Автор Тема: Цени на имоти в България  (Прочетена 70978 пъти)

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #15 -: 04 Април, 2013, 15:29:23 »
0
И аз мисля като regata.
Тая явно е освирепяла от глад, не може да си намери друга работа защото ще трябва и да работи, и сега "о, елате при мен разумни продавачи и купувачи, та ми платете минимално определено комисионо, щото съм тъпа и за друго не ставам".
Не че имотите не са гигантски балон все още, но тая ми прилича на напускащ кораба плъх. Пък аз плъховете не ги харесвам нито като се качват на кораба, нито като слизат. Не ги харесвам и на кораба...
Абе изобщо плъховете не ги харесвам!
 *drink3*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #16 -: 04 Април, 2013, 16:56:37 »
0
Вярно, има нЕМалко такива, ама тая гъска очевидно не е от тях.
И, тъй като не мога да ти попреча да пуснеш това недоразумение, напълно лишено от каквито и да било икономически и други аргументи, ти препоръчвам следващия път поне да си спестиш собствения си коментар.
В нЕМалко  свои постове, да не кажа в почти цялото количество свои постове,  Имотко  информация не дава, не формулира съждения дори.
Пише кратко, редуцира възможностите за грешки. Дори!
С две думи - непробиваем е!

Ти паметник трябва да ми дигнеш, че ако не са моите правописни грешки, просто не ми се мисли, какъв окаян и скучен живот би те чакал  :P

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #17 -: 04 Април, 2013, 17:08:38 »
0

Извинявай Начев,но тази е напълно куха лейка.
Пазара в БГ,няма нищо общо с нормалните държави,защото у нас има не нормални заплати.
Принципа за наемите и заплатите важи на други територии,при нас е неприложим поради невъзможността да се построи на тези цени.
Тази мома,дори закони иска да пише,Опазил ни Бог от такива.
На мен това ми прилича на мантра,сваляйте цените,че останах гладна  *rofl*
Когато се сметнат всички разходи по строителството,тогава ще видиш каква глупост е написала момата,но ако,я питаме какъв % иска да вземе и ще се учудиш,че няма да го сръвни със средните заплати  :D
 *girl*
нЯМАМ НИЩО ПРОТИВ, ЧЕ имаш различно мнение.

Търсенето на клиенти по този специфичен начин не е изключено. Този ти прочит е напълно възможен. И на мен ми хрумна като една от многото възможности и хипотези, които са довели да пръкването на тази статия.

И все пак, На мен пък това мнение ми прозвуча спокойно,  балансирано и далеч по-приемливо от болшинството такива, които произлизат от този кръг.

Мисля, че крайното ти отрицание на разни ценови и икономически съотношения е пресилено.
Да ти кажа, в периодите, когато темата с имотите ме интригуваше много силно, правил съм дори опити да разпитвам възрастни хора, които имат спомени от преди 9-ти и от ранните години на т.н. Соц.
Изненадващо дори и за мен, Събраната информация по-скоро потвърждаваше тези съотношения.
Търсене на съвпадение е глупаво, разбира се.

В областта на икономиката "правилата" и "законите"  се проявяват като едни ТЕНДЕНЦИИ.

В тази връзка, понеже тази тема беше потънала, прегледай по-раншните ми мения от предната страница и ще видиш, че не робувам, но и не отричам.
 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #18 -: 04 Април, 2013, 17:20:58 »
0
И аз мисля като regata.
Тая явно е освирепяла от глад, не може да си намери друга работа защото ще трябва и да работи, и сега "о, елате при мен разумни продавачи и купувачи, та ми платете минимално определено комисионо, щото съм тъпа и за друго не ставам".
Не че имотите не са гигантски балон все още, но тая ми прилича на напускащ кораба плъх. Пък аз плъховете не ги харесвам нито като се качват на кораба, нито като слизат. Не ги харесвам и на кораба...
Абе изобщо плъховете не ги харесвам!
 *drink3*

Общо взето - същото, което писах и на Регата.
Не виждам никакъв проблем, след като  едни брокери манипулират с информация за  "раздвижване", други да "побутнат" потенциалните си клиенти с реалистична позиция, че не трябва да чакат невероятни неща.

Нещо друго се сещам сега.
Помните ли приказките на стария колега (ох, изскочи ми името) за 199 Е м2 престижна локация в София.
Късният Асен май дори си позволи да каже и още по-ниско.

Никога не съм приемал тезата им за реалистична, но днес между другото си помислих, че се задават събития, при които тези цени вече не изглеждат толкова странни.
Не като абсолютни, като съпоставими. На този етап :)
« Последна редакция: 04 Април, 2013, 17:41:34 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #19 -: 04 Април, 2013, 17:34:55 »
0
Разбира се, че е Куку този колоритен колега, който говореше едно време  разни странни на пръв поглед неща.
Брей, 10 минути не мога да го измъкна това име от спомените си  :( 
« Последна редакция: 04 Април, 2013, 17:41:56 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #20 -: 04 Април, 2013, 17:46:49 »
0
Имотний, предизвикваш ми невроза !
Хванах се, че съм се върнал на мненията си и ги проверявам за правописни грешки  :)
Намерих на две места написано "странни" с едно Н.

Това не ми харесва.

Вземи се в ръце и си гледай живота, че ако я караш по този начин, ще я докараш вай-много  дотам, че ще ти подпиша един трудов договор да си ми секретарка и тогава въобще не те виждам, как ще я караш с тези много жени, които са ти в къщата. 
 :P

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #21 -: 04 Април, 2013, 17:53:36 »
0
regata, какво общо има тук каква е цената на новопостроено, след като има поне милион, които са ненужни и собствениците им в един момент (ще) искат да продават? При данните за раждаемост следва, че съвсем скоро всяко второ жилище ще е излишно. Да имаше наплив от наематели, да не се продаваха.
И така, имаме огромно предлагане на стари (било то и гадни) жилища. Всеки разумен ще предпочете такова за 199 евро/м2 и да хвърли още малко/много според възможностите си за ремонт, отколкото да прави количествена сметка и да ахка върху това, каква би била цената за новопостроено.
Така че имотите са надценени, без примерно 5% от тях, които си струват поради определена причина.
 *drink6*

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #22 -: 04 Април, 2013, 17:56:06 »
0
  Благодаря за линка към статията, Начев!
  Права, крива, по-добре да има различни мнения и на брокери. Че то беше станало опасно за здравето ми, чета поредното компетентно мнение на брокер и си казвам: " а бре, човек, ти това си го чел, много си зле с главата и не помниш.."
   *drink1*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #23 -: 04 Април, 2013, 18:25:37 »
-1
Начев, регата очевидно не е последния прошляк на републиката и затова каката-брокерооценителка силно я е издразнила. Моя милост се занимавам с имоти два пъти по-дълго време от каката и подобни плитки мнения, иначе разбираемо предизвикващи слюнкоотделяне в масата безимотни и безнадеждни четящи, също много ме дразнят.
По същество да ти напиша два факта, тълкувай си ги какти си искаш: Вчера си взех едни маратонки Найк от мола - 300 лева. Не знам тази тази цена с коя заплата беше съобразена, сигурно със средната, как мислиш? И втория факт - пак вчера мой познат строител слагал ограда и разчиствал терен за ново строителство в един южен район на София, на кюше, слънчево, много хубаво за квартала място. 5(пет) човека попитали работниците за контакти с инвеститора и това само на етап "ограда". Мисля обаче, че моят познат не е чел въпросното интервю и няма да продава нищо под 1000-1200 евро, независими колко кимизарника твърди Додо, че се продват наоколо без пари. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #24 -: 04 Април, 2013, 18:37:39 »
0
Ама твоят познат ще продаде на 10-20 души, докато в България има още към 7 милиона други хора. И 1 милион излишни жилища. Когато се говори за жилищаТА, горните и долните 2-3-5% се махат и се гледа какво остава - остават масовите, които са силно надценени. Така че Пенчо като получи в наследство апартамент в Люлин, който не му трябва, защото има и друг, ще го продаде там за някаква си сума и няма да се съобразява с цените на новото, в което евентуално живеят милионери.

*drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #25 -: 04 Април, 2013, 18:41:17 »
-1
Добре, може да се съглася, че панелите и подобни са малко надценени, не  "силно". *whiskey4*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #26 -: 04 Април, 2013, 19:22:31 »
0
regata, какво общо има тук каква е цената на новопостроено, след като има поне милион, които са ненужни и собствениците им в един момент (ще) искат да продават? При данните за раждаемост следва, че съвсем скоро всяко второ жилище ще е излишно. Да имаше наплив от наематели, да не се продаваха.
И така, имаме огромно предлагане на стари (било то и гадни) жилища. Всеки разумен ще предпочете такова за 199 евро/м2 и да хвърли още малко/много според възможностите си за ремонт, отколкото да прави количествена сметка и да ахка върху това, каква би била цената за новопостроено.
Така че имотите са надценени, без примерно 5% от тях, които си струват поради определена причина.
 *drink6*

Додо,не си прав за всичко.Много,много не обичам да споря,но едно ще ви кажа,хората имащи имоти,имат и пари с малки изключения.Давам ти малко примери,мъжа ми има един наследствен апартамент с един братовчед и изобщо нямат намерение да продават.Братовчеда е музикант в чужбина и са се разбрали да му изплати частта постепенно.Кума ми има 2 свободни апартамента за синовете си,дал ги е на близки да живеят докато пораснат децата му и хората си купят жилища.
Аз имам апартамент който го давам под наем,но сега съм го изтеглила от пазара за наеми,през ума не ми минава да го продам.
Изобщо около мен има много хора с имоти и не съм чула някой да продава.
Дори и с много ниски наеми /или без/ хората си държат имотите.
Не знам как си ги мислите тези неща,че ще има имоти-подараци.Да приемем,че ще има форсмажорни обстоятелства,нали се сещате тогава кой ще "изгърми" първи,справка Кипър,вероятност и за кипърската банка в Румъния.
При голям военен конфликт,няма да има значение колко ще струват имотите.Не дай Боже.
Сигурно ще има и други простотии,но........е ще поживеем,ще видим.
 *drink6*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #27 -: 04 Април, 2013, 21:08:31 »
0
Само да попитам, някой от вас строи ли нещо в момента, аз строя макар и мини обектче (една от целите е да апгрейтвам цените на строителството към момента), позволява ми да оценя колко са разходите реално. Трябва да ви кажа че не съм впечатлен от "евтинията", знам какво по колко съм купувал преди 5 години, сега е по-скъпо, за труда да не говорим, уж няма работа, гладия, трънки, не искат да работят хората за без пари, напълно ги разбирам. Знаете че съм далеч от брокерството, но ако аз бях инвеститор под 300-320 евро няма да пусна нищо надолу на ШиЗ. Под ключ поне 450 евро. Иначе за инвеститора остава само приключението.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #28 -: 04 Април, 2013, 23:11:33 »
0
Не заблуждавай, на 300 си вътре и то, ако земята е от баба ти.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #29 -: 04 Април, 2013, 23:18:19 »
+1
@regata сега ако кажеш и че болшинството българи са в твоето положение, направо ще помисля, че сме в различни държави :)

Официално "600 000 български домакинства живеят на ръба на бедността". 27% от населението покрива дефиницията за бедност.

Също официално 9x% имат собствено жилище.

От горните един сериозен процент имат по две.

Цените на един пазар се определят от съвсем малка група, продаваща към даден момент. Примерно ако сега се изсипят 1000 оферти на жилища, ставащи за живеене по 200 евро/м2, ще се изкупят (а и не е сигурно) и това ще е цената. Някой, ако толкова се нуждае от жилище, защо да купува твоето, моето или на имотко, а да не купи евтиното?
(По същия начин през 2008, малка група истерици определяха огромните цени, покрай тях групата на притежателите смяташе само колко богати са станали; но ако не са продали, богатството е било виртуално. От друга страна пък сега, малка група нуждаещи се ако продават на ниски цени, голяма част от хората си мислят пък че обедняват, без също да продават. Всъщност ако не продаваш, нищо особено не се е случило последните 10 години. Аз само виждам, че заради това падат и наемите, вероятно и сама си го забелязала, както казваш. Но след примерно 10 години, когато възрастни собственици са се споминали и са оставили наследство на единствените си деца, излишъкът ще е все повече налице. А след 20?)

*drink6*

@ivel - а ако получиш наследство от незнайна леля, на колко ще го продадеш? Според мен ще видиш цените в района, ще сложиш цена с 20% надолу и ще го продадеш бързо, било то и на цена 200 евро/м2. Защо не видите средните цени в Пловдив. Винаги съм се чудел защо са толкова ниски, там не ядат хората по улиците. Та в Пловдив има около 1000 обяви на цена 300-399 евро и броят расте, вместо да намалява. Щом там може, значи го може и всеки друг град, въпрос на време.