Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

БПЦ

<< < (3/3)

Muza:

Начев,
Това е също една матрица, една от многото. Мен, нито ме изненадва, нито нищо ... Просто констатация.
За разлика от другите, от тази може да се стои настрана. Всеки може да отиде в някой храм, не е необходимо да има литургия, духовни лица с мазни раса, с остатъци от  храна по брадите, с алчните им погледи ... Само святи хорица, отишли да се помолят, или просто да останат сами със себе си ... Или се заблуждавам.

Тони често казва - покайте се!. Това покаяние, трябва да започне от цялото духовно войнство! Вероятно има стойностни и свестни хора и там, но как да ги откриеш, като останалото ти вади очите, пък и те не се нуждаят от показност.

 *drink9*

nachev:
Муза, въобще не се заблуждаваш!
Сходни до идентични мисли и чувства ме гонят и мен. Споделял съм няколко пъти за моята "религиозност", или "антирелигиозност". Особено е. Няколко пъти, поради стечение на обстоятелствата, съм изпадал в много деликатни ситуации, които са оставили следа в мен.
Мисля и търся отговори.
Духовността и вярата не са празни думи.
Духовенството и масовата им разпасаност и притворство отблъскват.
Но знам и дълбоко усещам в себе си, че принадлежност, съпричастност и идентичност са важни неща.
Някои индивиди вероятно са пожалени от изживявания в нази плосткост.
За други не е така.
Когато си много далеч и когато си много чужд, обаче, е друго.

Колкото и да е странно, но в един дълъг период от време в мен  изглежда надделяваше негативизма към духовенството и това вероятно е доминирало и отношението към другата тема тема - с идентичността.

Шамарът, който получих в тази посока, е изказването на едно бивше много актуално момче, ловък хитрец и сръчен комбинатор. Чак и външен минисътър ни беше по едно време. Та той във времената на драпането към кръга на златния милиард, при припознаването на нашия "цивилизационен избор", си позволи да каже веднъж: Майната му на православието.
Не би било вярно да твърдя,  че знам за православието много повече отколкото за другите религии, но това изказване ми подейства толкова обидно, та чак ме заболя.

Искам да кажа, че е сложно!
Много литература се събра на едно място - хайде стига, че парите, имотите и строителството ще се обидят.   

global:
Начев,  :)освен Фаетон има и Бугати Вейрон, дето изпреварва военен самолет на пистата...

http://smotri.com/video/view/?id=v9812437b59

Също смятам ,че патриарх трябва да бъде човек без досие. За да умие очите на българите пред света. То, и капитализмът ни е като комунизмът. След някоя и друга година ще се навърши 25 години от „Промяната”, но декомунизацията още не е свършила ( без да е започвала)....

Макар, че и аз имам твоите подозрения. Имам познат, който вече не е между живите. През комунизма го изпратиха на специализация в Германия, малко след това – и в Англия...След  „събитията” в откровение сподели, че е бил длъжен да подпише декларация за сътрудниечство с 1-ви отдел на ДС, защото специализация не би била възможна. А беше страшен антикомунист. Много интелигентен, много начетен, голям пич...С извънредна многостранна култура...После бе втора цигулка в една институция, в която трябваше да върши черната работа, а някой над него да му дава тон в живота. ( предполагам че чрез Досието...) Системата тогава не оставяше начетените хора, хората с лична аура и влияние без досие. За голямо съжаление...(Та сега да се чудиш кой е най-подходящия кандидат....)
За православието мисля, че абсолютно си прав...

nachev:

--- Цитат на: global в 15 Ноември, 2012, 14:08:48 ---Начев,  :)освен Фаетон има и Бугати Вейрон, дето изпреварва военен самолет на пистата...

http://smotri.com/video/view/?id=v9812437b59

Също смятам ,че патриарх трябва да бъде човек без досие. За да умие очите на българите пред света. То, и капитализмът ни е като комунизмът. След някоя и друга година ще се навърши 25 години от „Промяната”, но декомунизацията още не е свършила ( без да е започвала)....

Макар, че и аз имам твоите подозрения. Имам познат, който вече не е между живите. През комунизма го изпратиха на специализация в Германия, малко след това – и в Англия...След  „събитията” в откровение сподели, че е бил длъжен да подпише декларация за сътрудниечство с 1-ви отдел на ДС, защото специализация не би била възможна. А беше страшен антикомунист. Много интилигентен, много начетен, голям пич...С извънредна многостранна култура...После бе втора цигулка в една институция, в която трябваше да върши черната работа, а някой над него да му дава тон в живота. ( предполагам че чрез Досието...) Системата тогава не оставяше начетените хора, хората с лична аура и влияние без досие. За голямо съжаление...(Та сега да се чудиш кой е най-подходящия кандидат....)
За православието мисля, че абсолютно си прав...

--- Край на цитат ---


Глобал, аз хич не съм изкушен от автомобилите! Много практично гледам на тях.
Ама! Да знаеш, че има голяма разлика с това чудовище! Е, ти го знаеш. То е от .... друго измерение!

Ревнуването заради Линкълна е израз на смазваща  и потомствена беднотия и провинциалност на духа.
Мраза думата провинция и практически не я употребявам, но тук намирам изненадващо точно приложение.
По гадно  от ревнуването е само перченето на   Кирил със същия този Линкълн, но това е вече друго нещо.

Така стояха нещата някога и аз също познавам хора, които са били поставеуни под натиск "да сътрудничат".
Не приемам поставяне под общ знаменател и леко лепене на позорни клейма. Когато става за разузнаване съм толерантен.
Едно време един от първите ГеДеРейци, които западняците приеха като свой, беше Маркус Волф - шефът на разузнаването, най-големият им враг.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия