Форум за имоти > Имоти

Блиндираните врати

(1/3) > >>

Невидимко:
въпросче 1: предстои ми обединяване на 2 съседни апартамента чрез иззидване на врата пред общия им коридор, та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.

въпросче 2: дали някой от съсобствениците може да предяви претенции за преграждане на част от общите части какъвто коридора се явява. Как да подходя?

въпросче 3: дойде ми на акъл да направя един голям апартамент от цял етаж (последен)+усвояване на подпокривното пространство, но тогава пак се изправям пред същия проблем като във въпрос 2, само дето общите части които ми трябват стават около 1/2 от общите части.

Фло:

--- Цитат на: Невидимко в 27 Декември, 2012, 23:28:56 --- та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.



--- Край на цитат ---

Мислил ли си при пожар как се излиза през такава врата ?

Невидимко:

--- Цитат на: Фло в 27 Декември, 2012, 23:57:58 ---
--- Цитат на: Невидимко в 27 Декември, 2012, 23:28:56 --- та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.



--- Край на цитат ---

Мислил ли си при пожар как се излиза през такава врата ?

--- Край на цитат ---

Фло, ти ме уби.  *rofl* Може да има елемент на закъснени, но по случайност в моя случай дори ще съм по бърз защото желанието ми е вратата да се отваря навън. Не вярвам че при пожар през дървена врата се минава по лесно, ми то дори самата врата може да гори и аз какво на цирков тигър ли да се правя? Значиазсъм решил че ми трябва блиндирана врата, просто ме интересува да е най-доброто което се предлага в БГ затова попитах.

dodo2:
При пожар металът се разширява и такива врати много често стават неотваряеми.
И аз се бях спрял на Солид 55, но се разубедих и сега мисля да си поръчам по мой си проект.
Примерно слагат им една система за отваряне с GSM. Обясних им как се хаква и отваря от всеки с лаптоп и отговорът беше "ами то това не го знаят много хора", е добре. Също и всички видове патрони се отварят за минута-две без проблем от знаещите, така че ако вратата ти няма нещо, което само ти да знаеш, че го има, все едно я няма.
Така че купи си врата от там някаква, тъй като ще е различна, ще е най-добрата, дори да няма 100 заключвания.
И друго - най-важна част е касата, защото най-баналното отваряне на врати се оказа с крик за камион - разчекват касата и си влизат.

koganev:
Температурата, при която метална врата ще се заклини в рамката, ако изобщо това  може да се случи, е толкова висока, че така или иначе всички вече ще са мъртви и няма да има кой да излиза през вратата. Разширенията при металните конструкции, като вратите например, могат да се сметнат достатъчно лесно при проектирането и да се вземат предвид, щото после да не оказват никакво влияние върху фонкционалността. При пожар металната врата по-скоро ще помогне, ако огънят е отвън (което е по-големият риск в общи сгради), защото ще даде време на хората вътре да се евакуират по друг път - в случая през покрива към съседна сграда или външно аварийно стълище.

Принципът на добрата охрана е да не дадеш възможност на крадците да напуснат бързо обекта с откраднатото. Влизането обикновено е най-лесната част от обира, затова входът трябва да е просто заключен, за да не влизат Сульо и Пульо. Каквато и тайна да има на входа, не е проблем да се отвори. Аз имам ръчен хидравличен крик, който измества 80 тона на 6 см. и тежи около 35 кг. С него повдигахме една вила, която се беше килнала като кулата в Пиза - глупости да видите... Дали има каса, която ще издържи? Едва ли. Влизането е лесно. Ако имате нещо за пазене, затруднете крадците СЛЕД влизането. Там вече личната изобретателност при създаване на охранителната система е от значение. Но и професионална помощ няма да е излишна. Крадците са рационални, те не искат просто да влезнат, а да ИЗЛЕЗНАТ с откраднатото. А това може да се окаже голям проблем за тях...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия