Автор Тема: Съвет  (Прочетена 36723 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #15 -: 23 Октомври, 2012, 09:40:50 »
0

 Брокерката е готина :)

Привлича ме квартала,

Един съвет от Дарки: наблегни на брокерката. По-добра ликвиднос има, и сигурно по та привлича от квартала, баси.
На мен един квартал не мое да ми повиши либидото....виж брокерката.....тва е въпрос на други "дадености" !!! *yahoo*
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #16 -: 23 Октомври, 2012, 10:10:18 »
0
Дарки, не ти ли се пооправи бизнеса и с това - прогнозите? По-ведро, по-ведро, няма да се мре.
А иначе Коганев дава най-добрите съвети - бърза работа за купуване на имоти питащият няма.
Особено като говорим за имоти в по-ниския сегмент. Сега чувам от брокерите , че масово купуват имоти за 20-25000 с кредит по 10000, което като вноска сигурно е по-ниско от наема. Та и нашият човек явно е от тази група.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #17 -: 23 Октомври, 2012, 11:31:41 »
0

Защо ти е да се закотвяш. Животът е пред теб.
Хората непрекъснато ни облъчват със своите искания, желания и неосъществени мечти, докарвайки ни до състоянието да вярваме, че това са наши желания и мечти. Вменяват ни нужди. Смятат, че щом те силно искат нещо, което не са постигнали, то, вероятно, това нещо е много хубаво и би трябвало всеки да го иска. Бе мани, езикът е беден да се обяснява, но се надявам да схванеш идеята...
Серсемино :),
Интересна приказка,
Заедно с другите колеги сте добри орисници за колегата ДиДжей.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #18 -: 23 Октомври, 2012, 15:21:54 »
0

Серсемино :),
Интересна приказка,
Заедно с другите колеги сте добри орисници за колегата ДиДжей.

 :D

Начев,
Много такъв един ник си е избрал, нито да се обърнеш към него, а без обръщение пък ... С цитиране донякъде става, ама всеки път така ... :)

Серсем, :)
Перфектно си го описал, но се боя, че няма да те разбере. Все още.
Дано може да го приеме като постулат, поне за сега.

 *drink1*


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #19 -: 23 Октомври, 2012, 15:39:36 »
0

Ди Джей,
Всички са ти дали много добри съвети.
Аз само бих добавила - ако все пак стигнеш до кредит, сподели преди това, защото в разчетите си доста неща пропускаш.
Успех! :)


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #20 -: 23 Октомври, 2012, 17:26:02 »
0

Серсемино :),
Интересна приказка,
Заедно с другите колеги сте добри орисници за колегата ДиДжей.
Начев,
Много такъв един ник си е избрал, нито да се обърнеш към него, а без обръщение пък ... С цитиране донякъде става, ама всеки път така ... :)
[/quote]

Муза,
Имам една съседка, която кара румънска кола, на която отзад пише буквално.
Dacia
ВЕТРЕН

А  аз и викам: Съседке, какво прави твоята Дачия Бетпех.
Отначало се усмихваше, но напоследък взе леко да се дразни и вика, че карала  Ветрен.
Така и не знам, как му се вика на това чудо.

А защо ли ги разправям тези дивотии!?
Отначало бях написал в поста към колегата:  Цепцем. Ерго, правех се, че не разбирам!
Пък после си викам, абе той си е намерил толкова хубаво и находчиво име, а аз да взема да му го разваля!
Тъпо! Я карай през просото!

dj118

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #21 -: 23 Октомври, 2012, 21:37:58 »
0

 Смея да твърдя, че нема как да си сигурен докога ша си на тая серьозна работа........по-скоро мое да  разчиташ на друго....например банковата система да са срине тотално и да не връщаш нищо. Ма тва последното е по-малко вероятно от среща с извънземно от трети вид. *scare*
А стойноста на инвестицията ти ше е със затихваща функция и се по-трудно ликвидна, тва не го забравяй! Имотния пазар  ще  колабира с години, тва е неизбежно поради три фактора - свръхпредлагане+обедняване на "масите"+серьозна и засега неясна по размери   инфлация при храни и горива

Ооо, да в днешно време никой не е застрахован, хубаво е да се рискува, но премерено и разумно, един вид да се "върже" човек някак.

Ще мисля по въпроса, да избера най-доброто, благодаря пак за съветите.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #22 -: 23 Октомври, 2012, 23:38:30 »
0
Кажи примерно 3 аргумента в полза на "връзването"?
После следва носталгия, "това си е мойто", "защо да правя това и това, като тук ми е добре" и става застой. Ако това все пак е целта, тогава - добре.
*drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #23 -: 24 Октомври, 2012, 10:52:58 »
0
Дарки, не ти ли се пооправи бизнеса и с това - прогнозите? По-ведро, по-ведро, няма да се мре.

Оправи се......ако искаш и твоя да го оправат,  имай вера, ша го оправат и него.  *scare*
Немам предвид да мреме, а как ша се мъчиме! *drink1* *drink5* *drink1* *drink1*
А па ако ша се мре, предпочитам да "падна" кат  дядо Вазов ! *yahoo*
Успех, господин Горски!

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383373_422641524466611_1791468362_n.jpg
« Последна редакция: 24 Октомври, 2012, 16:25:24 от darkside »
Ас съм българче.......

dj118

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #24 -: 22 Януари, 2013, 22:50:34 »
0
Та така...след дълго мисене и умуване, съветване с кредитни експерти все пак се реших да е нещо двустайно с доплащане със заем, за млад човек май боксониерата не е особено добър вариант, защото е само една стая и трябва да се мисли с перспектива за деца. Реших се да бъде ЕПК-според мен е най-доброто, поне досега предимно в такова съм живял и съм доволен във всяко едно отношение.

 Какво ви е мнението за тези 2 апартамента, като съотношение качество/цена? Предпочиам попринцип южните райони, по накрая на града с хубава гледка Младост, Гоце Делчев, Борово, може и Люлин, но само накрая ми харесва 5-та част около обръщалото на трамвая.

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b134028429431786&f1=details това е първото, което си харесах, обичам да има тераси, тука има две неусвоени, има хубава гледка, блока е нов, от 87-ма година, много поддържано с чип карти, нови асансьори, мисля че цената си заслужава. Изцяло южно и слънчево. Този е и обзаведен и направо се нанасяш. Две доста големи и просторни стаи са, и кухненски бокс между тях.

http://www.homes.bg/as292898 това е другото на което се спрях. Тук е малко по-шумно, но много комуникативно място, също има хубава гледка, тераса, блокът е ЕПК доколкото разбрах някъде от 1967-ма година, поддържано с чип карта е входа, през апартамента минават едни дебели тръби, които се виждат на снимката които доста добре топлят. Интересно е и като архитектура има даже портална врата вътре между хола и спалнята, един от прозорците е от пода до тавана тип"френски прозорец" май му се казваше, тази архитектура някак му придава някакъв чар и уют, в които се влюбих направо, много ми хареса и градината с боровете пред блока. Има гледка към половин София и Витоша. Приех съвета да не бързам, тепърва проучвам пазара, за сега на тези съм се спрял.
« Последна редакция: 22 Януари, 2013, 23:04:26 от dj118 »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #25 -: 22 Януари, 2013, 23:18:08 »
0
Такааа, да помислим. Схематично и набързо. Първо - кварталите въобще не са равностойни. Гоцето е на 5 минути от НДК, а Младост-2, особено пък тоя блок, е на майната си в полето; може и да те устройва, зависи къде /и докога/ работиш.  Помисли.
Второ - много са високи етажите, да не ти писне всеки ден по 5-6 пъти нагоре-надолу. На мен определено би ми писнало. Но при земетресения е хубаво - люш-люш на аванта. Като спре асансьора също е полезно за сърцето. За този, дето е 15/15 - последните етажи са огромен минус, когато тръгнеш да продаваш нещо, 17-ти етаж също е сериозен минус. Каквото и да купиш сега, все ще го продаваш някога.
Мен ако питаш, потърси още; в изборни години няма много сделки и може да има по-голямо предлагане. За цените нищо не коментирам, тях може да си ги сравняваш по квартали или с други оферти, за този тип имоти не се чувствам компетентен.

dj118

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #26 -: 23 Януари, 2013, 09:09:30 »
0
И аз се замислих за етажа, но сега където ми е квартирата е на 19-тия етаж в ЕПК и от 3 години близо не съм имал проблеми, нито с анасьорите, нито с нищо, единствен недостатък е че асансьорите се чакат доста време понякога. Иначе всичко си е ОК.

Преди това бях на 2-рия етаж, едно че мястото беше такова, че всеки можеше да наднича през прозорците вътре, а и 2-пъти ме окрадаха там, един път ми свалиха 2 ризи от въжето на терасата(на 1-вия етаж под мен бяха с решетки на балкона), вторият път бяха влезнали чак вътре и ми бяха разровили, без да взимат нищо, но достатъчно да ме уплаши гледката като се прибера. Да не говорим че до мен имаше един нов блок и се гледахме със съседите.

За това се замислих за етажа, например при първото предложение също в момента строят нов блок и тези които са до 7-8-ми етаж гледката им е безвъзратно загубена, и гледат само стена. Поне така шанса някой да ми скрие гледката е много по-малък. Все си мисля, че между двете злини да чакаш повече асаньора или да ти скрият гледката и ослънчаването и да играете белот през балкона със съседите, 1-вото е по-малката злина. А си е подтискащо да няма светлина и да гледаш само стена срещу теб, вместо да е слънчево и светло и да си гледаш планината срещу теб.