Автор Тема: Въпрос.:срещу кого протестира председателят на парламента ?  (Прочетена 61043 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Въпросът за летището се изясни (Фло, благодаря), за дюните ще изчакаме какви факти ще излезнат от проверката...  А, за инчестициите - Коганев, не можах да ти разбера поста, още по-малко възторга на Дарки. Това, което казах е, че е по-добре хората, които имат пари да ги инвестират в България, вместо да ги изнесат в Швейцария например. Да казваш, че това са крадени пари е безсмислено, защото това се знае от всички. Разбира се, че е най-добре тези пари (и имоти) да се конфискуват, ама уви, не става вече 20+ години. И някак си ми е трудно да обвиня ББ за това. И не съм оптимист, че нещо ще се промени в това отношение дори и при втори мандат на ББ, да не говорим ако дойдат БСП и ДПС. За да стане нещо, трябва да внесем прокурори и съдии от Германия. Е, тези се опитват нещо да направят, Герб (Фидосова) са вкарали закон за конфискацията. Скитъра даже е пуснал тема в този раздел - Мутриландия - защо този закон е лош. Не знам дали ще има полза от закона, но по-лошо (всички са невинни) не може да стане. Вчера подгониха бившия шеф на пътния фонд и в коментарите под новината никой не казва, че тормозят невинни хора. Да, за съжаление и аз очаквам съдът да го оправдае със смехотворни доводи... Както и да е, я да видим нещо по-скорошно - референдума. Моля ако някой има по-задълбочени познания да напише нещо. И ако може в другата тема - Накъде вървим... - някак си заглавието и е по-подходящо.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил

  И един по-различен поглед върху нещата:
  http://offnews.bg/index.php/154156/zhiteli-na-bansko-ne-iskame-vtori-lift-na-vsyaka-tsena-ne-iskame-i-yulen

  Дали да го възприемам като повод за някакъв мъъъъничък оптимизъм.... Или пак интересите са на първо място?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил

  И един по-различен поглед върху нещата:
  http://offnews.bg/index.php/154156/zhiteli-na-bansko-ne-iskame-vtori-lift-na-vsyaka-tsena-ne-iskame-i-yulen

  Дали да го възприемам като повод за някакъв мъъъъничък оптимизъм.... Или пак интересите са на първо място?


Не карам ски и признавам, че тази тематика ми е чужда и непозната. Това не ми е пречело да обичам Банско и планината и да се отбивам там при възможност. За туризъм, или просто за разпускане.
И .... така до последното ми посещение, когато се поогледах по-критично и си рекох: Край, ти беше дотук!

Четох писмото на банскалии от този инициативен комитет и си задавах въпроса, доколко то отразява общественото мнение в града. Знам, че има и различни виждания.
После, обаче, се зачетох и в мненията след статията, обърнах внимание и на гласуването "одобрявам" "не одобрявам" след всяко мнение, поразмислих  и  вече за себе си съм склонен да приема, че писмото е автентично, отразява преобладаващото обществено мнение в града  и е редно да срещне нашето разбиране и подкрепа.

 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Да махнат и лифта от Седемте езера! И ако има построени кебапчийници и чалгаджийници.

 *drink6*