Автор Тема: Санирането. За и против. Аргументи.  (Прочетена 44862 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #15 -: 13 Януари, 2013, 06:00:34 »
0
Без претенции за разбиране на материята, повече продиктувано от усещането при допир, мачкане, трошене с материала моето мнение е тъкмо обратното.

Демек, тоя партийния хрантутник, дет' му метнали 2 обществени поръчки "строи" кат' мачка, бара и троши.

Ма, уникум са тия матрьошки, че си и вярвят.

П.П. Тигре, що не идеш у Москва да строиш, бря или у Петер? Или у арабския свят, ами си тръгнал да се мъчиш в БГ?

( риторично ).

Не си партийна подлога спокойно - не те обвинявам за нищо. Просто не се строи с бара, мачка и троши .. ( лафчета ).

Кат' видях къщата и ми се зави свят даже  *girl*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #16 -: 13 Януари, 2013, 07:06:16 »
0


Аз съм спокоен като кучката ми, почти съм се сравнил с тревата, стоя високо над всичко това което се лее от младежа, още повече че няма нищо вярно, нито съм в строителния бизнес, нито съм имал, имам нещо общо с каквато и да е политически партии, нито даже съм от Правец, живея там защото ми харесва градчето и природата, за другото сам си преценявам от какво разбирам и от какво не. Какво толкова е видял в тази реплика, че я е постнал няколко пъти, не съм казал "Шш дай да ви светна, че нищо не разбирате от изолации", напротив, дал съм заявка още в началото, че не съм ведом в материята, споделям само усещането си за различните материали. Това май дали не е някъква диагноза, шизофрения, кретенизъм или нещо такова с моментни пристъпи. Додо, в правилата на този форум няма ли вече достатъчно основания да го резнеш тотално. На мен не ми пречи защото го забаних вече следвайки съветите ви, за да остана въпреки, че се бях настроил да не пиша вече и да не чета тук, защото ми харесвате всички и доста неща съм научил от вас. Коганев така постъпи, жалко. Аз обаче размислих и реших, че не си струва заради него да го правя. За мен лично няма съмнения за неговата невменяемост, душевно здрав човек не би трябвало да се държи по този начин.
 

« Последна редакция: 13 Януари, 2013, 08:00:44 от Ivel »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #17 -: 13 Януари, 2013, 09:12:36 »
0
Добро утро!
Ивел, голяма хубавица е хъскито! Да ти е жива и здрава! *drink1*
Ас съм българче.......

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #18 -: 13 Януари, 2013, 10:00:47 »
0
marandi,
Би ли светнал нас неуките как точно dodo2 печели от този сайт?
Ама печели сега, а не в някакво хипотетично бъдеще, ако стане "това и това" и се направи "това и това".
Ърммм?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #19 -: 13 Януари, 2013, 10:30:03 »
0
Сетих се нещо за циментовите лепила,ако още сме в темата за санирането.Ще е от полза да се знае,че и най-реномираните марки  и по цена включително могат да се компрометират,ако се използват доста време след  датата на производство.Ето един цитат от указания  при проектиране на циментови изделия:

"У нас не се нормира срока на съхранение на цимента, но се препоръчва срокът на съхранение за цимент с клас 52,5 да не надвишава 1 месец, а за останалите цименти два месеца. При по продължително съхранение на цимента в сухи помещения се препоръчво якостта на натиск да се редуцира с 10-20% след 3 месеца и с 20-30% след шест месеца. По високите стойности се отнасят за по-финно смлените цименти."

С други думи само след два месеца от производството  и лепилото губи 20 % от лепилните си качества.Колко е стоял цимента по силозите преди да се забърка с пясък за лепилна смес няма как да се знае.Това е и втория проблем при лепенето върху стиропора на мрежи и мазилки-"остаряването" на цимента в циментовите лепила .

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #20 -: 13 Януари, 2013, 11:12:16 »
0
Сетих се нещо за циментовите лепила,ако още сме в темата за санирането.Ще е от полза да се знае,че и най-реномираните марки  и по цена включително могат да се компрометират,ако се използват доста време след  датата на производство.
Така е. Трябва да ти кажа съвсем откровено, че на училищата най-вече ми карат сухи смеси  и най-страшното: мазилки мръзнали и стояли по складовете и над година!  За мазилките тва е фатално......Изобщо не ги е еня, гонят единствено ниска цена.......квото залежало са имали, на мен го карат. Всичките го правят.
Без да споменавам марката, щото дефакто няма такава:
 и мрежата е боклук - разтяга се - , и водоокапите и ъглите идват криви на дъга, а тва е елемент, който трябва да е ПРАВ, да придаде линията на сградата, за дюбелите не ми се говори....поне 10% се късат още при монтажа, или са меки и не мое да се набият, а и пирона не разтваря задния край да заклини...Въобще адски трудно се работи с боклуци и накрая да е супер изпълнение....моите нинджи направо са факири! Разбираш ли колко е абсурдно?
Докато при  частните поръчки не е така, мноу рядко някой се гъбарка със собствената си инвестиция.
Говоря за цялостен монтаж. С отделни апартаменти никога не съм се занимавал. Най-малката сграда -къща- която съм правил е  била 380кв.м. а най-голямата 8900кв.м.Тва на парче за мен не е изолиране, ефекта е минимален.
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #21 -: 13 Януари, 2013, 13:27:52 »
0
Какво ще кажете за полиуретановото лепило за топлоизолации? Какви са предимствата и недостатъците на този вид лепило спрямо циментовите лепила? Предстои ми да мисля едни ремонти по терасата и се чудя кое ще ми свърши по-добра работа. Ето това имам предвид - само линк, да не правя реклама. Пише, че е справя с XPS и EPS. Така ли е?

Тия от Dow са най-добрите в света.Предимствата и недостатъците според мен с няколко думи:
Предимства: лек,бърз ,ефективен монтаж,евтин.
Недостатъци:лесно запалим,къс експлоатационен период /около 4 години/,но е подходящ за стиропора,тъй като и той между 3 -тата и 8 -мата година сдава багажа и така цялата система за изолация би следвало да се подмени след примерно около 10-та година.Поради свойствата на синтетичните полимери,като полистирена и самата полиуретанова пяна да "стареят" няма особено значение дали с полиуретанова пяна ще се лепят или със циментово лепило. 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #22 -: 13 Януари, 2013, 13:50:29 »
0
Сетих се нещо за циментовите лепила,ако още сме в темата за санирането.Ще е от полза да се знае,че и най-реномираните марки  и по цена включително могат да се компрометират,ако се използват доста време след  датата на производство.
Фло, ти уби вярата в мен  :D
Ама иначе, много ти благодаря за тази информация. Чудя се как е възможно след толкова дълго време, което прекарах с насочени антени в тази посока, да не съм чул за това драстично влошаване на качествата на цимента във времето.
Миналото лято имах поредна ремонтна офанзива на вилата, но основно покрив. Купих обаче и камък от Ивайловград и няколко торби  Боро флекс за облицовка на едно външно стълбище на двора. Да, ама разни организационни неблагополучия изядоха времето и аз зазимих. Преди това старателно опаковах лепилото в по две найлонови торби, поставени върху някаква стара битумна мембрана и пале и бях горд, че съм го предпазил.
Дуки.
Май месец, всичко отначало.
Или пък?? Дали може старото лепило да се ползва за нещо като "пълнеж" за разтвора, а да добавя пресен цимент при монтажа?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #23 -: 13 Януари, 2013, 14:00:19 »
0
Дарки, разбрах за ХПС.  Пак съм изненадан. Мислех, че флексовите лепила решават въпроса.
Значи, прави са били хората. А аз малко ги подозирах.
 Става дума, че при опаковане на едно жилище преди време, исках само обръщането на прозорците отвън да го направят с ХПС, иначе всичко беше графитен ЕПС. Мотивът ми беше, че е механично по-устойчив. Нищо друго. Положиха усилия да ме разубедят, но не и чрез изтъкване на точно този аргумент.
Отстъпих защото не го намирах за толкова съществено, но нещо ми остана една ламБа да свети >:(

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #24 -: 13 Януари, 2013, 14:13:54 »
0
и лепилата на церезит, баумит, и малко по-евтините  рьофикс. Ангро също става - едно мноу добро качество спрямо цената, но вече вървим към компромис.
Термофлекс на Марисан е с добро качество, но на мноу близка цена  ще купите Баумит.

А Теразид, .......не пробвайте това у дома! Говоря за лепилата им - пясък и още нещо, което е с гриф "секретно"....иначе мазилките стават.......


Без да съм вътре в нещата и аз (като Ивел) съм си скроил някаква рамка от субективни вярвания в главата и странното е, че имам с теб изненадващи съвпадения по отношение на лепилата.
Имам склонност да върша неща, които не са ми работа >:(, включително и да върша разни неща с ръцете си.
Ама, той Дявола си е навсякъде!

Знам, че не е редно да се пишат разни неща, които могат да имат и някакво пазарно послание, но няма как да попитам иначе.
Марисан не ги познавам, но пък имам добро отношение към Изомат и Вебер, без да съм ползвал конкретно техните лепила.
А дали съм прав ??? 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #25 -: 13 Януари, 2013, 14:32:18 »
0
marandi,
Би ли светнал нас неуките как точно dodo2 печели от този сайт?
Ама печели сега, а не в някакво хипотетично бъдеще, ако стане "това и това" и се направи "това и това".
Ърммм?

За марандуньо (да не се бърка с юридическо лице) всеки сайт е "проект" и има съответна цена *rofl* Изчислява я с много сложни формули. Смята там някакви посещения, умножава по корен квадратен на среднодневната влажност (в проценти), повдигнато на степен корен трети от обема на газовете в кубични сантиметри, които е изпърдял в момента преди изчислението.

На второ място освен, че не смятам това за "проект", не е и "мой". Същото бих казал и за "неговия" блог - ако не беше в чуждия сайт blog.bg, където има поне 100 дежурни цъкащи по всичко новопубликувано, щеше да има по осем посетителя и нула цяло и пет коментара средно. Тази публика от 100 умиращи от скука посетители обаче, дава онзи плам и енергия, да напише 800 страници 60 знака по 30 реда, след което да ги обработи, филтрира и синтезира до 2-3 и да поднесе поредния шедьовър. Разбира се, той има и тайни "проекти" (сайтове) с по 10 милиона посещения месечно, направени с лявата ръка в почивките, докато с дясната строи кораби, самолети и самолетоносачи.

*drink6*

N.B. "Русото" да знае, че е игнорирано, така че сега няма да мога да видя истерията му. Този бутон "игнорирай" е много полезен.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #26 -: 13 Януари, 2013, 14:54:33 »
0
Сетих се нещо за циментовите лепила,ако още сме в темата за санирането.Ще е от полза да се знае,че и най-реномираните марки  и по цена включително могат да се компрометират,ако се използват доста време след  датата на производство.
Фло, ти уби вярата в мен  :D
Ама иначе, много ти благодаря за тази информация. Чудя се как е възможно след толкова дълго време, което прекарах с насочени антени в тази посока, да не съм чул за това драстично влошаване на качествата на цимента във времето.
Миналото лято имах поредна ремонтна офанзива на вилата, но основно покрив. Купих обаче и камък от Ивайловград и няколко торби  Боро флекс за облицовка на едно външно стълбище на двора. Да, ама разни организационни неблагополучия изядоха времето и аз зазимих. Преди това старателно опаковах лепилото в по две найлонови торби, поставени върху някаква стара битумна мембрана и пале и бях горд, че съм го предпазил.
Дуки.
Май месец, всичко отначало.
Или пък?? Дали може старото лепило да се ползва за нещо като "пълнеж" за разтвора, а да добавя пресен цимент при монтажа?
Не си чул, щото никой в професионалната сфера няма интерес да го съобщава.
Не ти препоръчвам да добавяш цимент към старото лепило. Най-простото обяснение е,че ще нарушиш водния баланс на метилцелулозата вътре,вследствие няма да и се разпъне молекулната верига достатъчно, от там пластичността на сместта ще се влоши и добавянето на още вода на око за да стане удобна за работа  пък ще скапе и стария цимент и става едно нищо.Моят съвет е да си вземеш ново лепило и към него да добавяш от старото по 1/4 до 1/3 от цялото бъркало.
Облицовката на стълбището и особено стъпалата си е натоварена зона,ще се мие,облива с вода по-често и затова не е добре да се правят компромиси.Напръскай основата с грунд за връзка стар/нов бетон преди да почнеш лепенето и напръскай камъните с импрегниращ препарат за водоотблъскване след монтажа.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #27 -: 13 Януари, 2013, 15:01:33 »
0
Не си чул, щото никой в професионалната сфера няма интерес да го съобщава.
Не ти препоръчвам да добавяш цимент към старото лепило. Най-простото обяснение е,че ще нарушиш водния баланс на метилцелулозата вътре,вследствие няма да и се разпъне молекулната верига достатъчно, от там пластичността на сместта ще се влоши и добавянето на още вода на око за да стане удобна за работа  пък ще скапе и стария цимент и става едно нищо.Моят съвет е да си вземеш ново лепило и към него да добавяш от старото по 1/4 до 1/3 от цялото бъркало.
Облицовката на стълбището и особено стъпалата си е натоварена зона,ще се мие,облива с вода по-често и затова не е добре да се правят компромиси.Напръскай основата с грунд за връзка стар/нов бетон преди да почнеш лепенето и напръскай камъните с импрегниращ препарат за водоотблъскване след монтажа.
ОК!
Звучи логично и така ще направя.
Благодаря!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #28 -: 13 Януари, 2013, 15:26:19 »
0
marandi,
Би ли светнал нас неуките как точно dodo2 печели от този сайт?
Ама печели сега, а не в някакво хипотетично бъдеще, ако стане "това и това" и се направи "това и това".
Ърммм?

Имаш сайтове, където можеш да провериш каква оценка е достигнал определен сайт Х, ко решиш да го купиш/продадеш.

Додовият беше малко над 4000$ кат' го гледах преди няколко месеца.

За 1 година и 50 балами у сайта не е лошо кат' възвращаемост на вложено/продадено.

Друг е въпроса, че едва ли някой ще му ги даде тия стинки в момента, щот' не може да си развие проекта, както трябва.

Демек, в момента не представлява интерес за мИня този проект и не бих дал и 5$ за него.

П.П. Навлизате в капитализма и все по-често ще наблюдавате, че палиш бизнес Х, развиваш го - той става интересен , продаваш го някой батко и почваш друг. После и той се развива, продаваш го и т.н.

В Щатите е най-често срещано кат' практика. Батковците лениво се оглеждат за нещо интересно кат' излезе и го лепват.

Но тоя проект още не е такъв и нямам представа дали Додо има нужните качества да го "напарфюмира" и "сапуниса" за продан, както трябва.

Същото е и с никовете, но какво да кажеш на ник dodo2, който убедено ми скача и си вярва, че струвал, колкото ник marandi. Усмихваш се и и се изнизваш - явно си попаднал на луд насреща си. Ако си спомняш преди половин година Додича ме убеждаваше точно в това. Друг е въпроса, че marandi не се продава, а dodo2 изобщо някой не си е й помислил да го купи. Освен за 1 цент примерно, колкото да се хване счетоводно.

Поздрави!

П.П. Кат' им гледам, че "мечтите" и въображението на 2-3 души от този сайт им стигат само до как да оплюят Русото - едва ли ще е успешно начинанието.

Никога не е градивно и креативно кат' стратегия да мислиш по 24ч как да оплюеш някого. Коментират се винаги идеи и Русото е винаги отворено за всякакви предложения.

Да се коментират хора е меко казано "дребнавичко" и от т'ва стинки няма се изкарат. Нека си лаят. Сега Асен кат' ви наби майните и не пише - що не го плюете? Утре и Русото кат' пукне примерно, после кой ще е следващия да го плюете? Просто съм сигурен, че въпросните 2-3 ник-а ще си набележат "нов" таргет ник.


Ай, бъдете здрави! Па, тия дет' си лайкат, да си лайкат - не ми пречат  *drinks*
« Последна редакция: 13 Януари, 2013, 15:43:59 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Санирането. За и против. Аргументи.
« Отговор #29 -: 13 Януари, 2013, 16:15:30 »
0
Ъъ .. да ти го обясня още малко защо се пени и задушава от завист ник dodo2.

Вероятно е забелязал, че блог-чето, по което плюе има точно 38 статии пуснати в него за период малко над 4 години. Или това се пада по около 0.76 статия/месечно средно. Т.е. хич не се и напъвам, па и нямам време сега да се занимавам точно с блог-чето.

В същото време вижда, че средно се падат по 10000 прочитания на всяка статия за този период. Или за сравнение роман Джон Гришъм, Артър Хейли в БГ се пуска в тираж 5000 бройки и се продава долу-горе за същия период. Може да си представиш кой е по-четен, спрямо подобни автори.

И не последно място - блог-чето учудуващо държи посещаемост от цял свят, като е стигало до над 3000 средно на ден в периоди от по 1-2 месеца. Сега го погледнах, че е паднало на над 500 в последния месец.

Додовия проект, колкото и да се напъва и да пише под ник Новинаров и още не го знам колко ник-а други има, не може да удари 100 уникални посещения за цяла година/ средно на ден.

И затова се пръска от злоба момчето и ме лае. Между другото на лични му бях казал, че ако има нужда от помощ - ще помогна.  Няма никакъв проблем и Барби и Ивел и сие, ако някой ден им дотрябва помощ и се чувствам компетентен по казус Х да им помогна, ще го направя.

П.П. Та, налагаш вложени усилия и ефективен резултат и се получава приблизителна картинка, кой с колко усилия какво постига.

Та, затова е това плюене по Русото - само дет' не знае, че Русото му влага поне 2% от добавенета стойност на неговия проект, а той е толкоз тъп, че даже го и плюе. Да ми стигне резултатите и ще му стисна ръката първи. Даже ще му пожелая да ми ги надмине многократно. Не съм неква селска пръчка и се радвам на всеки българин, който успява, където и да е по света.

Поздрави!  *drinks*
« Последна редакция: 13 Януари, 2013, 16:19:08 от marandi »