Общи > Преглед на печата

Забранява се продажбата на алкохол преди референдума

(1/4) > >>

Ivel:
Аз предлагам за по-добро представяне на референдума комунистите да уредят с разни там ЧЕЗ-ове едно дръпване на шалтера навсякъде още от петък вечер, да им уврат главите на хората как да гласуват. Кво си губат времето да обясняват врели некипели по телевизията, все едно никой не разбира за какво става дума, такъв агресивен маркетинг няма как да не проработи. Ще види ББ, кон боб яде ли?    *aggresive*

Ivel:
Това е лош черен хумор, чисто хипотетично ако спре тока какво би могло да стане.

dodo2:
Цоциалистите имат една особена теза - "токът" от АЕЦ е най-евтин. Независимо за колко е купена АЕЦ.
Така че за предвидените два реактора и 1 трилион да платим, пак най-евтин ток ще дава.
Нарича се Теория за относителността на цената на АЕЦ Белене.
*drink6*

dodo2:
Най-евтин, ама като се изключат основни разходи - млади социалисти работят безвъзмездно, отработеното гориво го разпределят по дворовете на стари социалисти да го пазят; а финансирането - с 0% лихва, да не товари разходното перо, падеж след 400 години :)

То така лесно и перпетуум мобиле се прави.

*drinks*

Въпросът щеше да е много по-смислен, ако беше - "Бихте ли си купили бойлер за 5000 лева". Отговорилите с "да" - са за АЕЦ Белене, отговорилите с "не" - против. И така се взима решението.

Ivel:
Кво значи не се измъквай, щете вярвайте, щете не, аз са себе си още не съм решил кое е правилно, уж съм грамотен, мога да чета и пиша, физик съм по образование даже с там някъкви научни степени, увличам се любителски от икономика и толкова се обърках от всичко което се бълва по медиите. От една страна на комунягите им личи от всякъде че лъжат, този Овчаров ми е направо неприятен,  все едно гледаш някоя прозрачна медуза и в корема и се вижда рибка а тя вика не съм я яла. Аз не знам като са толкова навитаци що не са я построили или поне докарали до някъде през техния мандат, нали излезоха от него с около 4 милиарда евро излишък, тамън щяха да им стигнат по техните сметки. Щяха да останат неотразими за десетилетия напред, на Бойко магистралите щяха да са детско влакче пред техния паровоз, ама не са го направили и сега как имат очи да седнат пред телевизора и да ни убеждават. Е затова не им вярвам, е и за други неща също ама тук са силно уязвими по темата. От друга старана пък и Бойковата чета, кво са се запънали като магаре на мост, кво са некви си там 10 милиарда евро, пари се печатат, опрощават, разсрочват, па да гледат и да се учат от гърците, като не знаят. АЕЦ не се строи за една година, арабите имат една поговорка - когато си жаден вече е късно да копаеш кладенец! Варианти има поне десет да бъде построена и да не ни се лепнат на задниците веднага тези разходи, били сме бедни и не можем да си го позволим, ще обеднеем още. Еми като сега сме бедни ама без АЕЦ и тогава ще сме бедни ама с АЕЦ, кое е по-доброто? Можеше да трампим нещо на руснаците я някой транзит за техните газопроекти проекти, я някоя друга благинка за тях без особено да ни напряга нас, ама тия работи ги умееше бай Тошо. За съжаление нито Путин е Брежнев нито Бойко е бай Тошо, сега, някога са ги решавали тия работи много по-лесно. С ясната представа съм, че сега това е невъзможно, но въпреки това можеше да се подходи по-адаптивно към тях, се нещо щеше да се измисли. Друг вариант - по едно време Сърбия имаше интерес и бяха готови да участват с около 1.5-2 милиарда (може и да са си руски пари, ама щяха да минат през Сърбия и официално зад тях щеше да стои Сърбия пък те да си се оправят с руснаците, както си искат, те все още си се обичат). Това щеше да си е импулс за бързото построяване. Най- накрая да бяха емитирали ДЦК с годишна доходност по висока от това което предлагат банките, нали уж там имало 15 милиарда евро депозити, част от тях щяха да излезат от банките, не ми се вярва едеркиен проект да носи годишна доходност по-малка от да речем култовите 7.5%. Ми къде са катарците в тази ситуация, ми за какво ходиха по спешност по Коледа до Хамериката, като не щат руснаци нека да го правят кандци, французи американци абе кой ще да го прави ама да го прави. Енергоресурсите няма как да станат по-евтини в близките 20-тина години, за сега не ни светят някъкви технологии които да ги заменят, хората още си стрият ТЕЦ-ове на кюмур, което ми се струва като печка чудо на деветия етаж в панелен блок. Виждат смисъл и ги строят а ние не виждаме смисъл в АЕЦ. Абе объркан съм, и тоя референдум е напълно безмислен, като резултат, нима някой ще се ръководи от резултатите му, да допуснем че бабите и дядовците дружно кажат ДА и резултата от референдума е ДА, кво става по-нататък пари както е нямало така пак си няма, единственната му полезност е да покаже на света, че и ние можем да правим такива работи, някъква демократичност, повярвайте ми това си е инвестиция в бъдещето, майната им на тия пари дето ще струвал. Не знам как да гласувам все още. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия