Автор Тема: Мнение за една къщичка..и други красиви неща от живота  (Прочетена 76084 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0

Моранди скъпи, непоправим злобар си, човек като сгреши трябва да има достойнството да си признае, като не ти харесва не чети бе джанъм. Благодаря за съвета, за коптора на ВМ, багерите бяха част от плана ми, това рано или късно с мое или чуждо участие ще се случи. Не ти търся мнението, знам че ще бъде преднамерено. За студентството не си познал, по ония времена ако си се учил добре в България, нямаше проблеми, да учиш в Русия, още повече съм учил технически науки а не идеология. Тази тема я отворих аз с идеята да прекратя онова безобразие в другата и смятам за морално право да я подържам, на теб ако не ти харесва просто въздрържай се от коментари, даже не чети най-добре, защото злобарството може да те изкуши пак да нацапаш, не е трудно опитай! Въпреки някои преодолими разногласия с теб, ти пръв започна, желая и на теб хубави праздници!

Абел-чо,

не виждам какво съм сгрешил, че и да си признавам.

Просто констатирам, че пускаш някаква тема уж за къщи и позитивни мнения, а после "леко" кат' Жорко Гърчето я обърна на Ода за възхвала на матрьошките.

П.П. И също, че не разбираш от пасивни къщи, щом не успя да я познаеш от 10 снимки качени подробно с изглед от всеки ъгъл, а взе да говориш за Биг Брадър, че била.

П.П.П. Не ме интересува за какъв се индетифицираш - дали за матрьошка, елф или джедай. Това си е твое право.

Това в черничкото и думата "ВСЕКИ" искрено ме разсмя  *girl*
« Последна редакция: 23 Декември, 2012, 21:32:42 от marandi »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0

Начев мен тия къщи не ме кефят особено, виж другия ти линк с оная минималистичната остъклена къща, там има какво да се види. Първо привлекателна е защото може да бъде направена с метална конструкция, ако се вгледаш си личи рамката, което икономисва бетонени разправии а за остъкленноста, по желание, не е задължително да я правиш тип "биг брадър", може да си сложиш тук там някоя стеничка, а ако държиш да остане илюзията за остъкленост на стеничката може да нарисуваш жена си с ролки как си прави маникюра или себе си полегнал на дивана пред телевизора със чаша уиски, абе фантазии много, аз си го запазих този линк, някога може и да копна нещо от него.

Точно така е. И за моя вкус тези форми са прекалено разточителни. Признал съм го веднага.
Има нещо, което дори не мога да обясня, което ме привлича. Необяснимо.
Южняшкият стил от времената преди Гражданската война в Щатите някъде подсъзнателно  ми е влязъл  под кожата. Нещо четено от тяхната литература, от филмите .... ме изработва.

А всъщност, идеята беше, че става дума за тип "готова къща", която се поръчва по каталог и при условие, че харесваш (някой харесва) този стил, не е необходимо да де ходи чак през океана.

А къщите Хуф (немските) предполагат, макар и по други причини, много-хектарови   имения.
Да пофантазираме просто.


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
0
Момчета, сгъвайте прикладите и да вървим да почиваме, че днес в сексуалната тема такъв купон падна, че  ...

Аре, лека !

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Ай със здраве, все някой трябва да спре пръв!

Мхм, но не съм почвал нещо, че да спирам  *girl*

Иначе читава къща за нашия географски пояс, да е умна и да се топли и охлажда сама излиза около 2 милки без земята - не визирам тия бутафории, дет' сте качили до сега.

Включително и тоя "аквариум", дет' коментирахме  *drinks*
« Последна редакция: 23 Декември, 2012, 22:28:37 от marandi »

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
+2
Ай със здраве, все някой трябва да спре пръв!

Мхм, но не съм почвал нещо, че да спирам  *girl*

Иначе читава къща за нашия географски пояс, да е умна и да се топли и охлажда сама излиза около 2 милки без земята - не визирам тия бутафории, дет' сте качили до сега.

Включително и тоя "аквариум", дет' коментирахме  *drinks*

Две милки, а Марандич? И какво трябва да са две милки? Гърцки драхми, предполагам? Ти курник не си направил в безсмисления си живот, ама ги "чуваш" нещата нали? Дори не знаеш за какво говориш, иначе разбираш от всичко - от нанотехнологии до "суперсекретни" застрахователни тайни...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
Ай със здраве, все някой трябва да спре пръв!

Мхм, но не съм почвал нещо, че да спирам  *girl*

Иначе читава къща за нашия географски пояс, да е умна и да се топли и охлажда сама излиза около 2 милки без земята - не визирам тия бутафории, дет' сте качили до сега.

Включително и тоя "аквариум", дет' коментирахме  *drinks*

Две милки, а Марандич? И какво трябва да са две милки? Гърцки драхми, предполагам? Ти курник не си направил в безсмисления си живот, ама ги "чуваш" нещата нали? Дори не знаеш за какво говориш, иначе разбираш от всичко - от нанотехнологии до "суперсекретни" застрахователни тайни...

Ъмм ... сега са хубави празници и предполагам ще ни просветиш в тайната на "смисления" живот  *girl*

П.П. Визирам наистина модерна, пасивна, удобна и най-вече с почти нулеви сметки саморегулираща се къща за нашите ширини предвид 4-те годишни сезона.

Няма нищо общо с бутафорията - дадена в началото за "само" 12 милки, по която въздишате. Първо, че е грозна, второ т'ва е "лапачка" от сметки щот' няма стопляне/охлаждане и т.н. при подобна площ, освен ако не се натресат 4 души да се хранят, обитават и спят в 1 стая.

Но предполагам разлика от 10 пъти надолЕ в цена и 3 пъти в класа нагоре, т.е. няма по-модерно за момента кат' изпълнение и без компромис в качество на материали + обзавеждането, двора и оградите - се тълкува кат' "курник".  За къща от 400 кв. м. нагоре са най-важни бъдещите сметки, а не колко е струвала в началото. Тая на Ивел кат' я гледам е към 250 кв.м. онли.

Колкото и да е странно - толкоз към 2 милки стигат без земята, но гледайте си гротеските и ахкайте, че били само по 12 милки в $ - дет' т'ва трябва да е душевно болен някой да го купи.

Кат' смешния строителен опит на Веско М. - там е за багерите директно, но повече съвети на сладко бебе Абел-чо няма да давам, щот' Жорката и той така настъхна някога, а бях съвсем добронамерен и времето го показа, че вече стои 3-та година след съвета ми в страна в рецесия.

Както и да е - фен клуба ми се множи явно в личен план, а после се чудите защо Асенката спря да пише при подобно "гостоприемство" - хихи  *drinks*
« Последна редакция: 24 Декември, 2012, 04:28:37 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
0
Ай със здраве, все някой трябва да спре пръв!

Мхм, но не съм почвал нещо, че да спирам  *girl*

Иначе читава къща за нашия географски пояс, да е умна и да се топли и охлажда сама излиза около 2 милки без земята - не визирам тия бутафории, дет' сте качили до сега.

Включително и тоя "аквариум", дет' коментирахме  *drinks*

Две милки, а Марандич? И какво трябва да са две милки? Гърцки драхми, предполагам? Ти курник не си направил в безсмисления си живот, ама ги "чуваш" нещата нали? Дори не знаеш за какво говориш, иначе разбираш от всичко - от нанотехнологии до "суперсекретни" застрахователни тайни...

   Е аз поне опитах с добранамереност да спася нещата, лошо възпитаният младеж-всезнайко за съжаление се появи неканен и тук и пак оцапа нещата. Аз все пак ще оставя нещо след себе си което ще служи добре на някой поне още 50-60 години а той, който всичко знае, най-вероятно живее все още в апартамента на родителите си, получен някога почти безплатно, на цената на един хладилник. Благодаря на Boby и на всички Вас, които ме поддържахте, но този път наистина спирам, няма смисъл, ще си измисля друга забава, може би ще продължа само да чета, незнам за сега вземам пълен таймаут.Всички вие сте много гот и ще ми липсвате определено. Държа да напомня, че освен моя милост, на съвеста на младежа виси и изчезването на Коганев от този форум, той все пак си беше авторитет! Весели празници! Бъдете здрави и успешни и занапред!
« Последна редакция: 26 Декември, 2012, 07:48:40 от Ivel »

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
0
Ivel,
Ако не ти допада форумната група, мога да те разбера, ама ако е само заради един човек, определено не.
То ако всички се засягахме от писанията на marandi по специализирани теми и си тръгвахме от форума, сигурно и форума нямаше да го има досега.
 
Форума има функционалността "Игнорирай потребител", върши чудесна работа.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Ивел,
Аз си качих онази хулиганската снимка с цигарата, от солидарност към жена ти  *flower2*. И да те дразня теб и Джим.  :D
Изтрих я вече ... Не беше добра идея. Връщай се! :) *drink1*

Марандиньоооо,
Туй не ти е партизанското име, юридическото, де. И моа те направя на ... знайш ли как!  8) :D

Ей, това момчетата сте много сръдливи. После, що живеете по-малко от жените. Не е от цигарите - от сърденето!  *girl*

На всички пожелавам хубава и топла вечер с близките хора!  *flower2* *drink1* *heart*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
-------------------------------------------------------------------------------------------
******** ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички бебета сладки!!! *********
-------------------------------------------------------------------------------------------

 *drink9* *drink10* *drink11* *flower2* *flower1* *flower2* *drink11* *drink10* *drink9* *drink10* *drink11* *flower2* *flower1* *flower2* *drink11* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 24 Декември, 2012, 15:04:27 от marandi »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
0
Ивел, честно казано – големи мъже, справяли се със всякакви препятствия в житейския си път, и накрая - се оттеглят като обидени, неразбрани, недооценени...!  *pinnochio*

Форумът има и други функции – напр. игнор.
Темата ти е интересна, и аз имам какво да напиша. Но времето не достига. Аз съм изключително бърза и припряна, но пак и пак - не ми стига.
Благодаря за пожеланията. Нека всичко в тях да ти се върне трикратно и да си здрав! Въобще не ти пожелавам тайм-аут!