Автор Тема: Готварски диети или Да обичаш на инат!  (Прочетена 127115 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #300 -: 20 Септември, 2012, 16:57:18 »
0

Още ли те мъчи тоз' хамлетовски въпрос?
Първото, разбра се. Не бой се, няма да изгориш, ще се разпалиш още повече.   *girl*
Бъзльо.   *rofl*

Не може ли и двете?

Малко да горя,
и малко
да гася
докато се давя?
Бъзло!    ;)

Дочо!
Не намирам емотикон дето да сЪ плези приЛично и да сЪ поЧества по главата.
Не моА да израза чУствата си!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #301 -: 20 Септември, 2012, 17:19:48 »
0
Дочо!
Не намирам емотикон дето да сЪ плези приЛично и да сЪ поЧества по главата.
Не моА да израза чУствата си!

Опиши го с думи, хем ще е по-романтично :)

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #302 -: 20 Септември, 2012, 21:47:52 »
0
Дочо!
Не намирам емотикон дето да сЪ плези приЛично и да сЪ поЧества по главата.
Не моА да израза чУствата си!
Опиши го с думи, хем ще е по-романтично :)
*drink6*
Ами... Колкото са романтични фунийките на федербала.
Виж двете скръндзи, как ме прехвърлят като фунийка
ракета след ракета...
Играят федербал със чувствата ми!  ;)
Така е когато света го управляват каки!


п.п.
Излязох тази вечер да си купя нещо. Не съм много претенциозен за ежедневните неща, но на някои държа. Примерно - добрите обувки.
Друго търсих, но не намерих качеството което исках.
Това в Солун! В града в който доскоро можеше да намериш двигател на трабант, въпреки че в Гърция трабанти не се карат и не са се карали. Един от най-старите големи градове в Европа, при това, без нито веднъж да загуби градския си характер. Примерно, когато Атина става столица има няма 20-тина хиляди, Солун е около 100.

И ми хрумна, по какво си приличат нашият заминал си комунизъм с корпоративния социализъм/капитализъм.
По еднаквите стоки по рафтовете на магазините.
За да си купиш хубави обувки някога в бг ти трябваше позната магазинерка и половин учителска заплата.
За да си купиш хубави обувки днес в Солун, трябва да откриеш магазин на старите майстори, ако въобще го откриеш и пак половин учителска заплата.
Изчезнаха цели професии. Ходил ли си някога на шивач?
Вече, не само по рафтовете на големите магазини е пълно само с конфекция, но и в малките частни магазини.

(Явлението няма нищо общо с гръцката криза. Наблюдавам го много години)

В развития социализъм имахме 5-6 марки автомобили.
В развития капитализъм са пак толкова.

Развития социализъм беше сравнително просто устроено общество изразявано със простото "на работа - вкъщи"...
Развития капитализъм е по пътя на същото опростяване. Комичното е - че това се прави в името на свободния пазар, свободното предприемачество, свободното занаятчийство - едно изключително сложно устроено общество.
...
уф... отплеснах се в обобщения...
така или иначе, живия живот е по устойчив от всякакви човешки системи.

п.п.
Къде са любовите ми?
Скръндзи и бъзли!
Нима ще закриваме темата?
Някой косъм женски да се хвана?

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #303 -: 20 Септември, 2012, 23:26:18 »
0
Горо, имаш некои оргинални мисли браточка! Нема а се отказваш! И не ма е насмела жена ми, щото не съм женен...... *yahoo*
Самонасметох се!
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #304 -: 21 Септември, 2012, 00:11:09 »
0
И ми хрумна, по какво си приличат нашият заминал си комунизъм с корпоративния социализъм/капитализъм.
По еднаквите стоки по рафтовете на магазините.
За да си купиш хубави обувки някога в бг ти трябваше позната магазинерка и половин учителска заплата.
За да си купиш хубави обувки днес в Солун, трябва да откриеш магазин на старите майстори, ако въобще го откриеш и пак половин учителска заплата.
Изчезнаха цели професии. Ходил ли си някога на шивач?
Вече, не само по рафтовете на големите магазини е пълно само с конфекция, но и в малките частни магазини.

(Явлението няма нищо общо с гръцката криза. Наблюдавам го много години)

Ще внеса малко разнообразие в примерите, защото не е така - това, което наблюдаваш е по-скоро характеристика на балканския полуостров (пак опира до мързел и "що да го правим, като ядят и развалени домати").

Пресен пример от днес (затова те питах и за гръцки производител в другата тема, че ми стана интересно) - WPC се слага на тераси и облицовка на фасади. Договаряме за терасата и ще ми звъннат за цена за фасадата, ама първо да питат гръцкия производител, имат ли изобщо такова. Отговор - няма, ама ние слагаме от профилите за тераса по фасади. Що да има друго, като може и това, нищо че при проливен дъжд водата ще влезе отзад. Писна ми тук да ми казват "нямаме" и да трябва да измислям какви ли не комбинации. Ето искам да се отваря нявън прозореца - не може - у нас правим само навътре, защото така сме свикнали. Може да си плащам двойно, ама пак не може, нямат опит и не им се рискува.

Докато в САЩ, тази пропаднала страна, това от което ти се оплака го няма. Пазаруването е сведено дотам, че има всичко стига пари да имаш. При това може да не излизаш от вкъщи, те затова са с такива форми.

Отваряш сайт с избор от 40,000 (четиредесет хиляди) обувки от всякакви производители от $10 до $3000, поръчваш си, носят ти го вкъщи безплатно, нещо не те кефи, връщаш им го (отново безплатно!) пращат ти други (безплатно) и т.н., докато не си харесаш. Какво по-хубаво от това от консуматорска гледна точка - хем не си образуваш нерви, хем парите хвърчат, хем не хабиш време да търсиш правилния магазин. Аз ако живеех там, нямаше да имам 1 спестен цент...

И трети пример - в арабските страни, поне в които съм живял, влизаш в магазинче, питаш "имате ли това и това", почти никога не получаваш отговор "не". Отговарят ти "да, чакай малко" и търчи през три преки до Хасан, който продава въпросното нещо и ти го носи с някаква печалба.

А нашите тук защо да си мърдат задниците, по-лесно е да се мърмори колко е гадно всичко.

 *drink6*

И като каза шивач!!! Ходил съм съвсем скоро и то отново по същата причина, но ситуцията е смешна. Изпирам едни вертикални щори в пералня и стават на гъз - отиват в боклука. В един друг апартамент има вертикални щори, които могат да се перат без проблем, знам че има такова животно, но са купувани по-отдавна. Обиколих всички по-големи магазини, включително и такива, където цената е 500 лева на кварат и всички вече са пълни боклуци - режат ги от широк колосан плат, който като се намокри обилно, започва да се разплита отстрани и става на нищо. И понеже теглих една майна на всички производители на щори (които купуват плата от Китай без изключение), купих си аз плат за пердета, отидох при една шивачка и поръчах да ми ушие щори, като ивици плат 9 сантиметра подгънат отстрани. Тази първо онемя какво искам, вероятно съм единственият в света, направил такава поръчка, но станаха перфектни и могат да се перат. А ценово поради евтината работна ръка и моите умения да се пазаря, излезнаха малко по-скъпи от средната цена за щори. (После се замислих каква печалба реализират тия със щорите, щом ръчно изработени са сравними като цена с срязаните на машина за секунди, а шивачката се мъчи няколко дни да шие няколко стотин метра шев.)

 *drink2*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #305 -: 21 Септември, 2012, 00:50:54 »
0

Лелеее, че сте размрънкали ...  :D

Додо,
Щорите ги навивам на руло, и ги накисвам във вода с течен сапун. След това, леко ги лашкам, после изплаквам, оставям ги да се изцецят, и така, както са мокри ги закачам. Малко още капят, но слагам отдолу леген.
Дано си избрал плат, дето не трябва да се глади след пране в пералнята, че ...  *scare*
Освен, без центрофуга и пак мокри, но пък тигелът може да се набере. :)

При нас се чупят тежестите, по-точно, там където влиза синджирчето.

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #306 -: 21 Септември, 2012, 01:13:37 »
0
Махни синджирчетата, много по-секси е :) Че с тях ми нявява на синджирче на обществена тоалетна. Достатъчни са тежестите и пак си висят както трябва.

А колко по-лесно щеше да е да ги правят от ивица плат изтъкана 9 cm като другите ми щори... но за да спестят някакви стотинки производствени разходи, продават боклуци.

В леген трудно да се нарече пране, по-скоро е киснене в собствен сос :)

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #307 -: 21 Септември, 2012, 01:27:06 »
0

Ама изсулват се тия тежести, ако го няма синджирчето.
 Верно бе, като в тоалетна.  *rofl*

Изпират се, и то супер. Първо се киснат и после се лашкат. То е същото като в пералня, но по-внимателно. :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #308 -: 21 Септември, 2012, 01:27:17 »
0
Честно казано, крия някакъв оптимизъм, че технологичното развитие може да промени нещата - в посока на това което наблюдаваш в САЩ.

В САЩ законодателството позволява, (адвокатите да не се смеят на терминологията ми) колективните искове. Това е причината там да изтеглят от пазара 150 000 автомобила примерно, защото открили дефект в един. Да платиш на 150000 по 1000 си е сума и това е възможно дори само 5-6 от тях да тръгнат да те съдят. В Гърция, и допускам в повечето страни от Европа тази възможност почти не съществува.
Преди 2-3 години спечелих спор с една самолетна компания (Малев) пред комисията за защита на потребителите в Гърция. И... каква файда... Имам решението, но за да си взема парите, при условие че не ги връщат доброволно се оказа че трябва да заведа и дело!!!
Отказах се разбира се.
А Малев фалира!  ;)

Иначе, не мисля че балканският манталитет има нещо общо.
Това което описваш за арабите важи в пълна сила все още в повечето частни магазини в Гърция. Вероятно е важело и при вас.
Само, че политиките които се налагат не идват от балканите - другаде ги вдъхновяват.
С дисциплина и "икономии"!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #309 -: 21 Септември, 2012, 07:55:58 »
0
Какво нещо е живота! ;)

заспах
с мисълта за горещите нощи.

уличнице, Любов,
да предупреждаваш,
когато отсъстваш
ти може да се лигавиш,
но аз - не съвсем...
ако липсваш
за дълго, измислице,
къде ще се топля?


и се събудих
някъде от дълбокото
с мисълта
че Любовта е винаги искрена
щом за прането
говорим,
но не и за чувствата.


п.п.
хайде, скръндзи егоистични,
не щадете фунийката
запретнете ракетите  ;)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #310 -: 21 Септември, 2012, 08:11:21 »
0
Добро утро! *heart* *heart* *heart*

Ненаситник такъв! Колкото целувки и сърца сложих, толкова - никакъв ефект!( Това не се признавало, онова не се признавало - "кон съм, жребец съм, магаре съм, ат съм..." )
Вместо да каже  - не ми стигат - искам още, само реве...


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #311 -: 21 Септември, 2012, 08:17:36 »
0
global, айде да ходим в Созопол да играем федербал?  *rofl*

Е, хубаво де. Само ми обясни, защо се търкалаш от смях ???

Много ме подценяваш. Щял да се блещи в пазвата ми, щял да гледа как подрусвам едно-друго..?! Ми ти си загубил мача!
(На мен, тръгнал да ми обяснява за утежнени перца и особен вид федербал... *rofl* *rofl* *rofl*)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #312 -: 21 Септември, 2012, 10:34:39 »
0


Глобалче,
Не си го споходила тази нощ в съня. Затова страда сега.  *heart*
Гледай само, нали прочете - сам взе да си говори за обувките. Само си е мислил Начев защо го няма.
После, пране имало. Ми има, като Додо няма с кого да си играе федербал.  *rofl*
 
Желая ви хубав ден! Моите последни два дни бяха... наистина "луди", май и днес ще е такъв. Щом удостоих  с внимание Имотко, значи ...  *scare*

Дарки,
Не се самоотлъчвай, щото липсваш на всичи ни. Ще ти пишем вече оЦъствия!  :D

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #313 -: 22 Септември, 2012, 06:02:25 »
0
Баси детската градина!
Щели да си надничат в пазвите!
И да имаше нещо там, дето не може да се замени със силикон?
Най-комичното е, че хваща,
когато на мъжа, двете му кълба изместят двете му полукълба!




Та ... тази вечер... пардон тази сутрин
настроен философски слез запой  и потни цици
гледам... разнищват се матриците

Начев, задал погрешния въпрос - както казваше нашия стар форумен приятел Асен1975 - ни дал и грешния отговор
- Може ли да бъде ремонтирана системата?
- Не - отговаря ни - колата лети към пропастта и това е!

Ми шофьора, бе Начев! Шофьора!
Такъв шофьор и с трабанта и с лексуса, в блатото все ще ни вкара!

Вярно, системите са своенравни машини, имат собствен живот
но  когато кочияша има идея, по безбожника Ницше, колата прелита над пропастта...
Системата, като всяка система е такава, че когато кочияша е някоя кака,
идейно протестантка, комунистка или капиталистка неясно,
но със сигурност кариеристка, възможно е да закучи...
но...
Стара Европа е свикнала -
натиска трита бутона,
контрола, алт(ернатива) и дела и...
рестартира...
Ако не може мирно с германия -
без нея - със гръм и със трясък!

По странно ми е друго.
Как един, умен уж мъж, който знае, че хубавите работи стават бавно, с връщания назад, криволичене по завоите (не държа да те цитирам точно), не вижда глупостта на шофьора, или най-малкото до сега не ни го е казал, а се оплаква все от колата и ни казва да разрушаваме.
Сантименти, Начев?
Начев,
Исторически знаем, какво означава да подменим персоналната отговорност, с разрушаване на системата и нова.
Накратко - комунизъм и безотговорност!

И пак по Ницше, безбожник, но велик, каквото и да казва вселенската патриаршия, рецептата са ни дали пак елините, на "които продължаваме да завиждаме, защото всичките ни интерпретации на изкуството им, накрая се оказват само бедни карикатури".
Та... елините, Начев, наказвали некадърността на водачите в обществените дела. Най-малкото със изгнание!
Ти твърдиш, че системата била виновна, демек, че всичките сме маскари!
Ми...
Не сме!



Пък...
дълбоката ми главица
излиза и влиза в матрицата
напред-назад през вратата в полето.
« Последна редакция: 22 Септември, 2012, 06:06:43 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #314 -: 22 Септември, 2012, 10:47:57 »
0

Пък...
дълбоката ми главица
излиза и влиза в матрицата
напред-назад през вратата в полето.

 :D
И от влизане и излизане през тази врата, не ти е останало време да усетиш горещината на огнените милувки-целувки, нито да се охладиш от вълничките.  Пъзльо!  *rofl*
Като в оня виц за двама, които се събуждат изморени от  сънищата си:

-Цяла нощ бях във влака Бургас-София-Бургас. Тъкмо стигна в Бургас и пак обратно за София.
-Аз пък сънувах, че съм султан. Водят ми Джулия Робъртс. Любих я, любих я. После ми водят Мишел Пфайфър. И с нея любоооов. След нея Анджелина Джоли...
-Егоист! Що не ме викна и мен.
-Ми ти, като цяла нощ пътуваш, къде да те търся.

P.S. Митко е по вицовете, ако го знае по-добре да ме поправя, без извинения. :) *drinks*