Автор Тема: Блиндираните врати  (Прочетена 20124 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Блиндираните врати
« -: 27 Декември, 2012, 23:28:56 »
0
въпросче 1: предстои ми обединяване на 2 съседни апартамента чрез иззидване на врата пред общия им коридор, та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.

въпросче 2: дали някой от съсобствениците може да предяви претенции за преграждане на част от общите части какъвто коридора се явява. Как да подходя?

въпросче 3: дойде ми на акъл да направя един голям апартамент от цял етаж (последен)+усвояване на подпокривното пространство, но тогава пак се изправям пред същия проблем като във въпрос 2, само дето общите части които ми трябват стават около 1/2 от общите части.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #1 -: 27 Декември, 2012, 23:57:58 »
0
та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.



Мислил ли си при пожар как се излиза през такава врата ?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #2 -: 28 Декември, 2012, 00:14:05 »
0
та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.



Мислил ли си при пожар как се излиза през такава врата ?

Фло, ти ме уби.  *rofl* Може да има елемент на закъснени, но по случайност в моя случай дори ще съм по бърз защото желанието ми е вратата да се отваря навън. Не вярвам че при пожар през дървена врата се минава по лесно, ми то дори самата врата може да гори и аз какво на цирков тигър ли да се правя? Значиазсъм решил че ми трябва блиндирана врата, просто ме интересува да е най-доброто което се предлага в БГ затова попитах.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #3 -: 28 Декември, 2012, 00:38:58 »
0
При пожар металът се разширява и такива врати много често стават неотваряеми.
И аз се бях спрял на Солид 55, но се разубедих и сега мисля да си поръчам по мой си проект.
Примерно слагат им една система за отваряне с GSM. Обясних им как се хаква и отваря от всеки с лаптоп и отговорът беше "ами то това не го знаят много хора", е добре. Също и всички видове патрони се отварят за минута-две без проблем от знаещите, така че ако вратата ти няма нещо, което само ти да знаеш, че го има, все едно я няма.
Така че купи си врата от там някаква, тъй като ще е различна, ще е най-добрата, дори да няма 100 заключвания.
И друго - най-важна част е касата, защото най-баналното отваряне на врати се оказа с крик за камион - разчекват касата и си влизат.

koganev

  • Гост
Re: Блиндираните врати
« Отговор #4 -: 28 Декември, 2012, 11:13:01 »
0
Температурата, при която метална врата ще се заклини в рамката, ако изобщо това  може да се случи, е толкова висока, че така или иначе всички вече ще са мъртви и няма да има кой да излиза през вратата. Разширенията при металните конструкции, като вратите например, могат да се сметнат достатъчно лесно при проектирането и да се вземат предвид, щото после да не оказват никакво влияние върху фонкционалността. При пожар металната врата по-скоро ще помогне, ако огънят е отвън (което е по-големият риск в общи сгради), защото ще даде време на хората вътре да се евакуират по друг път - в случая през покрива към съседна сграда или външно аварийно стълище.

Принципът на добрата охрана е да не дадеш възможност на крадците да напуснат бързо обекта с откраднатото. Влизането обикновено е най-лесната част от обира, затова входът трябва да е просто заключен, за да не влизат Сульо и Пульо. Каквато и тайна да има на входа, не е проблем да се отвори. Аз имам ръчен хидравличен крик, който измества 80 тона на 6 см. и тежи около 35 кг. С него повдигахме една вила, която се беше килнала като кулата в Пиза - глупости да видите... Дали има каса, която ще издържи? Едва ли. Влизането е лесно. Ако имате нещо за пазене, затруднете крадците СЛЕД влизането. Там вече личната изобретателност при създаване на охранителната система е от значение. Но и професионална помощ няма да е излишна. Крадците са рационални, те не искат просто да влезнат, а да ИЗЛЕЗНАТ с откраднатото. А това може да се окаже голям проблем за тях...

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #5 -: 28 Декември, 2012, 11:27:44 »
0
Две врати. Първата с не особено сложна ключалка, но не и прекалено лесна, втората врата, "сериозна".
Алармена инсталация, даваща 20 сек време за отключване на втората врата.
Идеята е, да нямат време за предварителна подготовка каква брава ги очаква.

Като обмисляш алармената инсталация, избери си такава със зони. Щото...

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #6 -: 28 Декември, 2012, 11:54:48 »
0
koganev и Dimitar,

Благодаря и на двама ви. Мисля че с коганев вижданията ни по тази тема доста се доближават, а и Димитър ме наведе на идея за 2 (блиндирани) врати. Знам, че за обирджиите пречки няма, за мен въпросът е просто да ги забавя достатъчно докато пристигне този когото трябва и да разбера (ако мога) от видеоматериала кои са посегателите. Мисля, че дори не е важно дали крадец ще си тръгне с нещо, стига да може да му се види физиономията на снимка.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #7 -: 28 Декември, 2012, 12:24:12 »
0
 За да му видите добре физиономията на айдука, опитайте нашият нов продукт с вграден видеоанализ. До 16 камери е безплатен. Това е едно изключително интелигентно решение за IP видеонаблюдение без аналог от кункуренцията на този етап. Извинявам се, че звучи като реклама, но няма да съжалявате, ако има въпроси съм готов да отговоря а също така за платените версии на всички форумци обявявам коледно намаление чак до другата Коледа - 30%.

http://www.axxonsoft.com/products/axxon_next/

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #8 -: 28 Декември, 2012, 12:39:47 »
0
За да му видите добре физиономията на айдука, опитайте нашият нов продукт с вграден видеоанализ. До 16 камери е безплатен. Това е едно изключително интелигентно решение за IP видеонаблюдение без аналог от кункуренцията на този етап. Извинявам се, че звучи като реклама, но няма да съжалявате, ако има въпроси съм готов да отговоря а също така за платените версии на всички форумци обявявам коледно намаление чак до другата Коледа - 30%.

http://www.axxonsoft.com/products/axxon_next/


Ivel, пусни тая снимка на софтуера да тестваме дали ще разпознае айдука:


Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #9 -: 28 Декември, 2012, 18:24:32 »
0
Тая дама я няма в базата, има една с кръгли уши, ама такава няма, значи това е в раздела  тревожно събитие. *scare* Иначе който се увлича по тези работи, пробвайте ще ви хареса.

alex

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +2/-1
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Блиндираните врати
« Отговор #10 -: 28 Декември, 2012, 19:34:31 »
0
та дайте препоръки за блиндирани врати засега съм се спрял на Солид55.


На мен лично Солид55 ми се сториха прекалено наядени. Разни дребни субективни впечатления + едно доста обективно:
Цитат
- Колко струва вратата Y?
- xxxx лв. в комплект с брава и патрон ....
- Имам си патрон, не желая да го сменям.
- Няма опция да се купи без патрон.


Поръчах си от http://intesa.bg/contacts/5/7, като предполагам, че официалния сайт е http://vrati-eood.com/. Личната ми равносметка (спрямо солид): цените са малко по-ниски, вратите изглеждат с една идея по-стабилни и бяха доста по-бързи - монтираха след 15-ина дни.
Имай предвид, че отзивите ми са на база една врата, и нищо не гарантира, че някой друг (или пък аз, при следваща поръчка) би останал доволен. Последното важи за 99% от препоръките така или иначе  *beer*
Programming is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far,the Universe is winning.