Анкета

Мислите ли,че в страната ни би могло да има търсене на екологичен продукт за третиране на дървесината в интериора на дома

Да, летливите органични съединения на разтворителите в състава вредят на обитателите
2 (28.6%)
Да,биоцидите и синтетиката  в състава  вредят на обитателите
0 (0%)
Не,пазарно и достъпно е наложена синтетиката
2 (28.6%)
Не,синтетичните биоциди са много ефективни
0 (0%)
не знам
3 (42.9%)

Общ брой гласове: 7

Гласуването приключено: 09 Януари, 2013, 00:14:26

Автор Тема: Натурален импрегнант за защита на дърво в интериора  (Прочетена 95681 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0

При тИбя по-скоро проблема с покрива ще е хигроспокопичен, изолационен и чак после импрегниращ с т'ва дърво, защото ако наблегнеш на импрегнирането, ще си трябва да поддържаш целогодишно температурни разлики от около 5 градуса Целзий вътрешна температура ( горна/долна граница ) постоянно и денонощно ( което е ангажиращо ), за да не си правиш сам кондез и да ти чурне покрива и да ти скапе окачения таван с "петна".



Аз съм взел някакви мерки от гледна точка на хигроскопичността на бетона,като съм използвал висок клас В-20 с добавка за водоплътност, отлят върху гофрирана поцинковна ламарина ,за всеки случай ,като оставащ кофраж.Или тавана отгоре е здравата хидроизолиран.Остава въпроса за колко време,ако не се импрегнира повърхността на бетона отгоре допълнително.Защото във времето , обикновено за всички видими бетони се появява един ефект,наречен "озъбване на бетона".Оголват му се камъняците,защото цимента, с който са били залепени помежду си се е отмил.
Това  се вижда често по тротоарите и бордюрите по улиците.Отмиването на цимента е в следствие от въздействието на въглеродния диоксид от въздуха образувал нетрайното ,но агресивно съединение въглена киселина с дъждовната вода върху бетона. Въглената киселина прави от цимента бикарбонат,който е водоразтворим и се отмива заедно с водата. Остават дупки ,малки разбира се,които се пълнят с вода,която  като се вледени стават по-големи и дълбоки.И така със времето се унищожава бетона.Значи трябва да се помисли за финишния слой на бетоновото покритие съвсем да е водонепроницаемо.Един гъвкав , заради линейните разширения на бетона хидрофобен слой.Дали пък натуралния импрегнатор за защита на дърво може да стане универсален импрегнатор и за камък и бетон дотолкова,доколкото и камъка и бетона са порьозни материали?

Е, ти равен покрив ли правиш ( средиземноморски стил )?

Облечи го с нещо, ако не е такъв ( керемиди, ааа ..уу ... )

П.П. Поцинковата ламарина е почти вечна да го наречем спрямо 1 жизнен цикъл.

 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0


Е, ти равен покрив ли правиш ( средиземноморски стил )?

Облечи го с нещо, ако не е такъв ( керемиди, ааа ..уу ... )

П.П. Поцинковата ламарина е почти вечна да го наречем спрямо 1 жизнен цикъл.

 *drinks*
Направил съм плосък покрив.От практични съображения.Първо, излиза няколко пъти по-евтино,а за голямата му площ е от значение.Второ, може да се каже,че плоския покрив кореспондира със средиземноморската архитектура, а последните изменения на климата показват,че не след дълго при нас може да се загубят четирите сезона и да станат два и летните горещини да бъдат все по-големи.Плоският покрив има по-малко директно слънчево нагряване от скатния и съответно по-нисък разход за охлаждане на къщата през лятото.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0


Е, ти равен покрив ли правиш ( средиземноморски стил )?

Облечи го с нещо, ако не е такъв ( керемиди, ааа ..уу ... )

П.П. Поцинковата ламарина е почти вечна да го наречем спрямо 1 жизнен цикъл.

 *drinks*
Направил съм плосък покрив.От практични съображения.Първо, излиза няколко пъти по-евтино,а за голямата му площ е от значение.Второ, може да се каже,че плоския покрив кореспондира със средиземноморската архитектура, а последните изменения на климата показват,че не след дълго при нас може да се загубят четирите сезона и да станат два и летните горещини да бъдат все по-големи.Плоският покрив има по-малко директно слънчево нагряване от скатния и съответно по-нисък разход за охлаждане на къщата през лятото.

Да, Русото много обича подобен стил, когато се строи до море - някак си естествено се получава.

Алпийския тип покриви са си за планините - хихи

П.П. Ъмм ... не знам, братле - ти си доста в час и ще се справиш ( от райграс с маргаритки отгоре с чадър и хамак, до венециански мазилки, които не пропускат и се мият лесно  *drinks*

Важното е да си спретнеш табиетлийска къща с лесна поддръжка - хем да ти е кеф да си в нея, хем да няма гърч. Питай някой мързел - да те научи на акъл .

Ако викнеш и 2 мулатки до хамака да веят с палмови листа, ме викай и мИня - ще си нося Мохито-то сам, да не те набутвам *girl*
« Последна редакция: 29 Декември, 2012, 19:16:22 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Това е другото, дето ми се върти из главата."Зелен" покрив със зелембаци и цветенца.Обаче ми се струва гърч от занимавки, та не знам. *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Това е другото, дето ми се върти из главата."Зелен" покрив със зелембаци и цветенца.Обаче ми се струва гърч от занимавки, та не знам. *drinks*

Тоя най-лекия вариант визирам ( до 20-30 санта и от оня райграс, дет' е сухоустойчив ) - хем ще ти изолира и хем ще ти отвежда водата. Ма, на 3 седмици тряя косиш, щот' ноу бързо расте да го плющя.

Ма, не ти знам конструкцията, братле - дали ще издържи, щот' се натоварва малко - иначе ефекта за топло/студено ще ти е огромен кат' имаш топлоизлатор да те пази отгоре.

Бързай - бавно ( демек обмисляй си ги нещата спокойно )  *drinks*

П.П. Сложи и нещо за измерване на влагата, че Додо да миряса най-после  *rofl*

П.П.П. Ся не ги знам тарифите, ама ако нямаш пръст или тряя извозваш си е еВало вървите - щот' ще те караш да извозваш пръстта близо до Албена ( на точно упоменато място ) - към 50 кинта ще ти излиза 1 курс на камион.

Такава ви е общинката там, брато. 3 кубика 50 кинта - тя златна тая пръст да я плющя. План Б групирайте се с някой комшия, дет' иска да изхвърля и да не я извозва - да ти я даде, ако е читава  *drinks*
« Последна редакция: 29 Декември, 2012, 19:29:16 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
+2
Фло, това съм сигурен, че ще те впечатли, ако не ти е попадало:

!

Малко е скъпичко, ами си се продава - не е някаква разработка с фалшиво видео :)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Много е хубаво нещото,ама не става за всичко, примерно за стени щото прави паронепроницаемост.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Фло, това съм сигурен, че ще те впечатли, ако не ти е попадало:

http://www.youtube.com/watch?v=IPM8OR6W6WE#!

Малко е скъпичко, ами си се продава - не е някаква разработка с фалшиво видео :)


При мен линкът нещо не излиза, та го пускам отново и предлагам всички да го видят.
Невероятно!

The Official Ultra-Ever Dry Product Video - Superhydrophobic and oleophobic coating


Къде се продава това?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
В USA, ето един сайт:
http://www.maxxsale.com/ultra_ever_dry.htm

а ето и на производителя:
http://www.spillcontainment.com/everdry

Според мен не е задължително да се получава паронепроницаемост, как работи и върху плат, който се огъва? На микро ниво не е задължително да е плътен слоят, ако има примерно решетка, водата няма да може да протече, защото ще седи като топче отгоре. 99% съм сигурен, че е така, защото в едно филмче казват, че не работи, ако после се третира с вода под налягане (тогава водата със сила би се промушвала през предполагаемата решетка). Също не е устойчиво на белина.

Но ми хрумват толкова много приложения - примерно улук намазан с това няма да образува висулки. Обществена тоалетна - няма да има и петънце и ще е като нова :)

Ама за 1м2 материалът го продават за $30-$40 зависи от количеството...

 *drink6*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Там има и една голЕмшка разфасовка (в бидон), при която за кв. метър цената ще ти падне 11-12  Щ.Д.
ЕФтинийка, братче  :)
И въпреки това! Невероятен материал.  Дали е траен на открито?!
Ултравиолетът да не го скапва?!

Аз очаквах по-скоро да ми посочиш някаква наша фирма, която се е заела да прави дистрибуция. Не ми дойде в главата, че  сигурно е доста ново.
Ама, от друга страна, не ми се мисли,  колко ли ще му забият тук като цена.

Додо, като им гледам разфасовките и цените, помирисвам, как няма мърдане от обмитяване - цена плюс транспорт и върху тях мито, а накрая за десерт и ДДС (като за капак).
Не знам, но не всеки е готов да мине през това.

Скоро имах повод да се интересувам от  от един лаптоп, че ми е поръчан и не виждам начин "да се оттъмна"  8).
Ужасно противоречиви мисли ме налегнаха.  В Щатите е безсрамно по-евтин. Чак да те заболи. Ако го поръчаш за доставка (по0точната дума е докарване) на бг фирма обаче(има такива, който предлагат тази услуга), файдата почти изтича в канала.
Дистрибуторите тук предлагат само 2 модела и  .... нали се сещаш.
 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
То е двукомпонентно (два слоя) така че гледай бидоните два цвта става 30

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
То е двукомпонентно (два слоя) така че гледай бидоните два цвта става 30
Е, тъкмо се канех да мина по-тънко и ти - "прас"!
Вярно,  първо имало Base Coat, чак после  Top Coat.

Е, при това положение, като го натовариш с всевъзможни  масрафи, че и Дянков като топне и той гагата, цената може да иде и над 70 лв. м2. При това, при много умерен марж на дистрибутора. И при уговорка, че нямам идея, колко ли ще му е митото.
За големи повърхности по-скоро не става, но за тънки и дяволски приложения, е супер!   

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
A това или еквивалент у нас продава ли се:

Fast Setting Spray Polyurea Waterproofing Coating 快速硬化噴塗聚脲酯防水材

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Точно такова - пръскана хидроизолация на полиуре?танова основа, не съм виждал (чувал) да се предлага у нас.

Но със сигурност у нас ги има онези, които предлагат топлоизолация от пръскан (и експандиращ) полиуретан, някаква полиуретанова пяна се водеше.
Бях проучвал.  На обекта идва едно камионче (като фекалка  :)  ). Юнаците надяват защитно облекло, много подобно на това от  видеото и пръскат. После ти плащаш и викаш  "Охххх", ама доста силно  "ох".

Предполагам, че е пак полимер, който е на същата основа. Не бих се изненадал, ако оборудването, което е необходимо за изпълнение на хидрото е сходно, дори идентично на това, с  което се полага топлото, при използване на леко видоизменени съставки.

Не знам въобще, но съм склонен да мисля, че е некачествено профанизиране от моя страна, ама все ми идва в главата съпоставянето с т.н.  "полиуретанови"  подметки на някои видове обувки. Като правило в най-неподходящия момент се сцепват, или направо се разпадат.

Позволявам на Фло да ме наругае, ако ме е заловил в дрънкане на нелепици.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Това последното полиуретаново покритие беше някаква разработка за устойчивост на въздействие от взрив и куршуми ,доколкото съм следил нещата.Щом държи на чук и на летящи камъни ще издържи.