Автор Тема: Мнение за една къщичка..и други красиви неща от живота  (Прочетена 76082 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Загледах се по сайта с лукс имоти на Регата и попаднах на една оферта за къща в Бояна.
http://www.luximoti.bg/Kushti_v_Bulgaria/AD4235BG_Kushta_prodava_v_Sofia.html

Отделни кътчета от нея ми напомниха за имота в Аспен. Несравними са като местоположение и изложение. Винаги съм смятал северния склон на Витоша за едно много абсурдно място, ама като са го набедили.

РЗП също като при американския имот е 700 м2.

В представянето на имота има толкова акцентираност и някаква нега, че вероятно е дело на нечий живот.
Не е моят свят това. Не искам да си служа с думи от рода: харесвам, не харесвам.
Аз съм по "немските неща" : квадратиш, практиш, гут.  Просто, просто, та няма дори нужда от превод.

Ами вижте, де !
Разюздено пиршество на излишъка.

Защо ли я споменавам!? Ами цената. Кой знае от кога я мъчат. Оферта  2 850 000 Е.
Точно 1/4 от Аспенската къща.
Нищо изненадващо.

Интересното дойде по-нататък.
Малко по-надолу се натъквам на същата обява и в първия момент не мога да вдяна защо е публикувана втори път. Грешката излиза бързо. Това се оказва оферта за наем.
http://www.luximoti.bg/Kushti_v_Bulgaria/AD3988BG_Kushta_dava_pod_naem_v_Sofia.html
И тук - изненада. Наем  3900 Е.
Първият ми опит да го сметна наум доведе до, викам си 80 наема. Бързо осъзнах грешката и хванах калкулатора. Излизат   730 бр. месечни наема правят исканата цена. *bat*
Боже, колко мъка има по този свят!
Отщява  ми се да коментирам дори.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Начев,
Виж снимка 24 - с шевната машина. Имам такава, същата, от баба ми, може и прабаба ми, не знам. Сингер - страшна!
Обаче, на снимката  е обратно обърната.  *rofl*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
A-а знам ги тези! При това е крачен вариант. Пък и много запазена.

А иначе, що ще това чудо в подобна къща.
Знам разни кръчми, които ползват в интериора си стари ютии с въглен, стари грамофони с фуния, шевни машини от сходен тип и всякакви  други вехтории. Убедени са, че всичко това е подчинено на някакъв велик замисъл!
Боже!

Аз си падам малко минималист.

Ето един пример за едни от фейвърит "минималисти" в Германия  *rofl*
http://www.huf-haus.com/en/the-huf-house/huf-house-gallery/huf-house-art-4.html

Само така изглеждат, всъщност. 
Конструкция от масивни греди.
На тези огромни витрини, какъв им е коеф. на топлопреминаване не питай, че боли! В джоба  *scare*

Ама да му се напълни на човек душата от  светлина и волност.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
0
Загледах се по сайта с лукс имоти на Регата и попаднах на една оферта за къща в Бояна.
http://www.luximoti.bg/Kushti_v_Bulgaria/AD4235BG_Kushta_prodava_v_Sofia.html

Отделни кътчета от нея ми напомниха за имота в Аспен. Несравними са като местоположение и изложение.


На тая кичозните елементи ми идват малко повече.  *neg*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
0
Ивел, къщите ти са много хубави. Мен си ме кефят. Достатъчно пространство, ниска етажност. Къщички за лайф, лайф, лайф...(Имам забележки по оградата, както и по отношение на неасфалтираните пътища, но това е нещо, с което човек може да се справи, ако има желание...) *flower2*
Честно да ти кажа, не знам дали инвестицията ти си струва. Когато Регатка показа имота в Созопол,ти намери за необходимо да репликираш, че къщите са много близко една до друга.
Ами, нормално е! Земята, на първа линия море  в Созопол, сравнена с цената на земята в Правец или  пък  в Драгалевци, Симеоново, Бояна, е несъизмеримо висока.  Ако на теб 100 хил. ще ти стигнат в Правец,, в Созопол само са 500 кв.м парцел тези мангизи заминават...(При това само закъсали могат да ти го продадат.) Без никаква къща, без никакъв проект, без никакво изпълнение...(То вече и на първа линия – няма. Само проблемни имоти.)

Ако имаш потенциални купувачи, започвай проекта, без много да му мислиш! Ако нямаш, обаче, се сниши. Мога да ти покажа къщи на първа линия море, чийто цени започваха от 450 000 евро, а в момента ги продават на 95 000 евро. Не защото къщичките не са хубави, а защото няма купувачи от такъв ранг. Има руснаци, украинци и от северните републики ( Сибир и т.н), ама са с продънен джоб...Цена до 30 000 – 40 000 евро ги устройва. Инвеститорите в къщички закъсаха. Плащат на банки и са готови за какво ли не да се отърват от тях, но къщичките са само на АКТ 14. Дали ще има АКТ 15 и Разрешение за ползване, никой не знае...А купувачите си ги искат, защото няма сигурност за тях.
Та така. Имам и друга информация, която снощи научих, обаче ще ми трябва повече време. Не обещавам за утре, но по-нататък ще я споделя, защото ми изглежда важна.

 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
6 rooms into 1: morphing apartment packs 1100 sq ft into 420

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
като оня с кетъринг фургона, цената надмина всички мои очаквания, аз имам нюх към високорафинирани проекти

 Ivel,от август тая година изгербиха високорафинираните проекти за търговия с храни от фургони, каравани и други такива подвижни обекти.Знам ,щото доскоро имах такъв . Агенцията по храните не регистрира вече подвижни обекти.Съответно са променени общинските наредби и процедурата започва  като начало по ЗУТ, чл. 56 за преместваемите обекти.Изисква се архитектурен проект,план за чистота и зелени площи,проект на присъединителните връзки /вода,ток,канал/,изчисление за процента на застрояване, въобще неща като за нова къща,геодезия за точното разположение на обекта в имота,копие от нотариален акт на собственика,договор за наем.Разрешителното за поставяне на преместваем обект за търговия от общината се издава  във времето за към 3-4 месеца дори да е в частен имот,щото комисията била голяма,в моя случай 40 човека общинари и трудно ги събирали.После се прави договор с дератизационна фирма за борба с вредителите и се отива в Агенцията по храните,която ,ако няма предписание по хигиена на храните след още 2-3 месеца може да си изряден.Искам да кажа,че изгербиха дребния бизнес за търговия с храни като елиминараха една евродиректива ,закона за храните и наредба 5 за хигиена на храните не признавайки подвижните обекти за търговия с храни.
Лишава се от смисъл и целесъобразност подвижния обект с възможностите му да работи в няколко  пласментни точки последователно през годината,сезонно например. Аз се отказах.

Ей, темата беше за красивите неща,пък аз сложих грозния фон.Ма то иначе  как да се видят?!
 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Глобалче,
Само събуждаш любопитството. Да не би, новата емисия на еврото с новия дизайн,  да е с различна стойност, спрямо досегашните? И покрай него - наш'то левче да не пoскъпне и то?
Как ли така вдигнаха рейтинга на Гърция?  :-\

 *flower2*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
0
Музке, няма такова нещо. Видях ги новонапечатаните евро. Гледам цветът им - по-светъл, ама засега вървят в магазините. :D
Иначе историята, който исках да разкажа е друга. Поканени бяхме на гости. Там пък бе поканен и един руснак. Аз съм много зле на руски. Не го разбирах много добре. Ако ми приказва бавно, нещо става...

По едно време изпадна в нещо, което ми се стори откровение. Или пък беше някакво черно чувство за хумор!? Не можах да преценя....Каза ни, защо да водим завоевателни войни, които изтощават икономиката на страната, натоварват военния бюджет, след като можем да ви купим цялото черноморско крайбрежие за малко пари. В България притежавали имот около 1 млн. рустаци. Сподели, че след 5 години, преживяни в страната, със собствен имот, руснаците добиват постоянен статут. ( не ми стана ясно какво е това..) Дали могат да гласуват?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Глобалче,
Имах пред вид тези, с новия дизайн.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1625574

За сега 5 евро, но догодина:

http://www.new-euro-banknotes.eu/Euro-banknotes/Euro-banknotes-7-1/THE-NEW-5/THE-NEW-5-BANKNOTE

 *flower1*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
0
И аз имам лично наблюдение от живот с руснаци.Вече 5 лета си живееме заедно в Созопол  :D
Общо от 33 ап.в комплекса ни,българите сме 6,имаме и 2 датчани и  всички останали са руснаци.
Тази година ми направи впечатление,че и наемателите на апартаментите с малки изключения пак бяха руснаци.Много приятни хора са,но не ни познават манталитета и ги лъжеме на поразия,жал ми става за тях.В ресторантите / познавам много от ресторантьорите / направо им свалят по няколко кожи,питаме един приятел защо така и отговора му беше,ами защото не им прави впечатление.В магазините пак така,продават луканков салам,а на табелката пише луканка и цената като на най-скъпата луканка,само като си отворих устата и веднага моята цена стана нормална  *rofl*
Имат много странно поведение,съгласна съм.В началото всички искаха да им показваме как да си пускат пералните машини,нима нямат такива в Москва и Петербург ?! Нямало било в книжките на руски,един път ги хванах,че има,но не ги отварят.Някой пък не могат да си запалят барбекюто в двора,айде и там Регатчо им изнесе нагледен урок.
Иначе е точно така,децата с внуците идват от средата на юли до средата на август / тогава е много весело защото има много деца/ през останалото време са родителите им,като някой живеят и зимата тук.Имам приятелка с апартамент близо до нашия,но закупен по-рано и беше пълен с англичани.Беше се побъркала с тях,сега се радва,че англичаните си продават апартаментите на българи.Но руснаците не купуват нищо което не е на първа линия и плажа да им е под носа,да ги питаш защо ? Това лято сами си вдигаха цените на жилищата на първа линия,направо минаха по истерия цените на 2008 г.,при това многократно.
Но да отидат на 3-4 линия,няма такъв филм и там цените падат,тъкмо за българите сега са чудесни  :)
За 5 год. не съм видяла нищо лошо от руснаците,културни,тихи и приятни хора са.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Не знам в България, от теб научавам че има проблем с този бизнес ама ако си пътувал в Гърция, то там редко има като при нас крайпътни кафенета и кибабчийници, нацвъкали са едни караванки нещо като Кир...сании май им викаха на гръцки и това е. В това отношение са доста назад от нас. Та мисълта ми беше че в другите държави може да не е толкова строг закона, ние като нови европейци все се престараваме в много неща.

Виж,не съм се изразил ясно май! Закона не е строг,същия е и в Германия и почива на евродиректива и наредбата си е почти копие .Въпроса е,че въпреки законовите разпоредби относно подвижните обекти за търговия с храни по някаква вътрешна заповед и убеждение Агенцията по безопастност на храните не регистрира по Закона за храните подвижни обекти за търговия с храни.Тоест регистрира ги само като преместваеми обекти по чл.56 от ЗУТ !Това е незаконно действие на властта .Много исках писмено да ми го покажат  това,но не би ! Поради ред глупости, сътворени от герберастията като икономическо мислене ,бизнеса ще съди правителството :http://www.segabg.com/article.php?id=630255
"Проучване на БТПП наскоро показва, че фирмите очакват ръст в икономиката, но само при намаляване на таксите, ускоряване на възстановяването на ДДС, цялостното намаляване на регулациите и др."
Ей тия регулации ,сигурно над 1000 са "хранилката" на партията в държавата.Образно казано регулациите  изглеждат като стоп-палката на пътния полицай,която народа нарича "хранилка",според функционалната и принадлежност! От една страна палката е законна от друга използването и по съображение носи доходи! :)

regata, и аз съм ходил найси пъти из руско.Открих за себе си,че това е народ с много голяма диференциация в културното ниво.От дворянските издънки до мужиците.Затова не ги слагам под общ знаменател,дори и да са от една географска област .Между другото и при франсетата съм забелязал много диви пейзани.Ама това са си мои впечатления.
« Последна редакция: 23 Декември, 2012, 14:04:19 от Фло »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
0
Ивел, благодаря за информацията. Като че ли поразбрах нещата и се поуспокоих....  :)
Аз в Русия съм била в Петроград по време на  Белите нощи, и в Москва. Петроград е страхотен град! Изключително място. Стоях около седмица, но въобще не успях да разгледам всички забележителности на града. Москва не ме впечатли, но пък и останахме 2 дена, така че нямаше време за всичко...Запомнила съм р. Москва - едно бетонно корито без нито едно дърво и другото - ГУМ. Сега не знам какво е положението, защото това беше отдавна.
Иначе, към руснаците нямам особено отношение. Гледам ги тях - у нас, по магазините, на касите се държат невъзпитано. Първо ти се бутат, врат, нарушават ти личното пространство, дишат ти във врата, правят опити да те прередят. Пък като застанат и започват да питат продавачите за каквото ти хрумне, или пък - да искат да пробват на вкус стоката, са все неща, които директно ме гонят от мястото! Ама това да са им кусурите.

Фло, ми тази статия от в.Сега, си е направо образец на българската простотия. Значи, създава се закон, чиято основна цел е да предпазва от увеличаване на таксите и те от една - стават две или пък директно се повишават. Това е!
И само това да е!...
Айц, за империята! *drinks*По - спокойно, че идват празници!


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Гледах един немски сайт, в който има идеи, почерпени от американската архитектура.
Цени от  500 к до  9 м.

Някои напомнят едни имения, които могат да се видят по филмите за  американския юг от едно време.
Уж не би трябвало да ги харесвам, но по някакъв особен начин привличат.

ТУК 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Сега ще ме обявят за русуфил, за комунистическо мекере за кво там беше написал Моранди партийна подлога или нещо такова, правя една уговорка, не са идеални, имат си своите странности, но като цяло стават, можеше и да е по зле ако ги нямаше тях или пък някъкви друговерци и другокултурци бяха на тяхно място.

Мнем,

единствено ще кажа, че отново си натрапваш мнението за разни матрьошки, дет' никой не ти го искал. Всеки нормален, който е правил нормален бизнес, заобикаля матрьошките отдалеч.

П.П. Предполагам, че си към 1960-5 набор - сега остава и да ме убедиш, че по твое време, всеки българин е можел да кандидатства в СССР да следва "виШУ" образование.

Поне бързо се разкриваш какъв си, без са те питали.

Няма проблем харесвай си ги, колкото искаш, бачкай си с тях, живей си в къщата, която си мислиш, че "върха" и си доволен от това. Щом ти си хепи и ние сме хепи за тИбя.

Хубави празници!

П.П.П. Пасивната къща не е Биг Брадър, а има падащи панели на първия и втория етаж. Но профи-строител кат' тИбя изпуснал тия подробности.

Ще ти дам и 1 съвет кат' Жорко Гърчето - не се набутвай с тоя бункер на Веско М. - пълен копторник, който може да се оправи с багерите и до изравняване със земята. После ще трябва и да извозваш. Но всеки си има вкус, та както си решиш.

Дано ми спестиш поредната тирада за готините руснаци, дет' цял свят не иска да бачка с тях ( бизнес ) - щот' са 'ноу "готини"  *girl*