За всичко останало > Строителство и ремонти

Дървена дограма?

(1/7) > >>

dodo2:
Може ли някой да препоръча дървена дограма?

nachev:

--- Цитат на: dodo2 в 11 Септември, 2012, 03:11:48 ---Може ли някой да препоръча дървена дограма?

--- Край на цитат ---

Додо,
Ще ти отговоря, но преди да се впуснеш в това приключение, изясни поне за себе си каква дограма ти е необходима.
Дали става въпрос за просто някаква дървена дограма от чамов материал, двоен стъклопакет или ....
Ле-ле какви чудеса има, да знаеш!

Тези вторите, луксозните дървени дограми, достигат на цена до примерно три пъти (и повече, ако глезотии) цената на добра Ал и ПВЦ дограма.

Ти поне знаеш аз какъв вид проблем решавах когато спазарявах дървена дограма и може да се окаже, че опитът ми не е интересен за теб.
При конкретното  ми търсене за едно по-бюджетно решение, в късата листа останаха :

Инос Русе
Филком 4 Пловдив
Микра Пазарджик

Струва ми се, че най-доброто като продукт предлагаха  от Микра, но поради разни причини аз не им станах клиент. Туй е друга тема. Допълнително мога да кажа, че там попаднах на един изключително приятен за събеседване човек, който много добре знаеше как да се държи с един клиент.

По-скъпи продукти и видимо добри предлагаха  поне още две други фирми, тях поне съм запомнил.
Камбера и Син София
Карабулев Плевен, той имаше със сигурност офис и магазин и в София.

Дървена дограма правят десетки знайни и незнайни фирми.

Невидимко:

--- Цитат на: dodo2 в 11 Септември, 2012, 03:11:48 ---Може ли някой да препоръча дървена дограма?

--- Край на цитат ---

Дървената дограма си остава най-добрата, НО важно е от какъв сорт дърво е правена и от КОЙ е правена. Та най-добрите сортове дърво за дограма са Merbau и Meranti. Не знам в БГ кой, как и дали прави дограма от тези сортове дърво. Имай предвид, че са около 2 пъти по-скъпи от пластмасата и алуминия, но пък комфорта голям.

Както казах не само дървото е важно но и коя фирма го прави, понеже тези сортове дърво са много трудни за обработка и изискват специални дървообработващи машини, та не съм в час в БГ кои фирми и дали изобщо ги правят добре. Ако все пак се откажеш от дървената дограма ти препоръчвам алуминий облечен в пластмаса.

dodo2:
Днес щях да ходя до Камбера, но не ми остана време. Правили са ми на едно място вратите и съм със смесени чувства - като изработка и монтаж са ОК, но като дизайн... Бяха ми казали, че ще ги направят същите като на Barausse, които имам на едно друго място, ама друг път. Пародия на копие. Но чета, че прозорците им са ОК, та ще отида да провря колко е вярно :)
И за Микра четох добри отзиви...

Аз си мислех за дъбови, че ще слагам дъбово дюшеме и да са еднакви. Не знам обаче какво става с времето - точно за дъба пише, че даже става по-хубав като старее. Докато иглолистната мисля, че се поскапва?

 *drink6*

nachev:

--- Цитат на: dodo2 в 11 Септември, 2012, 20:46:31 ---Днес щях да ходя до Камбера, но не ми остана време. Правили са ми на едно място вратите и съм със смесени чувства - като изработка и монтаж са ОК, но като дизайн... Бяха ми казали, че ще ги направят същите като на Barausse, които имам на едно друго място, ама друг път. Пародия на копие. Но чета, че прозорците им са ОК, та ще отида да провря колко е вярно :)
И за Микра четох добри отзиви...

Аз си мислех за дъбови, че ще слагам дъбово дюшеме и да са еднакви. Не знам обаче какво става с времето - точно за дъба пише, че даже става по-хубав като старее. Докато иглолистната мисля, че се поскапва?

 *drink6*

--- Край на цитат ---

Ако харесваш и категорично и умишлено търсиш еднаквост между пода, прозорците  и вратите, прави го без колебание. Точно за този си проект не си казал изрично, че и вратите ти ще са фурнировани с дъб, но пък какви да са при положение, че пода и прозорците са дъб?

Ако не си категорично убеден, погледни като вариант също и комбиниране на по-светъл под  и с по-тъмни,  класически нюанси на дъба за врати и прозорци.
Всичко е доста субективно.

Само още една информация.
Само за сведение някъде ми показаха един особен, светъл дъб, който беше внос от Белорусия. Изключително красиво дърво. Оферта не съм искал, но стана дума, че е около три пъти по-скъпо от български иглолистен тройнослепен профил.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия