всичко друго е второстепенно.

Спагети с кайма точно трябва да се ядат, защото желязото се усвоява най-добре, когато се комбинира месото с хлебни.

Кучетата може да поспиват след тъпкане, а ако примерно не спяха, нямаше да умират толкова рано, кой знае? А дивите животни преяждат, защото не са съвсем сигурни, кога пак ще има ядене, значи ли, че и ние трябва да го правим? Ако след ядене (или преяждане) с месо вечер е забелязано, че настъпва увреждане на храносмилателната система, разумът е този, който трябва да попречи на това наше вредно действие.

Както казах, аз имам повече доверие на нещо, което целенасочено е изследвало с хилядолетия храненето, отколкото на баба Цеца, писала измислена статия, преписала оттук оттам, за хонорар от пет лева (каквито са повечето съвети ала bg-mamma в интернет). Не че лично спазвам някакви системи, просто имам изградени елементарни навици - затова обиколката на кръста не ми е по-голяма от тази на гз или гърдите, а на гз - от тази на гърдите. С едно изключение за компенсация - шоколада :P

Затова простичкият ми съвет за хранене - е да се прочетат и няколко такива източника и всеки да си прецени сам.

 *drink6*

Виж, какво интересно твърдение намерих сега:
Цитат
За да знаете колко ви е необходимо, направете експеримент. Веднъж се хранете докато усетите пълнота, като осъзнавате колко сте изяли. От това количество храна – само половината ви е наистина необходимо.
Опаааа :)
« Последна редакция: 23 Август, 2012, 22:04:41 от dodo2 »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #21 -: 23 Август, 2012, 22:16:02 »
0

..Набързо за него : Не смесваш хляб,сирена,яйца,месо,риба,картофи и ориз.
Чакай малко!
Дали те разбирам правилно.
Не мога да ям
хляб и месо или
спагети с кайма

Основен принцип е да се наслаждавате на храната и да не се тъпчете, но ако сте се тъпкали досега - имате вече вреден навик (и съответно излишни кила). Как това се оправя не мога да кажа. Всичко друго е второстепенно.

Спагети с кайма точно трябва да се ядат, защото желязото се усвоява най-добре, когато се комбинира месото с хлебни.

Кучетата може да поспиват след тъпкане, а ако примерно не спяха, нямаше да умират толкова рано, кой знае? А дивите животни преяждат, защото не са съвсем сигурни, кога пак ще има ядене, значи ли, че и ние трябва да го правим? Ако след ядене (или преяждане) с месо вечер е забелязано, че настъпва увреждане на храносмилателната система, разумът е този, който трябва да попречи на това наше вредно действие.

Както казах, аз имам повече доверие на нещо, което целенасочено е изследвало с хилядолетия храненето, отколкото на баба Цеца, писала измислена статия, преписала оттук оттам, за хонорар от пет лева (каквито са повечето съвети ала bg-mamma в интернет). Не че лично спазвам някакви системи, просто имам изградени елементарни навици - затова обиколката на кръста не ми е по-голяма от тази на гз или гърдите, а на гз - от тази на гърдите. С едно изключение за компенсация - шоколада :P

Затова простичкият ми съвет за хранене - е да се прочетат и няколко такива източника и всеки да си прецени сам.

 *drink6*


dodo,ама ние сме обикновенни хора,не сме аскетици  :)  ами ще си папаме де........
о,да не забравя и ще пиикаме малко,кой узо,кой бирка,аз пък бяло винце  *rofl* *rofl* *rofl*
Сега сериозно,съгласна съм с теб,че не трябва да се храниме след 17,18 ч. вечер,но повярвай в този живот не се полагат само върхови постижения,има и неочаквани и нежелани ситуации.
Разделното хранене на мен ми помага да не надебелея след непрятна случка.Споделих с вас и ирония не е нужна.
Както и да е,сигурно не съм ви в "ареала" на разговора.
Поздравче !!!

 *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #22 -: 23 Август, 2012, 22:36:05 »
0
@regata -
Не го приемай така, макар че едно голямо количество от изсмуканите от пръсти съвети са точно в раздел "разделно хранене". Или хитът - какво трябва да ядем според кръвната група или зодията  *rofl*
Аз сега се замислих, моят практически съвет всъщност може да се събере в едно изречение:

не яжте пържено, торти и производни, яжте повече плодове и зеленчуци, не мешайте храната така, че като си я представите изядена в корема и разбъркана, да ви се доповръща, наслаждавайте се на храната, а не се тъпчете и не яжте преди лягане. Всичко друго е ОК. (N.B. Неизпъление на поне едно от тези условия ви гарантира кофти храносмилане и/или излишни кила.)

Аз може да съм извратен, ама като готвя нещо и сервирам, то изглежда ей така (а не една копаня 2 кила, която се яде с черпак)

и някак си вътрешно не му идва на човек да се освини, а да се се радва на храната.

 *drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #23 -: 23 Август, 2012, 22:37:48 »
0
Това тук Искам да бъда аромата който слагаш във косите си и със всяко твое вдишване да влизам във... сърцето ти специално на Глобал, защото има много чувствителен нос и да не забрави преди да си легне да ме цулуне.
И на Муза разбира се, щото никой Дзуганакис не може да мине без Музи!  :)

Всъщност мУзо,  :)
сутринта търсих нещо, не помня какво и дали беше за тебе, но попаднах на прототипите на Дзуганакис - едни дядковци и на един инструмент в Крит - "Булгари" - нямах време да изглегадам предаването, но ще го видя тия дни.
Искам да бъда аромата който слагаш в косите си http://youtu.be/YBCzRH1o8C4
Тук има малко история на английски  http://youtu.be/Zlvqol7Ftss

И попаднах на една мелодия която искам да ти подаря с цялото си мъжко сърце (щеше да е по добре тоя да не пее, но никъде не намерих инструментал само с тези инструменти). Хареса ми и се надявам да ти хареса.
Насред моретата се нося и имам на кърмата мъката, и в платната - любовта!
http://youtu.be/jMGbcYc9AVk

А сега съм се засилил да намеря нещо за Регата, защото е страхотна дама!!!
Появява се точно когато и където трябва! И с кураж за всеки дебеланко!
Регатчо е за завиждане!


п.п.
Толкова със захарчетата!  :D
Мислете му, ако не отслабна и не порасна!  *aggresive*
« Последна редакция: 23 Август, 2012, 22:53:52 от goro »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #24 -: 24 Август, 2012, 07:42:29 »
0
Е, благодаря ти, Горо, за специалния поздрав.  *heart* *heart* *heart* 

Днес ще нося аромата в косите си, за което ти получаваш гореща целувка. Надявам се, през целия ден да я усещаш с пожелание за още един вълнуващ ден от живота ти! ( Стана ми много приятно!)


enravota_

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 377
  • Карма: +59/-6
  • Респект: +151
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #25 -: 24 Август, 2012, 09:38:16 »
0
Да се опитам да помогна и аз на изпадналите в затруднение форумни приятели,
с нещо написано /изглежда/ точно за мен  :D- единственият ми жалък опит за готвене преди години беше с подобен резултат....  :-[ *yahoo*

......"Вземете от хладилника 10 яйца, оставете седемте здрави на масата, сега изтрийте пода и следващия път бъдете по-внимателни.
Вземете голяма купа, разбийте в ръба й яйцата и изсипете тяхното съдържание в купата.
Изчистете масата и столовете от жълтъците, бъдете внимателни.
И така, имаме 5 жълтъка в купата.
Сега вземете миксер, сложете му накрайниците за бъркане и разбийте жълтъците. Нищо, пробвайте пак да поставите накрайниците…. Сега разбивайте.
Измийте си лицето, шията ръцете и гърба, махнете жълтъка от ушите.
И тъй сега имаме в купата 2 разбити жълтъка, колкото и са ни необходими за пая.
Сега облепете стените и прозорците на кухнята с вестници, покрийте мебелите с някакви стари тъкани…
Време е да добавим брашното, сипете в чаша 200 грама, изсипете чашата в купата при жълтъците, останалите 800 грама внимателно съберете и върнете в пакета.
След като се убедите, че стените и прозорците са наистина добре облепени, започнете разбиването на сместа.
Вземете душ.
Вземете 4 големи ябълки и остър нож, предварително изтичайте до аптеката за йод, пластир и бинт.
Време е да пристъпим към чистенето на ябълките. Обработете палеца с йод и го бинтовайте. Нарежете ябълките на кубчета и помнете, че са ни необходими 2 ябълки, така че в процеса на приготвянето може да изядете само половината. Накрая обработете с йод показалеца и средния пръст и ги бинтовайте.
Прибавете единствената останала и вече нарязана на ленти ябълка към сместа в купата. Останалите съберете от земята и ги изхвърлете.
Разбъркайте отново с миксера и после измийте хладилника, защото ако засъхне се мие трудно.
Сега изсипете готовата смес в леко намазана с олио тава и я сложете във фурната.
Почакайте час, и ако няма видими промени, включете фурната.
Като се събудите, не звънете в пожарната, а отворете прозорците и фурната.
След всичко преживяно идете в близката кръчма."
............

Хубав ден /петОк е..../  *beer*

 :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #26 -: 24 Август, 2012, 10:32:51 »
0

Жоро,
Благодаря и аз. Дзуганакис, благодарение на теб, ми е любимец!  *heart* Благодаря за специалния поздрав! Целувка и от мен.  *heart*

Днес, имаш две целувки. Ако заместиш с тях някое хапване, това е начинът редуцираш количеството. Вместо две наденички, една. Ако много ти се хапва, ето с Глобалчето ти помагаме. :)

Режимите на йога, макар и да са изпитани, за мен са неприложими. Аз се храня обратното на тях. Ако искам да сложа някое килце, ще почна със закуски, но основното ми ядене да е на обяд - убийте ме,  не мога.

Хапвай си всичко, ако не ти пречат килограмите за здравето. Aко ти самият искаш да свалиш, само намали количеството.
Иначе, хич да не ти пука. :)

За мен, тук е истината от цитата на Додо:

За да знаете колко ви е необходимо, направете експеримент. Веднъж се хранете докато усетите пълнота, като осъзнавате колко сте изяли. От това количество храна – само половината ви е наистина необходимо.

 *drink11*

 

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #27 -: 24 Август, 2012, 22:20:33 »
0
Е, благодаря ти, Горо, за специалния поздрав.  *heart* *heart* *heart* 

Днес ще нося аромата в косите си, за което ти получаваш гореща целувка. Надявам се, през целия ден да я усещаш с пожелание за още един вълнуващ ден от живота ти! ( Стана ми много приятно!)


Хм...
Правилния Глобалски отговор тук би следвало да е:
Нали ти казах, че не си падам по гръцко. Благодаря все пак.
Днес ще те нося в косите си за което получаваш ухапване. Надявам се през целия си живот да го помниш. (Стана ми гот)


Баси...
Една рецепта за бедни хора нема.
Добре, че край нас има кръчми.
Ясно е, че само мъжете, могат да готват тук. С изключение на мене.

Обаче се получи един парадокс.
Като изключим наденичиките, възможно ли е и аз и дънгалака да не сме готвили и да се натрупат толкова чинии и чаши за миене! При това само 2 дена без Стражата!
Баси!
Ужас!
Май е права за миялната машина!!!  :(

п.п.
Още не съм измислил нищо за Регата.
Направо ме е страх, със нейната етичност, да не ме скастри пак.

Та... Докато измисля нещо и понеже още съм на критски мандинади
Само за нас - дето сме минали 40 години!
http://youtu.be/yCCp18tmRTA

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #28 -: 24 Август, 2012, 22:43:56 »
0
Това ще го подарим на Регата.
http://youtu.be/v35YhhzCrYk
За да е снизходителна към нашите (моите) волности.  ;)


Хм...
А на френската ни дама...
http://youtu.be/gcadjlC-peQ
« Последна редакция: 24 Август, 2012, 22:48:21 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #29 -: 24 Август, 2012, 22:53:54 »
0
goro ето ти една много бърза рецепта като за вашия край (че нали сте морски - риба трябва да има в изобилие) общо става за 15 минути:
- за 4 души: 4 риби от сорта на пъстърва, ципура, лаврак и т.н. (такъв размер и вкус), 2 чаши ориз от продълговатия (който не се лепка);
- в тенджера слагаш да се загрява вода примерно 2-3 литра;
- през това време в една чаена чаша разбъркваш: сок от половин лимон, 2-3 супени лъжици соев сос, толкова зехтин, 1/2 супена лъжица розмарин, толкова млян кимион, малко черен пипер, и по избор други подправки (аз слагам по съвсем малко индийско орехче, сминдух, кориандър, джинджифил);
- измиваш рибата (която е само филе без кокали, срязана на половинки!) изцеждаш, може да попиеш с кухненски салфетки, заливаш с бъркоча рибата в дълбока чиния и хубаво овалваш да има отвсякъде и оставаш да си се кисне;
- тук водата е завряла, слагаш в нея 1/2 супена лъжица сол, 1 чаена млян кимион, 5-6 зрънца бахар, малко дафинов лист и сипваш ориза - докато ври после се бърка отвреме навреме, моят се вари 10 минути, стандартния по 20;
- слагаш скара да се загрее;
- 5-7 минути преди края на ориза, зависи колко е дебела, слагаш рибата, като на 1/2 от времето я обръщаш (само 1 път);
- ориза като стане готов го прецеждаш в гевгир и изплакваш много бързо и кратко с вода;

Така за 15-25 минути (зависи от ориза) имаш готова вкусотийка. Сервираш красиво (както се разбра това е важна част от храненето) - в чиния - една половинка риба, до нея - гребваш с черпак от ориза, натискаш отгоре леко с лъжица докато е в черпака и обръщаш в чинията да стане като могилка от ориз без да се разпилее и боцваш отгоре парченце дафинов лист за флагче и малко соев сос.

Почти съм сигурен, че не си мешал риба с ориз, но е много вкусно, ще видиш.

 *drink5*