Автор Тема: Камъшитен покрив?  (Прочетена 54608 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Камъшитен покрив?
« Отговор #30 -: 09 Октомври, 2012, 23:54:14 »
0
P.S. А плоските керемиди са с клиновидна форма, може ли да ги прави такива?




Не знам,ще питам,обаче с тия клинове влизаш във филм на ужасите.Първо цената на изработка,второ припокриването ще заеме поне 50%,трето в задния край ,където става закрепването поради липсата на дебелина няма да има никаква здравина на прихващане.
В лодкостроенето има тъй-наречената припокрита обшивка,където дъските се припокриват само няколко сантиметра и пак не пропуска вода. В твоя случай за мен изглежда удачно  размерите да са 15х30х1,5 ,с 5см. припокриване.Ширината от 15 см позволява всякакви извивки на покрива,а там където са много остри просто се реже на подходящия размер.Сухи греди няма човека,бичи греди и дъски само


Говорих с тия, покриват се така че остават само 10 сантиметра (от 40), т.е. 3/4 са покрити. Може и малко по-вече да остава свободно.

Може ли да питаш твоя човек, дали може да прави с такава форма? И ако да - цена за труд.

По принцип тия там се правят от кедър. Не знам защо, явно не гние.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Камъшитен покрив?
« Отговор #31 -: 19 Октомври, 2012, 17:27:51 »
0
Фло, дай телефона на твоя дърводелец с дъбовия материал?

*drink6*

mehudi

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Камъшитен покрив?
« Отговор #32 -: 13 Септември, 2014, 21:00:23 »
0
додо2, какво стана с покрива ? аз съм на етап планиране на къща за догодина и покривът живо ме интересува. предварително благодаря за съвети/опит.  *drink6*

mehudi

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Камъшитен покрив?
« Отговор #33 -: 16 Септември, 2014, 06:39:13 »
0
dodo2, благодаря за отговора. в момента сме на 2/3 завършили проектирането на бъдещата ни къща - искаме да е дървена конструкция със сламени бали. тя по идея тр да е готова вече, но много ни бавят разни админ процедури по регулация на парцела (дълга история, не ми се пише).

не успях да намеря темата за глинената ти къща, моля пусни линк, ще ми е интересно да попрочета.

останаха 2-3 неща за доизчистване (дори концептуално)

от какво си решил да правиш вътрешните стени на глинената къща ? при мен това си стои като голям проблем.

а търсил ли си дървени керемиди от полша/беларус примерно - там тр да са по-добри цените ?

поздрави

mehudi

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Камъшитен покрив?
« Отговор #34 -: 16 Септември, 2014, 11:01:22 »
0
Фло, живо се интересувам от дървения покрив. може ли повече инфо, координати и тн. може и на лични, да не спамим темата.

предварително благодаря

Миризмата е слаба ,с лек горчив нюанс,мека,топла дървесна нота, в координати:дъб. :) По интензивно можеш да я усетиш като се завъртиш по местата ,дето продават нарязани и нацепени дърва за огрев.Гредите са с дължина до 5 м. и размери според желанието.Не са сушени.За да не се измятат докато съхнат се наковават.Цената за греди и дъски е една за кубичен метър-500лв.FOB,като в момента има и изсушен материал на дъски.От 1 м3 дървени керемиди с дебелина 1,5 см и размер 25х15см.биха се покрили 46 м2 покрив.Огъването им ми се струва за грешен подход.Би се получила визия на турски керемиди,което обезмисля упражнението.Пък и точно при огънатите керемиди се явява проблема със закрепването им. Плоските просто се   прихващат с винтове в задния /горния/ си край,застъпва се следващата и така.

п.п.Сещам се,че ако дървесната нота се надгради с топ-нота от "испанска кожа" при една дълбока пропитка ще се получи невероятно тежкарски аромат за мебел от червен дъб.Представям си кабинет от британското адмиралтейство с масивно дърво и кожа.Трябва да опитам тези дни.Интересното е ,че писалището на Луи XIV още ухаело на сандалово дърво,от каквото е направено и дали пък червения дъб няма да има фиксиращи ароматите свойства и да ги излъчва далеч в годините.

mehudi

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Камъшитен покрив?
« Отговор #35 -: 16 Септември, 2014, 11:02:39 »
0
Не знам доколко е актуално все още оригиналната тема, но вчера архитектката ми каза, че в хотница се заселил англичанин, който бил специалист/правил сламени покриви. хотница е великотърновско.

поздрави

Някой да знае българска фирма с опит в правенето на камъшитени покриви? Както и по-голям производител (берач) на материал?