Автор Тема: Абсурдни/фалшиви обяви  (Прочетена 26052 пъти)

тити

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +2/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #15 -: 20 Май, 2010, 21:20:07 »
0
Данни за обекта:етаж:3 общо етажи 6 * асансьор * паркинг * ново строителство * окабеляване
Допълнителна информация:
ТОП ОФЕРТА!!!!!! До Малка бензиностанция, НЖСК, малък двустаен. Състои се от всекидневна с кухненски бокс, спалня, санитарен възел, тераса. Жилището е на тапа.
Цена: 336000.00 EUR
Квадратура: 46 кв.м
Относителна цена: 7304.35 EUR/кв.м
 *drink2*

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #16 -: 20 Май, 2010, 22:59:52 »
0
Поувлякъл се е продавача с нулите най-вероятно ;),но и информацията кърти мифки.Добре,че бензиностанцията е малка :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #17 -: 20 Май, 2010, 23:10:01 »
0
Има една култова агенция, на която всички обяви са в такъв стил:

3-СТАЕН
500 EUR
Квадратура:   105 m2
Етаж:   5-ти
Телефон:   ДА
ТEЦ:   ДА
Особености:   Обзаведен, С гараж, С паркомясто, Асансьор, Лукс, СОТ, Климатик, Окабеляване
Допълнителна информация:
. . . . . . . . . . . . . . . ПОСЕЩАВАЙКИ . . . . . . . . . . . . . . . няколко ЛЕКЦИИ (а защо 'бягахме' от другите) на Шерлок Холмс, разбрахме, че по-добро ново жилище с гараж и басейн в този район НЕ може да се намери. Доверете ни се или питайте д-р Уотсън. И ОЩЕ НАД 850 АТРАКТИВНИ ОФЕРТИ ЗА НАЕМИ

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #18 -: 20 Май, 2010, 23:16:58 »
0
Dodo2, според мен от маркетингова гледна точка обявите на тия може и да имат смисъл защото ги открояват с нещо и те карат да ги запомниш.Друг е въпроса дали ще се престрашиш да се довериш на такива „артисти“. :-\

тити

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +2/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #19 -: 21 Май, 2010, 20:54:55 »
0
Поувлякъл се е продавача с нулите най-вероятно ;),но и информацията кърти мифки.Добре,че бензиностанцията е малка :D

Де да беше се поувлякъл, ама не е.  Актуализират я периодично, все щяха да забележат.  ;)  *beer*

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #20 -: 21 Май, 2010, 22:50:16 »
0
Тити, прав си, просто изглежда логично да е прибавена една нула.Това са някакви елементарни номера за влияние на статистиките.Аз обикновенно слагам някакво ценово ограничение като пускам търсачката,няколко пъти не сложих и на края на всяко търсене имаше по някаква подобна изцепка:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c126511845029861&f1=details
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c125915544952786&f1=details
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c127142255843108&f1=details
И ако в първите два случая можем да се съгласим ,че са публикували грешно обявата ,разменяйки местата на цената на кв.м. с цената на цялата сграда,то третия случай  си е чиста манипулация.

tecato

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #21 -: 22 Май, 2010, 03:04:25 »
0
само 140 000 Е (звучи някак си изключително редуцирана).  :D

С риск да изляза в офтопик, ми се иска да те помоля да коментираш дали преставлява реален интерес тази оферта при 140к евро? Знам те, че познаваш района ;)

Градски, радвам се, че можем да си коментираме с теб имотите във Варна и в този форум :) Аз лично (нямам претенции да съм прав) силно сегментирам района, най-вече спрямо моите интереси/нужди. Въпросната сграда се намира точно на върха (и ръба) на баира. Виждам я с просто око от нас. От една страна, това означава страхотна панорама към морето и града, която няма как да се закрие в последствие. От друга - обричаш се където и да отидеш (ако изключим някое квартално магазинче) да ходиш с кола или да катериш един стръмен и дълъг баир. Това включва и децата, училища, след време прибиране и по нощите. Даже и да приеме човек това неудобство, вече зависи по коя точно улица нагоре по баира е подстъпа към тази сграда. Ако е откъм паметника (преди гимназиите) пак е далеч, ама иди-дойди. Ако е обаче е през супер тясната и супер стръмна уличка, където в по-голямата и част не могат да се разминат две коли) м-у "Химията" и обръщача на автобусите - за мен означава само "забрави". Може да има и подход отгоре, от пътя за Виница, но при всички случаи на мен ми излиза от "идеалния правоъгълник". Иначе по снимките изглежда много добре самата сграда, страхотни балкони, по един апартамент на етаж. Не знам дали се плаща такса поддръжка. Да беше цената 70 000, че да "преглътнеш" неудобствата... Би ми било интересно за колко ще се продаде...

Здравейте,
Поздрави за начинанието и успех.
По повод апартамента "само" за 140000. Гледам обявата от месеци (6+). След дълги обсъждания се наканих да отида да видя сградата без да се обаждам на Ани. След един час обикаляне из дупките и опити да стигна от Бриз, Свети Никола и пътя за Виница се отказах. Единствената алтернатива остана уличката която цитирате по горе. Опитах се да мина но се отказах. Реших че няма смисъл да ходя на off road за да стигна до елитната сграда със супер локация и панорама...  :'(

Поздрави и успешен ден!

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #22 -: 28 Май, 2010, 10:20:59 »
0
В имот.бг има една функционалност с бутонче на всяка обява - "Съобщи за Нередност с обявата".
От известно време на сам като видя някоя заблудена обява - сигнализирам. Просто всички си губим времето с тях - нито продавачите, нито купувачите, нито АНИтата ще спечелят от такъв тип обяви. Дали е неволна грешка или преднамерена манипулация в обявате, съобщвайте за нередности - и дано от имот.бг ги следят тези неща и вземат мерки. Аз ако администрирах сайта и получавам регулярно сигнали за някоя АНИ, че публикува обяви с невярно съдържание, бих я отстранил веднага от сайта.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #23 -: 28 Май, 2010, 11:23:20 »
0
Satori, аз също сигнализирам по този начин.Значи до тук от 150-160 човека във форума поне двама го правят.Та мисълта ми е ,че най-вероятно много хора се дразнят от тези обяви и сигнализират,но нищо не се променя,просто има заинтересовани хора който намират смисъл в такива реклами.
Пълно малоумие според мен.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #24 -: 29 Май, 2010, 13:57:05 »
0
С риск да ви разбуля малко влогаро-сривльовската седянка, мога да ви уведомя, че обявите в обратна посока са много повече! Напишете примерно в търсачката на имот.бг параметрите на даден парцел /в големите градове/, без да поставяте рамки в цената за да видите какви безумия излизат. На първо място много цени са посочени за 1 кв.м и после като направят разбивката на на тази цена пак на кв.м. се получават цифри като примерно Е10/кв.м и средната цена се влияе от такива обяви. Освен това от началото на кризата има и друга уловка в обявите за парцели. Примерно пише парцел в кв.Редута - Е15 000. Като кликнеш върху обявата- изненада! Това било кеш цена плюс % обезщетение! Тази цена обаче е включена в средните, без оглед на обезщетението.
Има и трети атрактивни обяви като Е10 посочена сума за целия имот и т.н.
Така, че и тази ви теза не издържа. Скоро ще се смеят последни собствениците, а вие продължавайте да бълнувате! :D *drink11* ЩЕ ПИПНЕТЕ ИМОТ В ДРУГИЯ ЖИВОТ! :'(

п.п.Хайде сега ми нацвъкайте още стотина минусчета за да ми решите съдбата, белким се сринат цените на имотите!
« Последна редакция: 29 Май, 2010, 14:03:54 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #25 -: 29 Май, 2010, 14:07:28 »
0
Собственик, Ти някакъв нереализиран брокер ли си ? Или просто така си тролиш по форумите ?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #26 -: 29 Май, 2010, 14:17:30 »
0
Просто така си пиша по форумите, но винаги факти и данни или прогнози подплатени с някакви икономически закони или тенденции. Никога не казвам и едно изречение, което е извън контекста на темата за разлика от предишното мнение. Заради тези мои принципи вижте само как администраторката на големия форум извади една страница със смешни и безмислени аргументи с които да оправдае последните ми напълно несправедливи банвания продиктувани единствено от лоялност към един бивш модератор.
..................................
По темата. Мога да ви призова всеки да си направи експеримент с търсачката - колко нереални цени ще намери в посока надолу и съответно нагоре в цените на даден сегмент от имотите.
..........
Хайде със здраве! Че аз съвсем забравих, че този форум е само формално кръстен за имоти. ;)
« Последна редакция: 29 Май, 2010, 14:25:07 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #27 -: 29 Май, 2010, 14:18:36 »
0
Сахибчо, тези обяви, за които пишеш също са толкова фалшиви и неточни и се пускат с цел да се ловят балъци. Всеки си гони някъква цел - едните да вдигат изкуственно средните цени за района, другите да ловят "шарани" и двата вида са кофти практики. Ако искаш да видиш истинските средни цени - гледай медианите по графиките на Додо. Там неговата система ги "реже" фалшивите обяви и от двата вида.

Та не виждам какво "не е издържала" темата. Ще се смеят последни тези, които имат наистина много атрактивни за отдаване под наем имоти (като Регата - отдава на клонове на банки), тези, които са "разтоварили" масовите имоти през 2007-2008 г. и хората с доходи над 3000 Е на месец.
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #28 -: 29 Май, 2010, 14:38:06 »
+1
Булкан, не ме разбра. Не казвам че няма фалшиви обяви, а че не издържа сривльовската теза, че заради тези обяви се надувала средната цена. Аз твърдя, че заради типа обяви които съм посочил /и които според моите наблюдевия са много повече/, средната цена се намалява от статистиката.
Реалната е по-висока!
А за фалшиви обяви - бъкано е с тях. Тези волни или неволни грешки в цените според мен обаче са бял кахър в сравнение с тези които умишлено снимат съседна сграда или пък задават невярна квадратура. Тези си плачат за нов закон с който да ги задължат да подават вярна информация и нарушенията да са наказуеми по НК, а не като административни нарушения или някакво недоглеждане. Това действие като всяко въвеждане в заблуждение би могло да се квалифицира като ИЗМАМА!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Абсурдни/фалшиви обяви
« Отговор #29 -: 29 Май, 2010, 16:06:57 »
0
Сахибе, тук обсъждаме нереални обяви ,а тезите ти ги развиваш.Прав си ,че занижените цени също се отразяват на статистиката,но те обикновенно са такива защото цената е написана за квадратен метър с цел излизане по напред в търсенето, докато завишените цени са написани с една единствена цел :заблуда

Просто така си пиша по форумите, но винаги факти и данни или прогнози подплатени с някакви икономически закони или тенденции. Никога не казвам и едно изречение, което е извън контекста на темата за разлика от предишното мнение. Заради тези мои принципи вижте само как администраторката на големия форум извади една страница със смешни и безмислени аргументи с които да оправдае последните ми напълно несправедливи банвания продиктувани единствено от лоялност към един бивш модератор.
..................................
По темата. Мога да ви призова всеки да си направи експеримент с търсачката - колко нереални цени ще намери в посока надолу и съответно нагоре в цените на даден сегмент от имотите.
..........
Хайде със здраве! Че аз съвсем забравих, че този форум е само формално кръстен за имоти. ;)

С риск да ви разбуля малко влогаро-сривльовската седянка, мога да ви уведомя, че обявите в обратна посока са много повече! Напишете примерно в търсачката на имот.бг параметрите на даден парцел /в големите градове/, без да поставяте рамки в цената за да видите какви безумия излизат. На първо място много цени са посочени за 1 кв.м и после като направят разбивката на на тази цена пак на кв.м. се получават цифри като примерно Е10/кв.м и средната цена се влияе от такива обяви. Освен това от началото на кризата има и друга уловка в обявите за парцели. Примерно пише парцел в кв.Редута - Е15 000. Като кликнеш върху обявата- изненада! Това било кеш цена плюс % обезщетение! Тази цена обаче е включена в средните, без оглед на обезщетението.
Има и трети атрактивни обяви като Е10 посочена сума за целия имот и т.н.
Така, че и тази ви теза не издържа. Скоро ще се смеят последни собствениците, а вие продължавайте да бълнувате! :D *drink11* ЩЕ ПИПНЕТЕ ИМОТ В ДРУГИЯ ЖИВОТ! :'(

п.п.Хайде сега ми нацвъкайте още стотина минусчета за да ми решите съдбата, белким се сринат цените на имотите!

А сега да ни обясниш това второто болднатото какво общо има с темата?