Анкета

Мислите ли,че в страната ни би могло да има търсене на екологичен продукт за третиране на дървесината в интериора на дома

Да, летливите органични съединения на разтворителите в състава вредят на обитателите
2 (28.6%)
Да,биоцидите и синтетиката  в състава  вредят на обитателите
0 (0%)
Не,пазарно и достъпно е наложена синтетиката
2 (28.6%)
Не,синтетичните биоциди са много ефективни
0 (0%)
не знам
3 (42.9%)

Общ брой гласове: 7

Гласуването приключено: 09 Януари, 2013, 00:14:26

Автор Тема: Натурален импрегнант за защита на дърво в интериора  (Прочетена 95669 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
0
 Фло, може ли малко пояснение, че май нещо ми убягва, кръвта тези дни обслужва повече стомаха, отколкото мозъка :).
 Щом обмисляш как да импрегнираш, явно още си на дъски като най-долен елемент от детайла. Като са били само кофраж, сега не би трябвало да разчиташ на тях за пренасяне на товара / отгоре имаш лт ламарина и бетонова армирана настилка /. Защо искаш да ги запазваш? Все има начин да завършиш детайла с топлоизолация и гипсокартон и без тях, не ти трябват и като архит. елемент...
 Извинявам се, ако нещо не съм доразбрал. / виж по-горе /

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
0
Смятам, че Фло е оставил дъските, за да хване за тях окачения таван и да избегне пробиването на ламарината.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Фло, звънни и питай McDonalds какво ползват  *rofl*

Животът на един сандвич от ден 1 до 979:

















Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Смятам, че Фло е оставил дъските, за да хване за тях окачения таван и да избегне пробиването на ламарината.

Верно е Митак,това е истината ,плюс известна надежда 2,5 см дъска да помогне мъничко против  бягането на топлото през тавана.

dodo,преди доста години представителят на Доу кемикъл ми беше споделил каква химия доставят на световните  вериги за бързо хранене за картофките, да са хрупкави и вечни,обаче аз тогава го пуснах покрай ухото за съжаление.Сега ,като ми трябват тия чалъми ,щото си скрехнах едно едно барче за джънк,се тюхкам от яд. Ще ти кажа забележителната мисъл на мой приятел браншовик и спортен деятел: "Храната бива два вида: първи вид вкусна и втори вид полезна!" *alcohol*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
 *drink1*Наздраве компанията! Така буквално изписана темата  Натурален импрегнант за защита на дърво в интериора, чичо Гошо я вади на първо място.Ще трябва май да отварям сергия,а  ми се искаше тука да спретнем кръгла маса със съфорумците ,които да участват като проект мениджъри с идеи и контра-идеи ,да развием идеята с"отварата" до инвестиционен модел и желаещи да участват в едно перспективно може би предприятие.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
*drink1*Наздраве компанията! Така буквално изписана темата  Натурален импрегнант за защита на дърво в интериора, чичо Гошо я вади на първо място.Ще трябва май да отварям сергия,а  ми се искаше тука да спретнем кръгла маса със съфорумците ,които да участват като проект мениджъри с идеи и контра-идеи ,да развием идеята с"отварата" до инвестиционен модел и желаещи да участват в едно перспективно може би предприятие.

Бебе Фло - прекалено усложняваш 1 пиклива сандвич-конструкция.

Конструктивно не се прави така тоже. Ефекта на "росата" ( конденза ) ти се появява при разлика външна/вътрешна повърхност от 6 градуса Целзий нагоре.

Филмирал си се в момента сам и усложняваш излишно - прочети за това, което съм ти драснал и ще го препроектираш. Особено в частта конструкция - не се прави така - най-долния ти слой трябва да се "хваща" за най-горния ( в случая бетона в долната част. Тия "междинки" са опасни и наистина може да ти падне част от сандвича на главата.

Поздрави!  *drinks*
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 01:21:00 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Цитат на: marandi
Ефекта на "росата" ( конденза ) ти се появява при разлика външна/вътрешна повърхност от 6 градуса Целзий нагоре.

Пък аз си мислех, че зависи и от влажността на въздуха  *rofl*

Фло, излиза и само при "импрегнант защита дърво", така че подготвяй казаните :)

 *drink6*
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 01:23:51 от dodo2 »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Пък аз си мислех, че зависи и от влажността на въздуха  *rofl*

Фло, излиза и само при "импрегнант защита дърво", така че подготвяй казаните :)

 *drink6*

При херметизация влажността не пее в хора - в случая тавана/покрива. А само температурните разлики за поява на конденз.

Може да си ги изведе през други места "къщата" да "диша", а не през тавана.

 *drink6*
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 01:32:07 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Напълно сигурен ли си? Ако в едно херметизирано помещение, в което няма водни пари във въздуха, според теб ще се кондензира може би течен азот или кислород? Аз съм сигурен, че зависи и от влажността на въздуха, провери си източника на знания.

 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Туй извеждането ще си е зор,щото на негово място трябва да влезе ново. Усещането за влажен въздух е натрапчиво понякога.Къщата е недалеч от морето,над ресторанта Траката.


dodo казани има-концепция няма! *drink1*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Напълно сигурен ли си? Ако в едно херметизирано помещение, в което няма водни пари във въздуха, според теб ще се кондензира може би течен азот или кислород? Аз съм сигурен, че зависи и от влажността на въздуха, провери си източника на знания.

 *drink6*

Имам чувството, че говоря на патагонски. Покривната му конструкция е най-голямата лапачка на топлина ( като загуби ).

Добре е нея да я херметизира, а да конструкцията да диша примерно през стените или пода.

П.П. Дай ми дефиниция за 0% влажност и 100% влажност кат' си толкоз отворен и може ли да се случи на практика?

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Туй извеждането ще си е зор,щото на негово място трябва да влезе ново. Усещането за влажен въздух е натрапчиво понякога.Къщата е недалеч от морето,над ресторанта Траката.


dodo казани има-концепция няма! *drink1*

Няма проблем, че имаш дни лятото с 80-90% влажност на въздуха в определени часове  *girl*

За ниски сметки си хермитизирай покрива и то с по-проста конструкция ( демек махни ги тия дъски ) и остави въздушни буфери.

Винаги можеш да сложиш абсорботори след окачения таван, който да поема влагата.

Влагата можеш да я отведеш по много други начини, които да не те товарят със сметката за топло.

Поздрави!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Додича опецна нещо с "теорията" на влажността като функция на конденза??  *girl*

После Русото бил "многознайко" ....

П.П. Ако трябваше на всяка простотия да се обаждам дет' я чета тук, щяхте не да ме намразите, ами линчувате  *rofl*

Добре, че съм възпитан и си трайкам  *drink6*

П.П.П. Няма да е лошо да даде примери по "теорията" за влажността със самолети, кораби и спътници около Земята  и да ми "докаже", че там влажността е 0% вътре в херметизираните помещения, понеже не се появява конденз.

Ами, ако се окаже, че при кораби, самолети и спътници има доста висок % влажност на въздуха и не се появява конденз - ко прайм тогава?  *bat*
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 02:41:18 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Означава, че температурата на вътрешните стени на самолета не е минус 50 градуса.

Аман от високопарните ти приказки. Я напиши тук:
"според мен кондензацията на влага не зависи от влажността на въздуха"
и не раздувай локуми за кораби и самолети.
После аз казвам обратното, т.е. че зависи от влажността, а някой трети ако му се занимава, да провери как стоят нещата.

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Означава, че температурата на вътрешните стени на самолета не е минус 50 градуса.

Аман от високопарните ти приказки. Я напиши тук:
"според мен кондензацията на влага не зависи от влажността на въздуха"
и не раздувай локуми за кораби и самолети.
После аз казвам обратното, т.е. че зависи от влажността, а някой трети ако му се занимава, да провери как стоят нещата.

*drink6*

Демек:

1. Как се постига вътрешната температура да прави 75 градуса разлика без конденз ( -50 отвън и +25 вътре )?
2. Имам диплома инженер-корабостроене ( магистър ) - ти к'во имаш насреща? ( риторично )
3. Докажи, че в самолети, кораби и космически станции, където се обитават от хора влажността е 0%, щот' не правят конденз.

П.П. Между другото сме изучавали и самолетостроене в отделни дисциплини - но съм сигурен, че ще ме "биеш" по знания и там с "теорията" си за конденза като функция на влажността на въздуха ( в стил Барби - влажността била "академична" ).

----------------------------

Писах го т'ва за бебе Фло, защото ме кефи - много чист чиляк, а не нЕкво псевдо-спец по всичко. Той ме е разбрал какво му писах - също знам и за кой район ми говори - затова му написах, 80-90% влажност да не го притеснява.

Но, ако искаш да ставаш смешен се напъни още малко - не ме бърка  *girl*

 *drink6*