Автор Тема: Мнение за една къщичка..и други красиви неща от живота  (Прочетена 76088 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
И още малко... Папката за файлове е пълна, ще приключа с това... Поздрави на всички  *drink1*
Булкане, нещо май линк или аттачмент не излезе тук?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
И още малко... Папката за файлове е пълна, ще приключа с това... Поздрави на всички  *drink1*
Булкане, нещо май линк или аттачмент не излезе тук?

Начев, папката за аттачменти е пълна, не може да се качват повече, а нямам време да ги слагам другаде онлайн... Приятна вечер на всички  *drink1*
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Ивел,хубавото си е хубаво  :D
Например,аз бих се чувствала добре в тази къщичка  *girl*
Ето нещо не толкова луксозно,но съвсем постижимо.Този комплекс от пътя изглежда ужасно,но вътре си е екстра.

http://www.luximoti.bg/Apartamenti_v_Bulgaria/AD3146BG_Apartament_prodava_blizo_do_Sozopol.html


За къщетата не знам, но не бих от казала да живея там 6 месеца, че ... и повече. :) *flower1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Ивел,
Гледаката е страхотна, направо умирам за такова нещо.

За твоята чуденка за втората къща, както ти подскаже вътрешното чувство, води се по него. Ако и ти доставя удоволствие самото правене, защо не. Перспективата - кой знае. Печалбата може да е по-малко, може повече, може и дори да си развалиш отношенията с тези, които биха купили ...
Може да си останеш с удоволствието от правенето. :)
На мен слабост ми са конете. Бих направила клетки за коне и бих купила, но от тези, състезателните. Това е хубав бизнес, но и много скъп. :)


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0
Начев, помня го Стефан.  Ако трябва да бъдем точни, ника му беше StefanB, Май Буюклиев му беше фамилията, банкера. Верно беше много начетен пич, не го мързеше да обяснява. Сигурно си е построил къщата човека и няма какво да сподели или някой го е обидил из форумите ама изчезна преди 6-7 години. Та тогава в България нямаше много интернет ресурси за проекти, идеи и строителство, включително и аз съм ползвал много идеи от такива сайтове. Те са като пластелин в ръцете на човек с въображение, ако видиш (зри в корень, както викат руснаците) някое важно парче, сам ще си наредиш пъзела така като ти харесва на теб. Ех че времена бяха и Асенката изчезна, там разговорите бяха други, тогава говореше още внятно и свързано, после вече не му разбирах, малко като извънземен беше.
  И аз имам много ресурси с идеи за строителството, сега имам да решавам за себе си една дилема, да започвам ли отново още една къща, вече имам зелена светлина от общината и ще трябва да се поогледам за читав архитект на сносни цени. Малко ме спира кризата, не че няма финансиране, не виждам особен смисъл, трябва ми така да се каже някъкъв импулс да тръгна, тръгна ли спиране няма, аз винаги се старая с цената на всичко да си довърша работата. Дал съм си няколко месеца за размисъл и ще решавам, не случайно Ви разпитвах за диверсификация на спестяванията. По принцип ми трябва част от къщата за мои цели, другото мога да го продам имам купувачи ама са все хора, които не ми позволява съвестта да натоваря в цената, ще се работи през някъкви си 20-30%, та това ме спира, не си струва май данданията Те ще си дойдат нещата на място, трябва малко да отлежат. Ще ровна в архивите за линкове и ще ги постна тук.

StefanB банкера си го спомням от старият форум, преди 4 години пишеше там (аз поне от тогава съм чел форума), много ерудиран пич. Би бил доста полезен тук.

Относно проекта за къща - нали мислеше за диверсификация, това май не е лоша идея. 20-30% също не е зле в сегашните времена (предполагам, че става дума за времева рамка от около 2 години). Тъкмо ще видиш междувременно накъде вървят нещата с книжните пари и ще можеш да решиш да продаваш ли или да не продаваш. Забелязвам, че се заглеждаш и по къщи в САЩ и мисля, че сега е точното време за покупка там. Флорида не би било никак лошо, не съм гледал скоро конкретни оферти, но цените в този щат доста паднаха, не знам какво е положението с наемите, но няма как да е по-зле от БГ като съотношенние цена/наем. На мен лично Флорида ми харесва - хем е на източното крайбрежие, хем е топло и е на море. Това, че бил "пенсионерски" щат не би трябвало да те бърка - няма да си търсиш работа там я. Атмосферата си е доста лежерна в сравнение с други места в САЩ. Цените на НИ специално във Флорида не виждам накъде повече биха могли да падат.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Удвоих лимита на тази папка.

Тъкмо се прибираме от пушаческото място, което открих онзи ден, всички пушеха най-безцеремонно, явно още не са ги глобявали :)
 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Удвоих лимита на тази папка.

Тъкмо се прибираме от пушаческото място, което открих онзи ден, всички пушеха най-безцеремонно, явно още не са ги глобявали :)
 *drink6*

Като има клиенти ,има пари и за глоби,обратното е невъзможно.
В духа на темата ето нещо красиво:

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
0
Ивел,хубавото си е хубаво  :D
Например,аз бих се чувствала добре в тази къщичка  *girl*
Ето нещо не толкова луксозно,но съвсем постижимо.Този комплекс от пътя изглежда ужасно,но вътре си е екстра.

http://www.luximoti.bg/Apartamenti_v_Bulgaria/AD3146BG_Apartament_prodava_blizo_do_Sozopol.html


Къщите малко ми се струват бункерен тип, сигурно някои албански архитект ги е пипал малко. И са близко една до друга, иначе другото е добре. Озеленяването, пътеката, като цяло е добре.



Мен ме кефят скулптурите на конете. Интересно дали има такива на жаби, гъски, или на гъби в комплекса?  *rofl*(Майтап, бе!)
Иначе Анел имат ли нещо общо с хотел „Анел” в София? (Щот ложи-можи, рицари и прочие...)



Глобалче,едва сега се сколасвам с малко повече време да ти отговоря  *heart*
Не видях склуптури на жаби и т.н. /Майтапче /  *rofl*
Да имат общо с "Анел - София" и моето мнение е,че има разбиране,пари и усет за изкуство.
Колкото до ложи-можи,рицари и прочие не ме интересува,аз съм по простите неща  *rofl*
« Последна редакция: 22 Декември, 2012, 00:45:29 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
0
Ивел,хубавото си е хубаво  :D
Например,аз бих се чувствала добре в тази къщичка  *girl*
Ето нещо не толкова луксозно,но съвсем постижимо.Този комплекс от пътя изглежда ужасно,но вътре си е екстра.

http://www.luximoti.bg/Apartamenti_v_Bulgaria/AD3146BG_Apartament_prodava_blizo_do_Sozopol.html


За къщетата не знам, но не бих от казала да живея там 6 месеца, че ... и повече. :) *flower1*


Знаеш,че си добре дошла винаги / Е не в Аспен де / , но Созопол е твой  :)
Трябва да се срещаме с делфините и да поплуваме с тях,все пак  :-* *heart* :D
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
0



Тази е много яка... Твоя ли е?
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Не - нито снимката, нито жената  ::)

*drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Ивел,
И мъжът ми много не може да спи, има много лек сън. Аз заспа ли веднъж и край. Казва, че тихичко съм спяла, до момента в който не се метна в съня си отгоре му. Независимо колко е голямо леглото. Така, че му се налага и на него да ме попремести. Че и ми се ядосва - щото съм го събудила, (как няма, заспал, и изведнъж - бум  *rofl*) , не ми ли било стигало, още малко щяла съм да го изтласкам от леглото, не стига че на мен ми трябвало 2 пъти по-малко място, ами ...
Като имаш предвид, че като ще заспивам, съвсем в другия край, съвсем умишлено. Въпреки това, в съня си се "разхождам" из леглото. Сигурно си търся цигарите, да си пална една.  *rofl*

Това ми "увлечение" по конете е, от както се помня. Не знам от къде идва, защото съм градско чедо, и е нямало коне наоколо. Много рисувах коне (прерисувах). Даже, наскоро попаднах на тях, как са се запазили, много ми е чудно.
Магаретата хехех не, ама сега като си мисля, що не с такава каручка. В стария форум, с Ели бяхме развили бизнес концепция за една такава - тя ще прави мусака ... :D  Беше каравана, по-скоро. Но каручка е по-атрактивно. Не знам само, дали ще успееш да отговориш на изискванията на Агенцията за храните.

Имам една приятелка, която се занимава с коне, има и 2 коня, състезателни. От нея знам, че издръжката на 1 кон е около 500лв.
Често ровичкам в този сайт. Една статия от него, защо е печеливш бизнес. Пак зависи, де, щото при нас, като е толкова печеливш, знаеш кой седи зад него обикновено.

http://horses-bg.net/kone-ezda-lubopitno/nai-skapite-kone-v-sveta

Тази снимка е страхотна, даже снощи я търсих да я кача, но явно без да искам съм я изтрила.
Ето една, която ми е подарък от Нинка (Нино) :)




nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Не - нито снимката, нито жената  ::)
Маниашка снимка.