Форум за имоти > Имоти

Съвет

<< < (3/6) > >>

koganev:
Момче, не бързай. Разликата между 17-18К и 22-23К не е кой знае колко голяма. По-добре се разтърси в диапазона 25К и дърпай цената до 23, а кой знае, може и до 22 да я докараш. Ако си сръчко и сам си правиш леките ремонти, няма да ти е проблем да върнеш малко повече на банката. Давай по-смело - няма всеки ден да купуваш апартамент. Евтиното сега винаги излиза твърде скъпо след време. И недей да финансираш с потребителски - ипотеката е по-изгодна за теб.
Но най-вече не се набутвай в някакви схархалясани сгради, населени от зомби - ще си съсипеш живота. Аз два пъти съм се местил заради съседи. Сган! Повтарям - не бързай. Потърси нещо наистина добро, дори да ти се види много скъпо, огледай го, поговори с продавачите, разприказвай се със хората, които живеят там... Никой не те кара да го купуваш. Направи го няколко пъти - заедно с това ще ти минат много идеи през главата как да изкараш малко повече пари. Ако трябва, рискувай малко. Освен, че трябва да живееш някъде, трябва и да ти е приятно да се прибереш у дома. Опитай се да си представиш как трябва да изглежда домът ти, за да го познаеш при огледите. Пари се печелят, няма майтап.

И пак - не бързай! Каквото и да ти говорят брокерите, не забравяй, че техният интерес е да изкарат някоя пара, а твоят е да си направиш дом.

dj118:
По принцип не ми е проблем вноската за доплащане с потребителски кредит-смея да твърдя, че съм на сериозна и стабилна работа, и все пак малко ме е страх с ипотечен, макар и по-изгоден. То всъщност доплащането евентуално ще е 20-30% и няма как да е ипотечен.

Наистина е доста трудно решение, ще приема съвета и да не бързам, но в буквалният смисъл освен в наетият от мен апартамент няма къде да живея.

Иначе прави сте че заблуждават. На няколко огледа се наслушах на" Решавай бързо, защото предложението е много изгодно, има много обаждания и още утре някой ще остави капаро", или от рода на "Взимай го, защото боксониерите много се търсят, а трудно се намират и веднага ще го купят, наплива е голям и трудно ще се намери друга", както и "Сега е момента да купуваш, защото може от догодина цените да скочат отново" Разбира се отначало ме плашеха тези работи, после взех да го приемам като търговски трик за убеждаване.

Благодаря отново за съветите, наистина трудно решение и ще го мисля. Надявам се че ще намеря оптималното решение, но наистина откъм качство/цена ЕПК-то е най-добре, за това и на такова съм се спрял. За съжаление съседите няма как да знаеш какви ще са. В ЕПК-тата са по 6-7-8 апартамента на етажа, а във времето си проличават истинските качества на съседите. Евентуално може да се съди по това колко е поддържан входа и етажа, например гледам дограмата на входа е сменена, влиза се с чип карти, коридора на етажа е освежен и боядисан, етажната врата към стълбището също е сменена, това говори за добри съседи и разбирателство.

Dimitar.:
Радван се, че си се отказал да купуваш това жилище.
Koganev и Scyther са ти дали чудесни съвети, вслушай се в тях.
Съседите са по-важни от роднините, защото живееш с тях, както сам си отбелязал, разбират се какви едва като мине време и поживееш с тях. В този ред на мисли една идея, не е моя: наемаш жилище в даден блок, след време ако ти хареса квартала, съседите и всичко друго, което има смисъл за тебе, купуваш в блока. Не си притиснат от някакви обстоятелства, така че спокойно може да чакаш "на пусия".

Серсем:
Имаш ли представа каква драма е да си купиш жилище, примерно, в Павлово, а жена ти след седмица да си намери чудесна работа в Дружба?
Защо ти е да се закотвяш. Животът е пред теб.
Хората непрекъснато ни облъчват със своите искания, желания и неосъществени мечти, докарвайки ни до състоянието да вярваме, че това са наши желания и мечти. Вменяват ни нужди. Смятат, че щом те силно искат нещо, което не са постигнали, то, вероятно, това нещо е много хубаво и би трябвало всеки да го иска. Бе мани, езикът е беден да се обяснява, но се надявам да схванеш идеята...

darkside:

--- Цитат на: dj118 в 23 Октомври, 2012, 01:51:24 ---По принцип не ми е проблем вноската за доплащане с потребителски кредит-смея да твърдя, че съм на сериозна и стабилна работа,


--- Край на цитат ---
Смея да твърдя, че нема как да си сигурен докога ша си на тая серьозна работа........по-скоро мое да  разчиташ на друго....например банковата система да са срине тотално и да не връщаш нищо. Ма тва последното е по-малко вероятно от среща с извънземно от трети вид. *scare*
А стойноста на инвестицията ти ше е със затихваща функция и се по-трудно ликвидна, тва не го забравяй! Имотния пазар  ще  колабира с години, тва е неизбежно поради три фактора - свръхпредлагане+обедняване на "масите"+серьозна и засега неясна по размери   инфлация при храни и горива

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия