За всичко останало > Строителство и ремонти

Санирането. За и против. Аргументи.

<< < (2/9) > >>

Фло:

--- Цитат на: darkside в 12 Януари, 2013, 18:31:32 ---Повечето стандартни лепила не "ловят" добре в тоя материал. Не знам защо. Нито към стената, нито шпакловката с мрежата лови здраво. Може би само с церезит и баумит стандарт, но аз не смея да дам гаранция.....


--- Край на цитат ---
*drink1*Щото не си пробвал моята химия за тези случаи! Добавката FL 015 е специално за бетонови смеси,както и за замазки ,мазилки и др. производи с употребен цимент.
Глей сега! Осигурява контролирано количество въздух в малки въздушни мехурчета с размери около и под 300 микрометъра,намалява водоциментното съотношение до 0,45 с което повишава якостта,увеличава първоначалната якост със 1000 psi,създава хидрофобност/водонепроницаемост/,увеличени над 200 цикъла на замразяване/размразяване,увеличава отвореното време за обработка на мазилката,замазката ,бетона и въобще бетоновото изделие,лесно отливане и разнасяне  от "ефекта на съчмения лагер".За бетон влагането е 1 % от масата на цимента ,за мазилки и замазки  приготвени на обекта  е същото ,за циментовите лепила и циментови шпакловки е около 0,1 л. на торба от 25 кг.Както си му е реда добавката за бетон FL 015 е натурална ,напълно безвредна за човека и околната среда!Състои се от диспергирана във вода дървесна смола и природен восък.

Ivel:
Без претенции за разбиране на материята, повече продиктувано от усещането при допир, мачкане, трошене с материала моето мнение е тъкмо обратното. За мен EPS е боклука а на XPS -то мисля, че по може да му се вярва, поне защото е с по-голяма плътност.Хилядите квадратни метри изпълнени фасади с XPS са обективното доказателство, че материалът става за това приложение. В същото време няма да казвам колко вече  компроментирани фасади с EPS съм видял. Затова малко ме е страх да се доверявам на такива технологии. За каменната вата няма спор, че също е един от най-добрите топлоизолационни материали за фасади ама ако може да не са мазилкови, например покрити с някъкви декоративни панели.
 

Фло:

--- Цитат на: Ivel в 12 Януари, 2013, 19:51:03 ---Без претенции за разбиране на материята, повече продиктувано от усещането при допир, мачкане, трошене с материала моето мнение е тъкмо обратното. За мен EPS е боклука а на XPS -то мисля, че по може да му се вярва, поне защото е с по-голяма плътност.Хилядите квадратни метри изпълнени фасади с XPS са обективното доказателство, че материалът става за това приложение. В същото време няма да казвам колко вече  компроментирани фасади с EPS съм видял. Затова малко ме е страх да се доверявам на такива технологии. За каменната вата няма спор, че също е един от най-добрите топлоизолационни материали за фасади ама ако може да не са мазилкови, например покрити с някъкви декоративни панели.

--- Край на цитат ---

Малко ще те коригирам,ако не възразяваш! EPS и  XPS са един и същ материал: полимеризиран стирен /полистирен/ само ,че са приложени два начина на направа, едното е експандиране/набухване/другото е екструзия /изтегляне/.XPS има по-голяма здравина,по-малки са размерите на въздушните клетки и по-тази причина е за подови и натоварени зони.За външни стени е EPS.В последните години му добавят графит за устойчивост на стареенето.Пластмасите стареят и графита е косвено признание,че стиропора не е безупречен при излагане на атмосферни условия.Отделно,че опакована къщата със стиропор увеличавала статичното електричество в къщата до, според някои хора, опасни граници.Ватата е почти идеалния вариант .

marandi:

--- Цитат на: Ivel в 12 Януари, 2013, 19:51:03 ---Без претенции за разбиране на материята, повече продиктувано от усещането при допир, мачкане, трошене с материала моето мнение е тъкмо обратното. За мен EPS е боклука а на XPS -то мисля, че по може да му се вярва, поне защото е с по-голяма плътност.Хилядите квадратни метри изпълнени фасади с XPS са обективното доказателство, че материалът става за това приложение. В същото време няма да казвам колко вече  компроментирани фасади с EPS съм видял. Затова малко ме е страх да се доверявам на такива технологии. За каменната вата няма спор, че също е един от най-добрите топлоизолационни материали за фасади ама ако може да не са мазилкови, например покрити с някъкви декоративни панели.

--- Край на цитат ---

Мъ, що се притесняваш не мо'а схвана?

Ти чаткаш от мазилки, лепила, до злато, гравюри по коли и къщата на Комшията ( Веско Маринов ).

Ма, Додо Влажното трудно може да те бие, според мИня - дет' му пратих даже и как изглежда една стандартна метеорологична прогноза и защо там точка на орясяване и % влажност са изведени ден по ден и са различни - даже се менят час по час чисто астрономичски. Т'ва е стандартна прогноза, а не на РУсото да я измислял и да я правил.

П.П. Ма, кефя се, че БГ-стан е пълен с Айнщайновци - епаси! Жалко, че нямам готиния стил на Дарки да ви "покажа" как се виждате отстрани  *drinks*

П.П.П. Ъъ ... ся е момента да кажеш, че младежът е невъзпитан, но е длъжен да чете простотиите на всеки изкукуригал и  и да си трае. ( смигам )  *girl*

Ivel:

--- Цитат на: marandi в 12 Януари, 2013, 21:14:16 ---
--- Цитат на: Ivel в 12 Януари, 2013, 19:51:03 ---Без претенции за разбиране на материята, повече продиктувано от усещането при допир, мачкане, трошене с материала моето мнение е тъкмо обратното. За мен EPS е боклука а на XPS -то мисля, че по може да му се вярва, поне защото е с по-голяма плътност.Хилядите квадратни метри изпълнени фасади с XPS са обективното доказателство, че материалът става за това приложение. В същото време няма да казвам колко вече  компроментирани фасади с EPS съм видял. Затова малко ме е страх да се доверявам на такива технологии. За каменната вата няма спор, че също е един от най-добрите топлоизолационни материали за фасади ама ако може да не са мазилкови, например покрити с някъкви декоративни панели.

--- Край на цитат ---

Мъ, що се притесняваш не мо'а схвана?

Ти чаткаш от мазилки, лепила, до злато, гравюри по коли и къщата на Комшията ( Веско Маринов ).

Ма, Додо Влажното трудно може да те бие, според мИня - дет' му пратих даже и как изглежда една стандартна метеорологична прогноза и защо там точка на орясяване и % влажност са изведени ден по ден и са различни - даже се менят час по час чисто астрономичски. Т'ва е стандартна прогноза, а не на РУсото да я измислял и да я правил.

П.П. Ма, кефя се, че БГ-стан е пълен с Айнщайновци - епаси! Жалко, че нямам готиния стил на Дарки да ви "покажа" как се виждате отстрани  *drinks*

П.П.П. Ъъ ... ся е момента да кажеш, че младежът е невъзпитан, но е длъжен да чете простотиите на всеки изкукуригал и  и да си трае. ( смигам )  *girl*

--- Край на цитат ---

Ей богу, тоя . *dris*. пак се появи, тъкмо си мислех че някой го е разкарал най-накрая по дяволите. Съжалявам, забанен си вече завинаги!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия