Автор Тема: Какво мислите за ...  (Прочетена 8970 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Какво мислите за ...
« -: 22 Ноември, 2012, 20:14:26 »
0
:)

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #1 -: 23 Ноември, 2012, 00:08:53 »
0

Супер е! Ама може и по-добре.   :D

Вие?  *girl* :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #2 -: 23 Ноември, 2012, 03:11:04 »
0
Абе тука мислех всеки да пита каквото му хрумне пък другите да казват. За разни екзистенциални въпроси, че може да се получат интересни мнения. Макар че от опита ми да ви питам за смисъла на живота нищо не получих, всеки си стиска мнението и го е срам да каже открито, да не се изложи. :)

*drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #3 -: 23 Ноември, 2012, 07:09:24 »
0
Додо, а кво е "смисъла на живота"?
Тва да не е некво оправдание що сме  живи?
Щот кат са замисла, немам мноу серьозни причини за тва, баси!
Освен може би клишетата за жената и детето и подобни кат "да похапна, да попийна, да пое....! *scare*
...................................................................
Сега серьозно! Смисъла, Додо е моментно състояние на нещата! Например на некой му се ака. Ми следващите десет минути на него смисъла на живота му е да намери туулетна, баси! Във тоя времеви отрязък за тоа човек тва е най важното нещо, почти смисъла на живота му, ха ха ха!
Тва е примерно, де.........


Додо, мноу си любопитен, тва е готино!
Ае за боулинга и за Орландовци! *drinks*


« Последна редакция: 23 Ноември, 2012, 07:14:33 от darkside »
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #4 -: 23 Ноември, 2012, 07:46:42 »
0
Додо, а кво е "смисъла на живота"?
Тва да не е некво оправдание що сме  живи?
...
Баси!
Това трябва да се гепи!
А и в цивилизования свят, от тъмните субекти краденето е почтено.
Наричат го риФорми, техническа помощ и с най-различни други словоПЪЧЕтания...

Та...
Дочо, смисъла на живота е оправданието, че сме живи!



п.п.
Между другото
Преди секунда получих оферта за Cloud Hosting (малко със закъснение - нали сЪ обнових)

2GB място
100GB Traffic
Безброй Domain
Безброй FTP accounts
Безброй Subdomains
Безброй MySql Database
Безброй Email
Yψηλή...
и т.н. все безброй примамки дето не ми трябват срещу 3Е на месец... че и на сървър в гръцко


И сЪ запитах:
А бе, вие сваляте гащи по бързо от собствениците на имоти!
Баси!
А колко по надути сте били?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #5 -: 23 Ноември, 2012, 11:57:44 »
0
Абе тука мислех всеки да пита каквото му хрумне пък другите да казват. За разни екзистенциални въпроси, че може да се получат интересни мнения. Макар че от опита ми да ви питам за смисъла на живота нищо не получих, всеки си стиска мнението и го е срам да каже открито, да не се изложи. :)

*drink6*


Аз ти разбрах ти идеята на темата. :)
Може би трябваше да питам за другата буза.

По твоя въпрос - може би, да е по-правилно да се зададе: Къде намирате смисъла? За всеки е различно.
Истинският отговор, не е до излагане. Едва ли го знаем, и едва ли ще го намерим. Не сме се родили по желание, нито пък ни се иска един ден да умрем, но ...

Твоят отговор е, май, че няма смисъл. След Х години няма да има хора. Едва ли.
Пък и трябва човек емоционално, да е много стабилен, за да не изпадне в депресия при такъв отговор.
Отново употребих "може би", но поне аз, не мога да говоря с категоричност. Или: не знам, намирам го - еди къде си.

Може би, смисълът е, да не се търси смисъла ...

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #6 -: 23 Ноември, 2012, 13:28:15 »
0
Правилно - нихилистите изпадат в депресия, а аз съм нео-нихилист - тъкмо обратното - изпадам в еуфория, защото нищо няма значение. И да се наакам, какво от това  *rofl*

goro, ми просто е - важна е бройката. Ти и да си вземеш такова с "безкрайно", все пак ще ползваш крайни ресурси, нали? А клиентите, които наистина могат да предизвикат "безкрайно" им намират начина - някъде в офертата видя ли какво е ограничението за процесорно време? То е с малките букви (ако изобщо го има), както при договорите за кредит - който прочел - прочел. И после се получава "ама вие ползвате процесорно време над лимита, хоп цената друга".

Аз мога да ти препоръчам thinkhost.com - тук без лимит е и трафика, и дисковото пространство срещу само $8 на месец. От практиката - сайт с 2 терабайта дисково пространство с 3 терабайта трафик на месец (а това е доста) и си е ОК на тази цена.

*drink6*

По въпроса пак - ако някой знае, че търси оправдание (а то май всички сте на това мнение), значи осъзнава, че аз съм прав и няма смисъл, иначе защо ще се оправдава. :) Аз питах по принцип за смисъла, а оправдания и аз мога да съчиня поне 1000, имам богата фантазия.

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #7 -: 23 Ноември, 2012, 13:38:09 »
0
Добре - какво мислите за пушенето, че е актуално :)

Има аргумент - свобода на избора. Тогава не влиза ли в същата категория - свобода на избора за пиене на алкохол и шофиране? Алкохолът също не е в списъка "с особено опасни наркотични вещества". Що пък на мен ще ми се казва да не пия докато карам? Ще изпия една бутилка вино, пък после докато карам другите да внимават. Другото пък е канабисът, който е набутан в особено опасния списък, че са му сбъркали мястото. Що пък да не мога да си пафкам тревица на тротоара?
(Ако от написаното се чудите какво мисля, че не е ясно - не пуша, но предпочитам баровете да са одимени, защото това им е чара, в местата за храна да не се пуши - за да им е гадно все пак на някои, а тревата да стане легална.)

*drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #8 -: 23 Ноември, 2012, 13:57:41 »
0
Правилно - нихилистите изпадат в депресия, а аз съм нео-нихилист - тъкмо обратното - изпадам в еуфория, защото нищо няма значение. И да се наакам, какво от това  *rofl*


Ееее, не е съвсем така. Едва ли би се почувствал добре, ако това на други хора се отрази зле.

Аз, например, не се съобразявам много, много какво другите ще кажат, даже хич. Стига това да не нарани, навреди на някого.
Един път, умишлено реших да се изгавря (това е точната дума) и после съжалих. Не, че не бяха за гавра, но резултатът беше гротеска.

 *drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #9 -: 23 Ноември, 2012, 14:19:19 »
0
...
По въпроса пак - ако някой знае, че търси оправдание (а то май всички сте на това мнение), значи осъзнава, че аз съм прав и няма смисъл, иначе защо ще се оправдава. :) Аз питах по принцип за смисъла, а оправдания и аз мога да съчиня поне 1000, имам богата фантазия.


Ех, мама му стара!
Сега ме ядосваш - офорумих се тия дни, пък сега и философии!
Ми не можеш да го измислиш това "оправдание" - живота.
Изумяваш ме понякога, как умно момче като тебе знае такива сложни неща, вероятността да има или няма Бог, дали е прав или не Дарвин...
Баси!
Аз, а не ми липсва самочувствие, и съм по-голям - бати, знам само по-прости неща.
Пък даже и за тях не съм сигурен.
Само кака знае. Не Муза -  тя е ламБа-съкровище, изгубено от Аладин.
А тази - виж каква снимка и намерих.  *rofl*



Хвани си някое гадже
Отиди на село, нали си взе къща, и поживей като селянин
Запали една цигара
 *drinks*


п.п.
За хостинга
Само те закачах - продавачите му, не са по различни от брокерите или собствениците на имоти, че беше от най-върлите ни критици.
иначе... за "компютърните науки", действително съм любопитен. И от гледна точка на пазара и възможностите им, и чисто философски.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #10 -: 23 Ноември, 2012, 15:05:03 »
0
Аз принципно нямам нищо против брокерите. Имам против обаче българските такива. Обобщено е, защото (не знам точно какъв огромен процент) като им звъня, ми отговарят с "мимето я няма сега", "ама ние тоя имот не сме го гледали, но ще идем заедно", "ама то преди 5 минути това се продаде, но глей тука кви други оферти имаме" и още 100 варианта, то на човек му се отщява направо..... Имам против и да се иска комисиона от купувача, при положение, че не му се върши услуга. Ето една наивна позната скоро си купи апартамент - казва аз нарочно без брокер си търсех, защото (някаква причина). Както и да е намерила, ама брокерът на продавача и заявила, че трябва да и плати комисиона и като купувач и нашата козирува и плаща. Наивни хора. И имаше малък проблем с имота, добре че беше малък, но идеята е, че абсолютно никаква работа, проверки или услуга не се върши за купувача и въпреки това - "дай комисионО", защото така се прави. Няма да задавам тук въпроса какво мислите за.. защото на всички е ясно кой на какво мнение е специално по този въпрос :)

 *drink6*


Какво мислите за гей браковете? :) Статистически една част от хората тук са гей.
И някой да ми обясни, защо тогава да не са позволени и бракове със животни и между кръвни роднини.
А за какво са изобщо тия бракове - това наред с религията е другата архи-тъпотия в обществото. Само има там някаква законова дискриминация спрямо другите.

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #11 -: 23 Ноември, 2012, 15:37:35 »
0
Вече се "изявих" в друга тема ... гей връзките, не ги разбирам, въпреки това ги приемам. Дали ще имат брак, или не, все ми е едно, до момента в който решат, че трябва да отгледат дете. Тук, никак, ама никак не ми е ясно, как ще се отрази на детето. То си има нужда от майка и от баща, поне докато не навърши пълнолетие. Възможно ли е мъж да замести майката и обратното - жена да замести таткото?
Единствено ме дразнят гей парадите. Останалите, трябва ли да парадираме, че нямаме влечение към същия пол, а към другия?
За бракове с животни ... хехе ама не е същото.  :D
За роднини - изкривяване на гена, пак е свързано с децата. :)

 *drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #12 -: 23 Ноември, 2012, 19:04:59 »
0
Садист и нормален са разхождат. Край тех минава готино момиче. Нормалния рекъл:
-Мале, таа ако ми падне ша я вода у назе.......па кат я съблека, кат я тръшна на спалнята.......!!!
 Садиста са обадил:
Да брато, па бой, бой.......! *scare*
.......................................
Та мисълта ми е различната гледна точка е мноу важна!....
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #13 -: 23 Ноември, 2012, 19:08:36 »
0
Е какво гена, не е задължително деца да се правят. А и тогава само вероятността за генни проблеми е малко по-голяма, не е проблем.

Освен това бай Стамат може да обича овцата Кинка повече, отколкото Иванчо обича Марийка! Защо да не може да се ожени за нея? Защо са инкриминирани ласките между тях?


Сега остава да питам за абортите и ще се изчерпам, хехехе :)


Не, всъщност ще повдигна въпроса за тоалетната хартия. Не знам вие каква ползвате, но аз купувам от една която е скъпа, но първо е по-хубава, второ като количество сигурно е 5 пъти повече от останалите хартии, просто е навита много по-стегнато. Та тая хартия изчезна от магазините! Само някаква гнусна Белана и малко по-хубава но рехава друга. Така се налага да купувам тоалетна хартия през 2 дни и започва да ме натоварва. "Да купя това, това и това и ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ". Случайно открих в един магазин от хубавата и добре се запасих, а продавачката сигурно помисли, че някъде има епидемия от дизинтерия... И така през 2012 е като в началото на деветдесетте и трябва да се запасявам с разни неща. Споделих и ми олекна, отивам до WC ;D

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво мислите за ...
« Отговор #14 -: 23 Ноември, 2012, 23:39:54 »
0
Не е 0. Много често има неща, които изглеждат малко вероятни, но поради някакви стереотипи. А се оказва, че са доста вероятни да се случат. Има най-много да са 20 химични елемента (по менделеев), които са масови и ние сме направени от тях. Няма чак толкова много комбинации, че да сме толкова уникални. Да пръдне дедо Боже - и ето ти хората станали факт.

Пример за заблуда за малко/много вероятно е проблемът за рождената дата:
- в клас от 30 души каква е вероятността да има двама с еднаква рождена дата?
Масовият човек смята там нещо "365 дни, само 30 души, оооо много малко вероятно, да не кажа нула". А то се оказва че вероятността е цели 60%... В клас от 40 души е почти 90% вероятността да има двама с еднаква рождена дата.

 *drink6*

P.S. и тогава идва моментът в който се питаме - ние ли сме най-големите късметлии? Ми да - е отговора. Ако нас ни нямаше, сигурно някой някъде другаде щеше да се пита същото. А ако нямаше никой - всъщност никой нямаше да се пита нищо. И толкова :)
« Последна редакция: 23 Ноември, 2012, 23:42:27 от dodo2 »