Автор Тема: Готварски диети или Да обичаш на инат!  (Прочетена 127005 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #180 -: 07 Септември, 2012, 22:54:55 »
0
... Ще се видим някъде в съня!? *heart*
А ще се бием ли, или ще се любим?  ;)

п.п.
"най-очарователната рокерка" по добре ли би звучало?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #181 -: 08 Септември, 2012, 08:31:20 »
0
Ти да не си режисираш сънищата по поръчка? *rofl* Каквото дойде, такова...

Горо, каква рокерка? През живота си никога не съм се качвала на мотор. Даже ми е чудно, че шофьорската ми книжка позволява карането на мотор, без никога да съм се качвала на него. Парадокс. Предпочитам каруцарката.

Той и Додо нещо врещи в съседната тема за прецакванията. Ама той е още млад и наивен и не знае, че прецакванията стават внезапно. Освен това, гледам го, че има намерение на живее с орлите - здравословен начин на живот, без нитрати, на чист планински въздух. Аз ще му кажа, че Луцифер много обича да се подиграва с добрите намерения на хората. Моят съвет е да се наслаждава на сегашния живот, много да се смее и много да обича. Както и на всички!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #182 -: 08 Септември, 2012, 09:53:54 »
0
Ти да не си режисираш сънищата по поръчка? *rofl* Каквото дойде, такова...
...
И ако на мен ми дойде да те любя, а на теб да ме биеш или обратно...
Кво праИм?
 *heart*


п.п.
Додо в момента е във фазата "Вол", по една от теориите ми, дето може да не ти хареса.

п.п.
Това за тебе и него.
На тебе много да спреш да се преживяваш като прецакана!



Итака (не е "и така"  ;))
Константинос Кавафис
Превод: Стефан Гечев
 

Когато тръгнеш нявга за Итака,
моли се пътят ти да е далечен,
изпълнен с перипетии и знания.
От ластригоните и от циклопите,
от Посейдон сърдития не бой се -
такива в пътя нивга не ще срещнеш,
ако възвишена остава мисълта ти,
ако отбрано чувство
душата и телото ти докосва.
Ни ластригоните, нито циклопите,
ни Посейдона разгневен ще срещнеш,
ако ги сам в душата си не носиш,
ако душата ти пред теб не ги възправя.

Моли се - пътят ти да е далечен.
И много да са пролетните сутрини,
когато с толкоз радост и любов
ще влизаш във невиждани пристанища.
Да спреш край финикийски градове
и много пъстри стоки да закупиш -
седеф, корали, кехлибар и абанос,
и всевъзможни тънки аромати,
колкото можеш повече прекрасни аромати.
В египетските градове да спреш,
да учиш и да учиш от учените.

Недей забравя никога Итака.
Да стигнеш там - това е твойта цел,
ала по пътя никак да не бързаш,
че по-добре - години да пътуваш
и остарял на острова да спреш,
богат, с каквото в пътя си спечелил,
без да очакваш нещо той да ти даде.

Итака те дари с прекрасното пътуване.
Без нея нямаше да можеш в път да тръгнеш.
Но нищо друго няма тя да ти даде.

И ако бедна я намериш, не те е тя излъгала:
тъй мъдър, както си сега със толкоз опит,
навярно вече си разбрал Итаките що значат.
1911
« Последна редакция: 08 Септември, 2012, 10:02:41 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #183 -: 08 Септември, 2012, 11:47:42 »
0
Додо по-скоро разсъждава за бъдещето, гледайки какво се случва на тези около него (без изключение). Аз засега съм си ОК в това отношение.

*drinks*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #184 -: 08 Септември, 2012, 12:29:04 »
0
Горо, не си прав. Не съм се чувствала като прецакана. Напротив. Даже имаше моменти, в които съм била напълно щастлива и безоблачна. Нещо като на 18 години. ( Забравила съм някои неща). С опита, обаче, съм наясно че трябва да не се колебая. А за да не се колебаеш, трябва да знаеш какво искаш и очакваш. За съжаление, не мога да дам отговор на себе си. Додо го схваща като прецакване. Аз като колебание.
От всичко най-интересно ми беше за фазата "Вол". Ако искаш, сподели я, въпреки че няма да ми хареса.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #185 -: 08 Септември, 2012, 12:54:31 »
0
Алегорията служи за допълнителен аргумент, когато човек не е много сигурен в твърдението си и разчита на нискоинтелигентността на събеседника, да се плъзне в исканата равнина. Така че ще да е нещо изсмукано от пръстите.

Пък моята теория е простичка - всеки човек е някъде в скалата с две крайности - реалист и самозаблуждаващ се. Няма нужда от алегории. Доколкото "реалист" е ясно какво значи, под "самозаблуждаващ се" имам предвид тези индивиди, които виждат докъде са стигнали в даден момент (без да са можели да контролират събитията) и изграждат теория, как това е най-доброто за тях (а понякога започват да поучават и околните, че и те така трябва - така получават още по-силна убеденост, че това е така и по никакъв начин не са се объркали).

Да живей Илюзията, тя спасява човечеството от Депресията. :)

*drink6*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #186 -: 08 Септември, 2012, 13:08:35 »
0

Додо, де видя алегория?

Не всички сме математици, където се опитваш да вкарваш човешките емоции, чувства, разум, страхове в една координатна система с две крайности. Много ограничено.

Например, до епохата на Бах е властвала полифонията.( композиционен метод)  Почивала е абсолютно на строги математически правила. Постепенно се е формарала някаква тонико-доминантова система, и музикалният вкус е престанал да е в пряка зависимост от математически правила. Едва тогава, музиката е могла да влияе пряко на емоциите, чувствата, че дори и въру разума на човека. Предположението ти  по принцип е правилно, но твърде ограничено. (Дарки някъде говореше за алфа, бета ниво на човешкото мислене. Може да е полезен тук)

Самозаблуди, реалност и реализъм не са математически понятия, по-скоро са в полето на Горо. :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #187 -: 08 Септември, 2012, 13:30:20 »
0
Горо, не си прав. Не съм се чувствала като прецакана. Напротив.
...
От всичко най-интересно ми беше за фазата "Вол". Ако искаш, сподели я, въпреки че няма да ми хареса.
Хубаво! Сигурно е така.
Тогава за какво воюваш. За пари? За имоти? (не казвам че трябва да подаряваш)
Ама виж си постовете.
Цитат
Съжалявам, но се налага да излизам да празнувам капитулацията. ...
....
Каквото дойде, такова...
...
Очарователната каруцарка имаше право да празнува. Много усилия вложи. Ама ти откъде да знаеш?


И не Кавафи, фазата "Вол" и харесала!  ;)
Баси!

Във фазата "Вол" ти(жената - да не се вържеш) си глупава "Крава"!

Фазата "Вол" или "тати носи мама меси"
започва с раждането на първото малко.
Мъжът, от първа или втора цигулка, няма значение
става трета.
При второто - четвърта!
И се превръща във ВОЛ! Работа - пари  - къщи и отначало!
Жената пък с раждането - изглежда се чувства вече завършена,
забравя причините извън оплождането, поради които се е омъжила.
а всъщност, най-често става на Крава!
Важи за всички щастливи семейства!
При някои тази фаза завършва като пораснат децата (празно гнездо го наричат икономистите).
При други - продължава цял живот.
При първите щастливото семейство може и да отлети (няма значение ще има или няма развод)
При вторите - "щастливото" семейство е за цял живот! Те си остават във фазата на Вола и Кравата.
Това най-общо със засилване на краските и разбира се с опасностите, които предполага всяко обобщение...
 :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #188 -: 08 Септември, 2012, 13:49:21 »
0
Додо, де видя алегория?
Например, кръщаването на някакво човешко състояние с "Вол" е алегория. Нискоинтелигентният човек реагира така: първо вади от тълковния си речник дефиниция за понятието, защото много често не го знае какво е; след това казва "въй"; след това ораторът си казва теорията, а нискоинтелигентният човек просто потвърждава, че има общо между въведеното понятие и теорията и забравя, че може да я оспори или тя изобщо да не е вярна.

Що се отнася до "реалист" и "самозаблуждаващ се", само защото употребих думата "скала", не значи, че намесвам математика. Ето ти също опитваш манипулация, но с по-безобидното от алегорията - аналогията. Това, че за музиката нещо се случило (а аз не разбрах, кое визираш, защото все пак знам какво е полифония, тоника и доминанта без да гледам в тълковния речник), не значи, че конкретно тази категория може да се разнообрази и тя с нещо. Тук има само "реалист" и "самозаблуждаващ се", а хората са между 0 и 1, туй то. Мога и по-литературно да се изразя, за да не е сухарско, но не мисля, че има необходимост, важен е смисълът.

Опитай се да го провериш с околните ти, като ги разпиташ за някои очевидни техни нередности и ще видиш, че съм прав. Даже когато е така директно, човекът изпада в крайности и или включва режим оправдаване на обстоятелствата или тотална самокритика, много рядко е нещо мън-мън посредата.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #189 -: 08 Септември, 2012, 13:50:17 »
0
Тези реплики, които  си ми цитирал, не знам до какви умозаключения те води? Честно.. Наистина не знам към какво те води!?
И преди съм казала, че обичам да се боря, и колкото по-упорита е борбата, толкова по-сладка е капитулацията. Обичам да я празнувам. (Нещо като варварите). Страшен кеф е. Ривейндж! За тъпотията, за простотията, за неприемане на това, че има хора с повече акъл да защитават собствените си права и включително - богатство....

Някои хора смятат, че ти си цялостна личност. Мислят си, че не можеш да разделяш личния си от обществения живот. И може би това води до недоумение...( Като германка съм дисциплинирана да разделям двете неща).

Или се опитват да те вкарват в координатни системи...За да имали представа какво ще се случи някога, далеч в битието, за да знаят предварителната и най-точната реакция *rofl*

Теорията за вола си е наистина добра. Повечето сме минали през тази фаза. Аз ходих с мъжа си 10 години преди да се оженя. Всички ни завиждаха. Но раждането на детето означава да се лишиш от собствените кефове. Това важи и за жените и за мъжете. Точно в този момент жените стават крави. Това действително е така.Но аз не пожелах да съм крава, въпреки че бях...Това зависи от мъжа, жената да не се почувства крава.

Имоти и пари имам достатъчно. При това, няма да се дели при развод. Това, обаче въобще не пречи да се заям като булдог, когато се опитват да ме манипулират с най-скъпото, което имаш...

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #190 -: 08 Септември, 2012, 13:56:33 »
0
Додо, завиждам ти.
При теб има само черно и бяло. Вярно и невярно. Метод на отхвърлянето, метод на приемането . Ако нещата в брачния живот почиваха на тези принципи, щеше да си недостижим.

Радвам ти се! При теб животът е лесен. Колебанията не са необходими. :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #191 -: 08 Септември, 2012, 14:04:43 »
0
Додо, завиждам ти.
При теб има само черно и бяло. Вярно и невярно. Метод на отхвърлянето, метод на приемането . Ако нещата в брачния живот почиваха на тези принципи, щеше да си недостижим.

Радвам ти се! При теб животът е лесен. Колебанията не са необходими. :)

Напротив, между 0 и 1 има безброй много реални числа. Двете граници обаче много добре характеризират интервала (или категорията, която описват) и така като ги изучиш добре, получаваш отлична представа за всичко (независимо, че е безкрайно) между тях.

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #192 -: 08 Септември, 2012, 17:00:39 »
0
Тези реплики, които  си ми цитирал, не знам до какви умозаключения те води? Честно.. Наистина не знам към какво те води!?
И преди съм казала, че обичам да се боря, и колкото по-упорита е борбата, толкова по-сладка е капитулацията. Обичам да я празнувам. (Нещо като варварите). Страшен кеф е. Ривейндж!
...

Миличка,
за репликите не ми се връщаше назад - взех малко каквото ми падна от последната страница.
Защо мислиш, те наричам "най-очарователната каруцарка"?
Търсих, търсих дума и не можах да намеря и си измислих - каруцарка!
Но... На ти една каруцарка
Не ме карай да търся по хубава, защото ще ти дойда на гости.  ;)
като казвам, че си понякога глупава, да ме *heart*


Ех борбата!
Иде ми да дойда да те напердаша с целувки,
да видим
ще ти хареса ли да победиш?
И как ще изглежда победата ти или капитулацията?
Кое ще избереш?
Сериозно питам и искам отговор!

п.п.
Аз пък мисля, че воло-кравешкото състояние зависи повече от жената.
Мен тоя етап (не съм го свършил) ме кара да крада от заобикалящата среда!  ;)
Мъжът все остава незавършен;)




----------------------------
Напротив, между 0 и 1 има безброй много реални числа
...
Що се отнася до "реалист" и "самозаблуждаващ се", само защото употребих думата "скала", не значи, че намесвам математика.
...
Тук има само "реалист" и "самозаблуждаващ се", а хората са между 0 и 1, туй то.
...

Човек борави с езика, който разбира, или си мисли, че разбира.
Светът, ако можеше да бъде обяснен само с рационалното мислене, нямаше да има религии.

Я кажи какво е това "реалист", щото за "самозаблуждаващ се", дори ползвайки само рационални съждения, гарантирам ти, ще се изгубиш.
Иначе алегорията ти от 0 до 1 ми хареса!


Например, кръщаването на някакво човешко състояние с "Вол" е алегория. Нискоинтелигентният човек реагира така: първо вади от тълковния си речник дефиниция за понятието, защото много често не го знае какво е; след това казва "въй"; след това ораторът си казва теорията, а нискоинтелигентният човек просто потвърждава, че има общо между въведеното понятие и теорията и забравя, че може да я оспори или тя изобщо да не е вярна.
Намери в речника понятието "Вол"?
Ако смятах, че говоря с ниско-интелигентни  събеседници въобще нямаше да пиша!
Всъщност, аз съм от хората, които си дават много добре сметка, че всяко обобщение е твърде условно и даже опасно!
Просто търсим изразни средства да споделим и обобщим опита си, а не да докажем някаква теория.
Моята "Теория за Вола" е само символика.
« Последна редакция: 08 Септември, 2012, 17:02:30 от goro »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #193 -: 08 Септември, 2012, 18:03:49 »
0



Ех борбата!
Иде ми да дойда да те напердаша с целувки,
да видим
ще ти хареса ли да победиш?
И как ще изглежда победата ти или капитулацията?
Кое ще избереш?
Сериозно питам и искам отговор!


Временно ще капитулирам, след това ще те яхна! *rofl*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #194 -: 08 Септември, 2012, 18:09:56 »
0



Ех борбата!
Иде ми да дойда да те напердаша с целувки,
да видим
ще ти хареса ли да победиш?
И как ще изглежда победата ти или капитулацията?
Кое ще избереш?
Сериозно питам и искам отговор!


Временно ще капитулирам, след това ще те яхна! *rofl*

А как ще  се чувстваш,
както капитулирала
така и яхнала?  ;)