Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

БПЦ

<< < (2/3) > >>

Ivel:
Абе тия попове вече ми омръзнаха с техните амбиции, те са по лоши от депутатите, ако от мен зависеше бих ги разкарал и едните и другите, както Дянков се опита да разкара старчтата от БАН. Мисля че трябва някой орган да направи един дълбок одит на тия попове, май са се посамозабравили, да ме прости шефа отгоре ако има такъв!

nachev:
Тази вечер по К1 имаше пространно изявление на наместник-председателя Кирил.
По-рано в новините стана ясно, че Синодът цял ден го е писал.
Прочетеният текст даде достатъчно основания да се мисли, че автор на съдържателната част е някой юрист, дори по-удачно еда се каже, че става дума за екип юристи.
Тези наистина минаха всяка граница. Започнаха да се замерят с правни доктрини, забравиха кои са и за какво са.
Доста съм далеч от темата и не можех да разбера, какви ли могат да са основанията, та някои хора категорично и убедено можеха да твйрдят, че Кирил и Николай са най-неподходящи, макар и най-спрягани за  патриаршеския пост.
Е, вече нямам никави съмнения. И тоз не става.
Значи, остава дядо Йоаникий. В краен случай Неофит. Тъй ги виждам. Значи, няма да стане, щом го казвам.
Абе, дрънкам си, като че ли някой ще дойде да ме пита  *bat*

Muza:

Мерцедеси vs Линкълни

 *drink11*

nachev:
Линкълн? Че то това не беше ли "луксозното" подразделение на Форд. Нещо като  VW, ама не Голф, ами Пасат.
Е, добре де, нали има и Фаетон, ще каже някой!
В този шибан свят, където и Мерцедес взе да прави  А клса, че да не изпусне някое и друго евро, вече не се знае кой кой е.

А, иначе Муза, този линк е доста пригледен.  Някак на длан са всичките и може бързо да се сравнят.
Ето, примерно на мен едва сега ми направи впечатление,

nachev:
Аре, пак замина  постът ..........

Та, сега ми направи впечатление, че Европейският Митрополит Симеон е бил в ДС още от  1967 г.
Досието му е било 27 тома. Още по-важно, че е работил за Първо управление. Значи, разузнавач е бил човекът. А тези галфони му отвориха досието и това при условие, че той е на работа зад граница и сега!!!
Това е доста по-приемливо отколкото топенето на колеги и съседи за извличане на директна лична облага, или направо съсипване на живота на "враговете".
И все пак, по-добре ще е Патриархът да е без досие.
Да, ами ако тези без досиета (не ги познавам и принципно не твърдя нищо, просто оставям жизненият ми опит да говори) са толкова безлични и .... хайде да спестим всякакви определения, че все пак формално зад тази хипотеза стоят живи хора, тогава кой вариант все пак е по-добрият?

Върви се оправи!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия