Автор Тема: Въпрос.:срещу кого протестира председателят на парламента ?  (Прочетена 61037 пъти)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Цветанов „отпуши” пътя към Банско


коментар #14 под статията е толкова верен. аз лично също ходя на ски в Швейцария, поради 1 причина: опашките по лифтовете в родния град. Живота ми мина в планината и няма тук форумец който да знае повече по темата от мене Политиката никога не ме е интересувала и не ме и интересува, но родния ми град, там където имам и доста имоти ме интересува. А брокерчето идиотко нека умира от завист, Банско и банскалии винаги са били за пример в тая шибана държава към която имат нещастието да принадлежат. Ма не се знае докога...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Г-жа Цачева на протест в Банско.Е ли е България парламентарна република и срещу кого протестира председателя на парламента,когато олицетворява властта в страната и механизмите на нейното управление? Не е ли това най-циничната форма на демагогия?
Я каква интересена тема. И къде точно е демагогията Фло? Нещо ни лъже, заблуждава? Доколкото знам там проблемът е между хората от Банско и Зелените (май и на Витоша имаше подобен проблем). И Ц.Цачева изразява гражданската си позиция, че подкрепя Банско. Както ще я харесат Невидимко и съгражданите му, така и ще я намразят Гоголчо и другите зелени. Ние сме парламентарна република и какво? Всичко ли може да се реши в парламента? Може ли да се приеме смъртно наказание? Не, защото сме част от Европа. И ако правителството/парламента приемат решения в полза на Банско, то зелените ще ни създадът проблеми в Европа. Може и да греша, разбира се, не съм толкова навътре в проблема. Ти обаче не е ли по-правилно да кажеш какъв е проблема според теб, защо се е получил и как трябва да бъде решен. И кои точно са виновни. Защото иначе просто си искал да плюеш против Герб и си се хванал за първото нещо, което си видял. Не че българите не сме силни в плюенето. Но ме учуди, че ти си пуснал тази тема. Виж, ако беше Скитъра, нямаше да се учудя изобщо. И друго има. След половин година идват избори, Лошите гербаджии ще си отидат и ще дойдат добрите. Ще можеш да пушиш навсякъде, икономиката ще дръпне напред, ще вкарат престъпниците в затвора, ще спре корупцията, ще ..... А кои са добрите Фло?
Приключвам, сложиха пържолите, приятно посрещане на НГ на всички   *drinks*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Честита нова година *whiskey* *whiskey4*

Изглежда сме най-демократичната държава, защото само у нас (може би и в Либия по времето на Кадафи) управляващите протестират срещу опозиция или лошите зелени *yahoo*

Аз междудругото карам и ски. От повече от 20 години. Но съм на мнение, че нещата могат да се решават далеч по-цивилизовано. Сега искат втора кабинка, но да попитам защо не заменят сегашната с нова, с по-голям капацитет? По съществуващата просека.

А хотелиерите в Банско май са поза партер пред Цеко. Ама нека им.
http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/11/26/1955909_hotelieri_ot_bansko_poiskaha_otstupki_ot_julen/

--

Сега остава Миро Мършата да направи един протест, че лошите зелени не дават да се строи в защитени територии на морето.
https://bivol.bg/gerb-razgrabvane-duni.html


Багери заравняват защитени дюни в местността Кокала, близо до Несебър, алармира вчера природозащитникът Тома Белев в социалната мрежа Facebook. Теренът е част от дюните в защитена зона Ахелой-Равда-Несебър от мрежата Натура 2000.

Бързо разследване на Биволъ показа, че в основата на поредното престъпление спрямо природата е порочна сделка със земя на Министерството на земеделието и горите, осъществена само преди месец.

Мирослав Найденов е продал близо 29 декара защитени дюни държавна собственост на лицето Димитър Петров на 27.11.2012 г. Цената е 20 лв/м2, което е под данъчната оценка от 50 лв/м2. Община Несебър дори е приела наредба, че никой не може да продава имоти под данъчна оценка, но имотът не е общински, а държавен.

Още на следващия ден Димитър Петров продава закупената държавна земя на фирмата СЛЕ груп ООД за 7 пъти по-висока цена, или по около 140 лв/м2. Явно земята не е платена веднага и се учередява ипотека в полза на Петров.

Очевидно продажбата е изключително неизгодна за държавата, която само за 1 ден е била ощетена с 3,5 млн/лв. Няма друго обяснение за тази неизгодна сделка освен задоволяване на корупционни интереси по етажите на властта.

В момента багерите заравняват дюните. Как така тази земя е променила статута си на защитена зона и е била продадена на частно лице, което естествено иска да строи? По този начин всички дюни могат да изчезнат, след като им бъде променен тихомълком статута и бъдат разпродадени.

"За рекордния срок от един месец предназначението на земята е променено, одобрен е ПУП и е минал всички съгласувателни процедури (общинска земеделска комисия, РИОС, Басейнова дирекция...). Издадено е разрешение за строеж, което важи от 2-ри януари 2012 г." - разказа Тома Белев за Биволъ. Той е изпратил сигнали до всички институции, но реакция не се очаква по-рано от 2-ри януари, което дава време на строителите да унищожат напълно дюните и да поставят институциите пред свършен факт.

Разследване на Медияпул показва, че основаната през 2008 г. "Сле Груп"  е свързана с бизнесмена Чавдар (Чочо) Александров, който е един от политическите галеници на Борисов и е издигнат в ранг на “гаулайтер” на ГЕРБ по морето и по-специално в Община Несебър.

На местните избори през 2011 г. Чавдар Александров и ГЕРБ подкрепяха Атанас Терзиев (на снимката). Той загуби изборите срещу настоящия кмет Николай Димитров, подкрепян от братя Диневи. За компенсация Терзиев беше назначен за зам.-областен управител на Бургас.

« Последна редакция: 01 Януари, 2013, 12:45:17 от gogolcho »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Честита нова година *whiskey* *whiskey4*

Изглежда сме най-демократичната държава, защото само у нас (може би и в Либия по времето на Кадафи) управляващите протестират срещу опозиция или лошите зелени *yahoo*

Аз междудругото карам и ски. От повече от 20 години. Но съм на мнение, че нещата могат да се решават далеч по-цивилизовано. Сега искат втора кабинка, но да попитам защо не заменят сегашната с нова, с по-голям капацитет? По същата просека.


ЧНГ от мен  *drink1*

Гоголчо ами помисли логично де. Защо се прави нов лифт. За да намалее опашката на съществуващия нали. Ами ако направят нова кабина с по-голям капацитет проблема няма да бъде решен а само преместен опашките няма да стават долу на кабината, а горе на поляната пред седалковите лифтове. Между другото съществуваща просека за нова кабина има ама има още 10 бора и лайняните зелени се правят на интересни.  Ама в Банско втората кабина ще стане, а вие на Витоша си правете каквото щете. Истината е че София е една от малкото световни столици където след работа можеш да покараш ски, ама нали сте много умни...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Невидимко, и сега може да се кара ски на Витоша след работа. Както и на Боровец, който е на няма и час път от София.

Честита нова година *whiskey* *whiskey4*
Аз междудругото карам и ски. От повече от 20 години. Но съм на мнение, че нещата могат да се решават далеч по-цивилизовано. Сега искат втора кабинка, но да попитам защо не заменят сегашната с нова, с по-голям капацитет? По съществуващата просека.

И аз карам ски, от повече от 58 години (започнах на 5). Но съм на мнение, че цивилизованото решение е (засега) да се направят още десетина кабинкови и други лифтове. И стотина писти.
За информация на зелените: http://fr.wikipedia.org/wiki/Les_Trois_Vall%C3%A9es
Данни само за една област в Алпите (на 3те долини): 610м - 3230 м
Брой лифтове: 183 (40 кабинкови, 69 седалкови, 55 влека) с дебит 259 230 души / час.
Брой алпийски писти: 335 (33 черни, 119 червени, 135 сини, 48 зелени) с дължина 600 км
Брой писти за бягане: 17 с дължина 118 км.
Но, разбира се, да не се допуска истерията и бандитизма като в застрояването на "Слънчев бряг".
Честита новата MMXIII година *whiskey* *whiskey4*


