За всичко останало > Строителство и ремонти

Таванско помещение - как да го превърна в помещение за живеене?

<< < (2/5) > >>

Kris.Koleva:
Благодаря! И тази информация ми е от полза :)

Желая хубав петък на всички :)

nachev:
Хубав форум, хубави хора!
Докат напиша и те всичко осветлили.

Имотний, пич си отсекъде!

Крис, грабвай един архитект и тръгвай по пътеката на войната.

Kris.Koleva:

--- Цитат на: nachev в 22 Февруари, 2013, 11:35:12 ---
--- Цитат на: Kris.Koleva в 22 Февруари, 2013, 10:43:12 ---Разполагам с таванско помещение, около 40 кв.м., с ВиК и ел., и искам да го пригодя за живеене.

--- Край на цитат ---
Интересно е.
Тъкмо повод да се върнем към корените. Имотите.
Много по-истинско е да си иззидаш една стена, а не да се дърляме за политика.

Та, кажи за сградата. Каква е, къде е?
Регата ти е дала добри насоки.
Провери си всички налични документи за имота.
Какво пише в документа за собственост на този таван?
Обикновено на таваните няма Ел. и особено ВиК. Провери и се поинтересувай, как са се появили.

--- Край на цитат ---
Здравейте,

сградата е 4-етажна кооперация, ново строителство, прилично, с десетина апартамента във входа.
Искам да направя мансардата, тъй като тегленето на кредит и купуването на апартамент не са опция.
Мисля, че с не голяма сума може да се получи страхотно местенце за един човек, проблемът, както казах по-рано, е че не съм наясно с "грубата работа" и бумащината.
Благодаря много за съветите: ще прегледам документите, ще потърся архитект и ще се запозная подробно с всичко. :)

чи-чов-ци:

  Здравейте и от мен,
  Имотко е дал точен и разумен съвет относно човек, който да е запознат с нормативните документи и процедурите. Ако имате щастието сградата, щом е ново строителство, да притежава и технически паспорт, това е голям бонус. И ако позволите един съвет -  при развиване на идеята за преустройство се старайте да не засягате носещата конструкция на сградата, това ще ви спести доста усложнения.
  Успех!

regata:
Да хубава тема,място да "избягаме" от всичко което ни заобикаля в момента  :)
Я и аз да ви питам,че нещо съм се умислила за къщата в Банкя  *girl*
През 2000 г.,баща ми,лека му пръст,му направиха сърдечна операция-байпаси,след това на санаториум в Банкя.Почувства се супер и като се прибра в София съобщи,тук не ми харесва в Банкя се диша леко,искам там.
И аз и сестра ми хъката-мъката,ами добре ще купуваме къща там,човека ни е отгледал при това ни беше не само баща,а и приятел.И така,аз и Регатчо запретваме ръкави и се започва едно търсене,луда работа,тук къща,там къща,мъка голяма беше  *rofl*
Накрая попадаме на една,двор 32 м. на 34 м.,почети квадрат,малка къща 3 стай и кухня,обаче с голям таван.И нали съм по тънките сметки  *rofl* веднага се сетих,че този парцел мога да го разделя на два парцела,казах еврика това е.
Спретнахме един ремонт,изпрасках една тераса близо 45 кв.м и стана супер.Родителите ми се пренесаха там,доволни и щастливи.През 2006 г. баща ми почина от рак,не от сърце,ако не се беше разболял от тази гадна болест и до сега щеше да си крета в Банкя.
От тогава,къщата не се обитава постоянно.Та сега се чудя,дали да я бутна и да разделя парцела на два отделни и на единия да построя друга къща или да правя кардинален ремонт и да усвоя и тавана.Малко ме е страх да го правя без разрешения,че и там имам планове за една тераса и различен покрив,съседите ще им направи впечатление и може да ме наклепат.
Другото гадно нещо е,че се намира на високото над пазара и се вижда от всякъде.
Тази чуденка ми се е загнездила от година,две и не правя нищо.
Дайте акъл,повече глави,повече решения  *girl*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия