Анкета

Мислите ли,че в страната ни би могло да има търсене на екологичен продукт за третиране на дървесината в интериора на дома

Да, летливите органични съединения на разтворителите в състава вредят на обитателите
2 (28.6%)
Да,биоцидите и синтетиката  в състава  вредят на обитателите
0 (0%)
Не,пазарно и достъпно е наложена синтетиката
2 (28.6%)
Не,синтетичните биоциди са много ефективни
0 (0%)
не знам
3 (42.9%)

Общ брой гласове: 7

Гласуването приключено: 09 Януари, 2013, 00:14:26

Автор Тема: Натурален импрегнант за защита на дърво в интериора  (Прочетена 95665 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
тц тц тц лелеее Фло попита: "Интересно ми е мнението на "колегията" как и с какво си третира дървенията в къщи от гледна точка на здравословните условия за живот в къща" а то какво се оказа... ми ако продължавате така по-добре елате в оня форум. Там е чудесна клоака за такъв тон.

Прав си, браточка - нямам оправдание, че понякога се подвеждам да им вляза в "тона".

Бъди здрав!  *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0




В момента има бум от алергии, за каквото се сетиш. За хранителни пък да не ти говоря + още няколко други заболявания от храни, които докторите все още бъркат с алергии, но не са и са много сериозни заболявания, изискващи специфични диети и прочие доживотно.




Така си е. Някак си не обръщаме внимание не само какво ядем,ами и какво става из къщи.
Например мои много близки, иначе не пушачи.Вечерят всяка вечер на свещи и се носи из стаята пушиляк и миризми.Една вечер подготвих аз едно конско какво става като гори парафина и парфюмната синтетика  и го дишат това и въпроса се реши.Вече не ме канят на вечеря :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0




В момента има бум от алергии, за каквото се сетиш. За хранителни пък да не ти говоря + още няколко други заболявания от храни, които докторите все още бъркат с алергии, но не са и са много сериозни заболявания, изискващи специфични диети и прочие доживотно.




Така си е. Някак си не обръщаме внимание не само какво ядем,ами и какво става из къщи.
Например мои много близки, иначе не пушачи.Вечерят всяка вечер на свещи и се носи из стаята пушиляк и миризми.Една вечер подготвих аз едно конско какво става като гори парафина и парфюмната синтетика  и го дишат това и въпроса се реши.Вече не ме канят на вечеря :)

Ъмм ... Русото е много деликатен за такива неща  *girl*

Преди 4-5 дена се събирахме за сефте випуска от средното даскало ( 20 години ). От 35 дет' бяхме - 2-ма вече пукнаха на около 30 години.

И същите шматки сме си, ама 1-ият дойде с жена си. И двамата военни, мацката по мисии в Афганистан, а па тоя гледа децата и служи. А, па те с 3 деца - да са живи и здрави.

Ама, Русото е кат' 3 стада доктори взети заедно вече и чак накрая по нощите, го избазиках тоя моя, че голям портфейл си е сложил отпред ( демек дебел в талията ).

И той се тупа и се хвали по шкембето. И аз пак го избазиках, че му давам 105-110 санта талия кат' го гледам на око, щот' той се стегнал с 1 панталон и онова чудо стърчи и си се хилим.

И той па вика 104 бил - демек метна ме 10 санта, ама Русото пак се прави на "артист". И викам: "Бе, вие нали сте военни - по изследванията как си, дет' ви правят всяка година? Всичко е 6+, налЕ?"

И оня тръгва да ми вика как го били ошашкали преди 3 години, че бил изкарал микро-инфаркт и тъпите доктори как щели да го побъркат и т.н.

Па, аз съм тъп застраховател и имаме пряка зависимост изведена между обиколката на талията и сърдечно-съдовите заболявания, ама усещаш ли какъв "артист" съм пред него.

И питах го к'во хапва, кат' жена му я няма и т.н.

П.П. И после дръпнах жена му и й викам тоя го вкарвай в пътя чрез храна само, щот' не е добре. Яде боклуци и т.н. - па тя нещо ме хареса и 3 часа не се отлепи от Русото, ама както и да е.

И уж ми обеща, че ще го вкарва в пътя, щот' тоя моя няма още 40 години с 3 деца и познай???

Само ми трябва и 3-ти да копаем от 35 и сме си "класика".

П.П.П. Та, за какво ти го казвам това? Много е важно начина, по който поднасяш нещо. Хилите се кат' ахмаци, ама по такъв начин врътваш нещата, че да му се набие на отсрещния в простата кофа, че се трепе сам себе си, ако продължи така.

На мен ми вярват, щот' Русото в тялото изглежда кат' 25 годишен, в муцуната малко по-дърт, заради цигарите - ама като визия съм кат' манекен и няма как да не ми повярват кат' им го каже такъв дет' мяза 10 години по-млад от тях.

Та, пробвай с моята тактика, щот' аз само с хора работя и съм много внимателен, дори като говоря сериозно - хихии

Всичко си мисли, че се базикам - така съм ги научил, че никога не говоря "сериозно", щот' иначе се обиждат 'орицата, ако не ги барнеш правилно по "струната", въпреки, че си искал да им помогнеш. Правиш се на пълна шматка кат' Русото и толкоз.  *girl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Повечето здравословни проблеми са от стреса.Може да е клише това,но ми се струва вярно.От стрес човек може да напълнее много,но от стрес може и да отслабне много и при това  бързо.Комбинацията на стреса с околната среда и начина на живот води и до заболявания.Такива са ми наблюденията.Гадното е ,че човек някак си свиква със стреса,даже чувства липса ,ако временно го няма. Живеем в кофти времена и няма как да се капсулираш.Медицината не лекува,тя предлага само условия организма да се излекува сам. *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Повечето здравословни проблеми са от стреса.Може да е клише това,но ми се струва вярно.От стрес човек може да напълнее много,но от стрес може и да отслабне много и при това  бързо.Комбинацията на стреса с околната среда и начина на живот води и до заболявания.Такива са ми наблюденията.Гадното е ,че човек някак си свиква със стреса,даже чувства липса ,ако временно го няма. Живеем в кофти времена и няма как да се капсулираш.Медицината не лекува,тя предлага само условия организма да се излекува сам. *drink6*

В ударни дози и за кратко - стресът може да лекува, но за чиляк, който го умее - кат' Русото. Т.е. мога да изкарам някого от релси само с 2 лафа и то умишлено, но после веднага се дръпвам - просто е имал нужда да изригне и да си каже нещо си, а не да го "държи" в себе си и да се трепе сам.

По принцип думите са най-голямото лекарство и затова трябва много внимателно да се борави с тях.

Т.е. думите винаги трябва да се ползват - да помагат, лекуват и благославят ( за нищо друго, но думите могат и да трепят ).

П.П. В тоя форум имате като цяло кофти енергия - даже мога да ви кажа от кои никове идва и "заразява" всичко останало, но това си е ваш проблем, не мой.

 *drinks*
« Последна редакция: 28 Декември, 2012, 03:21:06 от marandi »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
0
Намасу усаман форумджиксаани!
(тва на фиджи е добрутро съфорумци!) *yahoo*

Фло, аз кат са бех импрегнирал снощи с каберне  *drink1*(еко продукт), кога да удара "втора ръка"?  ........Гледам, че нещо бавно съхна, баси! *rofl* *rofl* *rofl*
Ето съвети за произход на некои добри импрегнатори:
Стамболово - пълната гама продукти!
Асеновград - мавруд, мерло
Телиш - пълната гама (препоръчвам ги, бавно съхне, ма мноу хубаво импрегнира!)
Мелник - мелнишкото без коментар! Препоръчвам реколта 2008 и надолу!
Сички малки изби са добри! Реколта до 2010-та.......по цената ша познаете добрия импрегнатор! Ефтину и хубаву нема!
« Последна редакция: 28 Декември, 2012, 09:54:47 от darkside »
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
+1
Удри,докато поема! Затуй му казват "напоено", то си показва колко, и ако има за връщане,връщаш излишъка *drink1*.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Намасу усаман форумджиксаани!
(тва на фиджи е добрутро съфорумци!) *yahoo*

Фло, аз кат са бех импрегнирал снощи с каберне  *drink1*(еко продукт), кога да удара "втора ръка"?  ........Гледам, че нещо бавно съхна, баси! *rofl* *rofl* *rofl*
Ето съвети за произход на некои добри импрегнатори:
Стамболово - пълната гама продукти!
Асеновград - мавруд, мерло
Телиш - пълната гама (препоръчвам ги, бавно съхне, ма мноу хубаво импрегнира!)
Мелник - мелнишкото без коментар! Препоръчвам реколта 2008 и надолу!
Сички малки изби са добри! Реколта до 2010-та.......по цената ша познаете добрия импрегнатор! Ефтину и хубаву нема!

Дарки, аз купувам виното във вид на грозде около 600-700 кила. След това го давам на баща ми за привеждане във вид годен за консумация. Така хем знам че пия вино правено от грозде, хем пия младо (палаво) когато му е времето. Досега от опиталите само суперлативи. При това към бъчвите всяка година прибавяме и по един дебел шопар във под формата на кървавици и суджуци (естествено пак собственоръчно направени) по стари бански рецепти. Комбинацията и със прясно сирене също е добра (сиренце дето баща ми си го прави от мляко) не от химическо мляко на прах. ай за новия свят щот империята се разпада  *drink1*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Ето го импрегнанта в китайския му близък вариант,без ланолина.





Външния вид на колофоно-ланолиновата емулсия е индентичен с този от снимката.Ето и извадка в превод от американски патент за действие на ланолинова емулсия против термити.

Изобретателите:
Shortis, Джон (Марукидор, Куинсланд, AU)
Номер на кандидатурата:
10/515577
Дата на публикуване:
09/15/2005
Дата на подаване:
05/22/2003


Процедура за изпитване

Блокове(А намазани с ланолинова емулсия) и (Б) са поставени в активна площ термити на fenceline и покрити със съществуващото мулч на дълбочина от 60 mm
Резултати

След 6 месеца блокове (A) и (Б) са били открити за разглеждане. Блокче (A)е недокоснато от термити и в същото състояние като преди теста. Блокче (Б) са напълно изядени от термити с дебелината на черупката на яйце на стените и показва гниене.

Блокове (А) и (Б) се връщат с добавянето на блокове (C не третиран), покрити отново на дълбочина от 60 mm със съществуващото мулч.
Резултати

След още 7 месеца блокчетата (A) (B) (C) са разкрити и проучени. Блокче (A) е обезцветено от влага, но не  показава признаци на термити атака или гниене. Блок (Б) Каквото е останало от блока има тежко гниене и разлагане. Блокове (C) Termites са издълбали блокове, гниене в доста напреднала фаза.
« Последна редакция: 28 Декември, 2012, 22:16:23 от Фло »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Бебе Фло,

ето ти една примерна прогноза за влажност като ефект на росата, за да не те объркат Додо Влажното и Барби Тутурутката с глупостите си:

------------------------------------------------------
Т'ва е за Варна, където имаш притеснения от преди малко:
------------------------------
Времето в момента

Измервания за времето в момента. Данните за климатичните условия са получени в 02:30 часа.

Духа вятър със скорост 4 метра в секунда с променяща се посока.. Температурата е 3°C, с точка на оросяване 2°C. Температурата се усеща като -1 °C. Атмосферното налягане е 1021 hPa. Относителната влажност на въздуха е 93.1%. незначителна oблачност на височина 183 метра и разкъсана oблачност на височина 305 метра. Максималната видимост е 8.0 километра.

http://dichev.com/weather/varna/
--------------------------------------

Варна имате сравнително ниска надморска височина, понеже височината променя температурата и налягането на всеки 100 м. височина и там сметките стават други, при определяне границата за поява на влажност ( конденз ). Или това ви е измервателната система Си, която ползвате днес - дали ще е Марианската падина или в Космоса - няма значение, но единиците ви са за 0 м. надморска височина и 1 атм. налягане - по тая система работите в момента, която се променя на всеки 100 м нагоре или надолЕ от тази базисна точка ( дори и в градуси/температура ).

Барби Тутурутката кат' мята Дю пойнт естествено, че ще спести т'ва инфо, щот' е тутурутка Додова и се чудя на него па кой му е дал диплом инженер, че чак ме е срам от такива "колеги" да го наречем.

П.П. Затова ми е по-лесно да ти метна направо сайт да си гледаш в реално време, понеже при вас като климат може да се получи ефект на росата дори при -3/+0 градуса Целзий разлика във външна/вътрешна повърхност при определени условия като силен вятър да речем. Такъв ви е "стандартния" климат.

 *drinks*

П.П.П. Затова и така и така реагирах на мухленски отправен въпрос от типа: "В къщи е толкоз, ко шъ стане?" И да те пита: "Кажи ми 1 число?" - Само завършен идиот може да пита така, кат' си му казал, че не е уточнил външни условия и че нещата се саморегулират - за добро или зло. И то пак не може да те разбере какво си му казал.

Ще кажеш, че всички къщи по света са кат' Додовото в къщи, Додовата мусака и Додовата влажност.

Само малоумник може да пита така и после да се хили кат' хамстер колко е зле, че даже и не знае какво точно пита  *girl*
---------------------------------
При тИбя по-скоро проблема с покрива ще е хигроспокопичен, изолационен и чак после импрегниращ с т'ва дърво, защото ако наблегнеш на импрегнирането, ще си трябва да поддържаш целогодишно температурни разлики от около 5 градуса Целзий вътрешна температура ( горна/долна граница ) постоянно и денонощно ( което е ангажиращо ), за да не си правиш сам кондез и да ти чурне покрива и да ти скапе окачения таван с "петна".

Мое мнение, но бих си преподредил приоритетите в задачка Х, както съм ти ги дал по-горе. Ти си умно бебе и ще се справиш  *girl*

Поздрави!  *drinks*
« Последна редакция: 29 Декември, 2012, 04:21:14 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Ето ти данните и от 3:30ч, за да ме разбереш по-добре:

---------------------------
Времето в момента

Измервания за времето в момента. Данните за климатичните условия са получени в 03:30 часа.

Духа вятър със скорост 2 метра в секунда на моменти до 7 метра в секунда с променяща се посока.. Температурата е 2°C, с точка на оросяване 2°C. Температурата се усеща като -0 °C. Атмосферното налягане е 1022 hPa. Относителната влажност на въздуха е 100.0%. незначителна oблачност на височина 152 метра и разкъсана oблачност на височина 213 метра. Максималната видимост е 9.0 километра.
----------------------------

Дю поинт може и да ти пада отрицателна, особено сутрин за Варна, нищо че в момента изглежда "равна".

Успех!

П.П. Сега ще чакаме Додо Влажния дали ще си признае какво е, щот' твърдеше, че съм казал, че е константа и му предложих 1 милка в брой, ако покаже къде съм го твърдял това?

Мислиш ли, че ще си признае какво е? Според мИня, колкото Барби ще отиде отиде да си върне дипломата и да си иска парите, че някой го е излъгал, че е инженер *rofl*
« Последна редакция: 29 Декември, 2012, 03:55:30 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Демек, няма да можеш да ми намериш твърдение за "константа" на влажността - така ли?

Ъмм .. да те провъзгласим за "мека" китка тогиз, ърмм ..? Асенката така ме пробва в един друг форум по видове ускорение ( релативизъм, както го нарича ), щот' той си мислеше, че е само едно като вид и се наложи да му мятам инфо, че има към 10 вида поне ускорения и все се наричат "ускорение" и за кое от всичките говори, но той пичът поне си млъкна, щот' се усети веднага - 'ноу бързо мисли той и ме кефи  *girl*

---------------------------------------------------

Понеже пак си влязъл в някакви измислици, които ако те накарам да ги докажеш, ще станеш педалчик на 8-ма степен, щот' няма да можеш, колкото доказа и "константата" ти пускам следния линк ( в края на линк-а има съвременна препратка за и-нет пространството ):

http://bg.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

---------------------------------------------------

Предполагам, че ще се разпознаеш там.

П.П. И по-рано кат' не се правеше на "учен", а се майтапеше само - ти бях голям фен. Т'ва за протокола само.

Нямам идея кой се промени само за 1-на година  ( ти или аз, но е жалко ). По мое мнение се върза на пачия акъл на Барби и сгреши, но т'ва е мое мнение, щот' не ви следя "кариерата", но типаж Барби кат' видех навремето ( 10 години кат' сис-админ отнасяха светкавично бан от Русото ) - мега негативни хора, които ако им отпуснеш малко синджира, ще скапят цели проекти за норматив.

Успех на проекта! ( не знам дали винаги ще мога да помагам - щот' може и да съм пукнал - хихи ) *drink6*
« Последна редакция: 29 Декември, 2012, 05:58:19 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Ей ама ти не спиш ли :) Виж, как те проверих.

Виж сега - при каква температура на дадена повърхност върху нея ще се появява конденз, зависи от влажността. Спориш ли за този факт, или не? Ако да - можем да продължим явно безкрайно (но аз не мисля да участвам в сцените ти), ако не, няма какво да се добави, защото това е фактът. Сам с твоите примери показваш, че при много висока относителна влажност разликата е даже 0 градуса при 100% и 1 градус при 93% при дадените други условия.

А и какво се бъзикаш с меки китки, честно да ти кажа, винаги съм си мислил, че си гей, без да имам нищо против гейовете (да не истерясаш сега пак). Имаше един аватар на двама целуващи се мъже, а то се оказа, че едното е жена.

*drink6*

Между другото, зависи и от самата повърхност, но има начин да не се появява конденз, даже и при значително по-ниски температури от очакваната. Както може да има и вода с по-ниска от 0 градуса, без да замръзва (при нормално налягане и други условия).

Или пък:


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Ей ама ти не спиш ли :) Виж, как те проверих.

Виж сега - при каква температура на дадена повърхност върху нея ще се появява конденз, зависи от влажността. Спориш ли за този факт, или не? Ако да - можем да продължим явно безкрайно (но аз не мисля да участвам в сцените ти), ако не, няма какво да се добави, защото това е фактът. Сам с твоите примери показваш, че при много висока относителна влажност разликата е даже 0 градуса при 100% и 1 градус при 93% при дадените други условия.
...........

Не може да се отговори еднозначно, без други зададени условия за външна/вътрешна среда.

Виж циклони/антициклони в чичо Гошо да се ориентираш как се получават. Постоянно говориш за други видове влажност, а Русото само за една.

Имаш функция от температура, влажност и налягане - а те зависят от надморска височина, защото на всеки 100 м. надморско ти се променят налягане и температура, а оттам и влажност. Т.е. саморегулират се ( и то ако няма вятър, валеж и прочие ) - 10 пъти ти го пиша вече - дай ми дата и година и кога ще го схванеш? Към 2300 г.? ( плийз ) Щот' вече не знам как да обясня за пиклива взаимовръзка между 3 динамични параметъра във време-пространствен континиум - демек 4 измерения ( проекции ) имаш на уравнението? Изчерпах се вече дали мога да го обясня, щот' е елементарно ....  *drinks*

Отделно има значение дали тая снимка ( дет' си дал е пейката пред блока и има вятър ) или е вътре у вас на "топло"  *girl*

П.П. Не можеш да дефинираш точен въпрос - няколко пъти ти го казах, па ти се фръцкаш. Виж си дименсиите за влажност ( 6 вида са и все различни ), т.е. "мерят" се различно, а ти ги смесваш в едно понятие. Както и да е ... ( нали му писах на Фло в предните страници 80-90% относителна влажност за региона да не го притеснява ). К'во повече да направя?

Фло трябва да направи буфер между бетон и дърво - иначе ще си вкара автогол като са долепени едно до друго и ще си отглежда конденз.

Само това исках да ви кажа, а па то къде "отидохме" ...  ( до лезбо-партита и траверси ) *drink6*
« Последна редакция: 29 Декември, 2012, 06:41:22 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0

При тИбя по-скоро проблема с покрива ще е хигроспокопичен, изолационен и чак после импрегниращ с т'ва дърво, защото ако наблегнеш на импрегнирането, ще си трябва да поддържаш целогодишно температурни разлики от около 5 градуса Целзий вътрешна температура ( горна/долна граница ) постоянно и денонощно ( което е ангажиращо ), за да не си правиш сам кондез и да ти чурне покрива и да ти скапе окачения таван с "петна".



Аз съм взел някакви мерки от гледна точка на хигроскопичността на бетона,като съм използвал висок клас В-20 с добавка за водоплътност, отлят върху гофрирана поцинковна ламарина ,за всеки случай ,като оставащ кофраж.Или тавана отгоре е здравата хидроизолиран.Остава въпроса за колко време,ако не се импрегнира повърхността на бетона отгоре допълнително.Защото във времето , обикновено за всички видими бетони се появява един ефект,наречен "озъбване на бетона".Оголват му се камъняците,защото цимента, с който са били залепени помежду си се е отмил.
Това  се вижда често по тротоарите и бордюрите по улиците.Отмиването на цимента е в следствие от въздействието на въглеродния диоксид от въздуха образувал нетрайното ,но агресивно съединение въглена киселина с дъждовната вода върху бетона. Въглената киселина прави от цимента бикарбонат,който е водоразтворим и се отмива заедно с водата. Остават дупки ,малки разбира се,които се пълнят с вода,която  като се вледени стават по-големи и дълбоки.И така със времето се унищожава бетона.Значи трябва да се помисли за финишния слой на бетоновото покритие съвсем да е водонепроницаемо.Един гъвкав , заради линейните разширения на бетона хидрофобен слой.Дали пък натуралния импрегнатор за защита на дърво може да стане универсален импрегнатор и за камък и бетон дотолкова,доколкото и камъка и бетона са порьозни материали?