Анкета

Мислите ли,че в страната ни би могло да има търсене на екологичен продукт за третиране на дървесината в интериора на дома

Да, летливите органични съединения на разтворителите в състава вредят на обитателите
2 (28.6%)
Да,биоцидите и синтетиката  в състава  вредят на обитателите
0 (0%)
Не,пазарно и достъпно е наложена синтетиката
2 (28.6%)
Не,синтетичните биоциди са много ефективни
0 (0%)
не знам
3 (42.9%)

Общ брой гласове: 7

Гласуването приключено: 09 Януари, 2013, 00:14:26

Автор Тема: Натурален импрегнант за защита на дърво в интериора  (Прочетена 96192 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Марандуньо (не е саркастично, просто нали трябва да избягваме употребата на юридическото лице, че нали да не ни обвиниш във увреждане на добото име, като ти се казва че си некомпетентен), чисто практически промяната от 60% на 50% във влажността на въздуха без промяна на температурата (защото самата "влажност" като мерна единица е функция на температурата) води до 6 градуса разлика (подобрение) в температурата на повърхността, при която ще се получи конденз върху нея. Т.е. само 10% промяна във влажността води до тия 6 градуса, които ти твърдиш, че са константа, т.е. в този пример ако преди това (при 60%) са били необходими 6 градуса разлика в температурата на възуха и температурата на повърхността с по-ниска температура, при 50% вече ще е 12 градуса (два пъти повече).

И както барба-та каза, за каква външна и вътрешна температура бълнуваш - научил си някакви неща наизуст, които са ти сигурно в категорията "супер секретни знания на NASA и незнам си кой, ама много съм велик", а не можеш да приложиш елементарно разсъждение. Сякаш на водните пари в затворено помещение им дреме за температурата "отвън" и дали духа вятър. Просто си супер зле и понеже се осра, а нямаш навика да казваш "обърках се", продължаваш с пиянското си говорене.

Да преговорим:
- каза че 6 градуса (константа) са необходими за конденз
- аз само вмъкнах, че това зависи и от влажността и тази разлика изобщо не е 6 градуса константа
- ти се разпърдя
- дадох ти за пример краен случай, за да се убедиш в това - ако в един обем няма никакви водни пари, температурната разлика между въздуха в обема и повърхност в него, която е да речем със 100 градуса по-ниска температура - конденз няма да има, просто защото няма какво да се кондензира
- тук трябваше да ти светне ламбата, че има нещо гнило в твърдението, че кондензацията не зависи от влажността, както твърдиш
- за сметка на това предпочиташ да пишеш в стил "може да съм прост, но си мисля че съм велик".
 
Местим го от левия в десния крачол. Ай наздраве, че по всичко личи, че не трябва да караш автомобил, ако разбираш, какво намеквам :)

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
.....
чисто практически промяната от 60% на 50% във влажността на въздуха без промяна на температурата (защото самата "влажност" като мерна единица е функция на температурата) води до 6 градуса разлика (подобрение) в температурата на повърхността, при която ще се получи конденз върху нея. Т.е. само 10% промяна във влажността води до тия 6 градуса, които ти твърдиш, че са константа, т.е. в този пример ако преди това (при 60%) са били необходими 6 градуса разлика в температурата на възуха и температурата на повърхността с по-ниска температура, при 50% вече ще е 12 градуса (два пъти повече).


Докажи си тия всички простотии емпирично ти казах, които твърдиш?!?

Няма такова нещо и мога да ти давам примери от бита и ежедневието докато кажеш стига от типа: "Колата ти като се качиш в нея не е със запотени стъкла като включиш двигателя, обаче стъклата се запотяват.

Т.е. и преди е имало влажност вътре - ти твърдиш, че 12% промяна във влажността изпотяват стъклата?

П.П. Мислех, че си пич Додич - па, ся се чудя на речника ти, който ползваш?!?!

Дано го прилагаш и при децата си, кат' Коганев дет' вижда само серящи по градинки и драскащи по коли. Т.е. само го повтарях да се види "отстрани" как изглежда.

П.П.П. И какво е обяснението ти при самолетите за конденза? ( -50 градуса Целзий отвън, а вътре + 30 градуса ) - как се вписва теорията ти за "академичната" влажност?

Т.е. качваш се, излиташ - вдигаш се на 10000 м височина и няма конденз? ( Барби ти даде графика, че влиянието на 90 градуса е само 3% ) - като това може да се регулира, ама ти няма откъде да го знаеш, налЕ?

Кефиш ме - продължавай  *drink6*

 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Недей заблуждава хората с подобни дивотии - от 50% до 60% влажност и ще изпоти нещо, т.е. конденз.

Не е лошо да отидеш на специализиран доктор - чакам ти емпиричното извеждане на това в световен мащаб ( при всяка височина, налягане и температура ), а не да ми стрелкаш с разни измисляшки "факти", щот' теб те кефело да е така.

Изведи ми формулата - от 50% влажност на 60% ще направи конденз навсякде - не само стъкла, а по стени, тавани, под, мебели, хора и прочие.

П.П. Тъпанар - затова БГ-стан сте толкоз зле - щот' сте спецове по "всичко"  *girl*
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 23:53:18 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
П.П.П. И какво е обяснението ти при самолетите за конденза? ( -50 градуса Целзий отвън, а вътре + 30 градуса ) - как се вписва теорията ти за "академичната" влажност?
Т.е. качваш се, излиташ - вдигаш се на 10000 м височина и няма конденз? ( Барби ти даде графика, че влиянието на 90 градуса е само 3% ) - като това може да се регулира, ама ти няма откъде да го знаеш, налЕ?
Нееееееееееееееее  *scare* Такъв и..от не може да съществува !!!!!!!!!

Ти не беше ли някакъв пенсиониран АйТи-спец или се бъркам?

П.П. Добре, замести си влажността като функция на конденза ( академично ) при подводниците, оптиката за и-нет, която минава през океана и газопроводите, които ще ви минават по дъното + нефтените платформи.

Сигурен съм, че и там влажността, ще изкърти системата, а па те се проектират за 50+ години - нищо, че влажността е част от нещата като срок на експлоатация.

Факти, ще дадете ли за нещо или просто сте от клуба по "лаене"  *girl*

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Нееееееееееееееее  *scare* Такъв и..от не може да съществува !!!!!!!!!
Моля някой по-търпелив да му обясни, че на първата графика ординатата не е "относителната влажност".
Начална литература: http://en.wikipedia.org/wiki/Dew_point


Нали ти казах, че се "саморегулира", бре идиот и ти сам даде формулата за това.

Т.е. функция на налягане, температура, надморска височина и прочие.

Пак ти е "трудно" май да зацепиш, че сам се нацепи с тая формулка  *girl*

П.П. От къде па да знаеш к'во значи "саморегулиране"? ... по 5 параметъра, дет' си дал.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

В МЕИ-ту имахме един предмет на текуща оценка - ТММ (технология на машините и металите), водеше ни един, викахме му Петко Кучето. На едно лабораторно упражнение (изпитваха ни и ни поставяха оценки), постави въпрос на нашата група:
Какво става, когато шише с вода се извади от хладилника?
Пита поред. Колегите преди мен, почнаха да чертаят графики, температура, влага, ... Не е!
Дойде моят ред и аз вече нищо повече не можех да направя, освен същите графики. И казах: Изпотява се.
Получих единствената шестичка.
Понеже, не съм от умните, и забравям всичко 1 час след изпита, но въпросът и шестичката си я спомням.
Ако това може да помогне на спора ви ... ? :)

Фло,
Извини ме, може би, не съм разбрала, но не е ли темата за натурален импрегнант и неговото разработване? :)

 *flower2*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1

В МЕИ-ту имахме един предмет на текуща оценка - ТММ (технология на машините и металите), водеше ни един, викахме му Петко Кучето. На едно лабораторно упражнение (изпитваха ни и ни поставяха оценки), постави въпрос на нашата група:
Какво става, когато шише с вода се извади от хладилника?
Пита поред. Колегите преди мен, почнаха да чертаят графики, температура, влага, ... Не е!
Дойде моят ред и аз вече нищо повече не можех да направя, освен същите графики. И казах: Изпотява се.
Получих единствената шестичка.
Понеже, не съм от умните, и забравям всичко 1 час след изпита, но въпросът и шестичката си я спомням.
Ако това може да помогне на спора ви ... ? :)


Спокойно,

ся ще се пръкне Додича и ще ти "обясни", че "изпотяването" се дължи на разликата във влажността между хладилника и околната среда, а не поради температурната разлика от +6 градуса и нагоре ( и обърни внимание по външната повърхност в твоя случай ).

П.П. Барби, ще приглася - те са видни "енджинери" - ръиш ли  *girl*

Фло, ще си вземе решение сам - но кофти без чертежи - хубаво е да попита конструкторите си най-напред - те какво мислят за нещата. Всичко останало е гадаене.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0



Фло,
Извини ме, може би, не съм разбрала, но не е ли темата за натурален импрегнант и неговото разработване? :)

 *flower2*

 :)Да ,ама виж как хубаво си се развива!  Тръгвайки от дървото ,до самолетите и подводниците.Интересно си е и познавателно!Хубав дружески разговор,лекинко научно извисен,почти като на симпозиум *rofl*

 *drink1*Наздраве компанията!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1



Фло,
Извини ме, може би, не съм разбрала, но не е ли темата за натурален импрегнант и неговото разработване? :)

 *flower2*

 :)Да ,ама виж как хубаво си се развива!  Тръгвайки от дървото ,до самолетите и подводниците.Интересно си е и познавателно!Хубав дружески разговор,лекинко научно извисен,почти като на симпозиум *rofl*

 *drink1*Наздраве компанията!

Спокойно,

на оня изперкалия бивш АйТи-спец ще трябва да му се обяснява и разликата между абсолютно и относително налягане.

Кефят ме такива "професори" по всичко.

П.П. Демек, иди му обяснявай, че не те бърка колко е абсолютното налягане, като системите ти функционират относително.

Т.е. подводницата, ако се забие на ( 100 метра са 1 атмосфера = 0.1 Паскал приблизително ) и тя, ако се хакне на 4000 м дълбочина - иди обясни на Барби ( "спеца" ), че системите й се въртят от помпи с 0.3 Паскала - т.е. 3 атмосфери, а не от системи на 400 атмосфери.

Тоя тъпунгер няма как да го разбере как става тоя номер  *girl*

Ама е "капацитет" по всичко, кат' Додо "Влажният"  *drinks*
« Последна редакция: 27 Декември, 2012, 00:47:14 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Скъпи ми Marandi,
Сега ще се опитам спокойно да отговоря на абсурдните ти твърдения.
1) Думичката "емпирично" в случая е неуместна, ползвай "аналитично", "теоретично".

Скъпи, Барби!

В съвременната математика има само абсолютни, относителни и имагинерни величини, които се извеждат по различни методи - един, от които е емпиричния.

П.П. В случая "аналитично" и "теоритично" може да кандидатстваш за Нобел като "нов" вид "величина", ако не ти пука колко много ще ти се смеят.

Твой Маранди завинаги!  *heart*
« Последна редакция: 27 Декември, 2012, 00:55:32 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Барба,
Не ме попита. Трябваше да повторя казаното от колегите. Аргументът му беше, че колегите не са го осмислили и  затова, този отговор, след всичките им обяснения, които си бяха точни, му беше достатъчен.  Критерий за разбиране, или пък вид "оригиналност", не знам ... :)

P.S. Както е тръгнало, ще се стигне до желязо въглеродната диаграма.  *rofl*

 *flower2*

« Последна редакция: 27 Декември, 2012, 01:12:18 от Muza »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Барба, Не ме попита. Трябваше да повторя казаното от колегите. Аргументът му беше, че колегите не са го осмислили и  затова, този отговор, след всичките им обяснения, които си бяха точни, му беше достатъчен.  Критерий за разбиране, или пък вид "оригиналност", не знам ... :)
P.S. Както е тръгнало, ще се стигне до желязо въглеродната диаграма.  *rofl*
Не, но ще се стигне до
https://www.google.fr/search?q=nanotechnology+impregnation+wood&oq=nanotechnology+impregnation+wood

Барби,

според тИбя как ще наречеш някого, който е завършил в БГ в техническа специалност ( както и ти ) - призната в цял свят - и примерно моите колеги половината бачкат навън - и реализират се 'орицата - няма лошо.

Та, 2-ри курс вече имах фирма и смених 12 работи кат' студент, освен фирмата ми и обектите. Даже се и дипломирах - учудващо.

П.П. Според тИбя ще ми е "густо" да се реализирам нейде и да мятам "стрелички" на баламите в БГ-стан, ърмм ..?

Щот' те гледам, че ти е кеф, браточка.

П.П.П. Та риторично да те питам - ти кат' си завършил тук и друг е завършил тук, ама тоя другият е тряяло да върти и фирми и да сменя работи кат' хамав.

С к'во си повече от него, братле? Ценз, опит, бизнес, бачкане ( риторично ). И т'ва ли ти е идилията на животЯ кат' наш Жорко, дет' не спря да говори гърците, че били връхта.

Що се съмняваш у младите?  Няма ви изложим, брато - спокич  *girl*
« Последна редакция: 27 Декември, 2012, 01:39:28 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Марандуньо, не аз трябва да доказвам, а ти. Ти твърдиш тъпотии, че независимо от нищо освен температурна разлика от 6 градуса се получава конденз. Аз те питам - в стая, в чийто обем няма вода под каквато и да е форма, с температура на въздуха 20 градуса, ако извадиш от хладилник шише с температура 10 градуса, ти твърдиш, че по него ще се образува конденз. Така ще се окаже, че можеш да създаваш водни молекули от световния етер може би. Трябва да си или много пиян, или много тъп.

Сега го местим от десния обратно в левия крачол.  *rofl*

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Марандуньо, не аз трябва да доказвам, а ти. Ти твърдиш тъпотии, че независимо от нищо освен температурна разлика от 6 градуса се получава конденз. Аз те питам - в стая, в чийто обем няма вода под каквато и да е форма, с температура на въздуха 20 градуса, ако извадиш от хладилник шише с температура 10 градуса, ти твърдиш, че по него ще се образува конденз. Така ще се окаже, че можеш да създаваш водни молекули от световния етер може би. Трябва да си или много пиян, или много тъп.

Сега го местим от десния обратно в левия крачол.  *rofl*

 *drink6*

Додич,

тряя се радваш на балами кат' мИня дет' ти раздвижват умрелия сайт.

Колкото повече мълчиш - толкова повече ще вървят нещата.

Няма да ме разбереш, ама имаш само 2-3 глупака дет' ти бутат темите.

Имаш 5 орисници за настроение и 10 педала за храцане по всичко живо дет' мърда.

Т'ва ти е "великият" сайт към днешна дата. Предполагам, че те кефи, щом се изсра на 1 от тия дет' ти бутат сайта.

П.П. Ако кажеш да не пиша повече - го кажи направо! Не е нужно да се ползват лафчета кат' тъп, вдлъбнат и прочие.

Напиши ми го директно и готово. 

Казвам се Андрей! ( спести си лигавщините с името ми ).

П.П.П. По темата няма какво повече да добавя, прави си опитите сам и си ги обяснявай "научно" сам за себе си. Коментирах единствено конструкцията на бебе Фло ( щот' е готин ).

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Отново говориш по въпроса за конденза - 145 думи и все бла-бла.

Ще "докажеш ли емпирично", че появата на конденз не зависи от влажността на въздуха и изобщо на наличието на вода?

*rofl*