Барба, а Алпите как стои въпросът със защитените територии? Там позволява ли се прокарването на ски просеки?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
ЧНГ!
Та ,като споменавате кабинки,мислите ли,че най-овластения човек в тази страна,прокарал над 80 лобистки закона,затрил нормативно дребния и средния бизнес и докарал икономиката до колапс,унищожил народна традиция и обичаи ,няма властта да  реши проблем с два асансьора и няколко декара земя,че му се налага да протестира по пътищата? И срещу кого протестира?
Тука въобще не е въпроса трябва ли да има лифтове или не трябва да има,еко ли е или не.Въпроса е принципен и касае моралните качества  на управниците.Срещу кого протестира Цачева,към кого има претенции ,правомощен да реши какъвто и да е нормативен проблем?Срещу филанкишията ли,срещу евросъюза ли, срещу кого? Цинична демагогия това е определението за подобно поведение!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
ЧНГ!
Та ,като споменавате кабинки,мислите ли,че най-овластения човек в тази страна,прокарал над 80 лобистки закона,затрил нормативно дребния и средния бизнес и докарал икономиката до колапс,унищожил народна традиция и обичаи ,няма властта да  реши проблем с два асансьора и няколко декара земя,че му се налага да протестира по пътищата? И срещу кого протестира?
Тука въобще не е въпроса трябва ли да има лифтове или не трябва да има,еко ли е или не.Въпроса е принципен и касае моралните качества  на управниците.Срещу кого протестира Цачева,към кого има претенции ,правомощен да реши какъвто и да е нормативен проблем?Срещу филанкишията ли,срещу евросъюза ли, срещу кого? Цинична демагогия това е определението за подобно поведение!

Фло ти не отговори на интересен въпрос. ще го повторя: кои са добрите, след като ГЕРБ са лошите? Кой е следващия месия? Кой ще оправи народа? Аз разбирам да хвърляш кал, ама и да кажеш кой би се справил по-добре.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Невидимко,
По въпроса за лифта си пристрастен по някаква причина, но не политическа, и ти личи.

Кой да е следващия месия?
Грешка е да всеки път да търсим нещо ново, което с магическа пръчка ще ни оправи. За последните 20 и кусур години ни "оправяха" червени, оригинално сини, жълти, жълто-червено-розови, сини и пак не сме задоволени. Май ни трябва Манго на три мастики да ни оправи, че белким схванем, че не ни требе нищо ново.

Абе, те англичаните, американците, италианците, французите не са тъпи и затова са се спрели на двупартийната система, да не се размива мат'риала между много партии. 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил


Фло ти не отговори на интересен въпрос. ще го повторя: кои са добрите, след като ГЕРБ са лошите? Кой е следващия месия? Кой ще оправи народа? Аз разбирам да хвърляш кал, ама и да кажеш кой би се справил по-добре.

Виж,аз не правя политическа пропаганда!Не членувам в партии и каквито и да са организации,споделям мнението си за един прецедент ,който макар и с политическа украса си е достатъчно показателен какви хора  е допуснал тоя народ /мнозинството/ да го управлява . Ти искаш да ти посоча точния човек и партизаните му който да вдигне страната на крак.Няма такъв и не може да има при такова конституционно устройство.Например най-простия факт. Същата Цецка държи страната в конституционна криза вече месеци .А най-тъпото в държавното устройство е,че конституционния съд ,дето трябва да контролира парламента и играе ролята на сенат /горна камара/се назначава от Цецка и Федоска практически,освен дето не работи от месеци.Причината страната да е грохнала и със  жизнен стандарт под този на третия свят не е само "благодарение" личните качества на Цецка,Федоска ,Цецко и Бочко  и който и да е друг бъдещ герой, а в принципното конституционно несъвършенство,което всяка власт държи удобно от 130 г. насам. Защото за партията във властта е "ден-година храни" в България.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
На въпроса ми досега единствено Гоголчо ми е отговорил преди около 2 години - добрите са Зелените. Не че аз ги считам за лоши, но какво от това. Всеки от нас познава добри, честни и достатъчно умни хора, които уви, няма да дойдат на власт тази година. Ето, и Димитър се включи, но без конкретен отговор. Двупартийна система - лошо няма - но кои две партии. За момента в реалния живот това са БСП и Герб. Е, аз няма да гласувам за най-големите крадци в историята на България. А за американци, италианци, французи, гърци не мога да разбера защо развитието им е свързано с трупането на огромни дългове. Ако в една държава има правосъдие и справедливост и с една и с 10 партии ще бъде добре.

.....Мирослав Найденов е продал близо 29 декара защитени дюни държавна собственост на лицето Димитър Петров на 27.11.2012 г. Цената е 20 лв/м2, което е под данъчната оценка от 50 лв/м2...
Още на следващия ден Димитър Петров продава закупената държавна земя на фирмата СЛЕ груп ООД за 7 пъти по-висока цена, или по около 140 лв/м2. Явно земята не е платена веднага и се учередява ипотека в полза на Петров.
Очевидно продажбата е изключително неизгодна за държавата, която само за 1 ден е била ощетена с 3,5 млн/лв. Няма друго обяснение за тази неизгодна сделка освен задоволяване на корупционни интереси по етажите на властта....
Това ми хареса - когато има факти, става и без плюене. Аз не се съмнявам, че в администрацията на всички нива има корупция (без политическа окраска), а и в Герб има хора, които са там да си напълнят джобовете. Важно е дали лидерите имат воля да се борят срещу това или се стараят да потулват нещата. За конкретния случай в мен възникнаха няколко въпроса и моля Гоголчо или друг да ми отговорят, ако знаят разбира се.
Защо и как М.Н. е продал земята на Д.П.? Аз неотдавна купих държавна земя, но участвах на търг и дадох най-висока цена. Имало ли е тука търг?
Явно Д.П. е само междинен собственик. Защо Сле груп ООД не е купила земята директно от държавата за 20 лв. на кв.м.? Защо след това я купува на много по-висока цена, като едно че работата може да се размирише и второ, ако я беше купила за 21 лв. (или за 18лв.) щеше да плати доста по-малко такси?
За мен случаят засега изглежда не толкова като корупция, колкото като банкова измама - да може да се вземе голям кредит от някоя банка.
Интересно и как юридически са станали сделките. Ако първата е била на 27.11, то тя трябва да се впише в АВ и ще бъде получена на следващия ден. А за да продаде земята Д.П. освен документ за собственост трябва да представи и скица и дан.оценка на СВОЕ име. За това пък първо трябва да я декларира... Преди години се сблъсках с подобен случай, но времето между двете продажби беше около 20 дена.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Явно може:





А за двупартийната система: леви и десни, консерватори и либерали.
Защо само две: за да не можем на всеки 4 години да избираме "новия".
Да предположим, че в БГ имаме 20 свестни политика. Ако се разпределят в 8 - 10 партии една част от тях няма да са в парламента. Ако са само в две, то всичките 20 ще са в парламента.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
По-интересен въпрос е защо въобще се продава държавна земя, която е защитена територия. После следват всички останали въпроси: как, за колко, кой...
Колкото до крадците, не се лъжи, че ББ не си прибира. Напротив, при него просто всичко е организирано в йерархизирана структура и той седи най-отгоре. При Тройната ламя ставаше далеч по-хаотично. Вече от няколко човека чувам, че Боко бил направил 2рия милиард. Да е жив и здрав. Александър, като си отивал от този свят, се усетил, че нищо не може да отнесе оттатък.
Единственото, което ме тревожи е, че след ББ не се задава нищо свястно и тук ще съглася с теб. Е, за да не бъдем съвсем черногледи, трябва да кажем, че поне от 15 години вървим в по-правилната посока. Ама бавно става всичко.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Тия мразят БСП в черватата. Но блажени са верующите барбовци и джимовци. Боко е ангелче небесно и никога, ама никога не краде.  *timeout*