Автор Тема: Въпрос.:срещу кого протестира председателят на парламента ?  (Прочетена 61538 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Джим, с теб имаме различни разбирания за доста неща и трудно намирам смисъл да продължавам разговора. Но все пак - да пуснеш в експоатация едно междунанародно летище не е като да измажеш една боя на дувара. Аз му викам опит за държавна помощ на това. По принцип държавата подпомага определени инвестиции и бизнес, които намира за ключови -  ще донесат ноу хау, работни места, ще допринесат за създаване на клъстери и т.н.. Обаче в случая дали голф игрищата наоколо са толкова ключови за държавата, че да излее десетки милиони за летище в Балчик?! И схемата беше тъпа -  чрез Летище София, което в последните години стагнира откъм трафик (спрямо други регионални като Белградско). Не излизай с обяснението, че ще се помогне туризма в региона - няма, тъй като на 40км е летище Варна и ако трябва да се направи нещо, това е скоростен път на север чак до границата с Румъния.

Колкото до линка от в. труд, който си пуснал, наемаш ли се да направиш един анализ на съдържанието?  :D
Междувременно май ще хвърлят вината върху заместник-министърката, която е подписала за продажбата. Била юрист. От Бургаския свободен *clap*

ПС И Джим, не съм от пушачите. Ще трябва да ми търсиш други "слаби" места.




imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Аз съм от пушачите. За сведение.
А Скитър да го попитам: Цвъцко, когото и аз въобще не харесвам, нито хранените му хора, според теб къде да кара горкия Новата година? Като Боко на балкона или вкъщи? Или да раздава супа на бедните навръх 31.12. Айде стига плоски инсинуации, 50 човека яли, пили и си платили, той може и 500 да покани и всеки от тях да си плати двойно с изкараните от разни далавери и комисиони парички. Не е това важното, че са крали, всички крадат, и не само в България, важното е какво правят за държавата и лошото е, че много малко правят.
А, и за Банско. Колкото и да не го харесвам, както и мързеливите и мърляви банскалии / здрасти Невидимко/ - четок за опашка на лифта дълга един километър. Е, това не е нормално, да правят там 3-4 лифта и да върви бизнеса. Да направят един търг обаче кой ще строи и какво ще строи. За народа загуба велика, стотина дървета;  мангалите и бракониерите от всички родопски и рилски села и градчета секат нелегално десетки пъти повече дървета годишно, а никой нищо не прави. Та не е в екологията заровено кучето.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
опашка на лифта дълга един километър. Е, това не е нормално, да правят там 3-4 лифта и да върви бизнеса. Да направят един търг обаче кой ще строи и какво ще строи.
Не мое търг, Имотко! Почти сичко там е на г-н Цеко Минев и  FIB!..Он не дава....
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Всъщност това е проблема, а не борчетата и камънаците на Пирин.
Че всяко нещо е на Някой, а не на всички.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
До преобразуването на летище "Балчик" в гражданско се стигна след среща на премиера Бойко Борисов с бизнесмени при откриване на ново голф игрище. След тази среща кабинетът прокара светкавично решение за създаване на нова държавна фирма "Летище Балчик", без никакви предварителни проучвания за очакван трафик и жизненост на инвестицията. Правителството взе решението въпреки предупрежденията на финансовия и транспортния министър, че за преустройството на аеропорта са нужни 30 млн. лв., с които бюджетът не разполага.
Нямах някакво мнение за това летище, но започвам да мисля, че решението на ББ е съвсем неправилно. Скитъре, когато имаш сериозни факти, какво мога да кажа. Аз уважавам Дянков - да завършиш Харвард, не е като да завършиш УНСС или Симеоново. Малко преди изборите летището ще стане на 1 година - дали ще може някъде да се видят финансовите резултати, просто от любопитство. А за малките  неизползвани летища из цяла България - мисля, че държавата е дала повече пари за охрана  през последните 20г., отколкото струват старите съоръжения в тях. Би трябвало да се продадат на търг, според мен. (това не е по темата, просто факт)
Гоголчо, това за скоростния път ми изглежда съвсем логично и правилно. Но това за 2-та милиарда е смешно. Мисля, че Бранислав Нушич в една своя книга беше направил следния експеримент - беше пуснал една клюка (съвсем невярна) и тя до вечерта обиколила Белград и се върнала пак при него богато украсена. А за линка на Труд - споменах как "моя" областен управител не направи нищо в подобен случай, а тука ББ спира багерите и назначава проверка. Откъде накъде, хората си имат разрешение за строеж, който иска да го оспорва в съда. 
За Банско също не съм в час, тука има човек от там и смятам, че е най-запознат с проблемите и решението им. Но Имотко го е казал много добре. И докато циганите само секат, то фирмите, коите секат официално имат и задължения за залесяване. Иди кажи на изгладнелите работници във Вазовските заводи, че заводът се закрива заради ей тази гора - ще я изсекът с джобни ножчета и никой зелен няма да се осмели да припари.
В тая криза (цяла Южна Европа отива на зле) всеки, решил да инвестира милиони у нас трябва да бъде приветстван и подкрепян.  Аз (вие?) познавам хора, които спряха бизнеса си, които го намалиха или запазиха, но никой, които е дал пари за разширяване и за нови работни места. Дали ще е Гергов или Цеко или Сергей Ст. или Ахмед Д., да правят нещо у нас, не да си пращат парите в Швейцария. За съжаление границата межди държавна подкрепа (за определени фирми) и задълженията на държавата към инфраструктурата е доста размита. Пък и фирмите с много работници, плащащи доста пари на държавата биха могли и да изискват от държавата. Е, не е законно, но който плаща, той поръчва музиката.
 

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/01/03/1978145_glavniiat_arhitekt_na_nesebur_v_tereni_ot_natura_2000/

Цитат: ".....По време на специално свиканата пресконференция днес Найденов заяви, че препродажбата на терена е представена некоректно от медиите. Според него на 27 ноември м.г. държавата го е продала на  Димитър Петров за общо 1 141 849 лв., а ден след сделката е препродаден на "СЛЕ груп" за 4 009 451 лв., тъй като тази цена е включвала и готов инвестиционен проект с разрешение за строителство...."

Излиза, че цената на инвестиционен проект + РС в случая е 2 867 602 лв. Респектиран съм. Товарете портокалите в бурета. Бендер.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Нямах някакво мнение за това летище, но започвам да мисля, че решението на ББ е съвсем неправилно.

Еврокомисията не разреши летищната площадка в Балчик да стане летище и въпроса се реши. Сигурно не е само в парите проблема ,ами и в това,че според моето скромно и некомпетентно мнение, то не е пригодно чисто географски за летище за пътнически превози.Първо е в града.Второ височината му от 200 м.над морското равнище и отстоянието от само 400 м. от брега ще изправя на нокти пилотите подхождащи за кацане откъм морето с големи пътнически самолети.Представям си какво става с очите на пилота гледайки висотомера като глътне 200 метра височина отведнъж при малко мъгла от морето.Това е военно летище.Направено е там още през 1935 г. за да се защитава лесно от вражески нальоти, щото не могат да се изпълняват с ефективна малка височина, а от висок подход и така лесно се неутрализират. Затова между края на пистата и морския бряг е била разположена и артилерийска батарея.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Тривиално е, но в глутниците кучета има един водач, който "коли и беси". Всичко върви предвидимо, докато водачът е силен и съумява да демонстрира и защити поста си. Интересното става, когато глутницата усети слабостта му....
Ами изяждат го....и почват да се ръфат помежду си. Но за просперитета на Нашто Куче (може би) вече играе роля Големото Куче Отатък Океана! А то си преследва неговите пейтриът цели и е склонно да мачка сичко живо по пътя към Великата цел - една сеобща демокрация от американски тип -"сички сте равни, ама ние сме най равни!"
За тва Нашто Куче е толкова спокойно.....и прави санжета (привидно) на Големата Руска Мечка.

Ами, (напълно възможно) Нашто Куче ако не е разбрало правилно собствената си визита Там?....  Ако  Големото Куче мноу бързо е преценило Нашто Куче - примерно не изпълнява правилно "седни, дай лапа, донеси чехлите"- и вече преследва единствено Своите Цели, без значение коя е Балканската Пионка?!...А всеизвестен факт е, че и Мечката и Големото Куче мноу бързо сменят пионките , когато Се Наложи...
Има и друг вариянт - Нащо Куче сичко е разбрало и най-вече, че няма избор, знае кво ще последва - Някакъв Голям Гювеч - и за тва зоби кат за последно. Глутницата около Него също....

П.П. В момента в Сирия сменят Техното Куче с Наше Куче. С любимия си претекст - Демокрацията.....ха ха ха!

А окончателното "решаване" на случая Сарафово и най- вече с трепет очакваната официална позиция по него мисла, че ще отключат некви процеси, ма още не знам в какъв мащаб.....в близкоизточния смисъл на думата!



Любимо време за военна операция на Голямото Куче: февруари, март. Поне досега.....сигурно нещо свързано с метеорологията....
« Последна редакция: 04 Януари, 2013, 11:05:40 от darkside »
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Председателят не протестира.
Той (тя) е откликнала на една "молба" за участие в едно мероприятие, в един демонстративен акт, които целят да се подготви почвата и да се създадат съответните  обществени нагласи за случването на нещо, което отдавна е решено.

То не само е решено, а като гледаме схемата от  Дюнигейт, то най-вероятно вече е и направено, но ние просто не сме информирани за това. Липсата на информация се дължи вероятно на факта, че формално юридически събитието  или редицата от свързани събития още не са се появили в правния мир.
За сметка на това е свършена много предварителна работа.
Проучване, планиране, проектиране, генериране на огромно количество документи, които са готови за подпис.
Не на последно място трескаво върви и съгласуване за запазване на изходящи номера в  официалната кореспонденция на голямо количество органи, служби и др. включително фирми с частен капитал.
Подготвени са и протоколи за решения на всякакви там колективни органи.

Чака се едно телефонно обаждане, с което да се фиксира датата, към която всичко ще се появи на бял свят стройно и подредено.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил

Цитат: ".....По време на специално свиканата пресконференция днес Найденов заяви, че препродажбата на терена е представена некоректно от медиите. Според него на 27 ноември м.г. държавата го е продала на  Димитър Петров за общо 1 141 849 лв., а ден след сделката е препродаден на "СЛЕ груп" за 4 009 451 лв., тъй като тази цена е включвала и готов инвестиционен проект с разрешение за строителство...."

Излиза, че цената на инвестиционен проект + РС в случая е 2 867 602 лв. Респектиран съм. Товарете портокалите в бурета. Бендер.


Думите на Найденов за некоректните журналисти привличат веднага внимание.
Ами разбираемо се жали човекът. След като купиха голяма част от медиите, останали са още разни дребни, остри камъчета, които им убиват в обувката.

Нали сме имотен форум "ужким, де", та не е лошо в тази ситуация да се напомни на целокупното гражданство, как в нашата уважавана държава се извършва онова действие, което скромно горе е именувано като:

готов инвестиционен проект с разрешение за строителство

В първия момент се сепнах, че само като си помисля, какви усилия би ми коствало едно макар и повърхностно описание на действията и мъките, през които би трябвало да премине един простосмъртен за да сътвори подобен неръкотворен подвиг. Друг е въпросът, че то по принцип това е забранена територия за простосмъртни.

Добре, че го има чичо Г.

Ето едно примерно описание на процедурата "промяна на предназначението".
В нашия случай това е задължително.
ТУК

Какво може да каже човек след изчитането на този материал.
Нищо, според мен! Какво друго би ни останало освен да замълчим смирено и с почит.
За да уважим неистовия стремеж на уважавания министър към коректност, ние просто трябва да отдадем заслуженото на тези съвременни титани, които са свършили цялата тази работа в след обяда след изповядването на сделката по закупуването на нивята/гората. И да признаем пред себе си, че може и да не сме били прави когато сме имали някакви съмнения в тях.

Но, простете ми! Ето, как напълно несправедливо щях за една бройка да превърна тези истински магьосници в едни шайка обикновени мързеливци.
Защото: в споменатия след обяд те не само са сменили предназначението, но са успели да свършат цялата необходима дейност по работното проектиране, да заявят и да получат и разрешение да строеж.

Несправедливо нещо е животът. Вече около 4 години властта беше обект на задявки, че много обичала тангото. Една напред и две назад, или обратното. Не, че е от голямо значение.
Пък те хората са си работили, резултатите го показват. Онова напред/назад се е случвало по периферни и незначещи от гледна точка на "обществения" интерес въпроси.
Но, когато е ставало дума за сериозни неща, тук просто трябва веднъж завинаги да се замълчи.
Митичният след обяд разби на пух и прах всички митове и легенди.

koganev

  • Гост
..........

Във "Война и мир", в сцената, когато умира княз Андрей Болконски, на няколко страници се описва КОГА точно настъпва смъртта при неизлечимо болен човек. То не е в мига на спиране на сърцето или на прекратяване на мозъчната дейност - не, тогава умира тялото. А смъртта идва доста по-рано. Само най-близките, или дори само най-любящите хора могат да разберат, че човек вече е мъртъв, въпреки всичките нормални, съобразно положението на болния, жизнени функции. Любящите, в случая княжна Маря и Наташа Ростова, правят всичко възможно да върнат живота в тялото на умрелия, но това е отчаяние. Останалите просто се държат настрана...
Разбира се, "Война и мир" не е научна статия и Толстой не е лице, което има право да издава смъртни актове. Но едва ли има съмнение за всички, които обичат България, че тя е ВЕЧЕ мъртва. Най-силно любящите все още отчаяно се мъчат да върнат живота в нея, други просто се изнасят, животът за тях продължава ... някъде другаде. Тялото й, все още живо, се къса на парчета от най-долни мародери, а някои форумци тук си позволяват да се омерзяват, като наричат тези зверства "инвестиции"... Днес по радиоточката чух как самият Бойко Борисов ми казва, че трябва да съм РАДОСТЕН, че имам ТАКЪВ премиер, като него.
Амин


................

Който твърди (май Джими беше, но да не сбъркам), че няма значение откъде са капиталите, стига да се "инвестират" у нас, нека ми позволи да мина през къщата му, да си взема това-онова, пък после да ме защитава, когато "инвестирам" взетото у нас. Щото тези пари, с които се пъчат цековци и герговци, са точно това - ограбеното от всеки от нас. Да си мислиш, че тези безмилостни мародери искат да ти направят доброто, като те поставят в ситуация на безизходица и липса на какъвто и да е избор, е все едно да си мислиш, че в гъза ти иска да влезе риба*.
На онези от вас, които все още се чудят какви оправдания да СИ измислят (то не беше ако разрешат пушенето, то не беше ако построят лифт, не знам какво още ще измислите), че да гласуват пак за ... тези, им пожелавам да се държат естествено. 

..............


* Киркор и Гарабед били на басейн. По едно време Гарабед се провикнал "Киркор, в този басейн има риба, бе! Една се опитва да ми влезе в гъза..." На което Киркор, застанал зад Гарабед, тихо му казал "Стига си викал - не е риба. Дръж се естествено".
« Последна редакция: 04 Януари, 2013, 14:08:35 от koganev »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
..........
 Тялото й, все още живо, се къса на парчета от най-долни мародери, а някои форумци тук си позволяват да се омерзяват, като наричат тези зверства "инвестиции"... Киркор, застанал зад Гарабед, тихо му казал "Стига си викал - не е риба. Дръж се естествено".....................................Щото тези пари, с които се пъчат цековци и герговци, са точно това - ограбеното от всеки от нас.
Коганев, стискам ти лапата за целия тоя пост, брато!
Тва е горчивата истина!*drinks*
« Последна редакция: 04 Януари, 2013, 14:10:15 от darkside »
Ас съм българче.......

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
..........
 Тялото й, все още живо, се къса на парчета от най-долни мародери, а някои форумци тук си позволяват да се омерзяват, като наричат тези зверства "инвестиции"... Киркор, застанал зад Гарабед, тихо му казал "Стига си викал - не е риба. Дръж се естествено".....................................Щото тези пари, с които се пъчат цековци и герговци, са точно това - ограбеното от всеки от нас.
Коганев, стискам ти лапата за целия тоя пост, брато!
Тва е горчивата истина!*drinks*
И на мен ми харесаха разсъжденията на Коганев, но един въпрос остана да виси: какво, по дяволите, е било, ако не риба... ?

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ми требва да попитаме компетентните органи  на Ц.Ц.  Се пак тва не е свързано с атентата в Сарафово и мое да го разгласят риба ли е, аджебъ, ил Нещо Друго!
 Аз имам некои подозрения, баси......ми тва май  ще да е била на Киркор тоягата..... *scare*
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
"Държавата си е наша, и гората си е наша - ще правим каквото щем!" казва депутатът от ГЕРБ Емил Димитров,формулирайки философията на герберастията в едно изречение.
Очевидно е,че моделът на конституционното устройство на тази страна е някъде  сбъркан, за да е възможно приватизирането на държавата от група хора. Очевидно е,че вече 20 г. държавата работеща в частен интерес е довела обществото до опасно ниско  жизненото равнище.Очевидно е,че партокрацията във всичките и цветове и пространствени разположения  е удовлетворена от институциализирания механизъм за крадене и лично обогатяване за сметка на  народа и няма и намек в партийните си програми за същността на проблема на българския народ,а той е,че най-големия неприятел на българския народ е неговата собствена държава.
Когато една нова конституция гарантира интересите на народа и постави  държавата в служба на народа, няма тоя същия народ постоянно да  търси поредния спасител,месия ,ляв,десен или какъвто и да е да спасява нацията и да се чуди кое зло е по-малкото,че да гласува за него.
Сегашната конституция е аморфна и отдавна практически денонсирана от  стотиците специални закони въведени от партизаните .В България специалния закон е примат по отношение на общия закон конституцията ,тоест има върховенство.Така законите в България са лобистки и обслужват частно-партийни интереси."Държавата си е наша, и гората си е наша - ще правим каквото щем!"