Автор Тема: Мнение за една къщичка..и други красиви неща от живота  (Прочетена 76073 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
 Здравейте,
В навечерието на светлите праздници откривам една нова тема с желанието всеки от нас да сподели красиви неща които е видял, намерил някъде из нета а не да се уяждаме, като в другата за "уж международното положение". Та идеята е кой каквото е видял, още по-добре ако е бил наживо там да разкаже, да покаже на другите, да се радваме на красивите неща в живота, другото все някък си ще си дойде на мястото.
  Та вижте тази къщичка, на мен много ми харесва, цената не ми харесва, но къщата е добра. Някой бил ли е по тези места, разкажете или за други подобни

http://homes.yahoo.com/Colorado/Aspen/916-hunter-creek-rd:ca8de8d5166414d2bd6c9ce2ffc62a04
« Последна редакция: 21 Декември, 2012, 12:21:55 от Ivel »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Кат не казвате нищо за къщичката я да ви пипна на тема фотография, по мое мнение една много добра колекция фотографии:

http://vitus15.livejournal.com/1832820.html#t16277364

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Къщичката е много луксозна. На мен ми се струва снобарска. ( Понеже много изискваш мнения...) Или най-малкото представям себе си в тази къща, а аз съм израснала в социалистически блок, верно от тухли, но там ми е  хвърлен пъпа...

Единственото нещо, което ме грабна, бяха терасите с цветята и изгледа пред тях. Това е вълшебно.
Фотографиите са много интересни. Нямах достатъчно време да ги разгледам основно, но във всички случаи ще се върна на тях...Всяка снимка запечатва един момент от живота ни , но добрата фотография създава усещания за нещо повече...Дори за начин на живот, за политика, за светоусещане, за манталитет, дори и за философия...
Иначе, почти съм убедена, че малко хора биха ти се вързали на темата. Въпреки, че си добронамерен...(Така го усещам. Не ме питай защо! Няма да ти отговоря.)


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
  Та вижте тази къщичка, на мен много ми харесва, цената не ми харесва, но къщата е добра. Някой бил ли е по тези места, разкажете или за други подобни

http://homes.yahoo.com/Colorado/Aspen/916-hunter-creek-rd:ca8de8d5166414d2bd6c9ce2ffc62a04

Ивел, още с първия анонс вдигаш летвата прекалено високо.
Какво да каже човек!?
Е, нищо де! Дай да кажа няколко словца без подготовка.

Онзи ден жената малко насила ме закара да гледаме Хобит. Та и тази къща ми въздейство по някакъв сходен начин. Разточително въображение и безкрайна отдалеченост, представени по начин, който ме кара да се усещам напълно "ни при чём".

За моята субективна естеетика констатирам едно леко изненадващо разностилие между фасада и интериор.
Строга външност и разточителна, аристократична картинка вътре. Вероятно има и някакви функционални съображения по повод на каменните облицовки, все пак високо в планината би трябвало да е.

Не видях данни за размера на парцела, вероятно парцелите са малки заради неравния терен.
Няма и снимки, които наблягат на външни красоти в парцела, очевидно той не е водещ. Водеща е къщата.
Е, да де, ама 14 млн. за  700 м2  ръфли, значи излиза по 20 К Щ.Д. м2. Вярно с парцел и обзавеждане включени. Прав си да не ти харесва. Твърде солено.
Това стана повод да погледна онази функция отдясно на картинката горе: карта и инфо за района. Изненада! Ами то медианата на имотите в Аспен се оказа, че е 7-8 млн. Изненада за тиквата ми, като че не зная и аз, какво е Аспен.

Ако от някъде, Ивеле, ми изпаднат документи за собственост  :) на тази къща, без оглед на това, дали имам възможност да я поддържам и да плащам масрафите, продавам я веднага, не изпитвам особено желание дори да ходя да я видя отблизо. Животът се живее с други човеци. А какви ли би трябвало да са човеците, които са там наоколо и се предполага, че ще си общуваш с тях? Не ща да ги видя, а и те мен още по-малко.

Друто ми беше най-интересно в този линк. Долу има параметри на ипотечен кредит за закупуване. Тези пичове ти праскат на първо четене и без никакъв пазарлък 30 г. фикс мортгидж на 4,2 %. Това ме хвърля в тотален световъртеж. Знам много добре, че сега никой не мисли за инфлация. Мнозина дори въобще не вярват в нея. Дори обратно. Всеки да си мисли каквото ще.
За мен светът е бременен с промени. Остри болезнени, си мисля.
Как банките се хеджват за такива продукти?
Какво знаят те, което ние още не знаем, че така юнашки предлагат подобни условия.
Усещам изненади, големи изненади, неприятни изненади.

Много пиша, досаден съм. Ша ма прощаваш! 


Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Здравейте,
В навечерието на светлите праздници откривам една нова тема с желанието всеки от нас да сподели красиви неща които е видял, намерил някъде из нета а не да се уяждаме, като в другата за "уж международното положение". Та идеята е кой каквото е видял, още по-добре ако е бил наживо там да разкаже, да покаже на другите, да се радваме на красивите неща в живота, другото все някък си ще си дойде на мястото.
  Та вижте тази къщичка, на мен много ми харесва, цената не ми харесва, но къщата е добра. Някой бил ли е по тези места, разкажете или за други подобни

http://homes.yahoo.com/Colorado/Aspen/916-hunter-creek-rd:ca8de8d5166414d2bd6c9ce2ffc62a04


Къщичката е фантастична, ама е много далече от нашите възможности, едва ли тука има мултимилионери, само обикновени милионери сме  :D
Иначе гледам снимките все в Русия, на мен ми е мечта някой ден да се поразходя някой и друг месец из Сибир с джипка, ходил ли си по тия краища?

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Ивел,хубавото си е хубаво  :D
Например,аз бих се чувствала добре в тази къщичка  *girl*
Ето нещо не толкова луксозно,но съвсем постижимо.Този комплекс от пътя изглежда ужасно,но вътре си е екстра.

http://www.luximoti.bg/Apartamenti_v_Bulgaria/AD3146BG_Apartament_prodava_blizo_do_Sozopol.html
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Ивел,хубавото си е хубаво  :D
Например,аз бих се чувствала добре в тази къщичка  *girl*
Ето нещо не толкова луксозно,но съвсем постижимо.Този комплекс от пътя изглежда ужасно,но вътре си е екстра.

http://www.luximoti.bg/Apartamenti_v_Bulgaria/AD3146BG_Apartament_prodava_blizo_do_Sozopol.html


Къщите малко ми се струват бункерен тип, сигурно някои албански архитект ги е пипал малко. И са близко една до друга, иначе другото е добре. Озеленяването, пътеката, като цяло е добре.



От пътя изглеждат точно като бункери,но не са никак зле.
Построени са в парцел от 20 дек. и имат много екстри.Клюките са,че всички собственици са руснаци.
Лятото го гледахме комплекса,заради таксите за управление и имаше доста апартаменти за продажба.Сега виждам,че е останал един и още 3 самостоятелни къщи.
Руснаците кръжаха на рояци за да купуват имоти в района това лято,явно са го изкупили.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Ивел,хубавото си е хубаво  :D
Например,аз бих се чувствала добре в тази къщичка  *girl*
Ето нещо не толкова луксозно,но съвсем постижимо.Този комплекс от пътя изглежда ужасно,но вътре си е екстра.

http://www.luximoti.bg/Apartamenti_v_Bulgaria/AD3146BG_Apartament_prodava_blizo_do_Sozopol.html


Къщите малко ми се струват бункерен тип, сигурно някои албански архитект ги е пипал малко. И са близко една до друга, иначе другото е добре. Озеленяването, пътеката, като цяло е добре.



Мен ме кефят скулптурите на конете. Интересно дали има такива на жаби, гъски, или на гъби в комплекса?  *rofl*(Майтап, бе!)
Иначе Анел имат ли нещо общо с хотел „Анел” в София? (Щот ложи-можи, рицари и прочие...)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил

  От тези руските фотографии на мен любимата ми е тази (обърнете внимание как са я назвали) -

На празднике оленевода.




На първо четене, "Жажда", "Циганско щастие"...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Къщата се отказах да я гледам, като видях цената... Фотографиите са много добри. От една седмица си играя да обновявам постоянната "изложба" на разни мои снимки от интересни места у дома, оказа се доста работа - в крайна сметка избрах около 120 парчета и ги дадох да се принтват на 49 Х 32, после играчка с рамкиране (слагам им едни лайсни от прозрачно пвц отгоре и отдолу само - искам минимум рамка и да няма стъкло). До момента съм направил и окачил 30, за другите като намеря време :) Опитах се да пусна някои като прикачени файлове, но има ограничение, намалих ги и ще пусна няколко в 3-4 последователни поста.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Ето още малко...
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Браво! Работите.

Сайтове за проекти и строеж на имоти.
Искам първо да спомена  с добра дума колегата Стефан от стария форум. Светъл, работяга, начетен, открит и солидарен.  От него имам разни руски сайтове за проекти и имоти.

http://www.dom-plan.ru/

http://www.plans.ru/

http://www.ivd.ru/

За да има някакъв баланс все пак - ето и един американски сайт.

http://www.houseplans.net/floorplans/940100001/
Интересно е, че може да се получи и информация, какво би струвало реализирането на тези проекти в различните части на Щатите. Хич не страшни числата за разлика от Аспен. Явно там парцелът и обзавеждането също тежат.

Който се интересува от пасивни къщи:
http://www.passiv.de/
Има и английски.

Интересна е историята на пасивните къщи.
http://passipedia.passiv.de/passipedia_de/beispiele/wohngebaeude/einfamilienhaeuser/das_erste_passivhaus_in_darmstadt-kranichstein
Има снимки на хората, с чиито имена се свързва  това културно явление.



BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
И още малко... Папката за файлове е пълна, ще приключа с това... Поздрави на всички  *drink1*
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Булкан тая със самолета на Air France къде си я щракнал, летището трябва да започва буквално след плажната ивица, това не е много безопасно, като гледам ако съм на плажа и си хвърля малко по сиолно фрисбито напрво мое го вкарам в двигателя. Иначе поздравления добри са фотките.

Тази е доста стара (1999) - сканирана е от диапозитив. Това е в Сен Мартен (френско-холандски остров в Карибско море. Наистина пистата започва от плажа и много хора ходят там да снимат самолети. Един друг 747 ме превъртя 2 пъти - бях се залепил до оградата точно зад него при излитане (излита на пълна тяха, пистата е къса) :):) Мислех си, че в последният момент ще залегна, но не успях :)
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Темата с лихвите по ипотечните продължава да поражда разни въпроси в мен и не мога дори приблизително да дам приемлив отговор.
Вярно е, че от доста време в развитите пазари, където на практика основната лихва е "клоняща към нула" има пазарни лихви за ипотечни кредити, които започват с 5,  дори 4. %.
Познавам лично хора в Германия, които получиха кредит за 15 години на 3,8 %.
По сайтовете съм чел за кредити, които започват и с 2, ама не го твърдя. Екзотиките с ниски проценти не са интересни, ние все пак сме обикновени, не екзотични хора.
На този етап има едно, да го наречем условно  "сигурно" нещо, че основната лихва в Щатите ще бъде държана на много ниски нива до края на  2015.  А после !?
А ако междувременно долети черната птица!?

Когато се говори за дълъг период от време - 30 години, ангажирането с подобни лихви е обяснимо само при условие, че този който се задължава с подобно нещо, знае нещо, което ние (всъщност аз) не знам.

Пък доколкото съм чувал от  нашите америкнаски колеги, в Щатите  фикс значи фикс. Няма да почнат да се гънат след това като българска банка.
Това, което се случва тук, е срам за банкерството.
Един колега от инвестора сподели за началото на своя проблем с именита бг. банка, която се опита да го изработи по един срамен и долен начин. Имена на споменавам. По негова молба. Беше подписал на либор плюс надбавка, но те се опитали да го убедят, че не разбира, какво значи това и лихвата трябва да стане значително по-висока. Когато видяха, че човекът е в час и няма си остави магарето в калта, отстъпиха. Вместо по две, намаля наполовина. А срамът очевидно беше толкова голям, че колегата се ангажира лично да заличи (доколкото е възможно) навсякъде в нета където беше писал във фазата на острото противопоставяне.
Ама, нали знаете, написаното веднъж в нета, практически остава завинаги. Щеш или не щеш.

Аре, лека!
Отивам да лъскам доспехите, че утре ще се режат глави в "международното положение".