Автор Тема: Цени на имоти в България  (Прочетена 71177 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #60 -: 07 Април, 2013, 07:26:24 »
0
Избирайте много внимателно къде да си построите къща, по ред критерии, като криминогенноста на района да е на едно от първите места.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #61 -: 08 Април, 2013, 00:05:02 »
0
- трябва да притежаваш лично огнестрелно оръжие .....
Ти имаш ли пищов. Защото аз тази необходимост съм я проумял и изпълнил преди близо 20г. Обаче Герб осраха нещата - не знам дали Ц.Цветанов или някой под него е разпоредил, но от 2 години масово не се подновяват разрешителните поради "отпаднала необходимост" и прибират оръжията??? Добре, че моето изтича през 2015г.
Не мисля, че ще има особена промяна в цените на имотите (това е темата), но за данъците подозирам, че ще се повишат. Имам достатъчно имоти (и в момента чакам удостоверение за ползване) и никак няма да ми е приятно, но държавата ще събира пари все по-трудно и по-трудно и това ще бъде един от начините (гърците ще са първи). Дянков опита от влоговете, но ефекта ще е малък, а и влоговете могат да бъдат изтеглени, докато имотите не могат да се скрият. Споделям мнението на Серсем, че хората трябва да имат толкова имоти, колкото могат да подържат. Събираме пари за ремонт на покрива и с "празните" апартаменти е голям проблем. Като нямаш пари за наложителен ремонт защо трябва да имаш 90 кв.м. апартамент в центъра на града.
Един строителен въпрос към Фло или някой друг компетентен, да не отварям нова тема. Колко струва 100 кубика изкоп (половината пръст ще остане в имота, другата - на 700 метра) и колко струва грубия строеж на правоъгълен басейн 100 кубика. Благодаря предварително.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #62 -: 08 Април, 2013, 01:34:38 »
0
Jim, при отказ трябва да се мотивират. А ако си напишеш основанието както трябва (такова, че да не трябва да се доказва) - или няма как да ти откажат, или Административен съд ще ги нашока.
*drink6*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #63 -: 09 Април, 2013, 16:45:38 »
0
Додо, разбира се, че се мотивират, кратко и ясно - основаието ти не е основателно. Преди време се разрових с гугъла и се оказа (във оръжейни форуми), че ,освен че масово не подновяват разрешителните, ами и масово печелят делата в Административния съд. Помагах на близък роднина да си поднови разрешителното, накрая успяхме, но в КОС имаше доста събрани пистолети.
Какво е това основание, че да не трябва да се доказва? За мен е достатъчно, че живеем в България, ама за МВР и съдът не е...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #64 -: 09 Април, 2013, 20:59:21 »
0
Е, ако пишеш това за България, ще ти откажат, все пак трябва да е юридически издържано, така че да падне в съда евентуален отказ.

"Самоотбрана, защита на живота и здравето и охрана на собствеността" - доказано на практика.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #65 -: 09 Април, 2013, 23:15:40 »
0
Jim,малко е относително колко струва 100м3 изкоп ,щото зависи от това за колко е спазарен моточаса на багера и неговите възможности.Освен това има и една транспортна сума-пътя на багера до обекта. При мене беше 20 лв. на час + 40 лв. за пътя.Предполагам,че за 3-4 часа си готов с изкопа и изнасянето,ако има и 1 самосвал /20м3/ да разтоварва на 700 м.За грубия строеж на басейна също е малко относително да се каже без проект,щото може да има стълби в причудлива форма и други екстри като сифони,тръбни системи за филтриране,преливници,шахта за филтрите и др.
Така,че цените касаят конкретния басейн,но знам за едни басейн с размери 10х5х2м,който е излязъл на инвеститора 23000 лв. само за материали,труда е отделно и  е бил оценен и платен на 11 000 лв.Споменавам го като приблизителен  ориентир.Ето го!
« Последна редакция: 09 Април, 2013, 23:35:45 от Фло »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #66 -: 10 Април, 2013, 00:50:03 »
0
Фло понеже и на мен ще ми трябва багер или подобно, как се търси такова по селата? Че ми казаха 70 лева - мен там като ме гледат такъв, май ме смятат за златна кокошка. Викнах един да ми изреже дърветата с резачка, за 2 часа ми взе 40 лева. То излиза че на село имат по-големи приходи от в града, пък се оплакват :)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #67 -: 10 Април, 2013, 01:51:45 »
0
Фло понеже и на мен ще ми трябва багер или подобно, как се търси такова по селата? Че ми казаха 70 лева - мен там като ме гледат такъв, май ме смятат за златна кокошка. Викнах един да ми изреже дърветата с резачка, за 2 часа ми взе 40 лева. То излиза че на село имат по-големи приходи от в града, пък се оплакват :)
Не знам как е по селата,но в градските зони си е проблем копането и извозването на пръст.Изисква се тази дейност да се извършва от фирма с договор -разрешение от общината.Един вид общинска лицензия и предполагам ,че и по селата е така,за който се върже ,като инвеститор да пише в протокола за строителна линия и ниво,че ще извозва и депонира изкопната пръст.Затова ,разумно е да се пише,че пръстта се ползва за обратен насип на основите,за да се избегне бюрокрацията,защото първо ще искат договора с изкопчията-извозвач и второ могат да те замотат,ако решат, с един месец да си правят вътрешно, между отделите, писмено запитване за валидността  лицензията.Българската бюрокрация е изключително изобретателна и прилапва 10-12% от БВП годишно от разрешителните режими за какво ли не.

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #68 -: 10 Април, 2013, 08:05:27 »
0
Фло понеже и на мен ще ми трябва багер или подобно, как се търси такова по селата? Че ми казаха 70 лева - мен там като ме гледат такъв, май ме смятат за златна кокошка. Викнах един да ми изреже дърветата с резачка, за 2 часа ми взе 40 лева. То излиза че на село имат по-големи приходи от в града, пък се оплакват :)
Не знам как е по селата,но в градските зони си е проблем копането и извозването на пръст.Изисква се тази дейност да се извършва от фирма с договор -разрешение от общината.Един вид общинска лицензия и предполагам ,че и по селата е така,за който се върже ,като инвеститор да пише в протокола за строителна линия и ниво,че ще извозва и депонира изкопната пръст.Затова ,разумно е да се пише,че пръстта се ползва за обратен насип на основите,за да се избегне бюрокрацията,защото първо ще искат договора с изкопчията-извозвач и второ могат да те замотат,ако решат, с един месец да си правят вътрешно, между отделите, писмено запитване за валидността  лицензията.Българската бюрокрация е изключително изобретателна и прилапва 10-12% от БВП годишно от разрешителните режими за какво ли не.
Само да вметна че бюрокрацията взема в повече от БВП - то чрез губене на времето ти по инстанции за разни дреболии. Иначе за басейн напрвата на филтриращо и пречистващо съоръжение си е задължително, иначе трябва да се прави ръчно и водата която е в басейна трябва да се изхвърля като по този начин затормозяваш канализацията /разбирай трябва да увеличиш диаметъра на канализацията/. Специално за  София механизацията за изкопа беше по едно време около 350-400 лв мсм /машиносмяна/ за комбиниран багер като в зависимост от времето или обема който ще изкопае може и да се предоговаря, по голям проблем е извозването. Този който транспортира земните маси обикновенно трябва да е платил такса за депонирането им като се плаща за кубик точна цена не мога да кажа за таксата, но си шзвозва обикновенно до Враждебна. Има и частни такива разтоварища, но цени не мога да кажа.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #69 -: 10 Април, 2013, 09:01:54 »
0
Егати колко сте интересни, какво са 40 лева за 2 часа труд. Пълна мизерия.
Айде сега хората да ви работят за жълти стотинки.

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #70 -: 10 Април, 2013, 09:42:32 »
0
Егати колко сте интересни, какво са 40 лева за 2 часа труд. Пълна мизерия.
Айде сега хората да ви работят за жълти стотинки.
Че кой е казал час, по малко от машиносмяна няма да се разминеш  *beer* *drink1* *drink4* *drink5* *drink2* *drink6* *drink7* *drink8* *drink9* *drink10* *drink11*

ПП баси пиянските емота не моа си избера.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #71 -: 10 Април, 2013, 10:56:28 »
0
Не, това беше на Додо за дръвчетата.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #72 -: 10 Април, 2013, 11:10:17 »
0
А, Джим!
Отдавна не съм попадал в подобно изкопно приключение, та актуални цени цени не мога да ти кажа, но ще дам едно друго предложение.
Освен другите неща за договаряне, разберете се в аванс задължително и за коефициента на разрохкване на почвата. Има си някакви норми за това, но не съм сигурен, къде да се търси документ.
Веднъж опитаха да ме убедят  за 0,5, ама добре, че имаше наблизо един опитен човек, който беше в моя отбор, та се разбрахме за 0,3. Тези коеф. се отнасят за извозена и разстлана пръст, разбира се.
В твоя  случай би значело  100 м3 + 30 % = 130 м3.
Успех!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #73 -: 10 Април, 2013, 11:25:09 »
0
А, успокоих се, на следващия ще дам 80 лева да се радва, така след време може и паметник да ми направят. Но подозирам, че ако не викам първия срещнат, конкуренцията ще си каже думата в друга посока, все пак сме капитализъм  *yahoo*

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Цени на имоти в България
« Отговор #74 -: 10 Април, 2013, 12:01:41 »
0
Коефициента на разрохкване винаги се върти около 30% всичко зависи от типа на почвата. Въпроса обаче опира накрая до договаряне. Дори и цената да ти да е разбита на часове накрая се плаща пак за мсм, такива са разчетите. Другото което че ако си в града депото не се намира в следващата пряка ами е някъде в покрайнините на града или минимум 3-5 км от депото. За да работи багера непрестанно трябва постоянно да има и един самосвал около него. Сега и стойността на самосвалите трябва да се включат.