Форум за имоти > Имоти

Мнение за една къщичка..и други красиви неща от живота

(1/12) > >>

Ivel:
 Здравейте,
В навечерието на светлите праздници откривам една нова тема с желанието всеки от нас да сподели красиви неща които е видял, намерил някъде из нета а не да се уяждаме, като в другата за "уж международното положение". Та идеята е кой каквото е видял, още по-добре ако е бил наживо там да разкаже, да покаже на другите, да се радваме на красивите неща в живота, другото все някък си ще си дойде на мястото.
  Та вижте тази къщичка, на мен много ми харесва, цената не ми харесва, но къщата е добра. Някой бил ли е по тези места, разкажете или за други подобни

http://homes.yahoo.com/Colorado/Aspen/916-hunter-creek-rd:ca8de8d5166414d2bd6c9ce2ffc62a04

Ivel:
Кат не казвате нищо за къщичката я да ви пипна на тема фотография, по мое мнение една много добра колекция фотографии:

http://vitus15.livejournal.com/1832820.html#t16277364

global:
Къщичката е много луксозна. На мен ми се струва снобарска. ( Понеже много изискваш мнения...) Или най-малкото представям себе си в тази къща, а аз съм израснала в социалистически блок, верно от тухли, но там ми е  хвърлен пъпа...

Единственото нещо, което ме грабна, бяха терасите с цветята и изгледа пред тях. Това е вълшебно.
Фотографиите са много интересни. Нямах достатъчно време да ги разгледам основно, но във всички случаи ще се върна на тях...Всяка снимка запечатва един момент от живота ни , но добрата фотография създава усещания за нещо повече...Дори за начин на живот, за политика, за светоусещане, за манталитет, дори и за философия...
Иначе, почти съм убедена, че малко хора биха ти се вързали на темата. Въпреки, че си добронамерен...(Така го усещам. Не ме питай защо! Няма да ти отговоря.)

nachev:

--- Цитат на: Ivel в 21 Декември, 2012, 11:09:24 ---  Та вижте тази къщичка, на мен много ми харесва, цената не ми харесва, но къщата е добра. Някой бил ли е по тези места, разкажете или за други подобни

http://homes.yahoo.com/Colorado/Aspen/916-hunter-creek-rd:ca8de8d5166414d2bd6c9ce2ffc62a04

--- Край на цитат ---

Ивел, още с първия анонс вдигаш летвата прекалено високо.
Какво да каже човек!?
Е, нищо де! Дай да кажа няколко словца без подготовка.

Онзи ден жената малко насила ме закара да гледаме Хобит. Та и тази къща ми въздейство по някакъв сходен начин. Разточително въображение и безкрайна отдалеченост, представени по начин, който ме кара да се усещам напълно "ни при чём".

За моята субективна естеетика констатирам едно леко изненадващо разностилие между фасада и интериор.
Строга външност и разточителна, аристократична картинка вътре. Вероятно има и някакви функционални съображения по повод на каменните облицовки, все пак високо в планината би трябвало да е.

Не видях данни за размера на парцела, вероятно парцелите са малки заради неравния терен.
Няма и снимки, които наблягат на външни красоти в парцела, очевидно той не е водещ. Водеща е къщата.
Е, да де, ама 14 млн. за  700 м2  ръфли, значи излиза по 20 К Щ.Д. м2. Вярно с парцел и обзавеждане включени. Прав си да не ти харесва. Твърде солено.
Това стана повод да погледна онази функция отдясно на картинката горе: карта и инфо за района. Изненада! Ами то медианата на имотите в Аспен се оказа, че е 7-8 млн. Изненада за тиквата ми, като че не зная и аз, какво е Аспен.

Ако от някъде, Ивеле, ми изпаднат документи за собственост  :) на тази къща, без оглед на това, дали имам възможност да я поддържам и да плащам масрафите, продавам я веднага, не изпитвам особено желание дори да ходя да я видя отблизо. Животът се живее с други човеци. А какви ли би трябвало да са човеците, които са там наоколо и се предполага, че ще си общуваш с тях? Не ща да ги видя, а и те мен още по-малко.

Друто ми беше най-интересно в този линк. Долу има параметри на ипотечен кредит за закупуване. Тези пичове ти праскат на първо четене и без никакъв пазарлък 30 г. фикс мортгидж на 4,2 %. Това ме хвърля в тотален световъртеж. Знам много добре, че сега никой не мисли за инфлация. Мнозина дори въобще не вярват в нея. Дори обратно. Всеки да си мисли каквото ще.
За мен светът е бременен с промени. Остри болезнени, си мисля.
Как банките се хеджват за такива продукти?
Какво знаят те, което ние още не знаем, че така юнашки предлагат подобни условия.
Усещам изненади, големи изненади, неприятни изненади.

Много пиша, досаден съм. Ша ма прощаваш! 

Boby:

--- Цитат на: Ivel в 21 Декември, 2012, 11:09:24 --- Здравейте,
В навечерието на светлите праздници откривам една нова тема с желанието всеки от нас да сподели красиви неща които е видял, намерил някъде из нета а не да се уяждаме, като в другата за "уж международното положение". Та идеята е кой каквото е видял, още по-добре ако е бил наживо там да разкаже, да покаже на другите, да се радваме на красивите неща в живота, другото все някък си ще си дойде на мястото.
  Та вижте тази къщичка, на мен много ми харесва, цената не ми харесва, но къщата е добра. Някой бил ли е по тези места, разкажете или за други подобни

http://homes.yahoo.com/Colorado/Aspen/916-hunter-creek-rd:ca8de8d5166414d2bd6c9ce2ffc62a04

--- Край на цитат ---


Къщичката е фантастична, ама е много далече от нашите възможности, едва ли тука има мултимилионери, само обикновени милионери сме  :D
Иначе гледам снимките все в Русия, на мен ми е мечта някой ден да се поразходя някой и друг месец из Сибир с джипка, ходил ли си по тия краища?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия