Форум за имоти > Имоти

Съвет

(1/6) > >>

dj118:
Здравейте, изчетах голяма част от форума, относно цените, различните типове строителство и тн. Предстои ми покупка на имот но имам една голяма дилема. Предлагат ми на изключително добра цена панелен апартамент в Павлово, но блокът е модел общежитие. Четох, че панелните сгради са най-устойчиви, но според вас струва ли си апартамент, в блок модел общежитие, при цена на кв. в Павлово около 800-900 евро, този ще излезе на около 370-390 евро на квардрат, това е супер добра цена а квартала също е много добър. Става въпрос за такъв блок, като на прикачената снимка долу. Двустаен апартамент, предполагам направен от две боксониери. Няма Тец, асансьора не работи, вътре изглежда горе-долу с поддържани общи части, но не на всички етажи, но на етажа дори има ПВЦ дограма на коридорите. Понеже съм млад и за пръв път в живота ще купувам имот, това ми излиза по-евтино дори от наема, може ли да дадете някакъв съвет дали си струва или не. Дългите коридори и многото апартаменти на етажа не ме притесняват, като съм си вътре и ми е направено хубаво. За тези пари на квадрат дори в Люлин и Левски трудно се намира нещо, а това е в един от най-хубавите квартали все пак.

dodo2:
Какво значи "излиза по-евтино от наема". Да не мислиш на всичкото отгоре с кредит да го взимаш? Ако е така - НЕ.

Ако обявата е това:
http://www.imot.bg/1b133985368727909
бих отишъл на оглед заради брокера  :P
Не, ще пратя goro, че се е разгонил.

*drink6*

dj118:
Не изцяло на кредит, ще се доплаща около 20-30% от стойността(зависи колко ще заделя за ремонта, да си направя сметка), като вноската я смятахме, ще ми излезе по-малко, отколкото ми е сега наема, и да стане с потребителски заем. Мислех само за една такава боксониера, без кредити, пак по-добре отколкото да плащам наеми, но като се замисля за в бъдеще ако имам деца ще ми трябва поне още една стая и ми дойде наум две слети такива боксониери. Като квадратура е повече от стандартна панелна гарсониера, а излиза и по-евтино, а пък са си и две големи стаи. Не е това, обаче това от горната връзка също ме заинтригува, може би и то трябва да се види, това дори излиза по 311 евро на квадрат!. Брокерката е готина :)

Привлича ме квартала, много ми е удобно като местоположение, тихо и спокойно място, не искам да се забивам в Люлин например, интересува ме дали си струва като строителство, защото за млад човек все пак трябва да ми държи години напред, а пък и собственото си е друго. Всмисъл мога ли да си имам някакви проблеми в бъдеще, притесняват ме тези разпробивания на стени, които са правени за да се свързват по две боксониери в двустаен апартамент. Иначе не се съмнявам в качеството на панелната сграда, а по-скоро в тези преустройства. Направи ми впечатление, че в блока имаше и доста празни апартаменти.

Един вид да дадете съвет, на един неориентиран човек за такава покупка, на който му се е отдала възможност да вземе нещо подобно. За 17-18К друго не може да се вземе, какво остава за тази част на София. Честно казано бих отишъл да видя и другото, предложено в линка. След ремонт може да стане хубаво апартаментче.

dodo2:
Щом не е това, излиза че в този блок масово са си рязали панелите. Пък и на дали имат разрешение, така че е и незаконно?
Аз ако съм на твое място, с тез пари бих си купил таван в центъра, ще е много по-"фйешън" от която и да е панелка.
 *drink6*

dj118:
Да, то си личи на снимката и на живо, че масово където са топлоизолациите и климатиците са 2Х2 заедно и са преправяни и преустройвани, това което си дал линк хубаво е на последния етаж и не носи много, ама другите са на 4-тия и на 5-тия, че и на 1-вия и 2-рия гледам има така 2Х2 еднакви прозореца.

Таван не ме устройва, твърде малка е площта. На този етап съм сам, така се получи, няма кой да ми помага и не мога да си позвола голям кредит,или по-скоро така сам не смея много, за това гледам нещо за тези пари(17-18К евра) и по възможност без много да се обвързвам със заеми, но да си осигуря покрив над главата дето се вика, че нямам голям избор къде да ида. Като ми казаха че за тези пари може и двустаен апартамент в Павлово да се купи, направо не повярвах докато не видях за какво става въпрос. Така де ще го мисля хубаво, явно има някаква уловка в тези 300-400 евро на квадрат дето вървят в тия блокове, може би точно в това че са рязали панелите. Да не се окаже че наистина е незаконно и след време да трябва от едната стая в другата да минавам през коридора на блока и фабричните врати на двете боксониери  :D  :D  :D

Макар че тия блокове удържаха на 6-та степен земетресение и уж специално оглеждах и не видях да има някакви пукнатини. Най-вече в тези преустройства са ми притесненията, кой знае за толкова години това колко пъти е преустройвано, къде какво е събаряно и достроявано, а на някои места и балкони са си правили, от другата страна на 1-вия етаж са и достроявали. Като цена ясно, че е супер изгодно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия