За всичко останало > Строителство и ремонти

Цени на строителни услуги

(1/2) > >>

gugugu:
Предтои ми ремонт и се чудя дали офертата ми не е висока. Някой може ли да сподели опита си.
      
как ви се струва 4.5. лв на кв. за боядисване.

nachev:
Има някои  условности, но ще прескоча обратните въпроси и ще споделя виждане и опит.

Важно е какво ще се боядисва. Предполагам, че питаш за латекс?? Или може би  е по-подходящо да се каже "т.н. латекс".
Важно е върху какво ще се полага.
Ако е върху стар и здрав латекс, има приемливи решения с полагане отгоре дори само на една ръка. Обичайно и подходящо е да се две.

Ако е върху нова гипсова шпакловка, предлагам неангажиращо първо да се грундира.
За операция грундиране съм плащал 1,80 лв. м2 с материал включен. Миналата година.

След грундиране се полагат минимум 2 ръце "латекс". За труд съм платил  2,40 лв. м2. Аз за себе си го разбирах - по 1,20 лв- на ръка. Формално договорката беше: боядисва се докато стане! Трябва да знаеш, че практически Бг. строител под това разбира  2 ръце. Това е нормално. В преддемократичните времена минимумът беше 3и то ако се добереш до добър (тогава) материал.

При по-рядко практикуваната варова шпакловка не би трябвало да има значителни различия, но нямам конкретен опит.

Важно! Строителят ми предлагаше боядисването в бяло да стане с негов материал (използваше Боро), на цена  3,60 лв. м2, но аз реших да си купя сам материала и да платя отделно за труда.

Има някои доста нови, по-скъпи и по-истински материали, за които се твърди, че една ръка върши работа при подготвена стена.
Аз възприех материал висока средна класа, 2 ръце.

global:
А, сега и аз да се намеся! :) Правилно! Въпросът е какво върху какво ще се нанася. Добрите бояджии, когато шпакловката е добре направена ( финна в истинския смисъл на думата) , смесват грунда с боята. Зависи дали е ново строителство или не. Не си правят труда да налагат покритието няколко пъти. Много зависи от покривността на боята. В магазинната мрежа има достатъчно бои с добра покривност. То всяка си има характеристики. Евтин и достатъчно добър вариант, са боите на Оргахим. Има и други бои с добра покривност. Тук вариантите са цени спрямо покривност.
Има много добри бои и големи боклуци. При големите боклуци и две ръце не са достатъчни.

Ivel:
Пример за боклук са боите с бренд "ОК" на Баумакс.

gugugu:
Хаха имаше една боя дето мирише на малини докато боядисваш и  е  25 лв. бака 25 кила. Не знам каква и беше марката ма и с 5 ръце не покриваше и накрая като изсъхне се отъркаш в нея и ти остава по дрехите *scare*.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия