Автор Тема: Въпрос.:срещу кого протестира председателят на парламента ?  (Прочетена 61043 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Честита нова година!  *drink1*

Така както сте подхванали темата, ако може някой в час (примерно imotko), да каже - заменка парцел срещу миризливи панелки в Люлин има ли начин да се развали по някакъв начин или не? Примерно ако цената на парцела сравнена с тази на панелките се разминава в пъти?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил


Фирма "Юлен" стои зад протестите в Банско, твърди природозащитник

Черен списък на фирмите, организациите и личностите, унищожаващи българската природа
Юлен АД



И аз мисля, че Юлен на Цеко стои зад тая работа, НО какво от това, става въпрос за работни места за местните жители, за национална стратегия за туризма и в крайна сметка Цеко няма да отнесе лифтовете в гроба си, бъдещите поколения ще карат ски в БГ, а не по чуждите държави както сега правя аз. Ма нищо де вие си гонете българите па после плачете че някой не ви е оправил както очаквате.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Невидимко,
По въпроса за лифта си пристрастен по някаква причина, но не политическа, и ти личи.

Няма как да не е така. Бях 20 години състезател по ски. Сам смятай колко време съм изкарал в планината като имаш предви, че по цяло лято карахме ски на глетчера. И няма да допусна някой да ми се прави на знаещ и сведущ по тия въпроси. Просто ще го разкъсам и изям жив.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
И аз мисля, че Юлен на Цеко стои зад тая работа, НО какво от това, става въпрос за работни места за местните жители, за национална стратегия за туризма и в крайна сметка Цеко няма да отнесе лифтовете в гроба си, бъдещите поколения ще карат ски в БГ, а не по чуждите държави както сега правя аз. Ма нищо де вие си гонете българите па после плачете че някой не ви е оправил както очаквате.

Как какво от това? Не разбра ли, че това, което ти наричаш "национална стратегия за туризма", всъщност е незаконна далавера на определени кръгове? На това в цял свят му викат корупция и мафия, а тук го дефинираме като национални интереси. Няма лошо хората да имат работа и туризмът да се развива. Но не и с цената на променяне на закони в полза на определени бизнес кръгове, държавна подкрепа на същите и политически чадър за нарушенията им. В това няма никакъв национален интерес, особено пък когато става дума за природни богатства и обществени пари. Не и по този начин! Ще ти го кажа по друг начин и се надявам да ме разбереш. Когато държавата толерира определени бизнес интереси и се възползва от тяхното финансиране под една или друга форма, това по същество е корупционна схема, в която държавата е в симбиоза с определени бизнес кръгове. Тогава държавата е заинтересована да защитава техните интереси, които често са в разрез с тези на обществото. Следователно функциите на държавата да служи на обществото, да осигурява равни правила и равен старт на всеки бизнес, да бъде арбитър при търговските спорове и да следи за спазването на тези правила (закони) престават да съществуват и имаме мафия. Едно е държавна стратегия за развитие на определен бизнес, например намаляването на ДДС в/у горивата за земеделските производители и субсидиране на образованието под формата на безплатни учебници, съвсем друго е държавата да ми построи летище до моето голф игрище, да промени цял закон, за да ме уреди с някой друг хектар на първа линия за без пари и всичко това да го облече в "национален интерес за развитие на туризма" и да се бие в гърдите колко работни места е осигурила... В този случай имаме диктатура на властта и не е случайно, че не се редят чужди инвеститори на опашка да инвестират в България, въпреки "ниските данъци" и "чудесните условия за бизнеса". Че кой е луд да се конкурира с фирми, които управляват цяла държава и пишат законите както си искат? По-ясно едва ли мога да се изразя.

Абе Скитъре ти от луната ли падаш? Че коя държава не толерира определени бизнеси. Ами то ако беше така то половината европейски банки да са сдали багажа. Ама правителствата ги инжектират с пари нали. А аз с моята малка фирма фалирам няма кой да ме погледне нали. Какви равни условия виждаш тук? Сега ако попиташ какво общо има с банките, би трябвало да знаеш че зад Юлен стои ПИБ. И друго: ми като не трябваше да се строят лифтове, защо тогава дадоха концесия за 30 години на Юлен а? И вместо да се радвате че някой е решил да инвестира в нещо в тая шибана държава вие пак правите проблем за 10 дръвчета, едно беше обратното всеки псуваше как няма пари да се построи кабинков лифт, та хората си трошеха колите до пистите. Сега има и пари и желание, ама пъщ щото Цеко бил. ами изгорелия бензин не е ли вреден за природата?
Аз разбирам да вдигате пара зелените, ама да е като в Швейцария, зрязваш колата в началото на града на паркинг и оттам нататък само пеша или с електробуса. Зелените в БГ се доказаха че са неспособни да решават проблеми. Я си погледнете уличните песове в София, къде в друга държава по света песовете ядат хора? И не бъркайте строежа на лифт със строежите на сгради в града, няма нищо общо. Строителството в града вече отдавна спря и нищо не обуславя стартирането на нови строежи.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Честита нова година!  *drink1*

Така както сте подхванали темата, ако може някой в час (примерно imotko), да каже - заменка парцел срещу миризливи панелки в Люлин има ли начин да се развали по някакъв начин или не? Примерно ако цената на парцела сравнена с тази на панелките се разминава в пъти?

Ей! Вижте какво питах

 *drink6*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
По-интересен въпрос е защо въобще се продава държавна земя, която е защитена територия. После следват всички останали въпроси: как, за колко, кой...
Колкото до крадците, не се лъжи, че ББ не си прибира. Напротив, при него просто всичко е организирано в йерархизирана структура и той седи най-отгоре. При Тройната ламя ставаше далеч по-хаотично. Вече от няколко човека чувам, че Боко бил направил 2рия милиард.
Май не всички мислят, че е защитена територия. А и държавата продава ненужни активи за да пълни бюджета, а и в бъдеще ще има постъпления от данъците.
Следващия абзац подхожда повече на Пунди и Камелия от другия форум. С доказателства от типа ЕЖК (една жена каза) само се излагаш. По-горе бях споменал за аналогична далавера. Една група хора бяхме "разсмърдяли" работата чак до прокуратурата. Играчът се беше изпуснал колко десетки хиляди е дал, за да стане работата. Аз ходих и при областния управител, който обеща да разследва случая, но нищо не направи. Е, аз знам кой е чиновникът, взел парите (той сега май е член на Герб), но дали (и колко) пари са стигнали до областния, до министъра, до премиера (Станишев) няма как да знам. И колкото и да не обичам червените, няма да  плюя без някакви факти. Как ти звучи "Чух, че Тома Белев е взел 400 000 лв. от хотелите в Несебър да разсмърди работата и да не се построят тези конкурентни жилища". Е, ако искам да плюя, звучи добре, но аз няма да се излагам с ЕЖК. Може ББ да взима рушвети, може да е взел и от Гергов пари за летището, но това лесно може да го направи без да научат ЦЦ и най близките му хора, да не говорим за приятелите на Гоголчо. Гоголчо обаче не само "знае" за парите, ами знае и приблизителна цифра? ? ? Е, на 01.01 може да е бил недоспал и махмурлия. Гоголчо, ти пушач ли си?
Скитъре, каквото и да направи ББ някъде в държавата, винаги може да го свържеш с някоя голяма фирма в дадения район. Ама това е все едно да кажеш, че магистралата до Варна е направена за ТИМ, или бъдещата Варна - Бургас. Ето няколко факти за летището, които намерих в интернет - кажи ми кое не е вярно. 1. От Албена са искали това летище да заработи преди Гергов изобщо да се появи в района. 2.Това летище освен голфигрището ще обслужва и курортите Зл.пясъци, Албена, Балчик, Каварна... 3. Летището е съществуващо, т.е. не трябват огромни инвестиции. 4. Това ще е някаква конкуренция на тимаджийското летище Варна. Като цяло не ми изглежда такова тежко престъпление, каквото го изкарваш. По-важно е ако ремонтът или каквото там трябва струва 100 лв., държавата да плати 110 - 120 лв (печалба и на строителя), а не 300 - 400, както беше при предишните.
Как съм изпуснал какво е написал Коганев... Додо спри го това триене (съжалявам, но не мога да ти отговоря на въпроса за заменките).

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1696085
Ама че е подъл - взел парите (колко точно само Гоголчо знае) да уреди работата и сега я спира. Абе остави го тоя Тома Белев да си лае, керванът си върви

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Честита и от мен. Да сте живи, здрави и с много късмет, и пък те че ще правят и неправят каквото правиха и неправиха и миналата година, това е ясно. Заменките могат лесно да бъдат развалени, стига някой да поиска. Никой няма да поиска.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Трябва ли да има правен интерес, т.е. само една от двете страни ли може? Или може и "Асоциация Злобна група от квартала издразнена от заменката".

 *drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Не си спомням точно, и а въпросът не е точно юридически, а политически. Във всеки случай могат страните и Прокуратурата, и, като се има предмид, че едната страна е държавата, а тя всичко може, то работата е ясна. Трябва само да поискат. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
По-интересен въпрос е защо въобще се продава държавна земя, която е защитена територия. После следват всички останали въпроси: как, за колко, кой...
Колкото до крадците, не се лъжи, че ББ не си прибира. Напротив, при него просто всичко е организирано в йерархизирана структура и той седи най-отгоре. При Тройната ламя ставаше далеч по-хаотично. Вече от няколко човека чувам, че Боко бил направил 2рия милиард.
Май не всички мислят, че е защитена територия. А и държавата продава ненужни активи за да пълни бюджета, а и в бъдеще ще има постъпления от данъците.
Следващия абзац подхожда повече на Пунди и Камелия от другия форум. С доказателства от типа ЕЖК (една жена каза) само се излагаш. По-горе бях споменал за аналогична далавера. Една група хора бяхме "разсмърдяли" работата чак до прокуратурата. Играчът се беше изпуснал колко десетки хиляди е дал, за да стане работата. Аз ходих и при областния управител, който обеща да разследва случая, но нищо не направи. Е, аз знам кой е чиновникът, взел парите (той сега май е член на Герб), но дали (и колко) пари са стигнали до областния, до министъра, до премиера (Станишев) няма как да знам. И колкото и да не обичам червените, няма да  плюя без някакви факти. Как ти звучи "Чух, че Тома Белев е взел 400 000 лв. от хотелите в Несебър да разсмърди работата и да не се построят тези конкурентни жилища". Е, ако искам да плюя, звучи добре, но аз няма да се излагам с ЕЖК. Може ББ да взима рушвети, може да е взел и от Гергов пари за летището, но това лесно може да го направи без да научат ЦЦ и най близките му хора, да не говорим за приятелите на Гоголчо. Гоголчо обаче не само "знае" за парите, ами знае и приблизителна цифра? ? ? Е, на 01.01 може да е бил недоспал и махмурлия. Гоголчо, ти пушач ли си?
Скитъре, каквото и да направи ББ някъде в държавата, винаги може да го свържеш с някоя голяма фирма в дадения район. Ама това е все едно да кажеш, че магистралата до Варна е направена за ТИМ, или бъдещата Варна - Бургас. Ето няколко факти за летището, които намерих в интернет - кажи ми кое не е вярно. 1. От Албена са искали това летище да заработи преди Гергов изобщо да се появи в района. 2.Това летище освен голфигрището ще обслужва и курортите Зл.пясъци, Албена, Балчик, Каварна... 3. Летището е съществуващо, т.е. не трябват огромни инвестиции. 4. Това ще е някаква конкуренция на тимаджийското летище Варна. Като цяло не ми изглежда такова тежко престъпление, каквото го изкарваш. По-важно е ако ремонтът или каквото там трябва струва 100 лв., държавата да плати 110 - 120 лв (печалба и на строителя), а не 300 - 400, както беше при предишните.
Как съм изпуснал какво е написал Коганев... Додо спри го това триене (съжалявам, но не мога да ти отговоря на въпроса за заменките).

Едно време имаше дискусия за триенето и се прие да има 24 часа за такова, всеки може да иска да се самоизтрие.

А за "сигналите" човек трябва да е внимателен, все пак сме в "правова" държава и трябват доказателства, иначе може да се обърне в дело за набеждаване. Даже за някой 100% да се знае, че е влязъл в лайната, без доказателства е невинен и точка.

*drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Писал съм по темата на принципна основа и затова няма да взема отношение, за да не бъда сметнат за пристрастен.

Хубаво е всеки да може да се изразява свободно. Хубаво е някой ден първо да вникваме в гледната точка на отсрещния и да го разбираме.

Хубаво е да се подреждат правилно приоритетите ни от типа: Семейство, Родина, Дом, Природа, Уют, Наследство, Потомство и прочие.

П.П. Не мога да взема отношение по темата, но поне мога да ви пожелая:

 *drink9* *drink10* *drink11* *whiskey* ЧНГ 2013  *whiskey* *drink11* *drink10* *drink9*

Мирна, честита, здрава и успешна за всички!

П.П.П. И не се делете никога по тъпи "каузи" - ще ви разкъсат някой ден и няма да разберете как. Говорете смело и от сърце, дори и да сте неразбрани. Вашата позиция е важна - най-лошо е да бъде премълчана.

Успех!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Бебе Скити,

в статията, която пуснах "махнах" някои неща, за да не се "делите" - иначе щях да ви разцепя, а повярвай ми това е последното нещо, което бих целял сред българи.

1. Махнах привидното ухажване между еколози и управляващи. В един отбор са - вярвай ми.
2. Махнах изсичането на горите през 2-рата Световна война и помощта към Германия срещу хартийки, че имат да ни плащат. После по "мирния" договор - тази клауза отпада и нищо не ни дължат на нас като репарации, а Горите ни са разсипани тогава.
3. Още по-смешно става, когато още не сме приключили с изплащането на репарациите от 1-вата Световна война, а вече трябва да плащаме и за 2-рата Световна. Дървесина, кожи и златни франкове. Тогава са обезлесени цели региони в хектари ( стотици и хиляди ).

Плащате ги и до днес реперациите, ама не го знаете.
4. Махнах варварството на Османска империя при превземането на Родопите, когато първо се е опожарявало, а после се е "воювало". Само Родопите са "превземани" по този начин - 50 години период, поради бурната им съпротива. Затова пускат огънят напред.
5. Махнах и ударното залесяване от родителите ви в 5 области + в цяла България ( мога да ги посоча по региони )  след репарациите, когато плащаме чрез изсичането на горите си до 1960 година.
6. Махнах .....

...... няма да ти казвам колко нещо махнах от статията си, за да не ви деля вас - българите и вие пак им се вързахте, а?

П.П. Не ме питай колко кореспонденция и архиви съм прегледал за 2 странички статия в исторически аспект *girl*

Затова ми е по-лесно да се правя на прост ( Рус ).

Ай, за Империята, че Русото някой ден ще го няма - трябва да сте готови за тогава и да сте заедно  *drinks*

« Последна редакция: 03 Януари, 2013, 02:52:09 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Ъъ ... мога да ти дам и източници, описани от Римско време какво е представлявала България като гори тогава, но едва ли на някого му пука.

П.П. Русото е много старателен като изследва даден казус - хихи

 *drinks*